Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - osobní firewally

aktualizováno 
Riziko zneužití osobních dat a ztráty soukromí na internetu je v poslední době stále větší. Stále více uživatelů si proto začíná uvědomovat, jaké nebezpečí může připojení k síti obnášet. Útoky mohou přijít opravdu odkudkoli. Naštěstí existují programy, které riziko značně snižují. Nabízíme vám přehled osobních firewallů!

Jak bezpečně na internet? Touto otázkou se začíná zabývat stále více lidí, a to velmi oprávněně. Různé firewally se dostávají do podvědomí uživatelů stále více, což je velmi dobře, protože ochrana počítače je nezbytná!

Z pochopitelných důvodů jsme si v dnešním přehledu připravili hned dvanáct softwarových osobních firewallů, patřících mezi jedny z nejlepších. Tyto obranné mechanismy nepouštějí hackery dovnitř a osobní údaje ven. Nabízejí snadno použitelnou ochranu, snaží se skrýt vaše PC připojené k internetu a blokují podezřelá připojení. Některé z nich navíc disponují i dalšími funkcemi, jako je blokování reklamních oken, audit logů, antivirová ochrana a podobně. Pokud se tedy často a dlouho pohybujete na internetu, neváhejte a stahujte osobní firewally, které vás budou chránit před nezvanými útočníky z internetu. Protože doba, kdy jste na celosvětové síti mohli být v bezpečí, je již dávno a nenávratně pryč...

Osobní firewally:

Kerio Personal Firewall (KPF) 4.0.13 - freeware
Jde o český softwarový agent, který vytváří bariéru mezi osobním počítačem a internetem. KPF je navržen tak, aby vaše PC chránil jak proti útokům z internetu, tak proti útokům směřovaným z lokální sítě. KPF sleduje všechna data putující v obou směrech: z internetu do vašeho počítače a naopak. Může zabránit jakémukoliv pokusu o komunikaci a povolí pouze komunikaci, se kterou výslovně souhlasíte. KPF 4 je nabízen ve dvou verzích: placené a (omezené) volně šiřitelné verzi. Volně šiřitelná verze je zdarma pro domácí nekomerční použití. Tato verze nedisponuje blokováním obsahu WWW (pop-up okna, reklamy, VB skripty, referer, cookies) a některými dalšími funkcemi.

 • Stahujte na této adrese (5 MB).
 • F-Secure Internet Security 2004 - shareware
  Řešení označené jako F-Secure Internet Security 2004 chrání vaše PC před útoky z internetové sítě. Kombinuje v sobě skvělé detekční schopnosti F-Secure Anti-Viru a spolehlivost ochrany F-Secure Distributed Firewallu. F-Secure Distributed Firewall tedy představuje účinný filtr internetového provozu, který dokáže odhalit případný útok přicházející zvenčí. F-Secure do svého personálního firewallu zabudoval i účinné nástroje pro kontrolu jednotlivých aplikací.

 • Stahujte na této adrese (26 MB).
 • Norton Personal Firewall 2004 - shareware
  Software, který v sobě zahrnuje detekci, kontrolu a ochranu dat před útoky hackerů z internetu. Brání také zobrazování reklam a spamů. Norton Personal Firewall 2004 lze samozřejmě v případě problémů s přístupem k ověřenému zdroji jednoduše a rychle vypnout, a to pomocí jediného kliknutí myší.

 • Stahujte na této adrese (20 MB).
 • ZoneAlarm 4.5.538 - freeware
  Obsahuje kompletní ochranu, která by neměla chybět na žádném počítači připojeném do celosvětové sítě. ZoneAlarm dokáže ochránit počítač před útoky zvenčí a také kontrolovat nebo blokovat přenos dat z počítače. Nová verze slibuje detailnější informace o napadení vašeho počítače a více způsobů ochrany před útoky, včetně detekce spyware, adware a trojských koní.

 • Stahujte na této adrese (4.8 MB).
 • Sygate Personal Firewall 5.0 - shareware
  Jde o softwarový obranný systém pro malé sítě, pracující ve dvou směrech. Snaží se zabezpečit ochranu proti průniku z internetu a také zabraňuje neoprávněné komunikaci jiných softwarových produktů, které zasílají data z PC do internetu. Pokročilejší funkce jsou dostupné jen v placené verzi.

 • Stahujte na této adrese  (8.4 MB).
 • Armor2net Personal Firewall 3.12 - shareware
  Personální softwarový firewall, který zastaví hackery, zloděje dat a ochrání vaše PC před útoky přicházejícími skrze síť. Sleduje veškerá připojení k internetu z vašeho počítače, a jakmile zjistí nepovolený pokus o přenos dat, automaticky vás o tom informuje. Tím můžete předejít nejen virové nákaze, ale také zavřít zadní vrátka trojským koňům či spywarovým aplikacím.

 • Stahujte na této adrese (3.6 MB).

  TrustPort Personal Firewall 3.0 - shareware
  TrustPort Personal Firewall vytváří na chráněném počítači bránu, kterou procházejí všechna síťová připojení. Brána umožňuje pomocí sady pravidel povolit nebo zakázat komunikaci počítače s okolní sítí. Sadu pravidel může uživatel nastavit pro všechny komunikační adaptéry současně (které jsou reprezentovány svými IP adresami) nebo pro konkrétní adresu či rozsah adres. Každá konkrétní IP adresa hostitelského počítače tedy má definovánu svoji sadu pravidel, která řídí vlastní tok dat přes bránu firewallu.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).
 • Outpost Firewall Pro 2.1 - shareware
  Další nástroj pro ochranu před útoky pocházejícími jak z místní, tak celosvětové sítě. Ve formě plug-inů obsahuje možnost filtrovat reklamu, vyskakovací okna atd. Přízeň uživatelů si získal nejen díky ochraně před hackery, ale také díky monitoringu síťové aktivity. Ke stažení je k dispozici i freewarová verze bez některých funkcí.

 • Stahujte na této adrese (5.9 MB).
 • Omniquad Personal Firewall 1.1 - freeware
  Tento produkt je k dostání ve dvou verzích. Zatímco námi linkovaná freewarová verze neobsahuje pokročilejší funkce, plná jimi již disponuje. Obě verze si však poradí s nastavením důvěryhodných zón (tři režimy nastavení), upozorněním na možné útoky a podobně.

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).

  Kaspersky Anti-Hacker 1.5.119 - shareware
  Kaspersky Anti-Hacker obsahuje personální firewall, který zajišťuje plnou ochranu počítačům před veškerými neautorizovanými přístupy k uloženým datům a před případnými útoky hackerů z internetu i z vnitřní sítě. Nabízí plnou kontrolu nad síťovou aktivitou, nastavením filtračních pravidel, uživatelsky bezpečnostní úrovně, efektivní ochranu proti známým typům hackerských útoků, automatický samoučící se systém a kontrolu integrity spustitelných souborů.

 • Stahujte na této adrese (9.8 MB).

  SpyStopper 2.75c - freeware
  I přesto, že nejde o program, který se může pyšnit označením firewall, dokáže i tak pomocí kombinace speciálních filtrů nastavit blokování spywaru, adwaru, napadení virem či trojským koněm. Je tedy navržen tak, aby ochránil počítač před veškerými nebezpečnými kódy.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).

  602LAN SUITE 2004 - freeware
  602LAN SUITE je bezpečný komunikační server pro připojení k internetu pro operační systémy Windows. Díky jednoduché instalaci a nastavení je dobrým řešením pro střední a malé firmy. Počítače chrání před útokem z internetu pomocí firewallu, kterému sekunduje antivirový systém BitDefender. Program je pro 3 uživatele zdarma a obsahuje i proxy server, poštovní server a faxový server.

 • Stahujte na této adrese (13.7 MB).
 • Proxy+ 3.0 - freeware
  Komplexní český balík pro ochranu dat. Zahrnuje v sobě firewall, proxy server a poštovní server. Odděluje počítačovou síť od internetu, čímž předchází případným útokům zvenčí. Služeb Proxy+ mohou využít všechny stanice počítačové sítě pomocí protokolu TCP/IP.

 • Stahujte na této adrese (936 kB).
 • Audio a MP3 programy
  Také v poslední únorový den vychází přehled nejnovějších audio programů, mezi nimiž najdete nové přehrávače QCD, XMPlay a foobar2k 0.8, český MP3 Manager, jednoduchý notační program Musette zdarma, záchranáře médií CDRoller a mnoho dalších aplikací, zejména editorů a ripperů.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  17.02.2004 Benchmarky pro testování výkonu PC
  10.02.2004 Nástroje pro práci s titulky
  20.01.2004 Antivirové aplikace
  13.01.2004 Instalátory a instalační utility
  06.01.2004 Vypalovací programy
  30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
  23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
  16.12.2003 E-mailové spam filtry
  09.12.2003 Internetové prohlížeče
  02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Najdete na iDNES.cz