Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Záznam a editace zvuku zadarmo (nové audio a MP3 programy 42/2004)

aktualizováno 
V aktuálním přehledu utilit pro práci se zvukem naleznete zcela zdarma šikovný digitální záznamník Free Audio Recorder a editor zvukových dat WavePad. Dále můžete vyzkoušet nový duplikační software CloneCD s podporou Safedisc 3, nový Ableton Live pro živá vystoupení, A/V jukebox CDH Media Wizard 10 a mnoho dalších zajímavých programů.
Budete-li mít se stahováním potíže, doporučujeme použít download manager typu GetRight. Upozorňujeme, že odkazy ve starších vydáních nejsou aktualizovány.

MP3, Audio CD, video přehrávače
 • Blaze Media Pro 5.15 - Shareware - Download 9,7 MB
  Nová verze všestranné aplikace s hudebním a videopřehrávačem, správcem playlistů a ID3 tagů, zvukovým rekordérem a grabberem provázaným s internetovými databázemi CD titulů. Editační funkce pro zvuk i video. Podporuje formáty WAV, MP3, WMA, OGG, MPEG-1, MPEG-2, AVI, WMV, ASF a mnohé další. Odstranění chyb a optimalizace kódu.
 • CDH Media Wizard 10.0 - Shareware - Download 9,6 MB
  Nová verze all-in-one multimediálního přehrávače zvukových a video formátů nabízí editaci médií, konvertor pro převod hudebních souborů (WAV, MP3, WMA, OGG) i pohyblivých obrázků (MPEG-1, MPEG-2, AVI a FLIC). Nechybí ani CDDA grabber provázaný s CDDB databází. Obsahuje též modul pro vypalování hudebních CD.
 • MidWavi Pro 2.90 - Shareware - Download 1,9 MB
  Všestranný přehrávač zvukových souborů, audio CD a videa ve formátech MP3, WAV, trackerových modulů MOD, MED aj., AVI, MOV, MPEG a dalších včetně VideoCD. Disponuje managementem playlistů a rychlým vyhledáváním multimédií na disku. Použitelný je i jako prohlížeč grafiky v BMP, JPG, WMF, EMF ad. Nově kompletní ovládání prostřednictvím tray-ikony.
  Patch odstraňující několik chyb verze 2.90 ke stažení zde.

  MP3 vyhledávače, grabbery, rippery a kodeky
 • Audio Convertor Plus 1.2 - Shareware - Download 1,9 MB
  Podařený souborový konvertor, vhodný především pro dávkový převod velkého množství digitálních zvukových souborů. Pracuje s obvyklými i méně obvyklými formáty - nechybí samozřejmě WAV, OGG, MP3, WMA, z ostatních pak VOX, MPC/MP+, AIFF, AU, SND. Při konverzi lze zadat přesné parametry výstupu: počet kanálů, bitrate, rozlišení.
 • DVD Cloner Pro 2.0 - Shareware - Download 2,5 MB
  Laboratoř zabývající se klonováním disků DVD Video v televizních normách PAL i NTSC. Podporuje douvrstvé vypalovačky pro kompletní otisk původních disků včetně menu, zvukových stop, bonusů atd.
 • Hero Video Convert 2.7.3 - Shareware - Download 12,2 MB
  Nástroj pro zpracování videa, dovede převést film z DVD do formátu VCD, AVI nebo jako webové preview do animovaného GIFu, vytvářet šetřiče obrazovky s nejoblíbenějšími scénami, kopírovat zdrojové soubory a editovat zvlášť obraz a zvuk. Dále umí konvertovat AVI na MPEG a spojovat rozdělené filmy. Bugfixed.
 • River Past Audio Converter 5.1.3.40927 - Shareware - Download 1,8 MB
  Dávkový konvertor pro převod zvuku ve formátech AC3, AIFF, AU, MP3, OGG, SND, WAV a WMA. Zároveň umí vyrýpnout audio stopu z multimediálních kodeků 3GPP/2, AVI, DAT, IVF, MOV, MP4, MPEG1/2, VOB, WMV a uložit do MP3, WMA nebo WAVu. Pro výstup do WMA je zapotřebí minimálně Windows Media 9 a DirectX 8.
 • Visual CD Ripper v2.10 - Shareware - Download 3,2 MB
  Všestranná aplikace, sloužící jako audio CD přehrávač a grabber stop na harddisk počítače. Ukládá buď v klasickém formátu WAV, zvládne ale také kompresi MP3, WMA a Ogg Vorbis. Velmi snadné ovládání pomůže převést CD jediným myším klikem. Umožňuje také konverzi WAV souborů do kompresních formátů, umí pracovat s více mechanikami v systému.
 • Waver 2.94 - Shareware - Download 0,9 MB
  Program pro vzájemnou dávkovou konverzi WAV a MP3 souborů, využívající víceprocesorové počítačové systémy. Pro konverzi lze použít systémové kodeky nebo enkodéry LAME a BladeEnc. U zvukových souborů lze měnit vzorkovací frekvenci i počet kanálů.

  ID3 editory, katalogizéry a ostatní MP3 utility
 • EncSpot 2.0 - Freeware - Download 0,5 MB
  EncSpot je utilita, jež dokáže o vašich MP3 souborech zjistit prakticky veškeré údaje. Ovšem neinformuje jen o bitrate, vzorkovací frekvenci, stereo módu či velikosti, podrobnou analýzou také dokáže odhalit, jaký enkodér byl při kódování MP3ky použit. V nové verzi umí načíst metadata kodéru LAME a zobrazit konfiguraci přepínačů použitých při konverzi.
 • LyricsManager - Shareware - Download 3 MB
  Nejen typickým karaoke živ je muzikant. Také stále více přenosných přehrávačů zvládá na svých dislejích zobrazovat písňové texty přibalené k přehrávaným skladbám, a proto se hodí nástroj na jejich zabudování do souborů. Kromě toho poslouží program jako šikovný správce digitálních médií.
 • Music Express 4.05f - Shareware - Download 1,5 MB
  Organizátor hudebních dat uložených na médiích CD/DVD. Umožňuje dávkové skenování disků, přizpůsobitelné vyhledávání, rozpoznání duplikátních souborů, třídění podle umělců, alb, letopočtu vydání aj., automatické přejmenování a zapsání ID3 informací, spojení s databází FreeDB. Podporuje formáty MP3, WMA, OGG Vorbis, APE, MPEG-4 AAC, VQF TvinVQ a mnoho dalších. K dispozici je i česká lokalizace.

  MIDI utility, nástroje, kompozice
 • Ableton Live 4.0.4 - Demo - Download 22,5 MB
  Nová verze hudební aplikace pro studiovou práci i živá vystoupení. Lze ji použít pro skládání vlastní hudby, remixování a editaci zvuku. Umožňuje jednoduše kombinovat živé nástroje, MIDI, samply a smyčky. V reálném čase lze měnit tempo, melodii nebo zbarvení zvuku. Přepracované rozhraní, nové funkce a efekty.
 • Jbuzzer 1.05 - Open Source - Download 0,6 MB
  Jednoduchý sampler napsaný v Javě, který umí libovolné klávese přiřadit zvuk ve formátu WAV nebo MP3.
 • JUMP 1.14 - Demo - Download 2,1 MB
  MIDI sekvencer zaměřený především na hudební kompozici pomocí tradičních postupů, skladateli pomáhá funkcí náhodného návrhu motivů. Aktuální verze přináší speciální podmínky pro skladby v tříčtvrtečním rytmu, nové příkazy a efekty.
 • VirSyn Cube 1.5.2 - Shareware - Download 1,8 MB
  Výkonná mašina pro modifikování stávajících a především vytváření vlastních zvuků. Do služby se hlásí osm nezávislých přídavných syntezátorů, osm efektových jednotek (chorus/phaser/flanger, distortion, echo/delay, reverb) a arpeggiator. Program běží jako samostatný nástroj nebo jako VST plug-in a podporuje až osm výstupů.

  Audio editory a efekty
 • Advanced MP3/WMA Recorder 5.3 - Shareware - Download 3,7 MB
  Přehledný digitální rekordér, umožňující zaznamenat libovolný zvuk přehrávaný spuštěnou aplikací (DVD či multimediální přehrávač, streaming) nebo externím zařízením (kazeta, gramofon, rádio) do formátů MP3, WMA a WAV. Automaticky detekuje schopnosti dostupných audio karet a v tomtéž rozpětí umožňuje nadefinovat parametry každé nahrávky.
 • Dexster 2.4 - Shareware - Download 5,7 MB
  Další vylepšená verze audio editoru Dexster. Program pracuje s nejrozšířenějšími audio formáty, nabízí základní editační funkce stejně jako pokročilé efekty, např. mix, kompresor, delay, obálky a křivky, ekvalizér, pitch/stretch, chorus aj. K dispozici i mnohé pásmové filtry, též souborový konvertor a zvukový rekordér.
 • Free Audio Recorder - Freeware - Download 0,6 MB
  Jednoduchá aplikace, umožňující velmi jednoduše a sotva pár kliknutími nahrát zvuk z externího výstupu nebo interní projev jiného programu do zvoleného formátu. Free Audio Recorder je skutečně zcela zdarma, bez omezení délky či kvality záznamu.
 • WavePad 1.09 - Freeware - Download 0,4 MB
  Zdarma šířený zvukový editor pro manipulaci s existujícími soubory. Kromě základních editačních funkcí (cut, copy, paste) a změny hlasitosti umí také aplikovat několikero efektů, například echo či redukci šumu.

  Ostatní utility
 • CloneCD 5.0.3.1 - Shareware - Download 2,2 MB
  Nová verze programu pro zálohování drtivé většiny datových i hudebních kompaktů nyní přináší kompatibilitu s ochranou Safedisc 3 a vypalování Dual Layer DVD.
 • CDRWin 3.9H - Demo - Download 0,7 MB
  Aktuální demoverze známého vypalovacího a masteringového programu. Podporuje záznam mnoha druhů disků: CDDA, CD-ROM, CD-ROM XA, CD-I, Mixed-Mode i Multisession. Layout disku může být lehce konfigurován textovými Cue Sheet soubory, CDDA lze nahrávat přímo z MP3, bez mezer mezi tracky a s CD Textem. CDRWin také zvládne perfektní zálohu většiny disků. Vytvářet lze datové disky s filesystémy ISO 9660 a Joliet včetně bootovatelných médií.

 • Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - ovládněte mechaniky DVD-ROM
  Chyběly-li vám prográmky pro vaše počítačové DVD mechaniky, potom zkuste nahlédnout do dnešního článku. V něm jsme se speciálně zaměřili na všechny typy DVD mechanik a vybrali jsme pro ně užitečné nástroje, díky kterým získáte přístup k mnoha jejich funkcím a vlastnostem.

  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Microsoft Image Composite Editor - ořez výsledného panoramatu nabízí možnost...
  Jak složit panorama v Microsoft Image Composite Editor. Výsledky testu

  Microsoft Image Composite Editor není tak úplně samostatným programem. Microsoft jej zveřejnil v rámci svého výzkumu v oblasti zpracování obrazu a je ke...  celý článek

  Psaní všemi deseti
  Psaním všemi deseti lze denně ušetřit až hodinu času. Naučí vás to PC

  Naučte se při psaní efektivně využít všech deset prstů. Odstraníte tak problém s tím, že myšlenky nestíháte uložit do počítače tak rychle, jak byste...  celý článek

  Freeimages.com
  Programy zdarma: výkon počítače můžete mít stále pod drobnohledem

  Monitorovací systém SysGauge odhalí, zmonitoruje a v reálném čase upozorní e-mailem na každý problém v PC. Dokonalý nástroj pro ověření stability a výpisu...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.