Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - s čím na web

aktualizováno 
Brouzdáte rádi na na internetových stránkách? Používáte pro to nejvhodnější prohlížeč? Stávám se vám často, že se do vašeho PC snaží někdo "nabourat" skrz internet? Pokud jste aspoň jednou odpověděli kladně, pak právě vám je určen další díl přehledu software zdarma.

Kancelářské programy patří mezi stálice software, ovšem bez internetového prohlížeče se na webové stránky nedostanete. Pokud jste si v minulém díle přehledu vylepšili sbírku programů o prohlížeče souborů vytvořených v MS-Office a usoudili jste, že je třeba změna i na poli internetových browserů, pak vám dnes přinášíme ty "nej" pěkně pohromadě.

DAP? ne Fresh UI

Minulý týden aplikace Fresh UI převálcovala všechny ostatní programy, co se počtu stažení v rubrice Stahuj týče. Nejenže sesadila z pomyslného trůnu "nesmrtelný" DAP, ale prakticky během týdne si zdvojnásobila počet stažení v databázi. V pondělí se pak objevila nová verze souborového manažeru Windows Commander, ovšem ta byla vydána již pod novým názvem Total Commander. Pokud jste čekali na WHQL certifikaci ovladačů verze 40.72 grafických čipů nVIDIA, pak jste se dočkali. Více informací v aktualitě Detonátory 40.72 konečně WHQL certifikovány.

S čím na internet (web)? No přece s prohlížečem
Pětice těch nejpoužívanějších browserů na vás čeká hned pod tabulkou. Zkuste změnu, možná vás mile překvapí. Jste neustále obtěžováni útoky na váš počítač? Pak jistě vyzkoušejte jednoduché utilitky k vystopování škodiče. Chcete v práci stahovat data? Není vám to umožněno z důvodu nainstalovaného firewallu? Pak zkuste program Socks2HTTP, který přesměruje komunikaci přes HTTP rozhraní. K vytvoření galerie vašich fotek a následné prezentaci na webu poslouží výborný program Picture2Web.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet

Název

Fresh UI

Virtual CD

Total Commander

Verze

4.60

4.5

5.5

Popis

Program zpřístupňující jinak skryté možnosti operačního systému Windows.

Program sloužící k emulaci vaší CD-ROM mechaniky. Virtuálních mechanik si může vytvořit až 22.

Oblíbený souborový manažer. V nové verzi je kromě upraveného názvu také mnoho dalších změn.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

0.59 kB

8.1 MB

1.3 MB

Staženo celkově/týdně

1410x/864x

1393x/585x

320x/320x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

Fresh Devices

Microtest GmbH

Christian Ghisler

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Prohlížeče internetových stránek

Internet Explorer CZ 6.0 SP1
Aplikace Microsoft Internet Explorer 6 s aktualizací Service Pack1 (SP1) je nejnovější verzí základních technologií aplikace IE v systémech Windows. Nová verze vyhledávaného prohlížeče webových stránek je nyní i v české lokalizaci.

 • Stahujte lokálně na této adrese (490 kB).
 • Opera 6.05
  Pokud jste nespokojeni se svým stávajícím internetových prohlížečem, máme pro vás řešení. Browser Opera přináší mnoho vylepšení, co do rychlosti patří k tomu nejlepšímu. Nechybí volba vzhledu programu či multijazyková podpora.

 • Stahujte lokálně na této adrese (11 MB).
 • Mozilla 1.1
  Stabilní a rychlý internetový prohlížeč vyvíjený jako open source. Zřejmě největší konkurent Internet Exploreru.

 • Stahujte na této adrese (9.1 MB).
 • Netscape Communicator 7.0
  Sedmá verze kdysi tak slavného internetového prohlížeče Netscape z dílny AOL. Vyznačuje se mnohem větší rychlostí než předchůdci, avšak i stabilitou a příjemným uživatelským rozhraním.

 • Stahujte na této adrese (13.1 MB).
 • Amaya 6.4
  Referenční prohlížeč konsorcia W3C, které definuje jazyk HTML a CSS.  Ještě nedávno byl poměrně značně neschopný, poslední dobou se trochu zlepšil. Určen především pro vyvojáře.

 • Stahujte na této adrese (6 MB).
 • Internet - bezpečnost

  Idyle Gimme IP 4.5
  Jde o balík jednoduchých nástrojů pro TCP/IP. V programu se nachází nastavitelné senzory, které sledují všechny parametry spojení.

 • Stahujte na této adrese (933 kB).
 • Attacker
  Nástroj pro monitorování pokusů připojení k počítači přes TCP nebo UDP porty. Při jakémkoliv pokusu o nabouraní do systému přehraje nadefinovaný zvuk a zaznamená podrobnosti do protokolu.

 • Stahujte na této adrese (23 kB).
 • Cyber Kit 2.5
  Chcete někoho pingnout, proskenovat, nebo zjistit čas z nějakého vzdáleného serveru ? Pokud ano, tak to určitě využijete CyberKit. Součásti balíku: Ping, Traceroute, Finger, Whois, NSLookUp, Time Synchronizer, PortScanner, NetInfo, nástroj pro e-mailové schránky MailChecker a další.

 • Stahujte na této adrese (965 kB).
 • Neo Tracer 3.25
  Zajímavý prográmek pro hackery. Ukáže graficky všechny uzly mezi vaším počítačem a jakoukoliv internetovou adresou. Zobrazuje také podrobné informace o uzlech, přes které při spojení procházíte.

 • Stahujte na této adrese (193 kB).
 • Socks2HTTP 0.92
  Chcete stahovat data po P2P síti, ale máte zavřené některé potřebné porty? Zkuste tento jednoduchý nástroj pro překlad do HTTP komunikace.

 • Stahujte na této adrese (983 kB).
 • Další prográmky

  Picture2Web 2.1.0
  Chete prezentovat své fotografie na internetu? Nebaví vás manuální vkládání obrázků do šablon? Pak využijte právě tento program, který udělá zdlouhavou práci za vás. Ovládání je jednoduché a bez zbytečného nastavování.

 • Stahujte na této adrese (840 kB).
 • Audio a MP3 programy
  Chcete zálohovat všechny typy disků včetně Video CD a DVD? Přehrávat muziku, založit si vlastní internetovou rozhlasovou stanici či nahrávací studio, modifikovat hlas pomocí zajímavého DirectX Vocoderu? Přehled aktuálních programů pro práci se zvukem na počítači právě vychází.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Autor:


  Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...  Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

  Paul Allen na snímku z prosince 2017.

  Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

  Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

  Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

  Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

  Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

  Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

  Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

  Další z rubriky

  Apple koupil firmu, jejíž program má umět najít budoucí popovou hvězdu

  Firma Asaii pomocí umělé inteligence vyhledává hudební talenty.

  Firma Asaii vyvinula software, který umožní vyhledávat a sledovat potenciálně úspěšné interprety. Nyní ji koupila firma...

  V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

  Umělá inteligence (ilustrační foto)

  Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
  Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

  Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.  Najdete na iDNES.cz