Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ZapStation - MP3, DVD a internet v jediném zařízení

  0:15aktualizováno  0:15
ZapStation je MP3, CD, DVD přehrávač, který umožňuje prohlížení internetu a stahování audio/video souborů. Přináší novátorské řešení, které zcela nahradí počítač a přinese internet, MP3 a moderní digitální technologie do každé domácnosti.
Firma ZapMedia je připravena nabídnout zákazníkům elektronické zařízení, které bude poskytovat vše potřebné pro připojení k internetu a přehrávání multimédií. Spojila se s online distributorem CD přes internet firmou Amplified a s hudebním katalogem Muze, aby distribuovala hudbu a video pomocí svého vlastního zařízení nazvaného ZapStation. ZapStation je jedinečnou kombinací MP3, CD a DVD přehrávače, manažeru pro hudební a video soubory, internetového radia a běžných internetových služeb jako je e-mail a prohlížení WWW.

ZapStation je úplná náhrada za PC, připojuje se k televizi a domácí stereo sestavě, internet je přístupný přes telefonní linku či rychlejší připojení. ZapStation vytváří domácí hudební a video systém, který dokáže přehrávat všechny obecně rozšířené formáty pro ukládání digitalizované hudby - CD, DVD, MP3. Stejným způsobem budou uživatelé moci přehrávat streamingové soubory z internetu a internetové rádio.

Zařízení vytvoří lehce přístupnou databázi multimediálních souborů a zdrojů včetně internetových. Jeho kapacita vystačí pro deset tisíc skladeb při standardní komprimaci formátu MP3. MP3 Jukebox spravuje MP3 soubory stažené z internetu a kombinuje MP3 soubory s vaší knihovnou CD. Zprostředkuje tak přístup k hudbě z různých zdrojů pohodlně z jediného místa. V Jukeboxu je možné jako na počítači vytvářet vlastní sestavy hudby k přehrávání - playlisty. Díky komprimaci získáte domácí přehrávač s možností sestavit hudební program na mnoho hodin. Obdobně pracuje Jukebox určený pro video soubory zobrazované pomocí připojené televize.

ZapMedia však nepřináší pouze hardware. Dodá uživatelům celý systém - zařízení, software a internetový portál. Neodmyslitelnou součástí zařízení bude ZapMedia Portal, který uživatelům poskytne pomocí internetového připojení přístup k hudbě, filmům a videu. Rozhlasový přijímač nahradí zařízení internetovým rádiem. Pro stahování a streaming hudby a videa je potřeba dostatečně rychlé internetové připojení. ZapStation umožňuje kromě normální telefonní linky použít DSL a kabelový modem nebo pevnou linku. K prohlížení internetu a přístup k e-mailu využijete připojený televizor.

Základem celého zařízení je procesor Intel Celeron o frekvenci 566 MHz. Druhou zásadní součástí je paměťové médium, kterým je pevný disk s kapacitou 30 GB. Jednotka DVD zajistí přehrávání CD a DVD (ve spolupráci s televizorem a zesilovačem). Informace se zobrazují na displeji umístěném na předním panelu nebo pomocí grafického rozhraní na obrazovce televizoru.

Přístroj bude vybaven zvukovým vstupem a bohatou nabídkou výstupů pro připojení k dalším součástem hi-fi řetězce. Pro zvuk budou k dispozici analogový i digitální (S/PDIF) výstup. Jako zobrazovací zařízení bude možné použít kromě televize i počítačové monitory. Obraz bude možno získat ze tří výstupů - kompozitní video, S-Video a SVGA. Připojení k internetu nebo k dalšímu počítači nebude žádným problémem. V zařízení naleznete USB port, ethernetovou kartu a modem pro komunikaci přes telefonní linku. USB umožňuje i připojení k přenosným MP3 přehrávačům a k dalším perifériím.

Internet umožní i průběžnou aktualizaci operačního systému. Updaty budou zdarma automaticky instalovány.

Přístroj bude vybaven dálkovým ovládáním a dalším příslušenstvím budou pouze propojovací kabely. Pro lepší práci s internetem a psaní e-mailů bude možné jako volitelný doplněk dokoupit bezdrátovou klávesnici.

Hlavní myšlenkou celé nové koncepce firmy ZapMedia je poskytnout uživatelům zábavu - hudbu, video a internet - neomezenou na počítač a získat tak nové zákazníky. Počítač není podle tvrzení firmy ZapMedia zařízením k poslouchání hudby a sledování filmů. Podle šéfa firmy jsou její produkty součástí vznikající nové generace internetu, který byl dosud "PC-centrický". Ve skutečnosti je celý přístroj samozřejmě normální PC, ale se vzhledem a ovládáním obvyklým u spotřební elektroniky podobně jako - stolní přehrávač a rekordér MP3 Audio ReQuest.

ZapStation se začne prodávat v listopadu tohoto roku. Na serveru firmy si výrobek můžete již nyní objednat. Jeho cena byla stanovena na 599 dolarů.

Výrobce: ZapMedia, Inc
Website: http://www.zapstation.com
Cena: $599

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Výrobce mobilních telefonů OnePlus se chystá vyrábět televize

OnePlus připravuje vlastní televizní přijímač.

Značka OnePlus, patřící čínskému výrobci Oppo, se chystá uvést na trh televizní přijímače s vlastním logem.

Legenda o nejlepší televizi končí. Porovnali jsme plazmu a OLED

Plazma versus OLED: Která technologie je lepší?

Mnozí majitelé nedají na své plazmové televizory dopustit a v souvislosti s přechodem na DVB-T2 si často stěžují, že...

8K televizory přijdou na trh ještě letos. Je to zbytečné? Nemyslíme si

8K QLED TV od Samsungu

Ještě během podzimu by se měly i na český trh dostat první 8K televizory Samsung. Rozlišení obrazovky bude využívat...

Najdete na iDNES.cz