Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zakázali vám v práci ICQ? Nevadí! Víme, jak pokecat odkudkoli

aktualizováno 
ICQ a příbuzné komunikační služby jsou obrovsky populární. Bohužel, řada zaměstnavatelů nebo správců sítí nemá pro jejich používání pochopení. Pomocí webových kecálků však pokecáte z každého počítače.

Chatujte o 106 odkudkoli | foto: Profimedia.cz

V mnoha společnostech jsou porty, na kterých běží IM klienti, blokované. Svůj smysl to asi má – především síť ICQ je zdrojem virů a různého balastu, který může napáchat škody v počítači i celé firemní síti. Naštěstí ovšem existují způsoby, jak běžné způsoby zabezpečení obejít, připojit se ke svému účtu a kdykoliv pokračovat v klábosení s přáteli.

Nemusíte přitom nic instalovat přímo do počítače, takže neporušujete firemní regule - stačí použít speciální internetové služby nebo „přenosné“ klienty.

ICQ2Go

Přehled možností chatování pomocí webových aplikací bychom mohli začít právě u sítě ICQ, která pro všechny uživatele, kteří z nějakého důvodu nemohou používat ICQ klienta přímo v počítači, nabízí službu ICQ2Go. Máte-li ICQ účet, stačí se jen přihlásit do ICQ2Go.

Webová aplikace otevře speciální okno internetového prohlížeče, které zobrazuje vaše kontakty, podobně jako klasický ICQ klient. K dispozici máte všechny běžné funkce ICQ klienta jako vyhledávání a přidávání kontaktů, nastavení uživatelských informací, zasílání SMS nebo ukládání historie komunikace.

ICQ2Go funguje ve všech běžných internetových prohlížečích Firefox, Internet Explorer, Netscape i Safari, stačí v nich jen povolit vyskakovací okna. Na výběr máte mezi verzí napsanou v Javě a ve Flashi.

K ICQ2Go se připojíte zde.

Yahoo! Web Messenger

Dalším populárním chatovacím klientem je Yahoo! Messenger, který uživatelům nabízí svou internetovou verzi Yahoo! Web Messenger. Internetový klient zobrazuje vaše kontakty, umožní vám vyhledávat a přidávat nové, nastavovat viditelnost a stav uživatele a celkově pracovat s klientem tak, jako by byl instalován přímo ve vašem počítači. Yahoo! nabízí i další internetové služby jako vyhledávač a e-mail, které je možné využívat z prostředí webového klienta. Yahoo! Web Messenger pracuje v prohlížečích Firefox, Internet Explorer, Opera i Safari.

Yahoo! Web Messenger naleznete zde.

Google Talk

Rovněž službu Google Talk je možné využívat bez instalace. Aplikace si navíc pamatuje váš počítač, nemusíte se tedy ani přihlašovat jménem a heslem. V internetovém klientovi nechybí funkce pro přidávání uživatelů, propojení s e-mailovou schránkou Gmail, prohlížeč fotek a přehrávač videa. Na rozdíl od standardního klienta služby Google Talk není možné přes webovou aplikaci telefonovat po internetu.

Google Talk najdete zde.

meebo

Výše zmíněné webové aplikace umožňují komunikaci pouze ve své domovské síti. Pokud ovšem hledáte internetovou obdobu klientů Miranda nebo Trillian, které zvládnou komunikovat ve více sítích zároveň, je pro vás jasnou volbou služba meebo. Prostřednictvím internetové aplikace meebo můžete být zároveň připojeni v sítích Yahoo!, MSN, AIM, Google Talk, Jabber a samozřejmě i ICQ, navíc si můžete povídat i s více uživateli zároveň. Samozřejmě nechybí ani možnost přidávání nových kontaktů, nastavování informací o uživateli a další běžné funkce.

meebo naleznete zde.

meebo me!

S aplikací meebo na chatování přes web souvisí i nástroj meebo me!, který vám po registraci nabídne možnost vložit okno pro chatování do vašich webových stránek. Jakýkoliv návštěvník vašeho webu pak uvidí, zdali jste právě online a může si s vámi povídat přímo prostřednictvím internetových stránek. K využití této možnosti není třeba žádná další registrace ani instalace speciálního programu. Okno meebo me! může mít různou velikost a vzhled, tak aby zapadlo do designu vašich stránek.

Službu meebo me! naleznete zde.

Plugoo

Podobnou funkci jako meebo me! má také aplikace Plugoo, která vzkazy od návštěvníků vašeho webu přeposílá přímo do některého z podporovaných chatovacích klientů (MSN Messenger, Yahoo! Messenger, ICQ, AIM, Google Talk a Jabber). Stačí tedy být přihlášen k některé z podporovaných sítí a hned můžete konverzovat s návštěvníky vašich internetových stránek. Vložení okna programu Plugoo do stránek je snadné, vzhled si i zde můžete upravit.

Plugoo najdete zde.

Dalším řešením, jak se dostat s omezenými uživatelskými právy ke kontaktům v síti ICQ i dalších, je použití klienta bez nutnosti instalace. Pak vám stačí třeba jen USB Flash disk a připojení k internetu – do počítače není třeba nic instalovat. Klienti, které je možné používat z USB Flash disku, jsou například Miranda Portable, Gaim Portable nebo QIP.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Další z rubriky

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Nechte tablet převést zvuk na noty nebo se podívejte na předpověď počasí

Tablet pro práci i záýbavu

Tablet vám umožní lehce ovládat cloudové úložiště s obří zdarma dostupnou kapacitou. Vyzkoušet můžete i šikovný...

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.cz