Zajímavé weby: virtuální prohlídky, RSS čtečka a živé vysílání

aktualizováno 
Web Virtualtravel.cz nabízí pohled na různá místa v tak trochu netradičním pohledu. Seznamte se se službou Feedly.com, která se stává favoritem mezi webovými RSS čtečkami. A Spydrom.cz umožní živě vysílat z PC i smartphonu.

Virtualtravel.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Virtuální cestování nejen po Česku

Virtualtravel.cz – www.virtualtravel.cz

Navštívit vybraná místa a vidět je na vlastní, to se nedá nenahradit. Ne vždy však tuto možnost máme. I proto možná vznikl server, který pomoci virtuálních panoramatických fotografií dovolí prohlížet zajímavá místa v Česku i ve světě.

Pomocí mapy, nebo fulltextového vyhledávače si stačí vybrat místo. To se zobrazí v maximálním zorném úhlu 360 × 180°. Vidět je tak vše kolem daného místa i pod a nad ním. Virtuálně lze navštívit více než 8 300 turistických cílů. K dispozici jsou české památky ze seznamu UNESCO, všechna krajská města, stovky hradů, zámků, muzeí, ale také přírodní krásy, hory, jezera a mnoho dalšího. Nechybí ani možnost zobrazit si místa podle jejich druhu: hrady, restaurace, výlety, kultura a zábava atd.

U panoramat je popisek místa a také případné další prohlídky zvoleného místa. Doporučujeme využít také snímky pořízené letecky, kdy vidíte místo z ptačí perspektivy. Navíc veškerá panoramata lze prohlížet na celé obrazovce i v tabletech a smartphonech. A kdybyste zatoužili vytvořit vlastní panorama, tak se na jeho výrobě můžete domluvit s provozovateli serveru.

Podobné
Virtualczech.cz – přes 1 100 virtuální prohlídek
360cities.net – panoramatické snímky z celého světa

Webová RSS čtečka

Feedly.com – www.feedly.com

Možná vám neuniklo, že 1. července letošního roku skončí služba Google Reader, která pracuje jako webová RSS čtečka. Její výhodou bylo, že k datům bylo možné přistupovat z jakéhokoliv zařízení připojeného k internetu. Jako náhrada se nejčastěji zmiňuje Feedly.com.

Protože si je tato služba vědoma odlivu uživatelů od Google Readeru, snaží se jim přechod co nejvíce usnadnit, například snadným převodem zdrojů. Po registraci a přihlášení do služby najdete klasické rozhraní čtečky. Na levé straně je seznam složek a vpravo výpis článků. Nechybí možnost označovat články jako oblíbené či přiřazovat klíčová slova. K dispozici je šest různých zobrazení seznamu článků a také vyhledávač zdrojů a článků. Existuje i verze pro iOS a Android. Prohlížení v počítači je potom možné v Chromu, Firefoxu a Safari, a to pomocí doplňků. Další aplikace zatím nejsou podporovány.

Podobné
Theoldreader.com – stará dobrá čtečka RSS
Netvibes.com – domovská stránka a RSS v jednom

Živé vysílání do světa

Spydrom.cz – www.spydrom.cz

Toužíte po vlastním vysílání na internetu? Že vás od tohoto záměru vždy odradil potřebný software a jeho nastavování? Potom zkuste Spydrom.cz.

Tato služba umožňuje vytvářet a sdílet živá vysílání, ať už pomocí webové kamery, nebo mobilním telefonem. Máte tak možnost natáčet jakékoliv dění a následně ho on-line přenášet a sdílet na internetu. Používání a registrace do služby jsou zdarma. Existuje také placený VIP účet, který umožňuje vysílat z více kamer a vytvářet archiv natočených videí. Videa jsou tříděna do různých kategorií, jako jsou zprávy, rodina, kancelář, skrytá kamera, prodejny a další. Pro iPhony a mobily s Androidem je připravena aplikace, do které se stačí zaregistrovat a hned začít vysílat.

Podobné
Webcams.cz – webové kamery v ČR

Uwwwízlo v síti

Zajímáte se o současnou vojenskou techniku, vojenské události a také o to, jak budou vypadat případné vojenské konflikty zítřka? Potom zavítejte na Armádnínoviny.cz.

Sledovat gorily, tučňáky či slony v pražské zoo můžete na adrese ZooPraha.cz.

Web Hudebnímasakry.cz přináší články o interpretech české hudební scény, nad kterými zůstává rozum stát. Jeho mottem je: Co Čech, to muzikant. Bohužel.

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: inspirace videovýlety nebo sdílený skicář

Ilustrační foto - výlety

Nemusíte nic hledat a plánovat, abyste zažili hezký výlet. Skoro dvě stovky výletů pro inspiraci najdete ve...

Legální manipulace voleb: politici v USA kreslí šílené mapy, aby vyhráli

Jak lze legálně ovlivnit volby ve svůj prospěch? V Americe používají...

Technologie zasahují do života často nečekaným způsobem. Fascinující a zároveň odstrašující ukázkou je americké...

Facebook zablokoval desítky účtů kvůli volbám ve Spojených státech

Rodiče dostanou přístup k facebookovému účtu své mrtvé dcery.

Společnost Facebook zablokovala celkem 115 účtů na svých sociálních sítích Facebook a Instagram. Důvodem bylo podezření...

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na iDNES.cz