Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zazálohujte si svá DVD i Blu-Ray dříve, než si je poškodíte

aktualizováno 
Zálohování filmů z originálních médií není jednoduchá záležitost. Existuje však řada aplikací, které s tímto úkolem pomohou. Překopírují vám originální DVD nebo Blu-ray disk s filmem a umí i další zajímavé věci.

DVD | foto: SXC.hu

Nástroje DVDFab

Pod jménem DVDFab se skrývá hned několik užitečných aplikací, které se dají použít při kopírování filmů na DVD a Blu-ray.

Prvním z nich je DVDFab HD Decrypter určený na zkopírování kompletního obsahu DVD nebo Blu-ray disku s filmem na pevný disk počítače. DVDFab HD Decrypter si přitom poradí s různými typy ochrany i s regionálním kódováním filmových disků.

Program můžete používat zdarma, nabízí se ovšem i placené verze. Ty zvládnou například zkopírovat jen vybraný obsah disků, tedy například hlavní film bez bonusů, dodatečných zvukových stop atd. Zvládnu ale i převést film z dvouvrstvého DVD pro vypálení na jednovrstvý disk, případně rozdělit film na dvě části.

Specialitou je pak převod filmů do formátů pro mobily nebo různé přenosné přehrávače. Uvedené funkce si můžete otestovat během zkušební doby, jsou totiž součástí instalace bezplatně použitelného programu DVDFab HD Decrypter.

DVDFab HD Decrypter 7.0.3.0 stahujte ze Slunečnice zde.

DVDFab HD Decrypter

DVDFab Passkey

Dalším zajímavým nástrojem je DVDFab DVDFab Passkey. Program pracuje na pozadí operačního systému a v reálném čase odstraňuje ochranu filmů na DVD a Blu-ray discích i jejich regionální kódování. Tyto funkce využijete nejen v případě kopírování disků s filmy pomocí běžných vypalovacích nástrojů, ale také například při přehrávání filmů s regionálním kódováním v počítači.

DVDFab Passkey není třeba nijak nastavovat, po instalaci zcela automaticky rozpoznává vložené DVD a Blu-ray disky.

DVDFab Passkey 7.0.1.2 stahujte ze Slunečnice zde. (3,3 MB, freeware)

DVDFab Passkey

Free DVD

Při kopírování filmových DVD vám přijde vhod i nástroj Free DVD. Program umí u filmů uložených v počítači ve struktuře DVD (například pomocí DVDFab HD Decrypter nebo DVDFab Passkey) odstranit regionální kódování nebo další typy ochrany. Zvládne to dříve, než je pomocí jakéhokoli běžného vypalovacího programu vypálíte na prázdné médium. Takto vytvořený disk pak budete moci bez omezení přehrávat i dále zálohovat.

Free DVD stahujte ze Slunečnice zde. (0,04 MB, freeware)

Free DVD

DVD43

Podobně jako DVDFab Passkey pracuje i program DVD43. Nástroj detekuje vložené DVD s filmem a v reálném čase deaktivuje ochranu proti kopírování i regionální kódování disku. Následně můžete film na DVD nejen bez problému přehrávat, ale také jej pomocí běžných vypalovacích programů zkopírovat.

DVD43 4.6.0 stahujte ze Slunečnice zde. (0,5 MB, freeware)

DVD43

Video DVD Maker free

Filmové DVD nemusíte vždy jen kopírovat, ale samozřejmě také můžete vytvářet vlastní – z videa natočeného digitální kamerou nebo třeba z různých klipů stažených z internetu.

S vypalováním filmových DVD z různých zdrojů vám zdarma pomůže Video DVD Maker free. Stačí jen označit soubory s videem k importu, nechat je programem převést do potřebného formátu a pak i vypálit na prázdné médium. Hotový disk snadno přehrajete v jakémkoli počítači s DVD mechanikou nebo ve stolním přehrávači připojeném k televizi.

Placená verze programu přidává navíc například možnost vypalování prezentací fotografií, vytváření menu a další doplňkové funkce a nastavení.

Video DVD Maker free 3.27.0.69 stahujte ze Slunečnice zde. (8,5 MB, freeware)

Video DVD Maker

Blu-ray Disc Ripper

K uložení filmu z Blu-ray disku do počítače můžete použít i jednoduchý nástroj Blu-ray Disc Ripper. Práci s chráněnými disky přitom opět usnadní DVDFab Passkey.

Pokud zároveň potřebujete u filmu uloženého z Blu-ray na disk počítače odstranit regionální kódování, nabízí se použití nástroje Blu-ray Region Code Remover.

Blu-ray Disc Ripper 1.5 stahujte ze Slunečnice zde. (0,04 MB, freeware)

Blu-ray Disc Ripper

Blu-ray Region Code Remover 2.5 stahujte ze Slunečnice zde. (0,1 MB, freeware)

Blu-ray Region Code Remover

Shrink To5

Problém s kopírováním filmů z dvouvrstvých disků na levnější jednovrstvé vám pomůže vyřešit program Shrink To5. Stačí si jen vybrat části DVD, které budete chtít v kopii ponechat, a program zařídí převod filmu na menší velikost. Je třeba samozřejmě počítat s mírnou ztrátou kvality obrazu. Místo lze ušetřit odstraněním bonusového obsahu nebo nepotřebných zvukových stop filmu.

Shrink To5 2.04 stahujte ze Slunečnice zde. (1 MB, freeware)

Shrink To5

Jaké aplikace používáte při kopírování filmů na DVD a Blu-ray discích vy? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Najdete na iDNES.cz