Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ZapStation - MP3, DVD a internet v jediném zařízení

  0:15aktualizováno  0:15
ZapStation je MP3, CD, DVD přehrávač, který umožňuje prohlížení internetu a stahování audio/video souborů. Přináší novátorské řešení, které zcela nahradí počítač a přinese internet, MP3 a moderní digitální technologie do každé domácnosti.
Firma ZapMedia je připravena nabídnout zákazníkům elektronické zařízení, které bude poskytovat vše potřebné pro připojení k internetu a přehrávání multimédií. Spojila se s online distributorem CD přes internet firmou Amplified a s hudebním katalogem Muze, aby distribuovala hudbu a video pomocí svého vlastního zařízení nazvaného ZapStation. ZapStation je jedinečnou kombinací MP3, CD a DVD přehrávače, manažeru pro hudební a video soubory, internetového radia a běžných internetových služeb jako je e-mail a prohlížení WWW.

ZapStation je úplná náhrada za PC, připojuje se k televizi a domácí stereo sestavě, internet je přístupný přes telefonní linku či rychlejší připojení. ZapStation vytváří domácí hudební a video systém, který dokáže přehrávat všechny obecně rozšířené formáty pro ukládání digitalizované hudby - CD, DVD, MP3. Stejným způsobem budou uživatelé moci přehrávat streamingové soubory z internetu a internetové rádio.

Zařízení vytvoří lehce přístupnou databázi multimediálních souborů a zdrojů včetně internetových. Jeho kapacita vystačí pro deset tisíc skladeb při standardní komprimaci formátu MP3. MP3 Jukebox spravuje MP3 soubory stažené z internetu a kombinuje MP3 soubory s vaší knihovnou CD. Zprostředkuje tak přístup k hudbě z různých zdrojů pohodlně z jediného místa. V Jukeboxu je možné jako na počítači vytvářet vlastní sestavy hudby k přehrávání - playlisty. Díky komprimaci získáte domácí přehrávač s možností sestavit hudební program na mnoho hodin. Obdobně pracuje Jukebox určený pro video soubory zobrazované pomocí připojené televize.

ZapMedia však nepřináší pouze hardware. Dodá uživatelům celý systém - zařízení, software a internetový portál. Neodmyslitelnou součástí zařízení bude ZapMedia Portal, který uživatelům poskytne pomocí internetového připojení přístup k hudbě, filmům a videu. Rozhlasový přijímač nahradí zařízení internetovým rádiem. Pro stahování a streaming hudby a videa je potřeba dostatečně rychlé internetové připojení. ZapStation umožňuje kromě normální telefonní linky použít DSL a kabelový modem nebo pevnou linku. K prohlížení internetu a přístup k e-mailu využijete připojený televizor.

Základem celého zařízení je procesor Intel Celeron o frekvenci 566 MHz. Druhou zásadní součástí je paměťové médium, kterým je pevný disk s kapacitou 30 GB. Jednotka DVD zajistí přehrávání CD a DVD (ve spolupráci s televizorem a zesilovačem). Informace se zobrazují na displeji umístěném na předním panelu nebo pomocí grafického rozhraní na obrazovce televizoru.

Přístroj bude vybaven zvukovým vstupem a bohatou nabídkou výstupů pro připojení k dalším součástem hi-fi řetězce. Pro zvuk budou k dispozici analogový i digitální (S/PDIF) výstup. Jako zobrazovací zařízení bude možné použít kromě televize i počítačové monitory. Obraz bude možno získat ze tří výstupů - kompozitní video, S-Video a SVGA. Připojení k internetu nebo k dalšímu počítači nebude žádným problémem. V zařízení naleznete USB port, ethernetovou kartu a modem pro komunikaci přes telefonní linku. USB umožňuje i připojení k přenosným MP3 přehrávačům a k dalším perifériím.

Internet umožní i průběžnou aktualizaci operačního systému. Updaty budou zdarma automaticky instalovány.

Přístroj bude vybaven dálkovým ovládáním a dalším příslušenstvím budou pouze propojovací kabely. Pro lepší práci s internetem a psaní e-mailů bude možné jako volitelný doplněk dokoupit bezdrátovou klávesnici.

Hlavní myšlenkou celé nové koncepce firmy ZapMedia je poskytnout uživatelům zábavu - hudbu, video a internet - neomezenou na počítač a získat tak nové zákazníky. Počítač není podle tvrzení firmy ZapMedia zařízením k poslouchání hudby a sledování filmů. Podle šéfa firmy jsou její produkty součástí vznikající nové generace internetu, který byl dosud "PC-centrický". Ve skutečnosti je celý přístroj samozřejmě normální PC, ale se vzhledem a ovládáním obvyklým u spotřební elektroniky podobně jako - stolní přehrávač a rekordér MP3 Audio ReQuest.

ZapStation se začne prodávat v listopadu tohoto roku. Na serveru firmy si výrobek můžete již nyní objednat. Jeho cena byla stanovena na 599 dolarů.

Výrobce: ZapMedia, Inc
Website: http://www.zapstation.com
Cena: $599

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Útočníci dokážou zcela zablokovat televizor a těžit na něm bitcoin

ESET Smart Tv security

Teprve před několika týdny se poprvé objevil nový virus pro chytré televize na platformě Android TV, který na pozadí...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Televizi nejen od UPC si přes internet pustíte i na zahraniční dovolené

UPC Horizon GO si již spustíte i v zahraničí. Vyzkoušeli jsme na hotelovém...

Loňské nařízení EU o konci digitálních hranic pro využívání digitálních služeb v rámci Evropy se začíná uplatňovat....

Najdete na iDNES.cz