Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ZDARMA: Antivirový program – AVG 7.0

aktualizováno 
Speciální prohlížeč s označením Maxthon sice využívá jádro IE, ale přináší sebou nadstandardní funkce. Kdo však trvá na IE, může vyzkoušet speciálního manažera. Ten mu vdechne několik nových rysů. Vyzkoušet můžete kartovačku dat, či antivirový software AVG, který je pro domácí účely zdarma.

Maxthon 1.1.067 – freeware
Není dnes snad internetového uživatele, který by neznal aplikaci Internet Explorer. Pro brouzdání celosvětovou sítí ho používá značná část lidské populace. Na záda ji sice začínají dýchat různé alternativy v podání Mozilla, Firefox, Opera apod., ale ač se nám to líbí nebo ne, dokud nebude HTML kód napsán „nejen“ pro IE nelze se s produktem od Microsoftu zcela rozloučit. Naštěstí si práci s ním můžete alespoň zpříjemnit. Existuje totiž celá řada tzv. nadstaveb, které ke standardnímu IE přidají nadstandardní funkce. Jednou takovou je např. i Maxthon (dříve MyIE2). Maxthon je tedy freewarová nadstavba IE, což znamená, že pro svoji práci využívá jádro IE a používá jeho funkce. Přináší záložky a mnoho nových voleb, které podstatně zvyšují kvalitu a pohodlí při prohlížení stránek na internetu. Šikovnou věcičkou je i blokovač samovolně otevíraných oken a mnoho, mnoho dalších vychytávek. Při ukončení práce navíc Maxthon uloží všechna na otevíraná okna, která jsou při opětovném zapnutí opět připravena. Dříve bylo možné stáhnout verzi, která se dokonce nemusela instalovat, nyní jsme ji však na oficiálních stránkách bohužel nenašli. Aktuálně můžete, sáhnout buď po verzi Combo, Standard či Lite. Combo verze obsahuje oproti ostatním navíc několik plug-inů a skinů a Lite slouží především pouze k prohlížení webu. V Combu lze dále nalézt integrovaného klienta počasí či omezení technologie flash. Velmi potěšitelné je i to, že autoři tohoto projektu začínají experimentovat s jádrem. To znamená, že v nové verzi si lze vybrat zda budete chtít využívat jádro z IE či stále populárnější Gecko (na něm je např. postaven Firefox). Abyste ho však mohli používat je zapotřebí doinstalovat Mozilla ActiveX Control. Díky českému nadšenci je celý produkt možné používat také v češtině (stačí nainstalovat patch).

 • Program stahujte na této adrese (4.3 MB).
 • Maxthon

  Incredi IE Manager 1.2 - freeware
  Jestliže i po představení aplikace Maxthon nechcete svůj IE opustit, pak vám může přijít jistě vhod další zajímavý nástroj, který přidá k Internet Exploreru několik nadstandardních funkcí. Program je rozložen do několika záložek. V první si tak např. můžete nechat zobrazit všechny hypertextové odkazy na právě načtené stránce (zkontrolovat jejich funkčnost), nechat si uložit obrázky vč. flash animací či si prohlídnout zdrojový kód stránky. Mimo jiné zde naleznete i funkci pro skrytí všech oken IE, jež IE Manager aktuálně spravuje. Další záložka slouží ke správě samovolně otevíraných oken, ve které si lze definovat i URL adresy, pro které to nebude platit. Jakousi doplňkovou oblastí je soukromí a bezpečnost. V ní lze mazat cookies, dočasná data, cache, hesla apod. Kdo si nepřeje načítání flashe, jistě vezme za vděk hlubším nastavením IE, kde nalezne i další vychytávky vč. možnosti zaškrtnout volbu, která se bude starat o automatický start IE v maximalizovaném okně. I přestože jde o zajímavý počin kompletní browser vám nenahradí.

 • Program stahujte na této adrese (1.7 MB).
 • Incredi IE Manager

  Simple File Shredder 1.8 - freeware
  Tak jako je čas od času zapotřebí zničit důležité tiskoviny, tak je potřeba občas také pořádně zničit data na pevném disku PC. Ke znehodnocení dokumentů lze použít tzv. skartovačku, ke smazání dat lze použít také skartovačku. V tomto případě však půjde o elektronickou skartovačku ve formě programu. Chcete-li si tedy být jisti, že vaše smazané soubory nebude možné zpětně kdykoliv obnovit, zkuste využít služeb programu Simple File Shredder. Ten pracuje na principu změny názvu souboru a jeho několikanásobném přepsání (až 7x) obsahu náhodnými znaky. Teprve až poté dojde k jeho odstranění. Jednoduchý nástroj disponuje snadno ovladatelným rozhraním, díky čemuž můžete skartaci provádět např. i kontextovým menu ve Windows. Spolupracuje také se systémovým košem, takže data i zde můžete jednoduchým způsobem ihned zničit. Aplikace se nemusí instalovat, stačí ji pouze rozbalit.

 • Program stahujte na této adrese (359 kB).
 • Simple File Shredder

  AVG 7.0 Free Edition – freeware
  Společnost Grisoft zabývající se vývojem antivirových produktů nedávno oznámila, že k 31.12.2004 z technických důvodů ukončuje podporu systému AVG verze 6.0. Tato verze AVG je na trhu od roku 1999 a její struktura již neumožňuje aplikaci úprav a vylepšení, které plánují pro verzi 7.0. Z toho tedy vyplývá, že by každý uživatel této verze měl nejpozději k poslednímu dni roku přejít na verzi vyšší. To však znamená, že také verze 6.0, která je zdarma pro domácí použití se stane nepoužitelnou. Nemusíte však zoufat, protože již v těchto dnech Grisoft vystavil na svých stránkách volný program v podobě AVG 7.0 Free Edition. Takže ti z vás, kteří mají hlouběji do kapsy si produkt mohou stáhnout a nainstalovat. Bohužel za vše se musí platit, což platí i pro tento případ. Aby bylo možné produkt používat bez fin. příspěvku, budete muset oželit technickou podporu, pomalejší stahování vir. definic či to, že je pouze v anglickém jazyce.

 • Program stahujte na této adrese (9.7 MB).
 • AVG 7.0 Free Edition  Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Najdete na iDNES.cz