Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zbavte se starostí s digitálními fotografiemi

aktualizováno 
V dalším vydání přehledu nových a aktualizovaných programů pro práci s grafikou a videem najdete například i výborný nástroj DVD Menu Studio, určený pro vytváření menu pro DVD s vaším videem. Mimo to najdete v přehledu i řadu grafických editorů, konvertorů a dalších nástrojů.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Vectorian Giotto Light 2.02 -shareware - 1,9 MB

Homepage

Download

Vectorian Giotto Light je komplexní nástroj pro tvorbu GIF animací a animovaných videosekvencí ve formátu AVI. V animacích je možné používat vektorovou i bitmapovou grafiku, podporovány jsou vrstvy, program automaticky dopočítává animace mezi výchozím a cílovým stavem objektů.

Photo Brush 3.51 - shareware - 5,6 MB

Homepage

Download

Program Photo Brush slouží k základním úpravám fotografií, mezi jeho funkce patří například korekce barev, jasu a kontrastu, obsahuje nástroje pro retušování a vytváření textur. Photo Brush umí získávat obrázky ze skeneru a podporuje filtry z Photoshopu.

CompactDraw 1.03 - shareware - 5,2 MB

Homepage

Download

CompactDraw je vektorový i bitmapový kreslicí program, se kterým můžete snadno a rychle vytvářet grafiku, například pro webové stránky (tlačítka, loga, bannery atd.), textury či animace. Připraveny jsou rovněž nástroje na 3D kreslení – stínování, textury atd.

Real-DRAW 4.0 - trialware - 10 MB

Homepage

Download

Aplikace Real-DRAW slouží zejména k vytváření grafických prvků pro webové stránky, jako jsou tlačítka, menu či bannery. V programu je možné kombinovat vektorovou i bitmapovou grafiku a 3D efekty, připraveny jsou nástroje na kreslení, stínování, výplně atd. Real-DRAW exportuje grafiku přímo do skriptů použitelných při vytváření webových stránek.

onlineTV 2.6.5.30 - freeware - 5,1 MB

Homepage

Download

Přehrávač internetových televizí a rádií onlineTV vám umožní nejen sledovat a poslouchat vysílání ale rovněž i ukládat zvuk do souborů ve formátech WAV, MP3 nebo OGG. Nahrávání je možné načasovat, program umí rovněž ukládat stopy z hudebních CD. Vzhled programu si můžete upravit pomocí skinů.

Konverze obrázků a videa

AVS Video Tools 5.2 - shareware - 41 MB

Homepage

Download

AVS Video Tools je soubor nástrojů pro všestrannou práci s videem. Mezi možnosti programu patří konverze různých formátů videa (AVI, DivX, XviD, MPEG, VOB, DAT, WMV, RM, MOV a další), grabování videa z DVD na pevný disk, stříhání a další editace videa, ukládání zvukových stop z videa a mnoho dalšího.

AVI4CC 2.0.2 - freeware - 0,6 MB

Homepage

Download

Freeware nástroj AVI4CC umí převádět video ve formátu AVI mezi různými kodeky (DivX, XviD atd.).

Nástroje pro DVD

DVD Menu Studio 1.1 - shareware - 12 MB

Homepage

Download

DVD Menu Studio je, již podle svého názvu, nástroj na tvorbu menu pro DVD. Program umí pracovat s vektorovou i bitmapovou grafikou a poradí si s běžným i širokoúhlým formátem obrazu. Funkčnost vytvořeného menu si můžete v programu, před vypálením na DVD, vyzkoušet.

Další utility

Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0 - freeware - 6,3 MB

Homepage

Download

Adobe Photoshop Album Starter Edition je freeware verze pokročilého nástroje pro správu, třídění a archivaci digitálních fotografií. Freeware verze obsahuje bohužel jen základní funkce pro práci s fotografiemi.

VizUp Standard 2.1.4 - shareware - 0,9 MB

Homepage

Download

VizUp Standard je profesionální nástroj pro optimalizaci 3D modelů. S tímto programem je možné redukovat počet polygonů, které tvoří model, a snížit tak úroveň detailů i velikost modelu.

IconsExtract 1.41 - freeware - 0,03 MB

Homepage

Download

Program IconsExtract umí ukládat ikony ze souborů a knihoven ve formátech EXE, DLL, OCX, CPL a dalších. Ikony se ukládají ve formátech ICO a CUR, se kterými je možné dále pracovat ve speciálních editorech.

PhotoSEAM 1.0 - shareware - 5,5 MB

Homepage

Download

PhotoSEAM je nástroj se kterým lze vytvářet textury z vašich digitálních fotografií. U textur je možné nastavovat rozměry a barvy, připraveny jsou i různé efekty.

 

Bibble 4.7 - shareware - 26,4 MB

Homepage

Download

Nástroj Bibble slouží k práci s RAW soubory z digitálních fotoaparátů. RAW je možné prohlížet, tisknout, upravovat (ostrost, barvy, vyvážení bílé…), konvertovat do formátů TIFF a JPG atd.

Picture Reporter 1.4.0 - shareware - 7,6 MB

Homepage

Download

S uspořádáním digitálních fotografií vám pomůže program Picture Reporter. Mezi jeho funkce patří například vytváření fotoalb, přidávání titulků, komentářů a rámečků k fotkám, tisk fotoalb, export alb do formátu HTML k umístění na webu atd.

Photastic 1.5.0 - shareware - 2,2 MB

Homepage

Download

Program Photastic umí skládáním malých obrázků vytvořit „magický obrázek“, který svoji podobu odhalí až při soustředěném sledování.

 

 Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

Tablet pro práci i zábavu

S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

Nechte si to spočítat. Účetní systémy pro živnostníky i malé firmy

Ilustrační foto - finance

Zpracování účetnictví je nejvhodnější svěřit někomu znalému v tomto oboru. Pokud si přece jen chcete účetnictví vést...

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Najdete na iDNES.cz