Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - TOP 15 nejstahovanějších v ČR

aktualizováno 
Chcete vědět, který program je na českém internetu nejvíce žádán a kolik lidí si ho již stáhlo? Pak zcela určitě nahlédněte do dnešního přehledu zajímavého softwaru, který vám přináší žebříček TOP 15 aplikací v ČR, včetně možnosti jejich stažení. Perel je tam více než dost...

V dnešním přehledu užitečných programů výjimečně nenajdete tématicky setříděný software, jak tomu obyčejně bývá. Tentokrát jsme se totiž zaměřili na prográmky, které jsou širokou veřejností nejvíce žádány. Pojďte se tedy podívat, co lidé nejvíce stahují prostřednictvím internetu na své pevné disky.

Slunečnice, Stahuj a Studna
Tyto tři servery dominují českému internetu, co se nabídky programů k downloadu týče. Kdo by je neznal. Zatouží-li uživatel po nějaké aplikaci, míří většinou jeho první kroky právě na jeden z těchto serverů, ne-li hned na všechny. Námětem dnešního článku není vzájemné srovnání jejich obsahu, nýbrž ucelený žebříček nejžádanějšího software. Proto jsme jako bernou minci brali právě údaje, poskytované těmito servery. Z každého jsme tedy vybrali prvních pět míst, které jsme následně seřadili. Výsledkem je 15 nejžádanějších programů, jež si můžete nejen prohlédnou, ale zároveň i stáhnout do svého PC.

V závorce za názvem a licencí každé aplikace je uvedeno orientační číslo vyjadřující počet stažení konkrétního softwaru k pondělnímu datu. Protože je provoz na těchto serverech obrovský, již nyní se může číslo značně lišit. Ještě musíme upozornit, že provozovatelé těchto služeb nenulují tzv. čítače. Příkladem může být vypalovací program Nero Burning ROM 6, který je na trhu jen několik měsíců, ale i přesto figuruje na druhém místě žebříčku. Započteny jsou tedy všechny jeho vydané verze. Duplicitní aplikace jsme pochopitelně vyřadili a nahradili dalším, v pořadí umístěným, softwarem. Potěšujícím faktem je pak to, že celá třetina programů je českého původu! Tak, které že aplikace obsadily prvních patnáct míst?

Za data děkujeme provozovatelům serverů: Slunečnice.cz, Stahuj.cz a Studna.cz

TOP 15 nejstahovanějších programů:

1. ICQ 2001b - freeware (cca 190 260x - Slunečnice.cz)
Slavný kecálek se spoustou možností obsahuje snad všechny funkce, které byste u komunikačního programu potřebovali, např. chat, přenos souborů, posílání e-mailu atd. Tato verze má spoustu drobných i větších vylepšení oproti předchozí verzi 99b.

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).

  2. Connection Meter 5.4.3f - freeware (cca 115 404x - Stahuj.cz)
  Program sloužící k měření celkových nákladů připojení k internetu, a to nejen na českém, ale i slovenském webu. Sleduje každé telefonické připojení sítě, umožňuje správu účtu telefonického připojení a dokonce umožňuje tarifikaci i dvoukanálového ISDN.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).

  3. Nero 6.0.0.19 - shareware (cca 65 676x - Stahuj.cz)
  Nero 6 je nová verze velmi populárního software pro vypalování CD. Z počátku byl program určen spíše ostřílenějším uživatelům, protože nabízel velmi pokročilé funkce, trochu na úkor přehlednosti. Díky součásti Nero Express nyní vypalování zvládne zcela každý.

 • Stahujte na této adrese (21 MB).  

  4. Codec Pack All in 1 5.0.5.8 - freeware (cca 63 874x - Stahuj.cz)
  Jednoduchý instalační program, který na váš počítač jediným dvojklikem nainstaluje sadu kodeků pro přehrávání DivX, XviD videa, titulky a AC3 zvukem.

 • Stahujte na této adrese (3.5 MB).
 • 5. AVG 7.0 Trial - shareware (cca 62 557x - Stahuj.cz)
  Systém AVG je velmi sofistikovaný softwarový prostředek na ochranu vašeho počítače a dat před nebezpečím počítačových virů. Obsahuje všechny důležité součásti jako rezidentní štít, kontrolu pošty v Outlook Express a samozřejmě také jednorázové testy diskového prostoru.

 • Stahujte na této adrese (8.4 MB).
 • 6. Winamp 3.0 - freeware (cca 60 278x - Stahuj.cz)
  Winamp funguje jako přehrávač většiny známých zvukových záznamů, jako jsou mp2, mp3, wav, Windows Media Technology 4.0... Obsahuje grafický equalizér, editor playlistu a mnoho dalších funkcí, které mnozí z vás jistě znají nebo je snadno objeví při používání. Samozřejmostí je to, že se program dá vylepšovat různými pluginy a rozšířeními.

 • Stahujte na této adrese (3.3 MB).
 • 7. Irfan View 3.85 - freeware (cca 49 521x - Slunečnice.cz)
  Irfan View je velmi pěkně udělaný prográmek na práci s grafikou. Obsahuje všechny funkce, které jsou pro správu obrázkových souborů potřebné. Podporuje neuvěřitelné množství grafických formátů, zvukových souborů, přehrávání CD a k ostatním lze stáhnout pluginy. Jako další výhody lze uvést podporu Twain rozhraní, tvorbu HTML náhledů, konverzi všech možných formátů, zvětšování, zmenšování, nebo otáčení. 

 • Stahujte na této adrese (817 kB).

  8. CDex 1.51 - freeware (cca 48 158x - Slunečnice.cz)
  Aplikace, která je schopna vytáhnout audio digitální nahrávky z CD a uložit tyto soubory na disk jako řádný WAV soubor nebo soubor MP3. Používá encoderu lame 3.84 a podporuje ID3 v1.1.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).

  9. Nezapomeň 3.40.45 - freeware (cca 43 942x - Slunečnice.cz)
  Program vás upozorní na narozeniny, výročí, svátky. Dále zobrazuje pranostiku pro daný den, lze nastavit upozorňování v určitém čase, psí kalendář atd. Program se dokáže spouštět automaticky při startu Windows. V nové verzi byly přidány astronomické funkce: východ/západ slunce a měsíce, fáze měsíce.

 • Stahujte na této adrese (850 kB).
 • 10. Ad-aware 6.0.181 - freeware (cca 40 968x - Slunečnice.cz)
  Program spolehlivě odstraní špehovací programy, které se mohou dostat do vašeho počítače při instalaci freewarových programů s reklamou. Tito špióni shormažďují informace o vaší aktivitě na internetu (na co klikáte, jaké stránky si prohlížíte atd.). Program čistí výměnné i pevné disky, registry a paměť.

 • Stahujte na této adrese (1.7 MB).
 • 11. Micro DVD 1.2 - freeware (cca 31 472x - Studna.cz)
  Velice oblíbený a rozšířený softwarový přehrávač. Poradí si jak s videousoubory, tak audiosoubory. Přehrává celou řadu formátů (včetně DivX a XviD) a podporuje zobrazení nejrozšířenějších formátů titulků.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • 12. Download Accelerator Plus 5.3.9.6 - freeware (cca 27 131x - Studna.cz)
  Download Accelerator Plus až o 300% zvyšuje rychlost stahování souborů z internetu. Dokáže vyhledat další umístění souboru na internetu a současně stahovat fragmenty jednoho souboru pomocí vícenásobného připojení. Umožňuje automatické dokončení přerušeného stahování, import a export seznamu stahovaných souborů, náhled a extrakci souborů ze ZIP archívů, ... Program se automaticky aktivuje a integruje s Vašim internetovým prohlížečem.

 • Stahujte na této adrese (1.7 MB).

  13. Total Commander 5.51 - shareware  (cca 26 951x - Studna.cz)
  Total Commander (dříve Windows Commander) je oblíbený manažer souborů pro Windows 9x/ME/NT/2000/XP s podporou češtiny. Princip (2 svislé panely souborů), struktura menu, klávesové zkratky, funkční klávesy, příkazová řádka, interní prohlížeč atd. jako v legendárním dosovském Norton Commanderu.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).

  14. Total Uninstall 2.33 - freeware (cca 17 908x - Studna.cz)
  Total Uninstall Vám umožní monitorovat všechny změny v souvislosti s instalací nového software a provést kompletní odinstalaci bez nutnosti použití od-instalačního programu dodaného s aplikací. Získáte tak detailní přehled o všech změnách a jistotu že po odinstalaci nějakého software bude Váš systém přesně v tom stavu jako před jeho instalací.

 • Stahujte na této adrese (791 kB).

  15. Global DivX Player 1.9.9.6 - freeware (cca 16 990x - Studna.cz)
  Global DivX Player je kvalitní náhradou za Windows Media Player, který je určen nejen k přehrávání DivX filmů, ale podporuje i formáty pro Windows: AVI, nAVI, MPEG, VCD (DAT), ASF a WMV. Umožňuje použití různých režimů přehrávání, výběr a zobrazení titulků.

 • Stahujte na této adrese (738 kB).

 • Audio a MP3 programy
  Nullsoft uvolnil první veřejnou betaverzi přehrávače Winamp5. Ten dostal úplně novou grafiku, umí přehrávat zvuk i video z harddisku i přes internet, grabovat a vypalovat CD. Adobe vydává známý Cool Edit Pro pod názvem Audition. Střihový program VirtualDub v nové verzi a mnoho dalšího v dnešním přehledu...

  Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  14.10.2003 Kopírování objektů pod palcem
  07.10.2003 Vytváříme spořiče obrazovky
  30.09.2003 Lahůdky pro vaše pevné disky
  23.09.2003 Synchronizujeme čas ve Windows
  16.09.2003 Archivujeme a komprimujeme data
  09.09.2003 Zbavujeme se nevyžádaných oken
  02.09.2003 Snižujeme teplotu CPU
  26.08.2003 Šikovné aplikace pro každý den
  19.08.2003 Sdílení souborů (P2P klienty)
  12.08.2003 Aktuální počasí z domova i ze světa
  05.08.2003 Optimalizujeme paměť ve Windows
  29.07.2003 Stříháme a upravujeme hudební soubory
  22.07.2003 Kopírování a vypalování DVD médií
  15.07.2003 Fotoalba na webu
 •  
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Tipy a triky pro Windows 10
  Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

  Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

  Adobe Flash
  Adobe varuje před novou chybou. Aktualizujte si Flash

  Společnost Adobe opravila jednu chybu, která umožnila napadnout počítač přes upravený dokument.  celý článek

  Grafton Recruitment Praha
  INŽENÝR ÚDRŽBY, TPM

  Grafton Recruitment Praha
  Moravskoslezský kraj
  nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.