Zbavte se blikání internetových stránek ve Firefoxu!

aktualizováno 
V dnešní porcičce tipů a triků na vás čeká návod, jak deaktivovat blikání prvků z webových stránek ve Firefoxu, tip pro zakázání zobrazování ikonky schránky ve Wordu 2003 při vložení textu, jak zkusit odstranit neodstranitelná data z disku, jak zakázat vypalování v XP, či jak zobrazit jméno uživatele a počítače v popisku Tento počítač a jak změnit velikost miniatur u náhledů obrázků.

Tipy a triky pro začátečníky

273 - jak se zbavit blikání prvků ve Firefoxu
Používáte-li internetový prohlížeč Firefox, pak jste se již možná někdy setkali s problémem blikajících prvků na některých webových stránkách. Toto nepříjemné blikání může být někdy opravdu na obtíž. Pokud shledáte blikání textu obtěžující, sjednejte si nápravu. Otevřete Firefox a do řádku pro adresu zadejte příkaz about:config. Tím se dostanete do nastavení prohlížeče pro pokročilé. Zde vyhledejte řádek browser.blink_allowed. Použít můžete i filtr, kam zadejte slovo blink. Na řádek nyní poklikejte a zkontrolujte, zda se v sloupci hodnota objevilo slovo false. Prohlížeč již nyní stačí pouze restartovat.

Tipy a triky pro začátečníky

274 - jak ve Wordu 2003 zakázat zobrazování ikonky schránky při vložení
Uživatelé kancelářského balíku Microsoft Office 2003 a zejména aplikace Microsoft Word 2003 dobře vědí, že při práci se schránkou Windows se po vložení objektu či textu zobrazuje také nežádoucí ikonka. V praxi k tomu dojde v případě, když zkopírujete objekt do schránky (např. CTRL+C) a poté ho vložíte ve Wordu (CTRL+V). Text se sice vloží, ale spolu s ním se objeví i znak schránky. Pokud ho nechcete zobrazit, stiskněte klávesu Esc. To je však pouze dočasné řešení. Chcete-li zobrazení zakázat natrvalo, potom klikněte na nabídku Nástroje -> Možnosti a klikněte na kartu Úpravy. V části Možnosti vyjímání a vkládání zrušte označení položky Zobrazovat tlačítka Možnosti vložení. Změny uložte tlačítkem OK.

Tipy a triky pro začátečníky

275 – když se nedaří smazat data z disku
Některé soubory a složky se vám nemusí podařit smazat. Pokud nepomůže ani prověření disku opravným nástrojem např. scandisk a ani defragmentace disku, zkuste poslední možnost. Tou je mazání z příkazového řádku ve Windows. Klikněte na tlačítko Start -> Spustit. Do řádku otevřít vepište příkaz cmd. Otevře se konzola pro MS-DOS. Zde se přepněte do nadřazené složky, ze které chcete data smazat. Zadejte příkaz rmdir /s název složky. Všechna právě nepoužívaná data, budou po dotazu, zda jste si příkazem jisti, ihned smazána.

Tipy a triky pro začátečníky

Tipy a triky pro pokročilé

276 – jak zakázat integrované vypalování ve Windows XP
Tímto postupem lze zakázat používání vypalování v operačním systému Windows XP. Pokud si tedy nepřejte, aby kdokoliv na vašem počítači používal pro vypalování CD (na vypalovačce) integrovaný mechanismus od společnosti Roxio, upravte jeden záznam v systémovém registru Windows XP. Klikněte na Start -> Spustit a vepište příkaz regedit. Otevře se okno, ve kterém vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\ Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer. Přepněte se na pravou stranu a klikněte pravým tlačítkem myši. Vyberte Nový -> hodnota DWORD. Pojmenujte ji NoCDBurning. Nyní na ni poklikejte a přidělte jí hodnotu 1. Pro aktivaci stačí počítač restartovat. Nyní volby k zápisu nebudou v systému přítomné. To samozřejmě neplatí pro externí programy (Nero apod.).

Tipy a triky pro pokročilé

278 – jak zobrazit jméno uživatele a počítače v popisku Tento počítač
Někoho může ve svém PC nudit popisek Tento počítač u ikonky a v Průzkumníku Windows. Tato volba je jakýmsi rozcestníkem po systému Windows XP. Místo tohoto nepříliš zajímavého názvu si můžete nastavit zobrazování nejen názvu počítače, ale i dokonce právě přihlášeného uživatele. Stačí provést úpravu v systémovém registru. Spusťte ho a vyhledejte klíč HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}. Pravým tlačítkem myši klikněte na položku LocalizedString a vyberte přejmenovat. Označte ji LocalizedString.old. Nyní opět klikněte pravým tlačítkem na volné místo a vyberte Nový -> Rozšiřitelná řetězová hodnota. Tu pojmenujte jako LocalizedString. Poklikejte na ni a do řádku zadejte %USERNAME% on %COMPUTERNAME%, PC restartujte. Změny se ukáží (např. na ikonce na ploše) ihned po přihlášení k systému.

Tipy a triky pro pokročilé

279 – jak změnit velikost miniatur u náhledů obrázků
Pro někoho může být velmi užitečná a nepostradatelná funkce náhledů (pojmenovaná Miniatury) fotografií v Průzkumníku Windows. Ta totiž dokáže svým uživatelům poskytnout náhled na jejich fotografie a další grafické soubory. Tato funkce má však bohužel pouze omezené možnosti nastavení. Vlastně, nastavovat přímo z Windows ani nejde. Vy však zásahem do registru můžete např. změnit velikost náhledů, aby se vám nezdály tak velké či malé. Otevřete registr a vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Na pravé straně klikněte na prázdné místo a vyberte Nový -> hodnota DWORD a označte ji jako ThumbnailSize. Poklikejte na ni a přidělte jí hodnotu od 32 do 96 a PC restartujte.

Tipy a triky pro pokročilé

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Aplikace vám poradí, kdy zalít kytky, jiná dá nápad na domácí výrobky

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte aplikaci s neustále rozšiřovanou databází zajímavých nápadů na domácí výrobky, průvodce historickými...

Tipy pro Windows 10: reaktivujte náhled plochy nebo zapněte průhlednost

Tipy a triky pro Windows 10

Podíváme se na to, jak změnit heslo pro přístup do Windows, jak se nenechat přesměrovat na podvodnou stránku či jak...

Aplikace: Pořiďte si trezor na data nebo si nechte najít ta zbytečná

Tablet pro práci i zábavu

Aplikace z dnešního přehledu promění váš tablet v radiobudík, pomohou vám s rychlou výměnou souborů a zpráv, vyčistí...

Najdete na iDNES.cz