Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - přehled RSS čteček

aktualizováno 
Pokud stále hledáte způsob, jakým byste nepřišli ani o jeden článek či zprávu z vašich oblíbených internetových stránek, pak zkuste dnešní přehled zajímavých programů. Najdete v něm hned celou desítku RSS čteček.

Předminulý týden jsme vás v tomto článku seznámili s technologií RSS. Dnes na něj navážeme a představíme hned desítku klientů, kteří vám dokáží prostřednictvím zmíněné technologie sdělit, zda nebyl vámi preferovaný web nedávno aktualizován.

Tento stále populárnější způsob získávání zpráv ze serverů podporuje již velké procento zpravodajských serverů. Seznam těch tuzemských, ale i nedomácích najdete buď v ryze českých projektech (RSS Tacker, RSS Point), nebo například na těchto stránkách, kde jich je k dnešnímu datumu více, jak šest tisíc.

RSS čtečky:

RSS Tracker 1.01.22 - freeware
Ryze český program umožňující správu RSS kanálů. Obsahuje integrovaný prohlížeč Internet Explorer, takže články lze otevírat přímo v programu. Pomocí tlačítka Import si aplikace stáhne seznam serverů podporující technologii RSS a vy tak s nastavením jednotlivých zdrojů nemusíte mít práci. Neobsahuje žádné zbytečné funkce.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • RSS Point 1 Lite RC1- freeware
  Další český zástupce RSS čteček, tentokrát od Michala Řepáska. Ten na svých stránkách nabízí dvě verze programu RSS Point. První, Lite (odlehčená), je volně šířitelná, ale neobsahuje některé funkce. Druhá, profesionální, obsahuje navíc filtrování zpráv a možnost individuálně definovat ke každému zdroji webovou, nebo lokální akci. Užitečné jsou záložky, podobně jako např. v internetových prohlížečích.

 • Stahujte na této adrese (6.7 MB).
 • Mozilla Firefox 0.9.3.cs – freeware
  RSS čtečku obsahuje i stále oblíbenější internetový prohlížeč Mozilla Firefox. Její používání je opravdu snadné a navíc stažením tohoto softwarového balíku dostáváte dva programy v jendom. RSS čtečku si zobrazíte pomocí nabídky Zobrazit / Postranní lišta / RSS čtečka (můžete použít i klávesovou zkratku Alt+R). RSS čtečka používá pro uchovávání seznamu RSS vašich oblíbených webů záložky prohlížeče Mozilla Firefox. Proto je třeba vybrat složku záložek, do které budete své RSS ukládat (pomocí volby Nástroje / Nastavení... RSS čtečky). Po instalaci české verze prohlížeče Mozilla Firefox najdete složku se jménem RSS, která již obsahuje RSS několika webů.

 • Stahujte na této adrese (5.4 MB).
 • Opera 7.54 - shareware
  Také v prohlížeči pocházejícím ze skandinávie můžete najít RSS čtečku. Vývojáři Opery ji do tohoto nejrychlejšího internetového prohlížeče na planetě přidali teprve nedávno (od verze 7.50). Již dříve se v ní ale nacházel poštovní a IRC klient. RSS čtečku najdete v e-mailovém klientu, což nemusí být pro někoho praktické. Nabízí podobné funkce, jako všechny ostatní čtečky.

 • Stahujte na této adrese (16.2 MB).
 • RSS Explorer 0.91 beta - freeware
  Ten, kdo přece jen nedá dopustit na svůj Internet Explorer a chtěl by si i vněm prohlížet RSS kanály, ten pak může vyzkoušet speciální plug-in s názvem RSS Explorer. Jde o nástroj, který se v podobě nástrojové lišty objeví v IE, díky čemuž budete mít nejnovější zprávy při vašem brouzdání stále na očích. Instalace probíhá za pomoci nechvalně známé technologie ActiveX.

 • Aplikaci zprovozníte kliknutím na tuto adresu.
 • BlogExpress 1.55.3 – freeware
  BlogExpress je snadno použitelná RSS čtečka, postavená na technologii .NET. Podporuje všechny specifikace RSS, čímž máte zaručeno, že vám ani jedna zpráva neunikne. Podobně, jako i ostatní čtečky, má integrovaný internetový prohlížeč a dokáže číst i soubory XML a exportovat do HTML.

 • Stahujte na této adrese (556 kB).
 • Abilon 2.0 - freeware
  Také tato čtečka je freeware a její hlavní výhoda je v možnosti nechat si zprávy otevírat v novém okně. V programu najdete i nástroj pro odesílání článků na server, což se může hodit například bloggerům. O nových zprávách vás informuje malým okýnkem. Tento produkt však někdy bohužel mívá problémy se zobrazováním češtiny.

 • Stahujte na této adrese (567 kB).
 • RSS Bandit 1.2.0.114 - freeware
  Zatím poslední verze RSS Bandita pochází ze závěru loňského roku. Disponuje podobnými funkcemi, jako ostatní čtečky. Dobré jsou však možnosti formátování textu, export do XML, validace, kategorie apod.

 • Stahujte na této adrese (2.4 MB).
 • klipfolio 2.5 - freeware
  Jednoduchý klient pro zachytávání RSS kanálů. S pomocí tohoto nástroje bude sledování informací, jako je počasí, akcie či zpravodajství snadnou záležitostí. Obsahuje jich na stovky a další lze lehce přidávat. Dobrá je možnost využít zobrazování zpráv ve speciálních oknech.

 • Stahujte na této adrese (520 kB).
 • FeedDemon 1.11.3 – shareware
  Graficky povedený RSS nástroj, pocházející od tvůrce programu HTML kódu HomeSite. Má předkonfigurováno na desítky zdrojů, čímž je snadno použitelný i pro ty, kteří RSS teprve začínají objevovat. FeedDemon tedy nabízí atraktivní a snadno použitelné rozhraní s integrovaným webovým prohlížečem.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

  Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

  Najdete na iDNES.cz