Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zálohujte si celý Outlook vč. kontaktů a kalendáře

aktualizováno 
Šikovná aplikace od Microsoftu se postará o kompletní zálohování a obnovu dat v Outlooku, vyzkoušet také můžete automatický zeslabovač hudby s mnoha funkcemi či přidat hlavní liště několik funkcí a vytvořit virtuální disky ze složek.
Internet, e-mail

Internet, e-mail | foto: Profimedia.cz

Zálohování osobních složek Outlook – freeware
Jestliže potřebujete přeinstalovat počítač a všechna data jste si již zálohovali, ale nevíte, jak zálohovat vše, co máte v Outlooku, pak zkuste tento softwarový nástroj. Zálohování osobních složek Outlook to udělá za vás během chvilky.

Slouží ke snadnému a rychlému zálohování vybraných informací z Outlook 2000, 2002 a 2003 na pevný disk, na síťový server nebo do síťové sdílené položky. Každý soubor PST obsahuje všechny složky aplikace Outlook, včetně složek Doručená pošta, Kalendář a Kontakty. Můžete použít jediný soubor PST (v seznamu složek obvykle označovaný jako Osobní složky), ale můžete mít také další soubor PST pro archivaci. Pomocí nástroje Zálohování osobních složek lze zálohovat libovolné nebo všechny soubory PST najednou. Můžete také zvolit, které soubory PST se budou zálohovat a jak často. Pokud však používáte poštovní schránku na straně serveru (např. přes IMAP protokol), pak vám tato pomůcka bude k ničemu. Funkci najdete pod menu Soubor -> Zálohování. Po přeinstalaci PC pak stačí aplikaci opět nainstalovat a zálohu ze stejného místa obnovit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (161 KB).

  Zálohování osobních složek Outlook

  Automuter 2.2 – trial
  Drtivá většina stolních počítačů a notebooků je dnes již z výroby vybavována zvukovými kartami. Díky tomu si v operačním systému Windows můžete pustit hudební CD, písničky v MP3 či naladit internetové vysílání, případně sledovat TV a další videa. V některých případech je však zapotřebí zvuk ihned ztlumit a to automaticky. Jak na to? Pomoci by vám mohla tato utilitka.

  Automuter vám dovolí samočinně potlačit hudbu či zvuk z reproduktorů a to například v předem nastavený čas. Pokud pracujete na PC například večer a pouštíte si oblíbenou hudbu, pak jistě nebudete chtít své okolí rušit zesílenou hudbou. V tom případě si v této aplikaci stačí určit, v kolik hodin se má snížit hlasitost a na jakou úroveň. To však není vše, co tato pomůcka umí. Nastavit si lze vypnutí zvuku při spuštění šetřiče, nebo když je počítač uzamčen, nastavit klávesovou zkratku pro okamžité ztlumení, postupné či skokové ztlumení atd. Perličkou na závěr je jistě i to, že spolupracuje s přehrávači Winamp, WMP a iTunes a díky tomu při ztlumení dojde i k zapauzování přehrávače a vy potom můžete hudbu opět začít  poslouchat tam, kde jste skončili.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (570 KB).
  Automuter


  XNeat Windows Manager 2.5 – freeware

  Až z Egypta pochází produkt XNeat Windows Manager. A k čemu vám bude dobrý? Do systému Windows přidá nové funkce a vlastnosti. Konkrétně jimi obohatí hlavní lištu.

  Představte si, že čas od času potřebujete zprůhlednit nějaké okno na pracovní ploše, minimalizovat ho tak, aby v hlavní liště nezabíralo místo a přitom bylo zobrazeno v systémové části lišty. Zobrazit lze jakékoliv okno nad ostatními a to natrvalo. To však stále není vše. Někteří z nás jsou zvyklí na určité pořadí svých oken na hlavní liště. Například internetový prohlížeč, e-mailový klient a teprve poté na správce souborů. Abyste tyto aplikace nemuseli otevírat v žádaném pořadí, můžete si je kdykoliv přeskupit touto pomůckou a to pouhým přetažením z jednoho místa na druhé. Produkt se integruje do menu vyvolaného pravým tlačítkem ve správci úloh a systémové liště a je tak vždy po ruce. XNeat Windows Manager může i skrýt Start tlačítko či změnit vzhled hlavní lišty (skrýt hodiny atd.).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (323 KB).
  XNeat Windows Manager


  Hard Folder 1.2 – freeware

  Chtěli byste mít ke svým datům blíže? A co si některé složky nastavit jako pevný disk? Díky této aplikaci tak můžete učinit velmi rychle a navíc elegantně.

  Tato pomůcka vám totiž umožní používat vámi vybranou složku jako logický oddíl. Každý uživatel na jednom PC má uložené své virtuální jednotky. Nechybí ani funkce startup, která se postará o znovu připojení virtuálních jednotek po opětovném startu počítače. Ve verzi 1.2 byla přidána funkce error discovery, díky které program hlásí, zda proběhla požadovaná operace úspěšně či ne, a také se pokusí zjistit příčinu vzniklého problému.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (384 KB).
  Hard Folder


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz