Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - přehled RSS čteček

aktualizováno 
Pokud stále hledáte způsob, jakým byste nepřišli ani o jeden článek či zprávu z vašich oblíbených internetových stránek, pak zkuste dnešní přehled zajímavých programů. Najdete v něm hned celou desítku RSS čteček.

Předminulý týden jsme vás v tomto článku seznámili s technologií RSS. Dnes na něj navážeme a představíme hned desítku klientů, kteří vám dokáží prostřednictvím zmíněné technologie sdělit, zda nebyl vámi preferovaný web nedávno aktualizován.

Tento stále populárnější způsob získávání zpráv ze serverů podporuje již velké procento zpravodajských serverů. Seznam těch tuzemských, ale i nedomácích najdete buď v ryze českých projektech (RSS Tacker, RSS Point), nebo například na těchto stránkách, kde jich je k dnešnímu datumu více, jak šest tisíc.

RSS čtečky:

RSS Tracker 1.01.22 - freeware
Ryze český program umožňující správu RSS kanálů. Obsahuje integrovaný prohlížeč Internet Explorer, takže články lze otevírat přímo v programu. Pomocí tlačítka Import si aplikace stáhne seznam serverů podporující technologii RSS a vy tak s nastavením jednotlivých zdrojů nemusíte mít práci. Neobsahuje žádné zbytečné funkce.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • RSS Point 1 Lite RC1- freeware
  Další český zástupce RSS čteček, tentokrát od Michala Řepáska. Ten na svých stránkách nabízí dvě verze programu RSS Point. První, Lite (odlehčená), je volně šířitelná, ale neobsahuje některé funkce. Druhá, profesionální, obsahuje navíc filtrování zpráv a možnost individuálně definovat ke každému zdroji webovou, nebo lokální akci. Užitečné jsou záložky, podobně jako např. v internetových prohlížečích.

 • Stahujte na této adrese (6.7 MB).
 • Mozilla Firefox 0.9.3.cs – freeware
  RSS čtečku obsahuje i stále oblíbenější internetový prohlížeč Mozilla Firefox. Její používání je opravdu snadné a navíc stažením tohoto softwarového balíku dostáváte dva programy v jendom. RSS čtečku si zobrazíte pomocí nabídky Zobrazit / Postranní lišta / RSS čtečka (můžete použít i klávesovou zkratku Alt+R). RSS čtečka používá pro uchovávání seznamu RSS vašich oblíbených webů záložky prohlížeče Mozilla Firefox. Proto je třeba vybrat složku záložek, do které budete své RSS ukládat (pomocí volby Nástroje / Nastavení... RSS čtečky). Po instalaci české verze prohlížeče Mozilla Firefox najdete složku se jménem RSS, která již obsahuje RSS několika webů.

 • Stahujte na této adrese (5.4 MB).
 • Opera 7.54 - shareware
  Také v prohlížeči pocházejícím ze skandinávie můžete najít RSS čtečku. Vývojáři Opery ji do tohoto nejrychlejšího internetového prohlížeče na planetě přidali teprve nedávno (od verze 7.50). Již dříve se v ní ale nacházel poštovní a IRC klient. RSS čtečku najdete v e-mailovém klientu, což nemusí být pro někoho praktické. Nabízí podobné funkce, jako všechny ostatní čtečky.

 • Stahujte na této adrese (16.2 MB).
 • RSS Explorer 0.91 beta - freeware
  Ten, kdo přece jen nedá dopustit na svůj Internet Explorer a chtěl by si i vněm prohlížet RSS kanály, ten pak může vyzkoušet speciální plug-in s názvem RSS Explorer. Jde o nástroj, který se v podobě nástrojové lišty objeví v IE, díky čemuž budete mít nejnovější zprávy při vašem brouzdání stále na očích. Instalace probíhá za pomoci nechvalně známé technologie ActiveX.

 • Aplikaci zprovozníte kliknutím na tuto adresu.
 • BlogExpress 1.55.3 – freeware
  BlogExpress je snadno použitelná RSS čtečka, postavená na technologii .NET. Podporuje všechny specifikace RSS, čímž máte zaručeno, že vám ani jedna zpráva neunikne. Podobně, jako i ostatní čtečky, má integrovaný internetový prohlížeč a dokáže číst i soubory XML a exportovat do HTML.

 • Stahujte na této adrese (556 kB).
 • Abilon 2.0 - freeware
  Také tato čtečka je freeware a její hlavní výhoda je v možnosti nechat si zprávy otevírat v novém okně. V programu najdete i nástroj pro odesílání článků na server, což se může hodit například bloggerům. O nových zprávách vás informuje malým okýnkem. Tento produkt však někdy bohužel mívá problémy se zobrazováním češtiny.

 • Stahujte na této adrese (567 kB).
 • RSS Bandit 1.2.0.114 - freeware
  Zatím poslední verze RSS Bandita pochází ze závěru loňského roku. Disponuje podobnými funkcemi, jako ostatní čtečky. Dobré jsou však možnosti formátování textu, export do XML, validace, kategorie apod.

 • Stahujte na této adrese (2.4 MB).
 • klipfolio 2.5 - freeware
  Jednoduchý klient pro zachytávání RSS kanálů. S pomocí tohoto nástroje bude sledování informací, jako je počasí, akcie či zpravodajství snadnou záležitostí. Obsahuje jich na stovky a další lze lehce přidávat. Dobrá je možnost využít zobrazování zpráv ve speciálních oknech.

 • Stahujte na této adrese (520 kB).
 • FeedDemon 1.11.3 – shareware
  Graficky povedený RSS nástroj, pocházející od tvůrce programu HTML kódu HomeSite. Má předkonfigurováno na desítky zdrojů, čímž je snadno použitelný i pro ty, kteří RSS teprve začínají objevovat. FeedDemon tedy nabízí atraktivní a snadno použitelné rozhraní s integrovaným webovým prohlížečem.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Najdete na iDNES.cz