Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - stříháme a upravujeme hudební soubory

aktualizováno 
Možná jste již také někdy potřebovali editovat své hudební soubory. Praskot u starých hudebních titulů z doby vinylů, dlouhé pauzy na začátku či konci empétrojek u špatně nagrabovaného CD vás mohou přivádět k šílenství. Proč s tím něco neudělat?

Existuje nepřeberné množství možností, jak získat oblíbené songy. Pokud si stáhnete placenou MP3, nemusíte se o kvalitu obávat. Když se ale vypravíte na lov nelegálně vytvořených hudebních souborů, musíte se připravit na různé potíže ve formě šumu, ruchu, praskotu či dalších nelibých zvuků. Pak přicházejí na řadu editační programy, které si s těmito neduhy více či méně poradí.

Softwarový týden
I když byl softwarově strohý, minulý týden přinesl pár perliček, které by vám neměly uniknout. Aplikace pro monitorování základních informací o vašem boardu, CPU Cool, se nyní přehoupla do verze 7.2.6. Byla přidána podpora nových desek a vylepšena detekce některých čipsetů. Společnost Zone Labs vypustila další verzi svého firewallu pro ochranu počítače před útoky z internetu a firemní sítě. ZoneAlarm Free 3.7.202 slibuje detailnější informace o napadení vašeho počítače. Internetový prohlížeč Mozilla je teď ve verzi 1.5 alpha. Programátoři Microsoftu vypustili tentokrát jen jednu záplatu. Opravuje nebezpečné místo v rozhraní DirectX. A konečně tvůrci programu Nero Burning ROM vypustili v pořadí již šestou verzi oblíbeného balíku pro vypalování - 6.0.0.9.

Nástroje na úpravu hudebních souborů
Patříte-li mezi hudební fanatiky, kteří se nespokojí s průměrnou kvalitou oblíbeného songu, můžete se pokusit o její vylepšení. Díky poloprofesionálním hudebním, editačním a střihovým editorům je úprava souborů doslova hračkou. Ty v sobě zahrnují navíc různé plug-iny pro vylepšení nahrávek. Pokud zatoužíte po echu či zvýšení tempa, odstranění šumu či mezery mezi skladbami, zkuste některý z dnešních programů. Bohužel za kvalitu se platí, a tak i tyto programy nejsou zcela zdarma. Ovšem díky sharewarovým verzím si je můžete před zakoupením bezplatně vyzkoušet. Odmítáte-li platit za lepší programy, budete si muset vystačit s méně výkonnými, tzv. freewarovými. Jejich funkce ale ve většině případů bývají natolik zjednodušené, že ne vždy s nimi budete spokojeni.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

CDRWIN

Nero Burning ROM

Verze

2.04 Final Full

3.9B

6.0.0.9

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Restart je systémová pomůcka pro uživatele, kteří disponují více než jedním OS na jejich počítači. Program běží v tray ikoně, jedním klikem na ni lze vybrat restart do vybraného OS, vypnutí PC a nebo další funkce.

Nero je dnes komplexním balíkem programů, který kromě vypalování zvládá řadu dalších věcí. Právě obsáhlá podpora multimédií je jedním z důvodů, proč by tento software neměl uniknout našim čtenářům.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

654 kB

22 MB

Staženo celkově/týdně

10486x/472x

1675x/606x

1812x/1812x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

GoldenHawk

Ahead

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Střih a úprava audio souborů:

Cool Edit 2000 1.1 - shareware
Komplexní balík pro editaci a úpravu hudebních formátů. Vychází z profesionální verze Cool Edit Pro. Díky přídavným plug-inům dělá tento program výjimečný a svoji konkurenci nechává daleko za sebou. Vadou na kráse je, že program disponuje pouze jedním krokem zpět/znovu.

 • Stahujte na této adrese (8.2 MB).

  GoldWave 5.04 - shareware
  Jeden z nejpozoruhodnějších hudebních editorů pro začátečníky i zkušenější uživatele, vyvíjený už dlouhá léta Chrisem Craigem. Nabízí zajímavé efekty, real-time osciloskopy, příjemnou editaci. Podporuje tyto formáty: WAV, MP3, ogg, AIFF, AU, VOX, SND, VOC, WMA atd.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).

  Sound Forge Studio 6.0 - shareware
  Vynikající zvukový editor, který je na trhu přes deset let, přichází již v šestém převtělení. Mezi novinky patří nedestrukrivní editace zvuku, zpracování efektů na pozadí, nový manažer plug-inů pro rozhraní DirectX, maximální velikost editovaného souboru podle použitého OS, rozšířená časová lupa, možnost editace videa a další...

 • Stahujte na této adrese (23.8 MB).

  Audio Edit 3.3 - shareware
  Velmi jednoduchý, přívětivý, ale hlavně kvalitní program pro editování souborů typu WAV a MP3 pro začátečníky. Posun v klipu je realizován pomocí lišty a nikoliv číselně, jak je zvykem. Disponuje základními efekty (mix, echo) a dokáže až tři kroky zpět/znovu.

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).

  AudioEdit Deluxe 2.3a - shareware
  Vizuální audio editor, rekordér a konvertor, který umí grabovat i vypalovat CDDA a převádět zvuk mezi formáty MP3, MP2, WAV, WMA a Ogg Vorbis. Pohled na průběh zvuku (waveform) lze libovolně zoomovat, editační funkce umožňují kopírování, mazání či ořezání, na zvuk lze aplikovat pestrou paletu efektů. 

 • Stahujte na této adrese (5.7 MB).

  SoundEdit Pro 1.3.756 - shareware
  Digitální audio editor s intuitivním rozhraním pro domácí nahrávání a úpravu zvuku. Podporuje mnoho rozšířených formátů včetně MP3, WMA, WAV a Ogg Vorbis, stejně tak dokáže přímo načítat CDDA stopy. Kromě klasických editačních funkcí disponuje také několika efekty, záložkami pro označení libovolného místa v souboru a samozřejmě také rekordérem.

 • Stahujte na této adrese (10 MB).

  MP3 WorkShop XP 1.6 - shareware
  Kompaktní balík utilit pro práci s MP3 soubory. Zvládne oboustrannou konverzi z/do WAVu, přehrávání, sestříhání MP3 a slepení více skladeb do jednoho souboru, grabování audio CD a organizaci vašich 'empétrojek'.

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).
 • mp3DirectCut 1.33 - freeware
  Jednoduchá utilitka pro střih zvuku ve formátech MP2 a MP3, s níž je snadné ořezat ticho na začátku a konci skladby, nebo vystřihnout jednu skladbu z nahraného rozhlasového vysílání. Pracuje též s ID3 Tagy. Nově je přidána podpora lokalizací, vylepšeno rozdělení tracků podle CUE souborů a další.

 • Stahujte na této adrese (879 kB).
 • MPEG Audio Scissors 1.4 - freeware
  Aplikace pro střih, editaci a spojování MP3 souborů. Podporuje i VMB soubory, vytvořené XING enkodérem. Vhodný je pro začátečníky a středně pokročilé uživatele. Disponuje detailními informacemi o editovaném souboru.

 • Stahujte na této adrese (587 kB).

  Audacity 1.1.3 - freeware
  Volně šiřitelný audio editor slouží k nahrávání a přehrávání, importu a exportu do WAV, AIFF a MP3 souborů. Editujte svoje zvukové nahrávky s využitím funkcí Vyjmout, Kopírovat a Vložit (s neomezenou možností vrácení akcí), mixujte stopy dohromady, nebo na svoje nahrávky aplikujte efekty. Audacity disponuje nastavitelným spektrogramovým režimem a oknem pro aplikace provádějící frekvenční analýzu. Dále nabízí vestavěné efekty včetně Zdůraznění basů (Bass Boost), Kvákadla (Wahwah) a Odstraňovače šumu (Noise Removal).

 • Stahujte na této adrese (2.6 MB).

 • MP3Trim 1.85a - freeware
  Mp3Trim je jedním z nejlepších pomocných programů pro práci s MP3 (a dalšími MPEG audio) soubory. Základní výhodou programu je možnost pracovat přímo s MP3 soubory, tzn. bez ztráty jejich kvality. Mp3Trim je sice malý, ale dokáže být velmi užitečný.

 • Stahujte na této adrese (205 kB).

 • Audio a MP3 programy
  Podívejte se do světa P2P s nejnovější verzí KaZaa Lite 2.4.1 K++, pusťte na svá cédéčka kompaktní přehrávač K-CD, proměňte počítač v nahrávací studio s novou verzí MIDI sampleru Tracktion. Ani v programátorsky suchém létě nechybějí konvertory, MP3 utilitky ani nástroje pro záchranu dat z poškozených disků.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  08.07.2003 Kopírování a vypalování DVD médií
  15.07.2003 Fotoalba na webu
  08.07.2003 Kopírování a vypalování DVD médií
  01.07.2003 S modemem bezpečně na síť
  24.06.2003 Když počítač nepracuje tak, jak má
  17.06.2003 Textové editory
  10.06.2003 Zbavte se nepotřebného software
  03.06.2003 Posviťte si na pevný disk
  20.05.2003 Snímáme a ukládáme plochu v PC
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Ilustrační foto
  Elektronické knihy si přečtete v notebooku, smartphonu i tabletu

  Pro čtení elektronických knih nemusíte vlastnit specializovaná zařízení – čtečku knih – stačí vám aplikace a můžete si je stejně dobře číst na PC s Windows,...  celý článek

  Google.cz na své domovské stránce připomíná voličům, kde si vyřídit volební...
  Český Google zve na domovské stránce k volbám. Radí, jak vyřídit průkaz

  Na domovské stránce vyhledávače Google se objevil prominentní odkaz na informace ministerstva vnitra. Návštěvníci se tak dozvědí, jak volit, pokud budou v době...  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.