Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - prohlížeče obrázků a fotografií

aktualizováno 
Fotografie, snímky a jiné obrazové soubory se staly každodenní součástí našich životů. Ovšem pro jejich bezproblémové prohlížení je zapotřebí rychlý a hlavně pohodlný viewer. Proto vám nabízíme stručný popis a stažení těch nejlepších. Proč obrázky neprohlížet pohodlně?

Obrázky neodmyslitelně patří k internetu. Pro jejich on-line prohlížení jsou určeny webové prohlížeče. Ale co dělat, pokud máte obrázky uložené na disku?

Jak prohlížet obrázky snadno a rychle
Zejména díky digitálním fotoaparátům se pevné disky počítačů začínají plnit snímky, na kterých jsou zachyceny nejedny zajímavé životní okamžiky. Tak proč se o ně nepodělit s přáteli či nejbližšími? A právě za tímto účelem vznikají aplikace, souhrnně nazývané viewery. Většina námi dnes nabízených programů patří mezi ty nejlepší a zároveň nejjednodušší, které lze v tomto segmentu pořídit. Mezi základní funkce každého z nich patří nastavení kontrastu, světel, barev, filtrů, efektů, fullscreen, slideshow a samozřejmě rychlé prohlížení různých formátů. Některé z nich si dokonce poradí s více jak 30 grafickými formáty!

Prohlížeče obrázků:

Zoner Media Explorer 6 - shareware
Pátá verze grafického prohlížeče české firmy Zoner Software udělala velkou díru do světa - dosáhla prestižního ocenění Best of Invex a zařadila se mezi absolutní špičku mezi grafickými prohlížeči a editory pro úpravu digitálních fotografií. Vývojáři však neusnuli na vavřínech a rok od jejího vydání připravili verzi další, neméně přelomovou.

 • Stahujte na této adrese (14 MB).

  IrfanView 3.85 - freeware
  Jde o jeden z nejoblíbenejších freewarových prohlížečů a konvertorů obrázků, který je navíc i v českém jazyce. Podporuje nejrozšířenější grafické formáty včetně animovaných gifů. Také umožňuje přehrávat mnoho zvukových, animačních a filmových souborů. Mezi jeho přednosti patří rychlé prohlížení adresářů, prezentační mód, dávkové konverze, snímání obrazovky, vyřezávání části obrázku a různé efekty.

 • Stahujte na této adrese (817 kB).
 • Češtinu stahujte na této adrese.

  XnView 1.66 standard version - freeware
  Tento jednoduchý nástroj, který patří do kategorie freeware, je určen především k prohlížení, drobným úpravám a konverzi grafických souborů, ale lze jej využít i k přehrávání multimediálních souborů. Implementované funkce, značné množství importních filtrů a relativně miniaturní instalace dělají z této aplikace vhodného pomocníka pro každého uživatele.

 • Stahujte na této adrese (3.3 MB).
 • PictView 1.94 - freeware
  PictView je prohlížeč a konvertor mnoha desítek rastrových grafických formátů. Podporuje více než 40 formátů ve více než 140 variacích, včetně animovanách GIFů.

 • Stahujte na této adrese (123 kB).
 • Ulead Photo Explorer 8 - shareware
  Software je určen pro rychlé prohlížení obrázků a jejich drobné úpravy. Kromě prohlížení obsahuje i několik základních funkcí pro úpravu. Podporuje značné množství grafických a animačních formátů. Navíc je freeware, takže ho můžete používat bez omezení.

 • Stahujte na této adrese (21.5 MB).

  20/20 2.2.7 - freeware
  Pro většinu uživatelů asi neznámý prográmek pro prohlížení obrázků. Program zahrnuje řadu funkcí: změnu velikosti obrázku, rotaci, obrácení a zrcadlení. Také je schopný vytvářet a promítat diapozitivy, tvoří miniatury a vytváří pozadí pro internetové stránky.

 • Stahujte na této adrese (3.7 MB).

  Imager 2.5 - freeware
  Imager je slovenský freewarový grafický prohlížeč. Obsahuje i množství funkcí, které uživatelé od takovýchto programů požadují: automatická prezentace, lupa, informace o obrázku, obrázek jako tapeta na plochu atd. Součástí aplikace jsou i nástroje určené pro konverzaci mezi formáty a generování seznamu. Poradí si i s informacemi EXIF a zobrazuje i popisky obrázků.

 • Stahujte na této adrese (609 kB).
 • CoffeeCup Free Imager Viewer 2.6 - freeware
  Jednoduchý prohlížeč, který navíc obsahuje emailový a FTP klient. Mezi jeho základní vlastnosti patří také podpora ZIP archivů. Prohlížet lze snad všechny grafické formáty včetně animovaných gifů. Umožňuje také vytvářet HTML stránky s náhledy zvolených obrázků.

 • Stahujte na této adrese (3.3 MB).

  DIMIN Image Viewer 2 2.3 - freeware
  Rychlý a šikovný prohlížeč obrázků. Má všechny základní vlastnosti dobrého prohlížeče: podporu drag-and-drop, filtry, konvertor barev, změnu velikosti obrázku, rotace, nastavení průhlednosti, full screen, náhledy atd. Podporuje skoro všechny formáty obrázků. Program je freeware.

 • Stahujte na této adrese (576 kB).

  Abracadabra 1.3 - freeware
  Zajímavý program, pomocí kterého můžete prohlížet obrázky a také editovat soubory formátu TXT a RTF. Asi nejzajímavější vlastností programu je hyperimage (HIM) - jedná se o textový soubor asociovaný s obrázkem. Jedním kliknutím tak můžete pohybovat dokumenty nebo programy.

 • Stahujte na této adrese (603 kB).

  ACDSee 6.0 - shareware
  Program patřící mezi nejrychlejší a nepraktičtější prohlížeče grafických formátů vůbec. Podporuje více jak 40 grafických formátů. Jeho poslední verze umožňuje konverzi mezi několika formáty a náhledy na obrázky v jednotlivých adresářích včetně jejich katalogizace. Program je však shareware a po uplynutí zkušební lhůty je nutné jej vykoupit.

 • Stahujte na této adrese (9.9 MB).
 • 602Photo Suite 4.0 - freeware
  602Album je program, navržený především pro archivaci a třídění digitálních fotek ve virtuálních digitálních fotoalbech, v nichž se snímky dají velmi snadno prohlížet a přesouvat. Ovšem radost udělá i těm, kteří si fotografie přejí jen prohlížet.

 • Stahujte na této adrese (18.9 MB).
 • Audio a MP3 programy

  Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  16.12.2003 E-mailové spam filtry
  09.12.2003 Internetové prohlížeče
  02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
  25.11.2003 Záplatujeme systém Windows
  18.11.2003 Aplikace pro špióny
  11.11.2003 Usnadňujeme si  práci na PC
  4.11.2003 Nástroje pro automatické vypínání PC
  28.10.2003 Internetové perličky pro vaše harddisky
  21.10.2003 TOP 15 nejstahovanějších programů v ČR
  14.10.2003 Kopírování objektů pod palcem
  07.10.2003 Vytváříme spořiče obrazovky
  30.09.2003 Lahůdky pro vaše pevné disky
  23.09.2003 Synchronizujeme čas ve Windows
  16.09.2003 Archivujeme a komprimujeme data
  09.09.2003 Zbavujeme se nevyžádaných oken
 • Autor:  Nejčtenější

  Být první nestačí. Spermie musí projít záhadným „pracovním pohovorem“

  Vajíčko si podle některých vědců aktivně vybírá, kterou spermii vpustí k...

  Spermie vyrážejí k vajíčku a ta nejrychlejší spermie vajíčko oplodní. Přibližně tak si většina lidí představuje...

  Šetřily i na údržbě, krach musel přijít. Poslední let Pan Am z Prahy

  Boeing 727-235 s registrací N4731 a jménem Clipper Allert, který jako poslední...

  Legendární aerolinky Pan American definitivně skončily, oznámily 4. prosince 1991 světové agentury. Onoho dne před 26...  Vědci po 37 letech nastartovali motor a hned ten na nejvzdálenější sondě

  Voyager 1

  Vesmírná sonda Voyager se nyní pohybuje na hranici sluneční soustavy, a je to tak nejvzdálenější objekt, který kdy...

  Certifikace nemusí stačit. Nové TV možná brzy nezvládnou všechny funkce

  Informace o přítomnosti HbbTV služeb dané stanice v DVB-T vysílání

  České radiokomunikace již déle něž rok testují televizní přijímače a set-top boxy pro nové pozemní vysílání. Aktuální...

  Měla to být revoluce v létání. Před 50 lety poprvé vyjel Concorde z hangáru

  První premiéra Concorde na veřejnosti v Toulouse.

  Letiště Toulouse-Blagnac, pondělí 11.prosince 1967. Veřejnost má poprvé možnost na vlastní oči spatřit Concorde, první...  Další z rubriky

  Rizika Bitcoinu: zablokované účty v době největšího růstu i útoky na PC

  Bitcoin pokořil hranici 10 tisíc amerických dolarů. (29. listopadu 2017)

  Když ve středu překonávala cena virtuální měny Bitcoin jednu psychologickou hranici za druhou, objevil se jeden...

  Proměňte svůj tablet ve skener nebo v komunikátor přes odlehčený Skype

  Tablet pro práci i zábavu

  Speciální nástroj zjednoduší na tabletu práci s komprimovanými archivy, vyspělá aplikace vám digitalizuje papírové...

  Software zdarma: multimediální centrum či zálohování s umělou inteligencí

  Ilustrační foto

  Multimediální centrum MediaPortal se snadno ovládá. Nová verze Acronis True Image přináší umělou inteligenci. Kdo...  Najdete na iDNES.cz