Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - omezovače internetových reklam

aktualizováno 
Většina internetových serverů a aplikací je v dnešní době doslova zaplavena reklamou. Někdy však reklamních pozic může být opravdu dost. Chcete-li některé formáty či technologie zakázat, pak se vyzbrojte námi doporučovanými programy.

Reklama vstoupila nekompromisně do našich životů, potkáváme se s ní prakticky na každém kroku, respektive rohu. Také internetovým stránkám se nevyhnula. Léta se již tedy můžeme i zde setkat s různými reklamními proužky, vyskakovacími okny a animačními obrázky. Někdy jich však může být více, než uneseme. Chcete-li se některých z nich vyvarovat, pak zkuste použít námi doporučované reklamní filtry.

Do přehledu jsme dnes zařadili jak aplikace odstraňující reklamy v klasických proužcích (tzv. bannerových pozic), tak i flashové a gifové animace, vyskakovací okna a v neposlední řadě i plovoucí (např. bent). Právě bentová reklama může v některých případech dosti obtěžovat. Každý z nástrojů řeší filtrování po svém. Převládá však skenovací motor, který pracuje na vyhodnocování regulérních výrazů a URL adres.

S inzertními plochami se nejvíce setkáte v internetových prohlížečích. Používáte-li Internet Explorer, pak vám jeden z našich programů opravdu doporučujeme. Jste-li věrní alternativním browserům, jistě s reklamou větší problémy nemáte. Některé z níže uvedených programů však odstraňují internetovou reklamu i z dalších aplikací (ICQ, P2P apod.).

Omezovače internetových reklam:

WebWasher 3.0 - freeware
Doplněk internetového prohlížeče, který filtruje nežádoucí reklamu na pozadí systému Windows. Poradí si nejen s klasickými reklamními bennery, ale i s pop-up okny, animovanými obrázky, Java skriptem, Java Appletem apod. Další objekty může filtrovat pomocí předem nadefinovaných pravidel. Pracuje i jako proxy server. Nejlepší zpráva je však ta, že program je pro domácí použití distribuován zdarma.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Proxomitron 4.5 - freeware
  Tento produkt je jednoduchý filtrovací proxy server. To znamená, že po jeho instalaci do systému jím proudí data z internetu do vašeho prohlížeče. Díky tomu dokáže určité informace filtrovat. To se děje dle předem nastavených pravidel. Dále dokáže stránky přesměrovat, zobrazovat protokol o odeslaných požadavcích atd. Spolupracuje snad se všemi internetovými prohlížeči a je pro něj k dispozici i čeština.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • FlashSwitch 1.1 – freeware
  FlashSwitch je jednoduchý nástroj, který se integruje do operačního systému Windows a hlídá zobrazování flashů. Po instalaci a restartu PC se vedle hodin objeví nová ikonka signalizující práci programu na pozadí systému. Kliknutím na ni ji nástroj buďto zakáže (uprostřed se objeví křížek), nebo povolí. Jen upozorňujeme, že tímto způsobem se nezbavíte všech reklam, ale pouze těch, které používají technologii flash.

 • Stahujte na této adrese (280 kB).
 • TurnFlash 2.10 - freeware
  TurnFlash je malá pomůcka, podobná předchozímu prográmku. Podobně jako FlashSwitch se totiž stará o omezování animovaných obrázků ve vašem internetovém prohlížeči. Prográmek se dokonce nemusí instalovat, takže ho lze využít i tam, kde administrátor nepovolil uživatelům instalovat software. Ovládat ho lze i z příkazové řádky. Pracuje však jen v Internet Exploreru. 

 • Stahujte na této adrese (7 kB).
 • FreeProxy 3.72 - freeware
  Produkt FreeProxy je další z celé řady různých softwarových proxy serverů, který se stará o filtrování určitých internetových adres. Nejenže tedy dokáže omezit reklamu ve vašem prohlížeči, ale díky němu lze mít pod kontrolou i tok dat z PC a do PC. Program může blokovat i soubory cookies, značky serverů a spyware. Obsahuje podrobnou nápovědu, která vám pomůže s konfigurací.

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).
 • SIP - Surf in Peace v2.0.1 - freeware
  Chcete-li surfovat svobodně, pak vyzkoušejte tento produkt. O jeho existenci v systému nebudete vědět, nezabere mnoho systémových prostředků PC a konečně se zbavíte vyskakovacích oken. Pop-up okna totiž lehce zařadíte do tzv. black listu a program je potom spolehlivě odstraní. Pracuje s prohlížeči Internet Explorer a Netscape. 

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).
 • Ad Muncher 4.52 – shareware
  Je jednoduchý lovec reklam a vyskakovacích oken. Po instalaci je ukryt v systémové liště, kde bdí nad tokem dat z internetu. Úzce spolupracuje s programy, jako jsou internetové prohlížeče, web-browserové utilitky, ICQ, P2P sítě (Morpheus, Kazaa, Grokster, iMesh, BearShare, LimeWire) apod. Poradí si dokonce i s plovoucí reklamou. Nikde nic nemusíte nastavovat, což se může hodit zejména začínajícím uživatelům. Nabízí i anonymní surfování. 

 • Stahujte na této adrese (171 kB).
 • FilterGate 5.21 - shareware
  Je balík čtyř programů pro odfiltrování internetové reklamy, vyskakovacích oken, ochranu soukromí a omezení nevhodných stránek pro vaše děti. Používá patentovanou filtrační technologii, kdy analyzuje každou internetovou stránku a pak se rozhodne, zda se v ní nachází reklama. Prosívání je založené na interním filtračním motoru, který je díky live updatu stále aktuální. 

 • Stahujte na této adrese (700 kB).
 • Popup Ad Filter 1.1 – shareware
  Program slouží k blokování nevyžádaných reklamních oken. Zkušební verze je omezena jen na třicet zablokovaných oken, poté bude program vyžadovat registrační kód a bez něho si už ani neškrtne. A věřte, že vám jeho služby budou chybět. 

 • Stahujte na této adrese (773 kB).
 • Banner Ad Filter 1.2 - shareware
  Inteligentní filtr webových reklam, který je vhodný pro práci v IE. K ořezání reklam používá znalostní databázi a další inteligentní technologie. V jeho nastavení si lze nadefinovat, na kterých URL adresách se má a nemá uplatňovat filtrování.

 • Stahujte na této adrese (90 kB).
 • Audio a MP3 programy
  Update studiové aplikace KRISTAL, nová verze vypalovacího programu Burn4Free, Apple iTunes 4.6 - to vše zdarma, a k tomu ještě obvyklá porce zajímavých programů pro práci s digitálním zvukem.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.
 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Takto by mohla fungovat rozšířená realita. Ukažte, kde to máte pokažené

  Kužník Jan: Streem - Nová mobilní služba s rozšířenou realitou pro řemeslníky i...

  Rozšířená realita v mobilu nemusí být je zábavná hračka. Autoři služby Streem.pro ukazují, jak může vypadat komunikace...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

  uTorrent

  Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz