Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - posloucháme internetové vysílání

aktualizováno 
Oblíbili jste si na dovolené místní rozhlasovou stanici a rádi byste ji poslouchali i doma? Pak pro vás máme řešení. Zkuste si stáhnout jeden z moha prográmků pro poslech datového toku a zkuste si naladit vámi preferovanou stanici přes internet.

Doby, kdy jste pro poslech rozhlasového vysílání museli vlastnit přijímač, jsou nenávratně pryč. Především díky moderní technologii a softwarovým vývojářům si lze totiž oblíbenou rozhlasovou stanici naladit kdekoliv a kdykoliv.

Abyste mohli radiové vysílání přijímat, je zapotřebí mít počítač připojený k internetu. Je sice pravdou, že pro tento účel je vhodné vlastnit především kvalitní a rychlé připojení (ADSL, ISDN, kabel, Wi-Fi apod.), ale i s obyčejným modemem lze někdy za málo peněz poslouchat hodně muziky.

Díky celosvětové síti si své oblíbené rádio můžete naladit v jakémkoliv koutu ČR a také např. v Austrálii nebo na jižním pólu. Mnoho rozhlasových stanic šíří svůj signál v internetové síti prostřednictvím procesu označovaného jako datový proud (streamovaně). Datový proud pak zachytí speciální programy, které ho zpracují a převedou. S rozmachem rychlejšího připojení k internetu se lze nově setkávat i se speciálním televizním vysíláním. Nejde o běžné TV kanály, takže ani jednu z českých celoplošných televizí si nenaladíte. Místo toho však můžete nonstop sledovat hudební kanál, což jistě není k zahození. Zatoužili jste-li i vy po streamovaném vysílání, pak jistě zkuste některý z dnešních programů.

Software pro příjem internetového vysílání:

NetRadio 2.01 - freeware
Český prográmek umožňující poslouchat rádio po internetové síti. Dle rychlosti připojení máte možnost výběru ze tří kvalit přenosu (10, 20 a 32 kB/s). Nová rádia můžete jednoduše přidávat do vlastního seznamu. Své oblíbené stanice si můžete nejen nahrávat, ale také se o ně podělit s ostatními uživateli pomocí speciální funkce přímo v programu. Seznam dostupných rádií si program aktualizuje automaticky, stejně jako výměnné "kabátky". Pokud máte Windows 95/98SE nebo vám program nebude fungovat, tak si nainstalujte upgrade Dcom98.

 • Stahujte na této adrese (990 kB).

  Winamp 5.02 - freeware
  Softwarová dílna Nullsoft v polovině prosince minulého roku oficiálně uvolnila novou verzi populárního přehrávače. Winamp 5 získal své číselné označení podle toho, že spojuje to nejlepší z verzí 2 a 3. Kromě běžného přehrávání hudby a videa nově nabízí také reprodukci streamovaných souborů. Můžete tak poslouchat celou řadu internetových stanic či si naladit jedno z tématicky řazených TV vysílání.

 • Stahujte na této adrese (4.2 MB).
 • iRadio 1.2.0 - freeware
  Přehrávač streamovaného rozhlasového vysílání Českého rozhlasu. Umožňuje také poslech audiosouborů uložených na počítači a upravených v integrovaném playlistu. Dále nabízí přehled aktuálních článků z portálu Českého rozhlasu. Prográmek je skinovatelný. Kabátky najdete na stránkách Českého rozhlasu.

 • Stahujte na této adrese (4.8 MB).

  Windows Media Player 9 - freeware
  Windows Media Player 9 Series je na světě již něco přes rok. Připomínáme, že v této verzi se objevilo více jak 120 nových rysů, včetně mnohem rychlejšího startu aplikace, což bylo WMP verzi 8 hodně vyčítáno. Mezi zajímavou funkci patří i záložka pro ladění rádií (Tuner). Obsahuje několik předdefinovaných rozhlasových stanic a další si lze pomocí funkce Vyhledat přidat. Přijímat můžete jak stanice klasické, běžně naladitelné na rozhlasovém přijímačem, tak i ryze internetové.

 • Verze pro Windows XP (8.9 MB) a Windows 98/ME/2000 (12.5 MB).
 • iRadio 1.1 - shareware
  Přehrávačem můžete poslouchat na tisíce internetových rádiových stanic. Ty lze poslouchat jak zabudovaným přehrávačem, tak i jiným, dle vašeho výběru. Hudbu lze nejen poslouchat, ale dokonce ji přímo ukládat na pevný disk a poté vypálit na CD. V seznamu stanic můžete vyhledávat dle klíčových slov. Podporuje velké množství internetových formátů.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).

  VTuner 4.0 - shareware
  Komplexní průvodce živé zábavy, reprodukované hudby, zpráv a informací z internetu. Obsahuje na tisíc živých rádií a televizních stanic. Nechcete-li brouzdat po webu, zkuste si nainstalovat tuto aplikaci, která integruje vše v jednom. Pro TV vysílání je zapotřebí instalovat RealPlayer.

 • Stahujte na této adrese (3.9 MB).
 • BOOMBox Internet Radio Player 1.0 - freeware
  Šikovná aplikace pro přehrávání internetového vysílání. Navíc disponuje funkcemi pro záznam vysílání přímo do formátu MP3. Nově obsahuje zdokonalenou funkci, která automaticky ukončí nahrávání po skončení aktuální skladby; to znamená, že každý song bude zaznamenán do vlastního souboru.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).

 • Viddi Player 1.6 - freeware
  V tomto programu na vás čeká několik stovek rozhlasových stanic. U jednotlivých písní zobrazuje název umělce, jméno písničky a datový tok. Další informace o právě přehrávané skladbě lze zjistit po kliknutí na vygenerovanou adresu.

 • Stahujte na této adrese (452 kB).

 • AudioStreamer 2.0.215 - shareware
  AudioStreamer v sobě integruje nejen přehrávač rozhlasových stanic, ale také je rovnou může ukládat do PC. Stanice jsou organizovány dle žánru a šířky datového toku (kvality). U stažených souborů můžete provádět kompletní editaci ID3 tagu, nebo je řadit do knihoven.

 • Stahujte na této adrese (3.9 MB).
 • IM Software Tuner 1.3.1.213 - freeware
  S IM Software Tunerem lze velice snadno vyhledat hudební stanice vysílající kdekoliv na internetu. Po vyhledání všech dostupných stanic lze jednotlivé stanice editovat, přidávat si je do playlistu atd. Ke správnému fungování je zapotřebí mít instalován buď přehrávač Real Player nebo Windows Media Player.

 • Stahujte na této adrese (2.5 MB).
 • Radiátor 1.8.0.7 - freeware
  Radiátor je freewarový program (s podporou plug-inů) pro poslech a nahrávání rádia. Podporuje velké množství radiokaret. K jeho podstatným vlastnostem patří: intuitivní ovládání, podpora všech klíčových operací pomocí zkratkových kláves, rozsáhlé možnosti plánování a programování akcí, možnost nahrávat v různých nastaveních kvality zvuku včetně použití kodeků, využití myši včetně podpory kolečka, volitelné zobrazení jako ikony v tray liště, snadná editace a řazení stanic, přímé ladění z klávesnice, využití parametrů příkazové řádky, podpora jazykových modulů atd.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Sonicart 2.2 - freeware
  Sonicart je mixážní, dekódovací, plánovací a přehrávací systém, určený pro založení vlastní internetové hudební stanice. Lze v něm vytvořit a naplánovat automatické přehrávání několika playlistů najednou a tím přenechat kompletní vysílání vašemu PC.

 • Stahujte na této adrese (3.9 MB). 
 • Audio a MP3 programy
  Nášup DJských přehrávačů od profesionálního BPM Studia po lidové djDecks, nová verze volně šiřitelného editoru Audacity, tvorba vlastních videoklipů, správce ID3 tagů včetně vypalování souborů na CD a ještě mnoho dalšího číhá v dnešním přehledu.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  17.02.2004 Benchmarky pro testování výkonu PC
  10.02.2004 Nástroje pro práci s titulky
  20.01.2004 Antivirové aplikace
  13.01.2004 Instalátory a instalační utility
  06.01.2004 Vypalovací programy
  30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
  23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
  16.12.2003 E-mailové spam filtry
  09.12.2003 Internetové prohlížeče
  02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
 • Autor:  Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

  „Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

  Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

  Tipy a triky pro Windows 10

  Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz