Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - urychlovače stahování

aktualizováno 
Download manažery jsou programy, které používá skoro každý. Pomáhají při práci s internetem, starají se o kompletní stažení souborů i o řádné vytížení linky. Pokud tedy často stahujete, neváhejte a ještě dnes si nainstalujte jeden z urychlovačů stahování.

Dnešní přehled se bude jistě zamlouvat notorickým "stahovačům". Připravili jsme totiž pořádnou dávku download manažerů. Každý z nich má své klady i zápory, proto záleží pouze na vás, který si pro svoji práci vyberete.

Download manažery (stahovače) mají za úkol jen jedno: stahovat za každou cenu odkudkoliv, cokoliv a pokud možno co nejrychleji. Programy jsou postavené tak, aby při přerušení stahování souboru dokázaly navázat na místo, kde skončily, a pokusily se zbývající data do souboru stáhnout někdy později. Asi největším pomocníkem je i tzv. práce s kanály. Aplikace, díky několika přístupům na server, dokáží navázat se souborem několikakanálové stahování. Po stažení jednotlivých kousků se pak provede jejich zkomplementování. Mezi velmi užitečné funkce se řadí tzv. plánovače, stažení internetových stránek či různé protokoly.

Download manažery:

Download Express 1.5 build 233 SP1 – freeware
Zajímavý software, pro nekomerční účely nabízený zdarma, nese označení Download Express. Stahuje soubory jak z internetových stránek, tak FTP serverů, a to maximální možnou rychlostí (lze i pevně definovat). Klient se integruje do IE a pustí pokaždé, když kliknete na libovolný soubor ke stažení.

 • Stahujte na této adrese (416 kB).
 • Download Accelerator Plus 7 – freeware 
  Jeden z nejlepších download manažerů, které kdy spatřily světlo světa. Najednou stahuje až čtyři části souboru, které po dokončení zkompletuje. Další užitečností, kterou program nabízí, je načasování stahování, jeho přerušení ve stanovenou dobu, nebo ukládání dat do tématických složek.

 • Stahujte na této adrese (2.4 MB).
 • Alligator 1.32 - freeware
  Kvalitní a uživatelsky přívětivý freewarový prográmek s názvem Alligator. Jde o velice povedený program podporující mimo jiné vyhledávání souborů, napojení přerušeného stahování a stahování souboru ve více segmentech, což umožňuje jeho rychlejší stažení. Určitě stojí za vyzkoušení.

 • Stahujte na této adrese (355 kB).
 • Fresh Download 6.75 - freeware
  Download manažer, který disponuje jednoduchým uživatelským rozhraním, zajišťujícím vyšší rychlost stažení dat než klasickým způsobem stahování. Bezproblémově jej lze integrovat do následujících prohlížečů: Internet Explorer, Netscape Communicator, Opera, a Mozilla, včetně podpory systému Windows 95 a vyšších. Zaručuje příjemné stahování dat.

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • GetRight 5.0.2 – shareware 
  Aplikace usnadňující stahování souborů z FTP a WWW serverů. Stahování je rychlejší z důvodu práce s několika kanály najednou. Klient disponuje zajímavými funkcemi pro stahování celých serverů: Quick Sync a Server Synchronizer. Nově přibyla monitorovací metoda stahování pro IE a další drobnosti.

 • Stahujte na této adrese (2.4 MB).
 • Go!Zilla 4.11.39 - shareware
  Aplikace starající se o stahování softwaru z internetu. Nabízí funkci plánování stahování i navázání spojení po přerušení. Předchozí verze byly jedny z nejvyhledávanějších vůbec. Jak si vede dnes?

 • Stahujte na této adrese (4 MB).
 • ReGet Deluxe 3.3 – shareware
  Silný nástroj pro stahování souborů. Kromě Deluxe verze existují i další dvě podoby, lišící se především funkcemi a cenou programu. Je určen pro pokročilé uživatele, kteří se nespokojí s obyčejnými download manažery. Kromě standardních funkcí nabízí nastavitelný plánovač zvláštní pravidla stažení pro každý soubor zvlášť. Program může s uživatelem komunikovat v češtině.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • Mass Downloader 2.6 build 447 SR1 - shareware
  Další z řady programů pro stahování jednotlivých souborů nebo celých web a FTP serverů maximální možnou rychlostí. Dokáže procházet archivními soubory ještě před jejich stažením. Soubory stahuje také více komunikačními kanály a pak je dává dohromady. Do nové verze byl přidán transparentní drop box, history log atd.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • Net Vampire 4.0 - shareware 
  Automaticky vyhledá nejrychlejší servery s danými soubory ke stažení. Funkce navázání spojení zaručuje 100% stažení potřebných souborů. Prochází archivními soubory a informuje o velikosti souborů uvnitř.

 • Stahujte na této adrese (733 kB).
 • FlashGet 1.5 - shareware
  Dokáže vyhledat nejrychlejší servery s kopiemi stahovaného souboru. Mezi jeho silné stránky patří třídění do různých kategorií a ukládání na disk dle kriterií. Samozřejmostí je podpora navázaní spojení při přerušení.

 • Stahujte na této adrese (1.7 MB).

  NetAnts 1.25 - freeware 
  Méně známý, ale přesto kvalitní stahovací akcelerátor souborů. Mezi jeho hlavní vlastnosti patří dávkové stahování, automatické vytočení připojení přes modem, načasované stahování a navázání spojení po přerušení.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • Internet download manager 3.18 - shareware
  Nástroj pro zvýšení rychlosti stahování dat z internetu až o 500 procent. Po přerušení naváže spojení na místě, kde skončil. Jednoduché grafické rozhraní dělá z IDM jednoduchý nástroj pro všestranné použití.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • Star Downloader Free 1.42 - freeware 
  Stále populárnější download manažer zajišťující až 400procentně rychlejší stažení souborů oproti klasické metodě. Navíc neobsahuje reklamu či spy-ware, takže neodesílá žádné informace o vašem PC do světa.

 • Stahujte na této adrese (1.4 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Nejnovější Exact Audio Copy pro přesné kopírování audio CD včetně chráněných, editory MP3 bez nutnosti rekomprese dat, render MIDI do WAV, studio DubMaster pro práci s hlasem i hudbou, spočítání BPM s PhatBeat, analýza zvuku pomocí Sigview - to vše a ještě mnohem více v aktuálním přehledu.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  09.03.2004 Vybavte si webové kamerky
  02.03.2004 Osobní firewally
  24.02.2004 Posloucháme internetové vysílání
  17.02.2004 Benchmarky pro testování výkonu PC
  10.02.2004 Nástroje pro práci s titulky
  20.01.2004 Antivirové aplikace
  13.01.2004 Instalátory a instalační utility
  06.01.2004 Vypalovací programy
  30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
  23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií


 • Témata: software, Testování

  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz