Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - uklízíme a čistíme pevný disk

aktualizováno 
Kdy jste naposledy čistili svůj harddisk? Zřejmě to již pár měsíců bude. Pak neváhejte a pusťte do svých plechových miláčků úklidovou četu. Nejenže se postará o zničení zbytečných, vámi nevytvořených souborů, ale také odstraní duplicitní a nevyužívané soubory.

Kde mám vzít další místo na mém pevném disku? Kdo by tento problém neznal nebo se s ním již někdy nesetkal. Přestože ceny HDD šly v několika posledních měsících razantně dolů, každý z nás si přece jen nemůže dovolit pořídit přídavný disk pro PC na ukládání dat. Ale přemýšleli jste někdy o tom, proč máte pevný disk tak plný? Tak čtěte dále a stahujte. Nastupuje úklidová četa pro váš pevný disk.

Softwarový týden
V minulém týdnu jsme si na softwarovou nadílku nemohli vůbec stěžovat. Co se nám urodilo? Týden začal vydáním nové verze oblíbeného nástroje Motherboard Monitor 5.3.2.0. Program má své vyhrazené místo u nejednoho overclockera. Jde totiž o velmi dobře provedenou aplikaci k monitorování údajů komponent (nejen základní desky) v PC. Novou verzi stahujte na oficiálních stránkách. Po několika týdnech od uvedení testovacího grafického nástroje 3DMark03, společnost FutureMark vydala ve středu její první záplatu. Ta opravuje všechny doposud objevené chyby a přidává podporu DirectX 9.0a. Další novinky a link ke stažení opravného souboru najdete v této aktualitě. Střihový program pro úpravu videoklipů s názvem TMPGEnc se přehoupl do verze 2.511. Jde o verzi zbavenou předešlých chyb a dolaďující spolupráci zejména s WMP9. Také máme už květen, a tak i u Aheadů nemohli zapomenout na vydání další verze oblíbeného programu. Nero Burning ROM 5.5.10.28 přináší zejména lepší spolupráci s DVD vypalovacími mechanikami a opravuje problémy se sessions. Kompletní changelog naleznete zde. Odpůrci grafického benchmarku, o kterém píšeme výše (3DMark03), se zřejmě dočkali konkurenčního programu. V závěru týdne byla totiž vypuštěna první veřejná beta verze ruského testovacího nástroje - Rightmark3D. Zda se mu podaří prosadit, ukáže jen čas. Pokud po něm toužíte nebo se o něm chcete dozvědět něco více, pak zcela jistě zavítejte na tuto stránku.

Úklidová četa pro váš HDD
Operační systémy Windows a internet "kradou". A to doslova a do písmene. Co kde najdou, to vezmou, nakopírují na pevný disk a schovají si to na pozdější časy, až bude hůře. Ale ne, teď vážně. Děje se tak zejména proto, aby jak načítání internetových stránek v browseru, tak vykonávání operací v systému bylo efektivnější a rychlejší. Proto, pokud si prohlídnete systémové složky v OS, najdete v nich soubory, o kterých jste nikdy neslyšeli a které jste v životě nevytvářeli. Ano, soubory s příponami *.tmp, *.bat, *.chk, *.old a další patří mezi ně. A to nemluvíme o kvantu zbytečně natažených obrázků z internetu.

Tyto a podobné soubory pak ubírají drahocenné místo vašim úložištím dat. Střádají se jeden po druhém, až je třeba jednou za čas se všemi pořádně zatočit. Dnes jsme tedy pro vás připravili pěknou porcičku nástrojů, jež jim nedají žádnou šanci přežít.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-Lite Codec Pack

Popup Ad Filter

OpenOffice

Verze

1.3 Final

1.1

1.0.2

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání vašeho těžce získaného video souboru? Již nepátrejte. Existuje totiž balík K-lite, jenž se postará o kompletní instalaci všech potřebných kodeků.

Program slouží k blokování nevyžádaných reklamních oken. Pracuje velmi dobře a jedná se o špičku ve své kategorii. Už tedy nikdy více nesmyslná okna na vašem PC, která vás stále otravují.

Kancelářský balík založený na zdrojových kódech zpoplatněného balíku StarOffice. Balík obsahuje tabulkový kalkulátor, textový editor, grafický a HTML editor, podporuje jak XML formát tak formáty MS Office včetně XP verzí.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

740 kB

55.5 MB

Staženo celkově/týdně

6190x/304x

341x/341x

818x/471x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-Lite

Meaya Software

Sun Microsystems

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Uklízíme pevný disk:

Clean Disk Security 6.3 - shareware
Odstraní všechny možné i nemožné soubory z PC, o které nestojíte. Nejenže uvolní místo na pevném disku, ale také odstraní pomocné soubory, soubory s nulovou délkou, dočasné soubory, cache a další. Jde o propracovanou utilitku, s jejíž pomocí lze nastavovat řadu kritérii pro mazání souborů.

 • Stahujte na této adrese (595 kB).
 • CloneMaster 2.19 - shareware
  Program čistí pevný disk od duplicitních souborů, které jen zabírají zbytečné místo. Prohledá celý obsah disku, soubory srovná bajt po bajtu, najde stejně pojmenované soubory, nulové soubory. Nakonec vyřazené soubory nabídne ke smazání.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • Unigue Filer 1.4 - shareware
  Jde o software pro vyhledávání stejných obrázků na disku, v různých či stejných adresářích. Vyhledává podle těchto kriterii: názvu, velikosti, datumu, obsahu a nebo jejich kombinace. Nalezené soubory můžete buď mazat nebo přesunout do jiné složky.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • Shortcut Doctor 3.1 - shareware
  Užitečný prográmek, který vám usnadní hledání zástupců, ke kterým již neexistuje původní spouštěcí (nebo jinak potřebný) zdroj. To se většinou stává po odinstalování nějakého programu nebo hry, který neodinstaluje všechny soubory (tudíž i zástupce) z vašeho počítače. A proč byste se měli namáhat hledáním takovýchto zástupců, když existuje program Shortcut Doctor, který všechnu namáhavou práci udělá za vás...

 • Stahujte na této adrese (564 kB).
 • Tiny Disk Cleaner 1.12 - freeware
  Jednoduchá utilitka pro vyhledání a odstranění souborů z pevného disku jako jsou: TMP, CHK, $$$ a dalších. Program je navíc jednoduše konfigurovatelný a uživatelsky přívětivý. Vyčistí a tím i zrychlí chod celého PC.


  Stahujte na tétoadrese (939 kB).

  MoreSpace 3.3 - freeware
  Kompletní program pro analýzu pevného disku. Dokáže najít a odstranit soubory, duplikáty, najde příliš objemné či příliš staré soubory. Dále lze podle filtrů nastavit mazání jednotlivých přípon. V neposlední řadě disponuje slušnou grafickou statistikou.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • CleanDRIVE 2.0 beta - freeware
  Prográmek od českých tvůrců. Několika procedurami odstraní nepotřebné soubory z disku, a tím uvolní někdy i několik desítek MB místa.

 • Stahujte na této adrese (621 kB).
 • Soubor Win 1.0.1 - freeware
  Vyčistí počítač od některých přebytečných souborů. Po čase se disk vašeho počítače začne plnit různými zbytečnými soubory (zálohy, dočasné soubory, logy apod.), program SouborWin dokáže od takových souborů snadno pomoci. Odstraňuje z PC soubory *.TMP,*. LOG, *.BAK, *.OLD, *.CHK. Program pochází z českých dílen.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).
 • DiskChecker95 v4.4r6 - freeware
  Český nástroj slouží k nalezení přebytečných, velkých či opakujícíh se souborů na disku. Přebytečné soubory mohou být např. odkládací soubory aplikací. Ty se nacházejí buď ve speciálních adresářích, kde se hromadí, a pokud je aplikace nekorektně odstraní, mohou zbytečně zabírat volné místo a tím později fragmentovat disk. Další soubory, které jsou zbytečně na disku zachovány, mohou být různé záložní kopie souborů, jejich staré verze apod. DiskCleaner tyto soubory identifikuje podle přípon a nabídne jejich pohodlné odstranění.

 • Stahujte na této adrese (939 kB).
 • G-Lock Temp Cleaner 2.0 - freeware
  Další z mnoha programů pro očistu vašeho HDD. Tento kromě standardních funkcí všech předešlých dokáže také mazat nepotřebné soubory na vzdálených PC. Vhodný je tedy zejména pro správce počítačové sítě.

 • Stahujte na této adrese (874 kB).
 • Disc Cleaner 1.4.1- freeware
  Nástroj pro vymazání informací o vaší přítomnosti na PC. Perfektně se postará o zničení jakýchkoliv důkazů, jež by naznačovaly, co jste naposledy dělali v operačním systému. Jedním klikem smaže soubory cookies, navštívené internetové stránky, poslední otevřené dokumenty a mnohem více. Recenze zde.

 • Stahujte na této adrese (338 kB).
 • JPG Cleaner 2.6 - freeware
  Tento jednoduchý program má geniální využití. Většina programů, ve kterých se běžně vytvářejí obrázky JPG, do nich také ukládají přebytečné informace které nejsou potřebné pro správné vykreslení obrázku. Právě tato data program najde a smaže, zmenší se tak velikost obrázku bez ztráty kvality. Program také dokáže automaticky mazat poškozené a nerozeznané soubory.

 • Stahujte na této adrese (543 kB).
 •  

  Nejnovější audio a MP3 programy
  Potřebujete zdigitalizovat staré desky na 78 otáček, realizovat své hudební nápady, či mixovat skladby v profesionálním prostředí nebo převést soubory do jiného kompresního formátu? V dnešním přehledu utilit pro práci s počítačovým audiem si určitě vyberete.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Ilustrační foto
  Uložte si obsah obrazovky na později či pro kamaráda

  Zapomeňte na klávesu Print Screen, screenshoty se dnes pořizují zcela jinak – snadněji, automaticky a to třeba včetně celé webové stránky. Perličkou je možnost...  celý článek

  Aplikace Uber
  Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

  Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

  Ilustrační foto
  Elektronické knihy si přečtete v notebooku, smartphonu i tabletu

  Pro čtení elektronických knih nemusíte vlastnit specializovaná zařízení – čtečku knih – stačí vám aplikace a můžete si je stejně dobře číst na PC s Windows,...  celý článek

  Květákové pečené placičky
  Květákové pečené placičky

  Zdravá dobrota na eMimino.cz.

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.