Záloha filmových DVD nemusí být složitá

aktualizováno 
Originální filmová DVD si mnoho lidí uchovává v archivu a používá jejich kopie. K vytvoření zálohy však potřebujete správný program. Podívejte se na aktuální nabídku a schopnosti takového softwaru.

Vyberte si DVD přehrávač | foto: Václav Nývlt - Technet.cz

Vyrobit kopii filmu na DVD, který je již kopií, a tudíž se nenachází na originálním nosiči, zvládne dnes téměř každý vypalovací software. Problém však může být například s dvouvrstvými disky. To již nestačí vlastnit klasický program pro jejich duplikaci. Musíte mít tzv. ripovací nástroje, které dokážou vměstnat obsah na jeden disk (dojde však ke ztrátě kvality videa) či některé vybrané části vypustit (jako jsou menu a bonusové materiály atd.). Obsah lze navíc i komprimovat.

Tip: Na adrese Toptenreviews.com naleznete srovnávací test deseti programů pro zálohování filmových DVD.

DVD Shrink 3.2 – freeware
Jeden z nejznámějších a v současné době nejpoužívanějších softwarů především pro zálohování DVD disků. Poradí si i s vypalováním videosouborů uložených na pevném disku (ve spolupráci s externím programem). Filmy dokáže po analýze perfektně komprimovat. Pracuje v několika režimech: obsah DVD-Video vměstná na jedno DVD, vynechává bonusy apod., video komprimuje dle nastavených hodnot. Odstraňuje omezení DVD regionů. Bohužel již není nadále vyvíjen, je však uživatelsky přívětivý a jednoduchý na používání.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (367 KB).
   

  DVDFab HD Decrypter 5.0 – freeware

  DVDFab HD Decrypter je jeden z nejsnadnějších nástrojů pro kopírování DVD filmů. Stačí jen vložit DVD-Video disk do mechaniky a stisknout Start. Celý film - včetně nabídek, bonusů a upoutávek – je potom automaticky zkopírován na jediné DVD. Odstraňuje přitom všechny ochrany DVD médií. Tato verze je odlehčenou verzí produktu DVDFab Platinum, ve které můžete nastavovat celou řadu možností a kopírovat i dvouvrstvé disky na jednovrstvé. Tato verze však není k dispozici zdarma.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7 MB).
   

  DVD Decrypter 3.5 – freeware

  Potřebujete zálohovat celé DVD s filmem na disk PC, či rovnou na DVD? Potom zkuste využít tento produkt. Práce s DVD Decrypterem je velmi jednoduchá. I když má program řadu pokročilých nastavení, ve většině případů stačí ponechat ta výchozí a spustit ripovací proces. Jeho vývoj byl však již ukončen.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (878 KB).
   

  DVD Backup Xpress 2.6 – freeware

  Předem musíme říci, že tento software obsahuje adware (do PC stahuje a zobrazuje reklamu). Pomocí DVDxCopy však lze vytvořit plně funkční záložní kopie filmů včetně precizního rozdělení materiálu na dvě média. Je k dispozici zcela zdarma (daň za zmíněný adware) a s podporou více jazyků. Byl přímo navržen k zálohování vašich existujících DVD kolekcí na DVD-R/RW nebo DVD+R/RW. Ve dvou krocích dokážete vaše oblíbená DVD naklonovat i vy a bude možné je používat ve většině domácích DVD přehrávačů stejně jako originál. K vypálení potřebujete externí program.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9,6 MB).


  DVD Cloner V – trial
   
  Program pro kopírování DVD-Video disků metodou 1:1. Svým vzhledem vypadá jako multimediální přehrávač. Nenechte se však zmást, tento program toho umí mnohem více. Nechybí mu pokročilé funkce jako SmartAnalyzer pro analyzování disku a jeho případného zmenšení z dvouvrstvého na jednovrstvý. Poradí si nejen s odstraněním ochrany regionu u disku, ale také s případnou CSS ochranou. Perličkou je možnost uložit si blu-ray disk na pevný disk a přehrát si ho v multimediálním přehrávači.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,6 MB).
   

  CloneDVD 4–14denní trial

  Tento produkt patří uskupení CloneDVD.net. Umožňuje vytvářet a následně vypalovat image původních DVD. Podporuje všechny populární DVD-5/DVD-9 disky a zvládá kopírovat v několika režimech: kopírovat celý film, kopírovat hlavní film i s extra přídavky a bonusy (nebo bez nich), přizpůsobí kopii dle vaší volby: kapitoly, audio, titulky apod. Poradí si i s ochranou CSS a DVD zbaví omezení regionu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11,7 MB).


  1Click DVD Copy 5 – trial

  Protože tento program není zbytečně vybaven nadstandardními funkcemi, je určen k rychlému a snadnému kopírování filmových DVD, a to včetně těch chráněných. Zvolit si přitom můžete i části, které se mají kopírovat, dokáže stlačit dvouvrstvý disk na jednovrstvý (komprimací videa) a součástí programu je i vypalovací program.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5 MB).


  DVD2one 2.3 – trial

  S tímto nástrojem můžete zkopírovat buď celý disk, nebo jen samotný film. Program si neporadí s ochranami na DVD, potřebuje mít na harddisku již dekryptovaná data. Dokáže spojit či rozdělit více disků nebo vybrat nejlepší scény atd. Stáhnout si můžete zkušební verzi, jež pracuje pouze 30 dní a zkopíruje pouze 2 hodiny filmu. Program je v češtině a ukládá na všechna dnes dostupná DVD média. Existuje i verze pro Mac OS-X.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (645 KB).


  Clone DVD 2.9 – shareware

  Program, který je určený ke kopírování, zálohování a vytváření image DVD médií. CloneDVD dokáže kopírovat i DVD filmy, které se normálně na jedno zapisovatelné médium nevejdou (stlačením jejich velikosti či vypuštěním některých vlastností disku). Výsledné video je ve slušné kvalitě. Práce tohoto nástroje v poměru výkon/rychlost je slušná. Zapisuje na všechna dnes dostupná DVD média. Podporuje 64bitové verze windows. Kopii vytvoří na tři kliknutí myši a během 20 minut. Umožňuje kopírovat i chráněná DVD.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,8 MB).


  DVD43Free 4.3 – freeware

  A na závěr jednoduchá utilitka, která po instalaci běží na pozadí windows a automaticky odstraňuje ochrany filmových DVD. O tom, zda je vložené DVD chráněné, či nikoliv, dává uživateli vědět buď žlutým, anebo červeným smajlíkem v systémové oblasti hlavní lišty windows. Takže pokud používáte program, který si neumí při zpracování DVD disku poradit s jeho ochranou, pak v kombinaci s touto utilitkou to nebude problém.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (555 KB).


 • Nejčtenější

  Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

  Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

  Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

  Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

  Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

  Spusťte si Android ve Windows, Linuxu či Macu

  Ilustrační foto - Android

  Chtěli jste hrát Android hry na počítači? Máte to mít. A je jedno, zda pracujete ve Windows, Linuxu či v Macu. Stáhněte...

  Tipy na zajímavé weby: nechte si pomoci s formuláři a jejich odesíláním

  Ilustrační foto - notebook

  Poznat zajímavá místa v tuzemsku a zaznamenat si zážitek zprostředkuje portál Turistický-denik.cz. Vyplňovat formuláře...  Najdete na iDNES.cz