Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavosti z INVEXu: doporučené maily a sledování aut

aktualizováno 
I takové nabídky jako sledování automobilu přes mobil nebo odeslání elektronické pošty doporučeně lze najít na letošním Invexu. Na veletrhu bude možné vidět i klávesnici, pomocí níž je možné obsluhovat dva počítače zároveň či nástěnný interaktivní displej.

Zařízení, které umožňuje pomocí mobilní sítě GSM zjišťovat polohu vašeho automobilu, na dálku hlídat dům nebo ovládat výrobu, předvádí v Brně česká firma Level. V případě krádeže auta lze díky němu sledovat, kam je lupiči odvážejí.

Česká pošta se zase rozhodla, že bude elektronicky bojovat proti úbytku papírových zásilek. Přišla tedy s „Registrovanou elektronickou poštou“. Je to systém, který podle ní zajišťuje bezpečnou a důvěryhodnou výměnu dat přes prostředníka (měla by to být elektronická obdoba zásilky s doručenkou).

Tchajwanská firma Emine Technology zase nabízí možnost obsluhovat z jedné klávesnice dva a více počítačů. Vyvinula pro tento účel zvláštní přepínač.

To, že alternativní operační systém Linux začal oslovovat nejen univerzity a firmy, ale i obyčejné uživatele, kteří mají počítač doma, dokazují modemy od firmy Well Comunication. Nabízejí totiž interní modem, k němuž přikládá kromě ovladačů pro Windows i ty pro Linux. V Česku je to doposud nevídaná věc. Levné interní modemy byly doposud určeny výhradně pro počítače s nainstalovanými Windows.

Manažerům, kteří při prezentacích musí střídat promítání, psaní na bílou tabuli, a navíc k tomu pouští třeba i hudbu, je určena novinka od firmy 3M. Předvádí v Brně Wall display - nástěnný interaktivní displej. Ten kombinuje projektor, bílou tabuli, flip chart, promítací plátno, obrazovku a reproduktor v jednom.

Nabídky obřích firem, jako je Microsoft a IBM, se zaměřují hlavně na firmy. Microsoft představuje například software pro řízení projektů Microsoft Project 2002 Server CZ a vývojový nástroj Visual studio.net. IBM se zase se svým eServerem 440 zaměřuje na elektronický obchod.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

V Rusku se bojuje o komunikační síť Telegram. Odnáší to Google i Amazon

Messenger Telegram

Rusko se od pondělí snaží zablokovat ruskou obdobu WhatsAppu. Firma se pokouší obejít zákaz i za pomoci služeb Amazonu,...

Rusko rozhodlo o zablokování populární komunikační sítě Telegram

Messenger Telegram

Moskevský soud nařídil zablokování přístupu k šifrované komunikační službě Telegram po celém Rusku. Důvodem je, že tato...

Najdete na iDNES.cz