Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - nástroje pro práci s titulky

aktualizováno 
Lámete si hlavu s úpravou titulků, nebo jen toužíte po přesném otitulkování svého oblíbeného filmu? Pak si určitě zkuste stáhnout některý z mnoha nástrojů na úpravu, konverzi, posunutí nebo rozdělení titulkových souborů a vychutnejte film v původním zněním s titulky.

Drtivá většina dnešních softwarových přehrávačů si již poradí se zobrazováním titulků. Načítají je ze speciálních souborů, které mají různé formáty. Čas od času se však může stát, že se dostanete k souboru, ve kterém jsou chyby v synchronizaci textu a obrazu. Pak musí nastoupit pracovní četa v podobě editačních titulkových nástrojů.

Dnešní porcička programů si poradí hned s několika operacemi. Mezi stěžejní jistě patří především synchronizace, ale řada z vás jistě uvítá i možnost dodatečné editace, nebo převodu z jednoho formátu do druhého. Ne každý přehrávač totiž podporuje daný typ formátu titulků. Mezi další funkce pak patří především změna frameratu (počet snímků za sekundu), což je volba pro přečíslování titulků, rozdělení souboru na dva a spojení do jednoho.

Tip: Pokud chcete jinou dobu, musíte ji zadat v jednotkách titulkového formátu souborů .sub. Jde o počet snímků filmu, tzn. abyste je posunuli o 5 vteřin, musíte je např. ve filmu s 25 obrázky za vteřinu posunout o hodnotu 5 * 25 = 125.

Úprava titulků:

BATLAMTOS SUB v1.2 - freeware
Prográmek, pocházející od tureckých programátorů, si bohužel poradí jen se dvěma formáty (MicroDVD a SubViewer 2.0), na druhou stranu má ale také vestavěné náhledové okno, takže si správnost posunutí titulků můžete ověřit prakticky ihned po provedení změn. Navíc, díky přehlednému menu není vůbec těžké se s nástrojem naučit pracovat.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Subtitles Wizard 0.7 – freeware
  Tento program je určen pro práci s filmovými titulky. Je vytvářen v Delphi 5. Obsahuje mnoho funkcí: podpora 8 různých formátů, konvertor z jednoho formátu do jiného, editování a úprava titulků, oprava titulků, posuv titulků, časové měřítko, nahrazení řetězce, přehrávání titulků k filmu, vícejazyčná podpora, hledání textu v titulcích.

 • Stahujte na této adrese (435 kB).
 • Subtitle Workshop 2.03 - freeware
  Kompletní program pro práci s titulky. Podporuje všechny nejrozšířenější formáty a disponuje všemi vlastnostmi, které byste od editačního programu očekávali. Poradí si tedy jak s tvorbou titulků, tak s jejich editací, synchronizací, rozdělováním nebo spojováním. Oplývá intuitivním rozhraním, pracuje rychle a hlavně spolehlivě.

 • Stahujte na této adrese (936 kB).
 • Opravovač titulků 1.0.1.22 - freeware
  Další program pro posunutí titulků k filmu. Jednoduše vyberte soubor s titulky k nějakému filmu (soubory .sub), vepište velikost časového úseku, o který chcete posunout titulky k začátku (s minusem posunete ke konci), a stiskněte Opravit. Velikost časového úseku k posunutí přednastaví program tak, aby první text titulků začínal hned v první sekundě, takže vám častokrát postačí výchozí hodnota.

 • Stahujte na této adrese (185 kB).

  Nástroj na titulky 2002.05.27 - freeware
  Nástroj na titulky je program sloužící k editaci titulků, posouvání, změně rychlosti, spojování, rozdělování a kontrole. Čte 7 formátů titulků (MicroDVD, SRT-SubRip a jejich modifikace). Zapisuje do MicroDVD, SRT, SSA (SubStationAlpha - pro vložení titulků ve VirtualDubu pomocí pluginu Subtitler by Avery Lee). Od nové verze (2002.05.27) navíc umí přehrávat filmy, sledovat při nich titulky a zároveň je i editovat.

 • Stahujte na této adrese (283 kB).

  LH-SubTitle editor 1.5 - freeware
  LH-SubTitle editor je profesionální, sofistikovaný editor titulků. Editor umožňuje vytvoření titulků,které jsou synchronizované s filmem. Program obsahuje nástroj pro automatické vyhledávání a opravy chyb v titulcích. V tomto editoru je možné jednoduše vytvářet nové titulky, upravovat časy titulků, překládat existující titulky do jiného jazyka a modifikovat je textově.

 • Stahujte na této adrese (996 MB).

  Subtitle 1.1 - freeware
  Program zobrazuje titulky formátu *.sub. Je tedy vhodným doplňkem softwarových DVD přehrávačů, které si nedokáží poradit s tímto formátem titulků.

 • Stahujte na této adrese (189 kB).

   Subtitle Processor 6.5.1 – freeware
   Slouží k editaci existujících titulků, k otitulkování filmů podle poslechu nebo k překladu titulků. Obsahuje tři vzájemně propojené pohledy na titulky: editor, přehrávač a překladatel. Plná podpora čtyř formátů včetně stylů písma: MicroDVD, SubRip, SSAv4 a SimpleTime. Snímkový nebo časový režim. Mnoho funkcí na úpravu titulků, zejména: přeřádkování (WordWrap), spojování a rozdělování, změny rychlosti, přechodové efekty, oprava OCR chyb, vícebodová lineární resynchronizace. Integrovaný pokročilý přehrávač multimediálních souborů značně usnadňuje práci na editaci a překladu titulků. Od verze 6.2 též zrychlené ovládání pomocí klávesových zkratek. Program je v několika jazycích včetně češtiny, dokumentace pouze anglicky.

  • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

   Posuv&Měřítko 1.1 – freeware
   Posouvá a mění časové měřítko u posunutých titulků (pro microDVD *.sub). Programem lze upravovat časy titulků, které jsou vázány na čísla snímků ve filmu, označená znaky – {0756}{0786} + text titulků. Návod, jak pracovat s tímto nástrojem, stahujte na této adrese.

  • Stahujte na této adrese (237 kB).
  • Time Adjuster 2.9 - freeware
   Díky české lokalizaci může být tento nástroj vhodný zejména pro ty, kteří preferují jednoduchost před zbytečnými a někdy těžce nastavitelnými funkcemi. Poradí si s časovým posunem titulků, konverzí mezi jednotlivými formáty, synchronizací, opravou a rozdělením či spojením.

  • Stahujte na této adrese (821 kB).

   Subtitle modifier 0.4.2.84 - freeware
   Program Subtitle modifier je titulkovací program pro vytváření a úpravy titulků. Pracuje na Frame bázi (klasický formát titulků {start}{konec}titulek ), ale umí otevřít a zpracovat i poněkud komplikovaný časový formát HH:MM:SS:Titulek. Program je schopen synchronně pracovat se dvěma okny (to je velmi užitečné při překládání) a také s Video oknem, kde můžete titulky odzkoušet přímo na daném filmu.

  • Stahujte na této adrese (1 MB).

  • DirectVobSub 2.32 - freeware
   Především díky nástroji DirectVobSub můžete přehrávat filmy s titulky i v klasickém Windows Media Playeru či jiných softwarových přehrávačích, které nemají implementovanou podporu načítání souborů s externími titulky. Pro používání této výborné utilitky stačí splnit dvě podmínky: titulky musejí mít stejný název jako videosoubor (například terminátor.avi a terminátor.sub) a zároveň se musejí nacházet ve stejném adresáři.

  • Stahujte na této adrese (716 kB).

   TitleLab 0.3 - freeware
   A na závěr jeden nástroj pro ty, kteří si chtějí vychutnat film s titulky i na počítačích se systémem MAC OS. Tento nástroj totiž zkonvertuje titulky ve formátu *.srt, *.sub a *.ssa do formátu pro Quicktime přehrávač. Poradí si s dodatečnou editací a disponuje velkým množstvím pomůcek.

  • Stahujte na této adrese (441 kB).
  • Audio a MP3 programy
   Zbrusu nový Winamp 5.02. Počítačové nahrávací studio KRISTAL úplně zadarmo! Nové verze vypalovacích programů Burrrn, BllindWrite a NeroMIX. Nástroje pro převod souborů včetně kódování do MPEG4-AAC, CD grabbery, utilitky pro kutily a další najdete v přehledu pro tento týden.

   Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

   Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

   Datum vydání Zaměření
   03.02.2004 Ovladače čipových sad a grafických karet
   27.01.2004 Vyzbrojte svůj Internet Explorer
   20.01.2004 Antivirové aplikace
   13.01.2004 Instalátory a instalační utility
   06.01.2004 Vypalovací programy
   30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
   23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
   16.12.2003 E-mailové spam filtry
   09.12.2003 Internetové prohlížeče
   02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
   Autor:


   Nejčtenější

   Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

   Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

   Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

   Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

   SMART PROTech na tanku Leopard 2

   Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...   Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

   Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

   V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

   Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

   Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

   Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

   Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

   Horký nápoj v horkém létě?

   Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

   Další z rubriky

   Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

   Tipy a triky pro Windows 10

   Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

   Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

   Ilustrační foto - bezpečnost

   Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

   Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

   Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

   Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

   HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
   HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

   Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

   Najdete na iDNES.cz