Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ZDARMA: Anglicko-český slovník - Verdict Free

aktualizováno 
V dnešních programech se podíváme na utilitku odstraňující automatické vyskakování oken v IE, představíme vám jednoduchý nástroj pro synchronizaci vašich složek, ukážeme jak velmi snadno přidat k digitálním snímkům do názvu datum a čas jejich pořízení a nezapomeneme se podívat na freewarový oboustranný anglicko-český slovník.

PopOops 2.2.1 - freeware
Rozčilují vás všude přítomná vyskakovací okna v prohlížeči Internet Explorer? Nedokázali jste se s nimi dosud vyrovnat? Potom zkuste využívat alternativní browsery, nebo si nainstalujte druhý servisní balíček pro Windows XP. Nechcete-li ho však instalovat či dokonce nevlastníte tento operační systém, potom zkuste další možnost. PopOops je malý a jednoduchý program, který blokuje všechna vyskakovací okna v prohlížeči Internet Explorer. Běží na pozadí systému a je indikován malou ikonkou v systémové oblasti hlavní lišty Windows. Detekuje-li pokus o otevření vyskakovacího okna, přehraje výstražný zvuk a zobrazí bublinovou nápovědu. Budete-li však chtít nechat některá okno otevřít, stačí podržet klávesu Shift, čímž funkci programu po tuto dobu vyřadíte z provozu. PopOops nedisponuje žádným hlubším nastavením, proto je vhodný i pro méně zkušené osoby. V jeho volbách tak lze konfigurovat pouze agresivitu chování či to zda se má spouštět společně s Windows. Jde o otevřený software, který je distribuován pod licenci GNU. Program vyžaduje Visual C. 

 • Program stahujte na této adrese (147 kB).
 • PopOops

  Easy2Sync for Files 1.07 - freeware
  Potřebujete-li jednoduchý nástroj pro synchronizaci souborů ve složce, můžete zkusit vyzkoušet tento prográmek. Své uplatnění si například může najít používáte-li USB klíčenky či mezi PC a notebookem. Easy2Sync vám totiž dovolí aktualizovat data ve dvou složkách, které se nacházejí lokálním, či síťovém disku PC. Nabízí několik možností, včetně standardní synchronizace. Navíc si můžete také definovat pokročilá pravidla, která rozhodnou zda budou zahrnovat podadresáře a soubory, nazvaná určitým označením, velikosti anebo typy souboru. Easy2Sync může být řízen ručně, nebo plně automaticky jako služba ve Windows. Chcete-li, aby synchronizace probíhala vždy jen ve vybraný čas (chystáte se třeba z práce domů) potom i tuto možnost lze využít. Volná verze je omezená na synchronizaci pouze 2 složek (žádné podadresáře). Program je kromě anglického jazyka také v němčině. 

 • Program stahujte na této adrese (1.9 MB).
 • Easy2Sync for Files

  ImageRenaming 1.1 - freeware
  Tato velice šikovná pomůcka vám pomůže se správou data a času vašich digitálních snímků. Fotoaparáty většinou pořízené snímky pojmenovávají podle určitého pravidla. Chcete-li, abych se v jejich názvu objevoval také čas a datum, kdy byl snímek pořízen, spusťte si ImageRenaming. Pro něho to totiž není žádný problém. Informace o datu a času dokáže navíc také vkládat přímo do obrázku, přičemž si lze definovat jak typ použitého fontu, tak i velikost a barvu písma. Data jsou načítána z EXIF informací, a proto lze vkládat nejen dobu vyhotovení snímku, ale i poslední přístup k obrázku či dobu poslední změny. Pomoci vám může i také prefix, pomoci kterého si lze definovat první písmena v názvu souboru. Škoda jen, že si nelze nastavit ukládání upravovaných snímku do kopií. Tak byste alespoň nepřišli o originální snímek. Aplikace se na PC nemusí instalovat.  

 • Program stahujte na této adrese (39 kB).
 • ImageRenaming

  Verdict FREE 1.1 – freeware
  Česká společnost Microton má na svém kontě již několik zajímavých a velmi užitečných programů. Specializuje se však především na nástroje pro automatizovaný překlad cizích textů. Vedle jejich produktu Lexia (slovník v internetovém prohlížeči), překladače Eurotran pro převod dokumentů a stejnojmenného programu pro přeložení internetových stránek nyní vypustila další zajímavou aplikaci s označením Verdict FREE. Jak již sám název napovídá, tato aplikace je dostupná zcela zdarma a pracuje velmi dobře. Tento oboustranný anglicko-český slovník pro všeobecné použití, vám totiž může mnohdy usnadnit práci s anglickými dokumenty na počítači. Umístit ho přitom můžete podél pravého okraje obrazovky tak, aby vám nepřekážel při práci s aplikací, v níž máte překládaný text. Přestože je tento slovník distribuován zdarma, je jeho slovní zásoba velmi objemná. Obsahuje více jak 480 tisíc překladových párů, tj. dvojic anglického slova nebo fráze a odpovídajícího českého překladu. Kromě všeobecné zásoby slovník pokrývá i základní odbornou terminologii z oblastí jako je technika, ekonomika, lékařství nebo počítače. Práce s ním je jednoduchá. Do dialogového okna stačí zadat anglické (po přepnutí také české) slovíčko a stisknout klávesu Enter. V jeho nastavení najdete možnost ponechat program stále nad ostatními aplikacemi a dokonce spolupracuje i se schránku Windows. 

 • Program stahujte na této adrese (2.8 MB).
 • Verdict  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
  HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

  Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

  Najdete na iDNES.cz