Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - vypalovací programy

aktualizováno 
Během vánočních svátků a silvestrovských radovánek vznikne velké množství zajímavých fotografií a filmových kolekcí. Pokud o ně nechcete přijít, pak je třeba je zazálohovat na CD nebo DVD. Aplikací, které lze za tímto účelem využít, je mnoho. Přehled těch nejlepších ke stažení vám přinášíme pěkně pohromadě.

Na poli vypalovacích programů a různých pomocných utilitek pro tvorbu CD a DVD kompilací se život ani na okamžik nezastaví. Stále vznikají nové a nové aplikace, doplňující tradiční stálice, přičemž nabízejí mnoho doplňkových funkcí. Tyto programy se postarají o vaši zálohu jak na CD, tak DVD média. Zkuste najít pro svoji vypalovací mechaniku ten, který je vám šitý na míru.

Stále se vypaluje
Hromadí se vám na počítači informace, jako jsou obrázky, domácí fotografie, filmy, videa z dovolené či jiných oslav, nebo různé dokumenty? Pokud ano, pak je doporučujeme ukládat na optická média. Jelikož se na pultech prodejen stále více prosazují DVD vypalovačky, automaticky tak klesá cena vypalovacích mechanik CD. Ty lze v současné době pořídit již za cenu kolem 1 200 korun s daní! Pálit lze prakticky vše, na co si vzpomenete. Softwaru pro zálohování na média existuje nepřeberné množství, a tak vám dnes přinášíme zlomek těch, které spatřily světlo světa.

Vypalovací programy:

Nero Burning ROM 5.5.10.54 - shareware
Pětková verze Nera je dnes komplexním balíkem programů, který kromě vypalování zvládá řadu dalších věcí, včetně moderních metod komprimace zvuku. Právě obsáhlá podpora multimédií je jedním z důvodů, proč by vám tento software neměl uniknout.

 • Stahujte na této adrese (13 MB).

  Nero Burning ROM 6.3.0.0 - shareware
  Šestkové Nero od Aheadu v sobě zahrnuje mnoho nástrojů, které jsou nepostradatelnými pomocníky pro kompilaci nejednoho CD či DVD disku. Tyto plně profesionální aplikace doplňují nástroje pro tvorbu a editaci jak video, tak audio formátů. Nabízí ještě spolehlivější a dokonalejší vytváření filmů, s čímž souvisí i podpora video formátu MPEG-4.

 • Stahujte na této adrese (22.9 MB).
 • DeepBurner 1.1.0.91b - freeware
  Dle autorů tohoto počinu je tento program dokonalým řešením pro vypalování CD a DVD disků. S DeepBurnerem můžete vytvořit vlastní datové, bootovací a zvukové kompilace. Přátelské a intuitivní uživatelské rozhraní přispívá k pohodlné práci. Poradí si i s tvorbou obalů pro právě vytvořené disky.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

  CD & DVD Maker 6.5 Platinum Edition - shareware
  Program poskytuje rychlé a snadné vypalování CD a DVD v několika snadných krocích (společností nazvané EasySteps). To je jistě ideální pro všechny uživatele, profesionály nevyjímaje. Hudební soubory lze dodatečně editovat ve WAV editoru či jim přidávat různé filtry nebo speciální efekty. Konečně přibyla, k velké radosti uživatelů, i podpora práce s ID3 tagy (databáze zvukových CD, která poskytuje informace o názvu skladby, autorovi apod.).

  Stahujte po registraci na této adrese (34 MB).

 • Instant CD/DVD 8.1 - shareware
  Přední společnost Pinnaclesys se kromě střihového softwaru zabývá také tvorbou vypalovacího programu, který je učen široké veřejnosti. Jde o jeden z nejucelenějších softwarů určených pro nahrávání CD/DVD. Disponuje velkým množstvím doplňujících programů - InstantCopy, InstantBackup, InstantWrite, InstantMusic, InstantVideo, InstantDrive - a některými dalšími speciálními nástroji.

 • Stahujte na této adrese (226 MB).

  burnatonce 0.99b - freeware
  I přesto, že má aplikace za sebou již několik verzí, stále ještě nevyšla její finální podoba. Poněkud méně líbivý grafický vzhled byl možná záměrem. Vypalovat umí nejen na CD, ale i na DVD média a problémy mu nečiní ani vytváření audio či datových disků. Program je vhodný pro ty, kteří nepotřebují zbytečné grafické prvky.

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).

  CDBurnerXP Pro 2.1.3 - freeware
  Předchozí verze tohoto zajímavého programu si ještě nedokázala poradit s vypalováním DVD disků, ale tento nedostatek byl od verze 2.0.93 odstraněn. Můžete vytvářet jak datové, tak audio kompilace, které lze ukládat na všechna CD a některá DVD. Program se graficky podobá systému Windows XP.

 • Stahujte na této adrese (9.2 MB).
 • Burn4Free 1.0.0.488 - freeware
  Další mladý a nadějný prográmek, sloužící pro vypalování CD a DVD médií. Vypaluje jak datové, tak hudební kompilace a velmi snadno se používá. CD nebo DVD můžete vypálit přes kontextové menu, přičemž stačí pouze dvakrát kliknout myší, nebo použít klasickou metodu "uchop a pusť" (drag and drop). Podporuje tato média: CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD+R/DVD-RW/DVD+RW/DVD-RAM. Samozřejmostí je podpora ukládání do IMAGE.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

  Burn CD Now 1.6 - shareware
  Burn CD Now je velice dobrým programem pro ukládání hudebních souborů na CD-R/RW média. Zvukové CD vytvoří v pouhých třech krocích, což výrazně šetří váš drahocenný čas. Automaticky dekomprimuje MP3 a WAV soubory do audio CD bez dalšího mezikroku.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • feurio! 1.66 - shareware
  Feurio je vypalovací program specializovaný na zvuková CD, která umožňuje vytvářet také přímo z MP3 souborů, případně je grabovat na harddisk. Zvláštně vhodný je pro overburning, při kterém uložíte na CD-R disk více dat, než kolik dovoluje technická specifikace výrobce.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).

  DiscJunggler 4.10.1128 - shareware
  Specializovaný software, určený především pro zálohování dat na HDD. Dokáže zkopírovat indexy a celé subkanály, multissesion CD a CD Extra. Podporuje vypalování na více vypalovačkách najednou.

 • Stahujte na této adrese (13.1 MB).

  FireBurner 2.2.1 - shareware
  Sháníte-li vypalovací program, který nezabere mnoho místa a rychle uloží vaše "empétrojky" ve formě zvukového CD, mohl by být program FireBurner určen právě pro vás. FireBurner je jednoduchý vypalovací program, který zahrnuje i práci s MP3 soubory. Většina funkcí je dostupná z nabídky po stisku pravého tlačítka myši, přičemž umí vytvářet nejen audio CD, ale i datová či kombinovaná média. 

 • Stahujte na této adrese (620 kB).
 • FillCD 2.0b - freeware
  Jednoduchý prográmek FillCD je užitečná utilitka pro všechny, kteří často vypalují CD. Dokáže ze seznamu adresářů a souborů vybrat právě ty, které nejlépe zaplní daný prostor, a zaručit tak co nejefektivnější využití prostoru na prázdném CD, Zip nebo jiných médiích. Stačí pouze zadat požadovanou velikost, vybrat adresáře a soubory k vypálení / kopírování a stisknout tlačítko Vypočítat (Compute).

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
  23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
  16.12.2003 E-mailové spam filtry
  09.12.2003 Internetové prohlížeče
  02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
  25.11.2003 Záplatujeme systém Windows
  18.11.2003 Aplikace pro špióny
  11.11.2003 Usnadňujeme si  práci na PC
  4.11.2003 Nástroje pro automatické vypínání PC
  28.10.2003 Internetové perličky pro vaše harddisky
  Autor:


  Témata: software

  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Najdete na iDNES.cz