Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - vyzbrojte svůj Internet Explorer

aktualizováno 
Chybí vám automatické znovunačítání stránek? Nebaví vás zavírat okna IE jedno po druhém? Nemáte rádi flashové aplikace a chcete se jich zbavit? Chcete znát velikost souborů ještě před jejich stažením? Nebo jen toužíte po změně kabátku prohlížeče? Pak neváhejte a stahujte.

Aplikace Internet Explorer (IE), vestavěná do operačních systémů Windows, zpřístupňuje mnoha uživatelům počítače internetové služby. I přesto, že je hojně využívána, jí chybí několik užitečných funkcí, jež najdete u konkurence.

Vyšperkujte si Internet Explorer
Každý internetový prohlížeč má své klady a zápory. Není tedy lehké vybrat ten, který vám sedne na míru. Kdybychom porovnali browsery podle doplňkových funkcí, IE by se zřejmě umístil někde na chvostu těchto softwarových aplikací. Ovšem díky některým programátorským nadšencům můžete produkt pocházející z dílen Microsoftu doplnit o funkce, jimiž disponují konkurenční prohlížeče. Zkuste dnešní utilitky a zpřístupněte některé funkce, které jsou v Internet Exploreru standardně zapovězené.

Utilitky pro IE:

AutoRefresh 1.01 - freeware
Velice malý, ale o to možná zajímavější nástroj, který samočinně obnovuje obsah oken prohlížeče. Potřebujete-li někde využít načítání stránek v pevně stanoveném intervalu, pak program jistě uvítáte.

 • Stahujte na této adrese (26 kB).
 • CloseIEx 2.6.05 - freeware
  Také jste se možná někdy chtěli zavřít všechna otevřená okna aplikace Internet Explorer naráz. Pokud vás tedy omrzelo klikání na symbol křížku v každém okně, pak si nainstalujte šikovný nástroj CloseIE.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).
 • Easy Go Back 2.0 - freeware
  Program je vhodným doplňkem do IE. Pomocí něho můžete ke své standardní myši přiřadit několik funkcí, které mnoha uživatelům počítače chybí. Stačí použít některý z aktivačních "komb" a můžete otevřít nové okno IE, znovu načíst stávající atd.

 • Stahujte na této adrese (208 kB).

  EditURLs 1.08 - freeware
  EditURLs je volně šířitelný program, poskytující uživateli schopnost upravovat jednotlivé URL adresy v řádku Adresa internetového prohlížeče, či je rovnat a provádět jejich třídění.

 • Stahujte na této adrese (461 kB).

  Flash and Pics Control 2.0 - freeware
  Výborná pomůcka pro ty, kteří nechtějí být obtěžováni různými flashovými animacemi, nebo nejpoužívanějšími obrázkovými formáty. Po instalaci dojde k integraci utilitky do IE, kde se stará o zákaz zobrazování některých grafických prvků stránek. Program je vhodný pro ty, kteří nedisponují rychlým internetovým připojením (modem, GPRS atd.).

 • Stahujte na této adrese (198 kB).

  Free Downloads Accelerator 0.991 - freeware
  Již z názvu aplikace je jasné, že se jedná o produkt k urychlení stahování souborů ze sítě. Soubory může stahovat mnohem rychleji, především díky inteligentnímu spojování stahovaných částí do jednoho souboru. Program nahradí standardní okno IE "Stažení souboru" a přidá další funkce.

 • Stahujte na této adrese (754 kB).

   Get File Size 2.0 - freeware
   Chcete znát velikost souboru ještě před tím, než ho začnete stahovat, ale tento údaj nemůžete u odkazu nikde najít? Pak vám přijde vhod tento doplněk. Stačí, když kliknete pravým tlačítkem myši na odkaz a z menu vyberete novou položku.

  • Stahujte na této adrese (565 kB).

   ISYS:hindsite 5.0 - freeware
   Jste-li náruživí surfaři, procházející desítky či stovky stránek denně, pak by se vám mohla jevit jako velice užitečná tato aplikace, která nahrazuje vaši paměť. ISYS: hindsite si totiž pamatuje všechny navštívené URL adresy a dokonce i to, co jste na nich dělali. K nalezení požadované stránky slouží vyhledávací mechanismus. Spolupracuje s prohlížečem IE a Netscape.

  • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

   SpywareGuard 2.2 - freeware
   Program zabraňuje stahování a instalaci nežádoucích špionážních programů, jakými jsou GAIN, Gator, CyDoo, Alexa či Loop, na pevný disk počítače. Kontroluje příchozí data do PC a o nežádoucích informuje uživatele, podobně jako antivirové aplikace.

  • Stahujte na této adrese (913 kB).
  • Autosizer 1.4 - freeware
   Tento malý program nejen, že dokáže automaticky zvětšovat okna přes celou obrazovku (Internet Explorer, Notepad a další), dokáže také tato okna minimalizovat nebo obnovovat, ale také se postará o jejich umístění na střed obrazovky.

  • Stahujte na této adrese (126 kB).

   IE Boss Guard 1.0 - freeware
   Rychlé skrytí všech oken Internet Exploreru stisknutím přednastavené kombinace kláves. Okna zmizí nejen z TaskBaru, ale i ze správce úloh. Na další stisknutí horké klávesy se okna znovu objeví.

  • Stahujte na této adrese (1.4 MB).

   Dial-up Reminder 1.00
   Prográmek pro modemisty, pro které je čas na internetu drahocenný. Do seznamu si přidáte své internetové adresy a případnou poznámku (Najít referát). Program monitoruje okna vašeho browseru (podporován IE 3.01+ a většina verzí Netscapu mimo 6.0), automaticky kontroluje adresy a případně aktivuje okno browseru s danou adresou a zobrazí okno s poznámkou.

  • Stahujte na této adrese (211 kB).
  • Audio a MP3 programy
   Morphing hlasu, odstranění vokálů, zpomalení či zrychlení nahrávky, vypalování audio CD, přehrávání, editace a konverze souborů v množství zvukových formátů a DX efekty navrch - to vše najdete v přehledu audio utilit pro tento týden.

   Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

   Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

   Datum vydání Zaměření
   20.01.2004 Antivirové aplikace
   13.01.2004 Instalátory a instalační utility
   06.01.2004 Vypalovací programy
   30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
   23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
   16.12.2003 E-mailové spam filtry
   09.12.2003 Internetové prohlížeče
   02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
   25.11.2003 Záplatujeme systém Windows
   18.11.2003 Aplikace pro špióny
   Autor:


   Nejčtenější

   Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

   Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

   Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

   Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

   SMART PROTech na tanku Leopard 2

   Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...   Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

   Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

   V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

   Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

   Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

   Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

   Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

   Horký nápoj v horkém létě?

   Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

   Další z rubriky

   Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

   Tipy a triky pro Windows 10

   Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

   Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

   Ilustrační foto - bezpečnost

   Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

   Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

   Tipy a triky pro Windows 10

   Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

   Najdete na iDNES.cz