Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - vypalovací programy

aktualizováno 
Během vánočních svátků a silvestrovských radovánek vznikne velké množství zajímavých fotografií a filmových kolekcí. Pokud o ně nechcete přijít, pak je třeba je zazálohovat na CD nebo DVD. Aplikací, které lze za tímto účelem využít, je mnoho. Přehled těch nejlepších ke stažení vám přinášíme pěkně pohromadě.

Na poli vypalovacích programů a různých pomocných utilitek pro tvorbu CD a DVD kompilací se život ani na okamžik nezastaví. Stále vznikají nové a nové aplikace, doplňující tradiční stálice, přičemž nabízejí mnoho doplňkových funkcí. Tyto programy se postarají o vaši zálohu jak na CD, tak DVD média. Zkuste najít pro svoji vypalovací mechaniku ten, který je vám šitý na míru.

Stále se vypaluje
Hromadí se vám na počítači informace, jako jsou obrázky, domácí fotografie, filmy, videa z dovolené či jiných oslav, nebo různé dokumenty? Pokud ano, pak je doporučujeme ukládat na optická média. Jelikož se na pultech prodejen stále více prosazují DVD vypalovačky, automaticky tak klesá cena vypalovacích mechanik CD. Ty lze v současné době pořídit již za cenu kolem 1 200 korun s daní! Pálit lze prakticky vše, na co si vzpomenete. Softwaru pro zálohování na média existuje nepřeberné množství, a tak vám dnes přinášíme zlomek těch, které spatřily světlo světa.

Vypalovací programy:

Nero Burning ROM 5.5.10.54 - shareware
Pětková verze Nera je dnes komplexním balíkem programů, který kromě vypalování zvládá řadu dalších věcí, včetně moderních metod komprimace zvuku. Právě obsáhlá podpora multimédií je jedním z důvodů, proč by vám tento software neměl uniknout.

 • Stahujte na této adrese (13 MB).

  Nero Burning ROM 6.3.0.0 - shareware
  Šestkové Nero od Aheadu v sobě zahrnuje mnoho nástrojů, které jsou nepostradatelnými pomocníky pro kompilaci nejednoho CD či DVD disku. Tyto plně profesionální aplikace doplňují nástroje pro tvorbu a editaci jak video, tak audio formátů. Nabízí ještě spolehlivější a dokonalejší vytváření filmů, s čímž souvisí i podpora video formátu MPEG-4.

 • Stahujte na této adrese (22.9 MB).
 • DeepBurner 1.1.0.91b - freeware
  Dle autorů tohoto počinu je tento program dokonalým řešením pro vypalování CD a DVD disků. S DeepBurnerem můžete vytvořit vlastní datové, bootovací a zvukové kompilace. Přátelské a intuitivní uživatelské rozhraní přispívá k pohodlné práci. Poradí si i s tvorbou obalů pro právě vytvořené disky.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

  CD & DVD Maker 6.5 Platinum Edition - shareware
  Program poskytuje rychlé a snadné vypalování CD a DVD v několika snadných krocích (společností nazvané EasySteps). To je jistě ideální pro všechny uživatele, profesionály nevyjímaje. Hudební soubory lze dodatečně editovat ve WAV editoru či jim přidávat různé filtry nebo speciální efekty. Konečně přibyla, k velké radosti uživatelů, i podpora práce s ID3 tagy (databáze zvukových CD, která poskytuje informace o názvu skladby, autorovi apod.).

  Stahujte po registraci na této adrese (34 MB).

 • Instant CD/DVD 8.1 - shareware
  Přední společnost Pinnaclesys se kromě střihového softwaru zabývá také tvorbou vypalovacího programu, který je učen široké veřejnosti. Jde o jeden z nejucelenějších softwarů určených pro nahrávání CD/DVD. Disponuje velkým množstvím doplňujících programů - InstantCopy, InstantBackup, InstantWrite, InstantMusic, InstantVideo, InstantDrive - a některými dalšími speciálními nástroji.

 • Stahujte na této adrese (226 MB).

  burnatonce 0.99b - freeware
  I přesto, že má aplikace za sebou již několik verzí, stále ještě nevyšla její finální podoba. Poněkud méně líbivý grafický vzhled byl možná záměrem. Vypalovat umí nejen na CD, ale i na DVD média a problémy mu nečiní ani vytváření audio či datových disků. Program je vhodný pro ty, kteří nepotřebují zbytečné grafické prvky.

 • Stahujte na této adrese (4.1 MB).

  CDBurnerXP Pro 2.1.3 - freeware
  Předchozí verze tohoto zajímavého programu si ještě nedokázala poradit s vypalováním DVD disků, ale tento nedostatek byl od verze 2.0.93 odstraněn. Můžete vytvářet jak datové, tak audio kompilace, které lze ukládat na všechna CD a některá DVD. Program se graficky podobá systému Windows XP.

 • Stahujte na této adrese (9.2 MB).
 • Burn4Free 1.0.0.488 - freeware
  Další mladý a nadějný prográmek, sloužící pro vypalování CD a DVD médií. Vypaluje jak datové, tak hudební kompilace a velmi snadno se používá. CD nebo DVD můžete vypálit přes kontextové menu, přičemž stačí pouze dvakrát kliknout myší, nebo použít klasickou metodu "uchop a pusť" (drag and drop). Podporuje tato média: CD-R/CD-RW/DVD-R/DVD+R/DVD-RW/DVD+RW/DVD-RAM. Samozřejmostí je podpora ukládání do IMAGE.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).

  Burn CD Now 1.6 - shareware
  Burn CD Now je velice dobrým programem pro ukládání hudebních souborů na CD-R/RW média. Zvukové CD vytvoří v pouhých třech krocích, což výrazně šetří váš drahocenný čas. Automaticky dekomprimuje MP3 a WAV soubory do audio CD bez dalšího mezikroku.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • feurio! 1.66 - shareware
  Feurio je vypalovací program specializovaný na zvuková CD, která umožňuje vytvářet také přímo z MP3 souborů, případně je grabovat na harddisk. Zvláštně vhodný je pro overburning, při kterém uložíte na CD-R disk více dat, než kolik dovoluje technická specifikace výrobce.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).

  DiscJunggler 4.10.1128 - shareware
  Specializovaný software, určený především pro zálohování dat na HDD. Dokáže zkopírovat indexy a celé subkanály, multissesion CD a CD Extra. Podporuje vypalování na více vypalovačkách najednou.

 • Stahujte na této adrese (13.1 MB).

  FireBurner 2.2.1 - shareware
  Sháníte-li vypalovací program, který nezabere mnoho místa a rychle uloží vaše "empétrojky" ve formě zvukového CD, mohl by být program FireBurner určen právě pro vás. FireBurner je jednoduchý vypalovací program, který zahrnuje i práci s MP3 soubory. Většina funkcí je dostupná z nabídky po stisku pravého tlačítka myši, přičemž umí vytvářet nejen audio CD, ale i datová či kombinovaná média. 

 • Stahujte na této adrese (620 kB).
 • FillCD 2.0b - freeware
  Jednoduchý prográmek FillCD je užitečná utilitka pro všechny, kteří často vypalují CD. Dokáže ze seznamu adresářů a souborů vybrat právě ty, které nejlépe zaplní daný prostor, a zaručit tak co nejefektivnější využití prostoru na prázdném CD, Zip nebo jiných médiích. Stačí pouze zadat požadovanou velikost, vybrat adresáře a soubory k vypálení / kopírování a stisknout tlačítko Vypočítat (Compute).

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
  23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
  16.12.2003 E-mailové spam filtry
  09.12.2003 Internetové prohlížeče
  02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
  25.11.2003 Záplatujeme systém Windows
  18.11.2003 Aplikace pro špióny
  11.11.2003 Usnadňujeme si  práci na PC
  4.11.2003 Nástroje pro automatické vypínání PC
  28.10.2003 Internetové perličky pro vaše harddisky
  Autor:


  Témata: software

  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

  Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

  Najdete na iDNES.cz