Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - snímáme a ukládáme plochu v PC

aktualizováno 
Také se vám čas od času stává, že potřebujete pořídit screenshot určité aplikace, ale nemáte k tomu po ruce vhodný nástroj? Klávesa Print Screen jistě postačí, ale jen na nenáročné snímání. Proto zkuste využít služeb specializovaných programů.

Komu by se to nestalo... zabrouzdáte na nějakou zajímavou stránku a chcete si udělat její screenshot. Pak nezbývá než využít jednoduchého clipboardu, který je součástí operačního systému Windows. Ten ale není vždy tím nejlepším řešením. Pak tedy zkuste jeden z dnešních nástrojů pro snímání obrazovky.

Softwarový týden
Minulý týden, ve kterém mimo jiné proběhl jeden z největších herních veletrhů E3 2003 v americkém Los Angeles, se objevilo hodně zajímavých prográmků a aktualizací. Pojďme se na ně v krátkosti podívat v dnešním přehledu. Vývojáři browseru Opera se nenechali zahanbit svojí konkurencí. Ti totiž odpověděli na novou verzi Mozilly 1.4 beta (objevila se předminulý pátek) finálním internetovým prohlížečem Opera 7.11. Jeden z nejlepších hudebních enkodérů, zabývající se komprimací zvuku do formátu MP3, přináší ve své aktuální verzi LAME 3.94 alpha 17 vylepšení kódování metodou ABR a přidává nové předvolby kvality - více zde. Nejnovější audio a video kodeky najdete v instalačním balíčku K-lite Codec Pack Final ve verzi 2.03. Kromě jejich posledních verzí bylo opraveno i několik stávajících chyb v instalátoru. A v závěru týdne se vytáhly obě grafické společnosti zabývající se vývojem 3D akcelerátorů. nVIDIA dala k dispozici přepracované detonátory 44.03, nově s dovětkem "FX" a programátoři ATI oficiálně uvolnili ovladače ATI Catalyst 3.4.

Programy na snímání obrazovky
Chcete-li zaznamenávat dění na své obrazovce, pak můžete využít služeb programů, které jednoduchým způsobem ukládají informace na pevný disk. Aplikace zaznamenávají data buď do obrázků ve formátech BMP, JPG, GIF a dalších, anebo do videosekvencí. Prvně zmiňované jsou vhodné zejména k ukládání důležitých dat, se kterými chcete dále pracovat. Dle předem zvolených kritérií uloží sejmutý objekt, obrázek či určitou část na pevný disk, kde je připraven k dalšímu použití. Ty lepší pak dokáží aktuální dění zachytávat do AVI souboru. Uložené obrazovky lze pak přehrát, čímž lze získat velmi dobrý přehled o tom, co jste dělali.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Počasí ve světě

Daemon Tools

Verze

2.03 Final

1.03

3.33

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Počasí ve světě je program pro on-line sledování a vizualizaci aktuálního počasí ve světě. Jedinečná grafická vizualizace na plně interaktivní mapě zaručuje přehledné zobrazení více než 2000 sledovaných meteorologických stanic.

Nástroj pro emulaci chráněných CD, který umožňuje spouštět jejich záložní kopie. Úspěšně emuluje SafeDisc, Laserlock, SecuROM a nově RMPS.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

4.7 MB

470 kB

Staženo celkově/týdně

6728x/175x

987x/387x

885x/885x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

AGISoftware

Daemon-Tools

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Snímání obrazovky:

Capture-it 1.0 - shareware
Aplikace zachycuje celou obrazovku nebo jen vybranou část. Pomocí myši tak lze přesně nadefinovat určité oblasti k jejich sejmutí. Dokáže také zachytit video nebo animované GIFy. Program navíc čeká v tray liště, a je tak kdykoliv po ruce připraven k použití.

 • Stahujte na této adrese (5.5 MB).

  HyperSnap-DX 5.01 - shareware
  Jde o nástroj, který ulehčuje zaznamenávání různých scén a vytváření screenshotů na obrazovce. Program navíc zaznamenává i pod rozhraním DirectX a OpenGL. Někteří uživatelé možná přivítají i vytváření fotek z DVD disků. Za velmi užitečnou funkci lze také považovat sejmutí delší stránky, než je viditelná plocha.

 • Stahujte na této adrese (3.4 MB).
 • HyperCam 1.71.00 - shareware
  Pokud chcete ukládat dění na obrazovce do videosekvenci, pak si zcela jistě stáhněte tento program. Ten totiž nejenže zachycuje veškeré dění na ploše, ale dokonce zaznamenává i veškeré zvuky z externího mikrofonu. U ukládaných souborů lze navíc nastavovat úrovně komprese.

 • Stahujte na této adrese (420 kB).
 • SnagIT 6.2.2  - shareware 
  Jde o jeden z nejlepších programů pro zachytávání screenshotů pracovní plochy. Bez problému tak lze vytvořit obrázky, videa či texty. Umí grabovat různé typy oken, dokáže z obrazovky vybrat pouze text, nabízí možnost zapnutí rolovaní.

 • Stahujte na této adrese (5.8 MB).
 • Q-Peek 1.2.4 - shareware 
  Umožní prohlížet obsah obrazovky jiných počítačů na webu nebo z lokální sítě. Dá se také použít k pravidelnému snímání obsahu obrazovky. Lze ho spustit ve viditelném nebo neviditelném módu.

 • Stahujte na této adrese (5.3 MB).
 • url2bmp 1.03 - freeware 
  Tento freewarový prográmek uloží zadanou stránku jako obrázek. Ukládá do formátů bmp, png, jpeg a tiff. S url2bmp můžete zachytávat libovolná aktivní i neaktivní okna, celá menu, tlačítka, fixní i volitelné výřezy obrazovek. Dokáže pracovat i v příkazové řádce.

 • Stahujte na této adrese (359 kB).
 • Screen Print Gold 3.0 - freeware
  Snímač obrazovky, který dá klávesnici PrintScreen nový rozměr. Mimo jiné umožňuje snímat aplikace, které jsou větší než viditelná obrazovka. Snímá také z DOSu a dle předem nadefinovaných pravidel.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • CamStudio 2.0 - freeware
  Tento software dokáže po spuštění zaznamenávat veškeré dění na ploše (tedy pohyb myši, otevírání a zavírání programů atd.) a následně je zapsat do souboru AVI.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • SaveSnap 1.3 - freeware
  Aplikace SaveSnap rozšířuje standardní sejmutí obrazovky klávesou PrintScreen o možnost sejmutí do schránky či do souboru. Mezi nabízené formáty souborů patří BMP (nejlepší kvalita, ale největší velikost), komprimovaný formát JPEG, kde je kvalita nastavitelná, či formátu GIF, který má nejhorší horší kvalitu, ale podstatně menší velikost.

 • Stahujte na této adrese (950 kB).
 • WinGrab 1.50.09 - freeware
  WinGrab snímá obrazovky a ukládá je v těchto formátech: BMP, JPEG, PNG a TIFF. Program využívá nadefinované horké klávesy ve snímání buď celých obrazovek nebo jen oken. Dále program umožňuje vytisknout na jednu stranu papíru sérii obrázků, které jsou umístěny v jednou adresáři na vašem disku. V neposlední řadě program umožní zredukovat počet barev obrázku na 256 a případně ho převést na černobílý.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • GrabClipSave - freeware
  Jde o výkonného, ale přesto jednoduchého pomocníka pro zachytávání aktuální obrazovky. Sejmuté obrázky ukládá okamžitě do předem nastaveného adresáře. Rozšiřuje možnosti klávesy Print Screen, po opětovném stlačení této klávesy předchozí snímek uloží na disk.

 • Stahujte na této adrese (890 kB).
 • PCXDUMP - shareware
  Jeden z nejstarších prográmků pro "típání" obrázků. Své uplatnění najde zejména v systému MS-DOS, kde screenshoty ukládá do formátu PCX. Jde o grafický bitmapový formát. Aplikace PCXDUMP je hojně využívána i dnes, a to hlavně pro své jednoduché funkce. Jako jedna z mála totiž dokáže dělat obrázky v DOSu a zároveň je ihned ukládat na disk.

 • Stahujte na této adrese (136 kB).
 • Audio a MP3 programy
  Hudebníci mají předčasné žně. Švédští Propellerheads uvolnili novou verzi fantastického softwarového syntezátoru Reason 2.5. Přibyla také nová inkarnace trackeru OctaMED 1.5. Spolu s přehrávači, konvertory, P2P klienty a editory tvoří další pestrou nabídku zvukového software.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

  Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.