Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - TOP 20 nejstahovanějších aplikací

aktualizováno 
Zajímá vás, o jaké programy mají uživatelé internetu největší zájem? Dokážete si tipnout, jaké, že to softwarové perly figurují ve statistikách TOP stahuj? Pak vám jistě nesmí uniknout žebříček TOP 20 nejstahovanějšího českého-slovenského a zahraničního softwaru.

Z letošních letních prázdnin zbývá pouho pouhý jeden den, také doba letních dovolených se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, a tak si závěr nejteplejšího období můžete zpříjemnit informacemi o tom, jaký software je uživateli internetu nejvíce žádán. Možná totiž zjistíte, že programy, které používáte, jsou dávno nahrazeny novou verzí a vy tak přicházíte o nově přidané funkce. O některých z nich dokonce nemusíte mít ani ponětí, což může být jen na škodu.

Žebříček jsme postavili jak z jednoho z nejpopulárnějších zahraničních download serverů, tak i českého. Jsou v něm zahrnuty nejstahovanější programy za celou jejich historii provozu počítadla. Pořadí českého-slovenského žebříčku jsme si vypůjčili ze serveru Slunečnice.cz a zahraniční pak z Download.com. Za data tímto děkujeme oběma provozovatelům serverů.

Poznámka: Ještě musíme upozornit, že provozovatelé těchto služeb nenulují tzv. čítače. Příkladem může být komprimační program WinZip 9.0, který je na trhu jen velmi krátko, ale i přesto figuruje na druhém místě žebříčku. Započteny jsou tedy všechny jeho dosud vydané verze.

TOP 10 žebříček nejstahovanějších česko-slovenských aplikací:

1. Codec Pack All in 1 6.0.1.8 - freeware
Jde o jednoduchý instalační program, který na počítač nainstaluje sadu DirectShow filtrů potřebných pro přehrávání filmů. Obsahuje všechny používané audio a video filtry pro přehrávání DVDripů a přehrávaní titulků. Codec Pack All in 1 si dokáže pohlídat případné nové verze této utility z internetu. Navíc pochází z českých dílen a je zcela zdarma.

  • Stahujte na této adrese (4.8 MB).
  • 2. Connection Meter 5.7.5 – shareware
    Známý program sloužící k měření celkových nákladů připojení k internetu, a to nejen na českém, ale i slovenském webu. Sleduje každé telefonické připojení sítě, umožňuje správu účtu telefonického připojení. Umožňuje tarifikaci i dvoukanálového ISDN. S pomocí cenových limitů informuje, případně odpojí připojení při neúměrně vysoké ceně za připojení za den nebo měsíc.

  • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
  • 3. Ad-aware - čeština 6 #181 – freeware
    Čeština pro velmi oblíbeného ničitele špehovacích kódů na vašem počítači. Nerozumíte-li anglickému jazyku či chcete jen pracovat s Ad-awarem v českém prostředí, pak se vám balíček bude hodit.

  • Stahujte na této adrese (7.9 kB).
  • 4. Nezapomeň 3.5.50 – shareware
    Program „Nezapoměň“ upozorňuje na narozeniny, výročí, úkoly, svátky (i psí) a pranostiky. Upozorní také na výročí a narozeniny, které byly v rozmezí: poslední spuštění programu - současné spuštění. Také nezapomene připomenout narozeniny a výročí v příštích několika dnech (možno nastavit 1-20 dnů). Program je možné nastavit, aby se automaticky spouštěl při startu Windows.

  • Stahujte na této adrese (460 kB).
  • 5. avast! 4 4.1.418 – freeware
    Aplikace avast! je komplexní antivirový produkt další české společnosti Alwil Software, který umožňuje hledat známé počítačové viry, trojské koně, vytvářet a kontrolovat databázi integrity, spouštěné i ukládané programy, otevírané dokumenty a elektronickou poštu. Poznámka: Produkt je pro domácí nekomerční použití zdarma, po instalaci je nutné pro trvalé použití zdarma provést registraci!

  • Stahujte na této adrese (7.3 MB).
  • 6. BYT 1.40 – freeware
    Tento prográmek umí vytvořit na obrazovce monitoru půdorys pokoje a jednotlivých kusů nábytku. Poté lze s každým kusem libovolně posouvat a otáčet ho tak dlouho, až s rozmístěním budete spokojeni. Návrh si můžete kdykoliv uložit a později se k němu vrátit (popřípadě pracovat na jiné variantě). Můžete si nadefinovat také okna a dveře, včetně prostoru pro otevření dveří. Výsledný návrh program připraví pro tisk v jednobarevné podobě, popřípadě uloží na disk jako obrázek PCX (PC Paintbrush), který lze otevřít v drtivé většině grafických programů.

  • Stahujte na této adrese (149 kB).
  • 7. ICQ Pro 2003 – čeština
    Instalační balíček české lokalizace pro jednoho z nejpoužívanějších internetových kecálků ICQ Pro 2003. Autor upozorňuje, že pokud chcete mít češtinu plně funkční, nezapomeňte smazat soubor pnCache z adresáře ICQ.

  • Stahujte na této adrese (350 kB).
  • 8. EuroSMS 2.0 – freeware
    Aplikace na posílání krátkých textových zpráv (SMS) na mobilní telefony a pagery v ČR. V době největší slávy šlo jistě o velmi zajímavý program, ale jeho autor ho již dále nerozvíjí, a tak je dnes již prakticky nepoužitelný.

  • Stahujte na této adrese (1 MB).
  • 9. Kerio Personal Firewall 4.1.0 beta 1 – freeware
    Jde o český softwarový program, který vytváří bariéru mezi osobním počítačem a internetem. KPF je navržen tak, aby vaše PC chránil jak proti útokům z internetu, tak proti útokům směřovaným z lokální sítě. KPF sleduje všechna data putující v obou směrech: z internetu do vašeho počítače a naopak. Může zabránit jakémukoliv pokusu o komunikaci a povolí pouze komunikaci, se kterou výslovně souhlasíte. KPF 4 je nabízen ve dvou verzích: placené a (omezené) volně šiřitelné verzi. Volně šiřitelná verze je zdarma pro domácí, nekomerční použití. Tato verze nedisponuje blokováním obsahu WWW (pop-up okna, reklamy, VB skripty, referer, cookies) a některými dalšími funkcemi. Pro osobní použití je k dispozici zdarma.

  • Stahujte na této adrese (5.7 MB).
  • 10. 101 zásahů do registrů Windows – freeware
    Třinácti stránkový manuál tipů a triků, jak vylepšit operační systém Windows, sepsaný na základě seriálu, který vycházel na serveru Živě.sk.

    Poznámka: Ten, kdo rád ladí systém Windows, může nahlédnout i do sekce tipy a triky na našem serveru, kde najde mnoho užitečných postupů.

  • Stahujte na této adrese (108 kB).
  • TOP 10 žebříček nejstahovanějších zahraničních aplikací:

    1. ICQ Pro 2003b build 3916 – freeware
    Beta verze populárního on-line komunikačního programu. Tato verze se vyznačuje především integrací s klientem Outlook. V něm lze kupříkladu jedním kliknutím přeposlat e-mail někomu z Contact Listu či zaslat URL stránku, kterou jste prohlíželi jako poslední. U každého e-mailového adresáta, který je rovněž obsažen v ICQ seznamu je vidět, zda je dotyčný zrovna on-line či nikoliv.

  • Stahujte na této adrese (4.4 MB).
  • 2. WinZip 9.0 SR-1 – shareware
    Nejoblíbenější archivátor s řadou užitečných vylepšení oproti svému předchůdci. Vylepšená práce s Explorerem. Pracuje s mnoha druhy archívů (ZIP, ARJ, ARJ32, ARC, CAB, TAR, LZH, GZIP, Unix compress, UUencode, XXencode, BinHex a MIME), má velmi jednoduché ovládání. Program se integruje do kontextového menu Windows.

  • Stahujte na této adrese (2.3 MB).
  • 3. Morpheus w/NEOnet Beta 4.2 - freeware
    Aplikace Morpheus prošla od svého vzniku bouřlivým vývojem. Nejprve se v první verzi stala průkopníkem P2P protokolu FastTrack. Když se nad ním začala stahovat mračna soudních sporů, přestěhoval se klient ve své druhé inkarnaci k síti Gnutella. Nyní pracuje na DHT technologii a podporuje tyto sítě Kazaa, iMesh, eDonkey, LimeWire, Gnutella, Grokster a G2. Pro ty, kteří program neznají – jde o program pro sdílení a stahování dat od jiných uživatelů.

  • Stahujte na této adrese (92 kB).
  • 4. iMesh 4.5 build 143 - freeware
    Oblíbený klient sítě FastTrack, jehož prostřednictvím lze s ostatními uživateli sdílet prakticky jakékoliv typy souborů - od dokumentů, přes hudbu, obrázky a video, až po software. Program disponuje detailním vyhledáváním, obsahuje prohlížeč multimédií, manažer playlistů, filtr nebezpečných souborů, správu datového toku a jeho vzhled lze měnit skiny.

  • Stahujte na této adrese (3.4 MB).
  • 5. Ad-Aware SE Personal Edition 1.03 – freeware
    Nová verze software slouží k odstraňování nežádoucích programů (tzv. spyware), jenž pracují ve vašem počítači a odesílají velké množství důvěrných informací prostřednictvím internetu. Jde hlavně o programy, které do PC přinášejí reklamní systémy, jakými jsou GAIN a Gator. Program nedávno prošel změnou a do názvu dostal přídavek SE.

  • Stahujte na této adrese (2.5 MB).
  • 6. ICQ 4.0 Lite Edition with Xtraz - freeware
    Odlehčená verze chatovacího nástroje ICQ s menší instalací, rychlým startem a základními komunikačními nástroji: messengerem, chatem a přenosem souborů. Obsahuje také filtr nevyžádaných zpráv - spamu. Nedávno se navíc dočkala razantního přepracování, které bylo navíc doplněno řadou nových funkcí.

  • Stahujte na této adrese (3 MB).
  • 7. Download Accelerator Plus 7.2 – freeware 
    Jeden z nejlepších download manažerů, které kdy spatřily světlo světa. Najednou stahuje až čtyři části souboru, které po dokončení zkompletuje. Další užitečností, kterou program nabízí, je načasování stahování, jeho přerušení ve stanovenou dobu, nebo ukládání dat do tématických složek.

  • Stahujte na této adrese (2.9 MB).
  • 8. Webshots Desktop 2.0.0.4321 – freeware
    Webshots s sebou přináší obrovské množství obrazových galerií z různých oblastí na vaši pracovní plochu. Každý den si navíc stáhne i ze svého serveru několik nových. Na automatickou změnu pozadí pracovní plochy, vytvoření spořiče obrazovky, přechodové efekty, však můžete použít v této aplikaci i své vlastní snímky.

  • Stahujte na této adrese (2.1 MB).
  • 9. AIM 5.5.3595 - freeware
    Instant Messenger umožňující on-line komunikaci mezi uživateli. V Americe si drží dominantní pozici zejména díky propojení se sítí AOL. Jde o jeden z "nejnabušenějších" komunikačních nástrojů, který disponuje obsáhlými funkcemi.

  • Stahujte na této adrese (4 MB).
  • 10. ZoneAlarm 5.1.011 - freeware
    Obsahuje kompletní ochranu, která by neměla chybět na žádném počítači, připojeném do celosvětové sítě. ZoneAlarm dokáže ochránit počítač před útoky zvenčí a také kontrolovat nebo blokovat přenos dat z počítače. Nová verze slibuje detailnější informace o napadení vašeho počítače a více způsobů ochrany před útoky, včetně detekce spyware, adware a trojských koní.

  • Stahujte na této adrese (5.5 MB).


  • Nejčtenější

    Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

    Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

    Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

    Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

    SMART PROTech na tanku Leopard 2

    Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...    Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

    Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

    V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

    Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

    Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

    Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

    V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

    Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

    Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

    Další z rubriky

    Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

    Tipy a triky pro Windows 10

    Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

    Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

    Tipy a triky pro Windows 10

    Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

    Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

    Ilustrace - notebook

    Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

    Provident Financial s.r.o.
    Specialista péče o zákazníky v terénu

    Provident Financial s.r.o.
    Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

    Najdete na iDNES.cz