Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Záznam a editace zvuku zadarmo (nové audio a MP3 programy 42/2004)

aktualizováno 
V aktuálním přehledu utilit pro práci se zvukem naleznete zcela zdarma šikovný digitální záznamník Free Audio Recorder a editor zvukových dat WavePad. Dále můžete vyzkoušet nový duplikační software CloneCD s podporou Safedisc 3, nový Ableton Live pro živá vystoupení, A/V jukebox CDH Media Wizard 10 a mnoho dalších zajímavých programů.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších vydáních nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Blaze Media Pro 5.15 - Shareware - Download 9,7 MB
  Nová verze všestranné aplikace s hudebním a videopřehrávačem, správcem playlistů a ID3 tagů, zvukovým rekordérem a grabberem provázaným s internetovými databázemi CD titulů. Editační funkce pro zvuk i video. Podporuje formáty WAV, MP3, WMA, OGG, MPEG-1, MPEG-2, AVI, WMV, ASF a mnohé další. Odstranění chyb a optimalizace kódu.
 • CDH Media Wizard 10.0 - Shareware - Download 9,6 MB
  Nová verze all-in-one multimediálního přehrávače zvukových a video formátů nabízí editaci médií, konvertor pro převod hudebních souborů (WAV, MP3, WMA, OGG) i pohyblivých obrázků (MPEG-1, MPEG-2, AVI a FLIC). Nechybí ani CDDA grabber provázaný s CDDB databází. Obsahuje též modul pro vypalování hudebních CD.
 • MidWavi Pro 2.90 - Shareware - Download 1,9 MB
  Všestranný přehrávač zvukových souborů, audio CD a videa ve formátech MP3, WAV, trackerových modulů MOD, MED aj., AVI, MOV, MPEG a dalších včetně VideoCD. Disponuje managementem playlistů a rychlým vyhledáváním multimédií na disku. Použitelný je i jako prohlížeč grafiky v BMP, JPG, WMF, EMF ad. Nově kompletní ovládání prostřednictvím tray-ikony.
  Patch odstraňující několik chyb verze 2.90 ke stažení zde.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Audio Convertor Plus 1.2 - Shareware - Download 1,9 MB
  Podařený souborový konvertor, vhodný především pro dávkový převod velkého množství digitálních zvukových souborů. Pracuje s obvyklými i méně obvyklými formáty - nechybí samozřejmě WAV, OGG, MP3, WMA, z ostatních pak VOX, MPC/MP+, AIFF, AU, SND. Při konverzi lze zadat přesné parametry výstupu: počet kanálů, bitrate, rozlišení.
 • DVD Cloner Pro 2.0 - Shareware - Download 2,5 MB
  Laboratoř zabývající se klonováním disků DVD Video v televizních normách PAL i NTSC. Podporuje douvrstvé vypalovačky pro kompletní otisk původních disků včetně menu, zvukových stop, bonusů atd.
 • Hero Video Convert 2.7.3 - Shareware - Download 12,2 MB
  Nástroj pro zpracování videa, dovede převést film z DVD do formátu VCD, AVI nebo jako webové preview do animovaného GIFu, vytvářet šetřiče obrazovky s nejoblíbenějšími scénami, kopírovat zdrojové soubory a editovat zvlášť obraz a zvuk. Dále umí konvertovat AVI na MPEG a spojovat rozdělené filmy. Bugfixed.
 • River Past Audio Converter 5.1.3.40927 - Shareware - Download 1,8 MB
  Dávkový konvertor pro převod zvuku ve formátech AC3, AIFF, AU, MP3, OGG, SND, WAV a WMA. Zároveň umí vyrýpnout audio stopu z multimediálních kodeků 3GPP/2, AVI, DAT, IVF, MOV, MP4, MPEG1/2, VOB, WMV a uložit do MP3, WMA nebo WAVu. Pro výstup do WMA je zapotřebí minimálně Windows Media 9 a DirectX 8.
 • Visual CD Ripper v2.10 - Shareware - Download 3,2 MB
  Všestranná aplikace, sloužící jako audio CD přehrávač a grabber stop na harddisk počítače. Ukládá buď v klasickém formátu WAV, zvládne ale také kompresi MP3, WMA a Ogg Vorbis. Velmi snadné ovládání pomůže převést CD jediným myším klikem. Umožňuje také konverzi WAV souborů do kompresních formátů, umí pracovat s více mechanikami v systému.
 • Waver 2.94 - Shareware - Download 0,9 MB
  Program pro vzájemnou dávkovou konverzi WAV a MP3 souborů, využívající víceprocesorové počítačové systémy. Pro konverzi lze použít systémové kodeky nebo enkodéry LAME a BladeEnc. U zvukových souborů lze měnit vzorkovací frekvenci i počet kanálů.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • EncSpot 2.0 - Freeware - Download 0,5 MB
  EncSpot je utilita, jež dokáže o vašich MP3 souborech zjistit prakticky veškeré údaje. Ovšem neinformuje jen o bitrate, vzorkovací frekvenci, stereo módu či velikosti, podrobnou analýzou také dokáže odhalit, jaký enkodér byl při kódování MP3ky použit. V nové verzi umí načíst metadata kodéru LAME a zobrazit konfiguraci přepínačů použitých při konverzi.
 • LyricsManager - Shareware - Download 3 MB
  Nejen typickým karaoke živ je muzikant. Také stále více přenosných přehrávačů zvládá na svých dislejích zobrazovat písňové texty přibalené k přehrávaným skladbám, a proto se hodí nástroj na jejich zabudování do souborů. Kromě toho poslouží program jako šikovný správce digitálních médií.
 • Music Express 4.05f - Shareware - Download 1,5 MB
  Organizátor hudebních dat uložených na médiích CD/DVD. Umožňuje dávkové skenování disků, přizpůsobitelné vyhledávání, rozpoznání duplikátních souborů, třídění podle umělců, alb, letopočtu vydání aj., automatické přejmenování a zapsání ID3 informací, spojení s databází FreeDB. Podporuje formáty MP3, WMA, OGG Vorbis, APE, MPEG-4 AAC, VQF TvinVQ a mnoho dalších. K dispozici je i česká lokalizace.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Ableton Live 4.0.4 - Demo - Download 22,5 MB
  Nová verze hudební aplikace pro studiovou práci i živá vystoupení. Lze ji použít pro skládání vlastní hudby, remixování a editaci zvuku. Umožňuje jednoduše kombinovat živé nástroje, MIDI, samply a smyčky. V reálném čase lze měnit tempo, melodii nebo zbarvení zvuku. Přepracované rozhraní, nové funkce a efekty.
 • Jbuzzer 1.05 - Open Source - Download 0,6 MB
  Jednoduchý sampler napsaný v Javě, který umí libovolné klávese přiřadit zvuk ve formátu WAV nebo MP3.
 • JUMP 1.14 - Demo - Download 2,1 MB
  MIDI sekvencer zaměřený především na hudební kompozici pomocí tradičních postupů, skladateli pomáhá funkcí náhodného návrhu motivů. Aktuální verze přináší speciální podmínky pro skladby v tříčtvrtečním rytmu, nové příkazy a efekty.
 • VirSyn Cube 1.5.2 - Shareware - Download 1,8 MB
  Výkonná mašina pro modifikování stávajících a především vytváření vlastních zvuků. Do služby se hlásí osm nezávislých přídavných syntezátorů, osm efektových jednotek (chorus/phaser/flanger, distortion, echo/delay, reverb) a arpeggiator. Program běží jako samostatný nástroj nebo jako VST plug-in a podporuje až osm výstupů.

  Audio editory a efekty
 • Advanced MP3/WMA Recorder 5.3 - Shareware - Download 3,7 MB
  Přehledný digitální rekordér, umožňující zaznamenat libovolný zvuk přehrávaný spuštěnou aplikací (DVD či multimediální přehrávač, streaming) nebo externím zařízením (kazeta, gramofon, rádio) do formátů MP3, WMA a WAV. Automaticky detekuje schopnosti dostupných audio karet a v tomtéž rozpětí umožňuje nadefinovat parametry každé nahrávky.
 • Dexster 2.4 - Shareware - Download 5,7 MB
  Další vylepšená verze audio editoru Dexster. Program pracuje s nejrozšířenějšími audio formáty, nabízí základní editační funkce stejně jako pokročilé efekty, např. mix, kompresor, delay, obálky a křivky, ekvalizér, pitch/stretch, chorus aj. K dispozici i mnohé pásmové filtry, též souborový konvertor a zvukový rekordér.
 • Free Audio Recorder - Freeware - Download 0,6 MB
  Jednoduchá aplikace, umožňující velmi jednoduše a sotva pár kliknutími nahrát zvuk z externího výstupu nebo interní projev jiného programu do zvoleného formátu. Free Audio Recorder je skutečně zcela zdarma, bez omezení délky či kvality záznamu.
 • WavePad 1.09 - Freeware - Download 0,4 MB
  Zdarma šířený zvukový editor pro manipulaci s existujícími soubory. Kromě základních editačních funkcí (cut, copy, paste) a změny hlasitosti umí také aplikovat několikero efektů, například echo či redukci šumu.

  Ostatní utility
 • CloneCD 5.0.3.1 - Shareware - Download 2,2 MB
  Nová verze programu pro zálohování drtivé většiny datových i hudebních kompaktů nyní přináší kompatibilitu s ochranou Safedisc 3 a vypalování Dual Layer DVD.
 • CDRWin 3.9H - Demo - Download 0,7 MB
  Aktuální demoverze známého vypalovacího a masteringového programu. Podporuje záznam mnoha druhů disků: CDDA, CD-ROM, CD-ROM XA, CD-I, Mixed-Mode i Multisession. Layout disku může být lehce konfigurován textovými Cue Sheet soubory, CDDA lze nahrávat přímo z MP3, bez mezer mezi tracky a s CD Textem. CDRWin také zvládne perfektní zálohu většiny disků. Vytvářet lze datové disky s filesystémy ISO 9660 a Joliet včetně bootovatelných médií.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - ovládněte mechaniky DVD-ROM
  Chyběly-li vám prográmky pro vaše počítačové DVD mechaniky, potom zkuste nahlédnout do dnešního článku. V něm jsme se speciálně zaměřili na všechny typy DVD mechanik a vybrali jsme pro ně užitečné nástroje, díky kterým získáte přístup k mnoha jejich funkcím a vlastnostem.  Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
  Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

  Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

  Najdete na iDNES.cz