Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - vyzbrojte svůj Internet Explorer

aktualizováno 
Chybí vám automatické znovunačítání stránek? Nebaví vás zavírat okna IE jedno po druhém? Nemáte rádi flashové aplikace a chcete se jich zbavit? Chcete znát velikost souborů ještě před jejich stažením? Nebo jen toužíte po změně kabátku prohlížeče? Pak neváhejte a stahujte.

Aplikace Internet Explorer (IE), vestavěná do operačních systémů Windows, zpřístupňuje mnoha uživatelům počítače internetové služby. I přesto, že je hojně využívána, jí chybí několik užitečných funkcí, jež najdete u konkurence.

Vyšperkujte si Internet Explorer
Každý internetový prohlížeč má své klady a zápory. Není tedy lehké vybrat ten, který vám sedne na míru. Kdybychom porovnali browsery podle doplňkových funkcí, IE by se zřejmě umístil někde na chvostu těchto softwarových aplikací. Ovšem díky některým programátorským nadšencům můžete produkt pocházející z dílen Microsoftu doplnit o funkce, jimiž disponují konkurenční prohlížeče. Zkuste dnešní utilitky a zpřístupněte některé funkce, které jsou v Internet Exploreru standardně zapovězené.

Utilitky pro IE:

AutoRefresh 1.01 - freeware
Velice malý, ale o to možná zajímavější nástroj, který samočinně obnovuje obsah oken prohlížeče. Potřebujete-li někde využít načítání stránek v pevně stanoveném intervalu, pak program jistě uvítáte.

 • Stahujte na této adrese (26 kB).
 • CloseIEx 2.6.05 - freeware
  Také jste se možná někdy chtěli zavřít všechna otevřená okna aplikace Internet Explorer naráz. Pokud vás tedy omrzelo klikání na symbol křížku v každém okně, pak si nainstalujte šikovný nástroj CloseIE.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).
 • Easy Go Back 2.0 - freeware
  Program je vhodným doplňkem do IE. Pomocí něho můžete ke své standardní myši přiřadit několik funkcí, které mnoha uživatelům počítače chybí. Stačí použít některý z aktivačních "komb" a můžete otevřít nové okno IE, znovu načíst stávající atd.

 • Stahujte na této adrese (208 kB).

  EditURLs 1.08 - freeware
  EditURLs je volně šířitelný program, poskytující uživateli schopnost upravovat jednotlivé URL adresy v řádku Adresa internetového prohlížeče, či je rovnat a provádět jejich třídění.

 • Stahujte na této adrese (461 kB).

  Flash and Pics Control 2.0 - freeware
  Výborná pomůcka pro ty, kteří nechtějí být obtěžováni různými flashovými animacemi, nebo nejpoužívanějšími obrázkovými formáty. Po instalaci dojde k integraci utilitky do IE, kde se stará o zákaz zobrazování některých grafických prvků stránek. Program je vhodný pro ty, kteří nedisponují rychlým internetovým připojením (modem, GPRS atd.).

 • Stahujte na této adrese (198 kB).

  Free Downloads Accelerator 0.991 - freeware
  Již z názvu aplikace je jasné, že se jedná o produkt k urychlení stahování souborů ze sítě. Soubory může stahovat mnohem rychleji, především díky inteligentnímu spojování stahovaných částí do jednoho souboru. Program nahradí standardní okno IE "Stažení souboru" a přidá další funkce.

 • Stahujte na této adrese (754 kB).

   Get File Size 2.0 - freeware
   Chcete znát velikost souboru ještě před tím, než ho začnete stahovat, ale tento údaj nemůžete u odkazu nikde najít? Pak vám přijde vhod tento doplněk. Stačí, když kliknete pravým tlačítkem myši na odkaz a z menu vyberete novou položku.

  • Stahujte na této adrese (565 kB).

   ISYS:hindsite 5.0 - freeware
   Jste-li náruživí surfaři, procházející desítky či stovky stránek denně, pak by se vám mohla jevit jako velice užitečná tato aplikace, která nahrazuje vaši paměť. ISYS: hindsite si totiž pamatuje všechny navštívené URL adresy a dokonce i to, co jste na nich dělali. K nalezení požadované stránky slouží vyhledávací mechanismus. Spolupracuje s prohlížečem IE a Netscape.

  • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

   SpywareGuard 2.2 - freeware
   Program zabraňuje stahování a instalaci nežádoucích špionážních programů, jakými jsou GAIN, Gator, CyDoo, Alexa či Loop, na pevný disk počítače. Kontroluje příchozí data do PC a o nežádoucích informuje uživatele, podobně jako antivirové aplikace.

  • Stahujte na této adrese (913 kB).
  • Autosizer 1.4 - freeware
   Tento malý program nejen, že dokáže automaticky zvětšovat okna přes celou obrazovku (Internet Explorer, Notepad a další), dokáže také tato okna minimalizovat nebo obnovovat, ale také se postará o jejich umístění na střed obrazovky.

  • Stahujte na této adrese (126 kB).

   IE Boss Guard 1.0 - freeware
   Rychlé skrytí všech oken Internet Exploreru stisknutím přednastavené kombinace kláves. Okna zmizí nejen z TaskBaru, ale i ze správce úloh. Na další stisknutí horké klávesy se okna znovu objeví.

  • Stahujte na této adrese (1.4 MB).

   Dial-up Reminder 1.00
   Prográmek pro modemisty, pro které je čas na internetu drahocenný. Do seznamu si přidáte své internetové adresy a případnou poznámku (Najít referát). Program monitoruje okna vašeho browseru (podporován IE 3.01+ a většina verzí Netscapu mimo 6.0), automaticky kontroluje adresy a případně aktivuje okno browseru s danou adresou a zobrazí okno s poznámkou.

  • Stahujte na této adrese (211 kB).
  • Audio a MP3 programy
   Morphing hlasu, odstranění vokálů, zpomalení či zrychlení nahrávky, vypalování audio CD, přehrávání, editace a konverze souborů v množství zvukových formátů a DX efekty navrch - to vše najdete v přehledu audio utilit pro tento týden.

   Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

   Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

   Datum vydání Zaměření
   20.01.2004 Antivirové aplikace
   13.01.2004 Instalátory a instalační utility
   06.01.2004 Vypalovací programy
   30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
   23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
   16.12.2003 E-mailové spam filtry
   09.12.2003 Internetové prohlížeče
   02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
   25.11.2003 Záplatujeme systém Windows
   18.11.2003 Aplikace pro špióny
   Autor:   Nejčtenější

   Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

   Britský fyzik Stephen Hawking

   Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

   ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

   Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

   Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...   Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

   Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

   Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

   PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

   Časová osa přechodu na DVB-T2.

   Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

   Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

   Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

   Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

   Další z rubriky

   Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

   Ilustrace - domácí finance

   Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

   Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

   Ilustrační foto

   Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

   Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

   Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

   Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

   Akční letáky
   Akční letáky

   Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

   Najdete na iDNES.cz