Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ZDARMA: Perfektní náhrada za Outlook Express

aktualizováno 
Mozilla Foundation vydala finální verzi výkonného poštovního klienta Thunderbird, který by vám neměl chybět. S pomocí druhého nástroje se okamžitě dozvíte o změnách na vašich oblíbených webových stránkách. Dále si budete moci bezpečně optimalizovat základní desku s čipovou sadou nForce a nezapomene ani na nástroj pro automatickou tvorbu osmisměrek dle tajenky.

Mozilla Thunderbird 1.0 – freeware
Mozilla Foundation ve spolupráci s Projektem CZilla nedávno zveřejnila dlouho očekávanou finální českou verzi poštovního klienta Thunderbird 1.0 pro operační systémy MS Windows, GNU/Linux a Mac OS X. Mezi jeho hlavní přednosti má patřit příjemné uživatelské rozhraní, antispamový filtr, kontrola pravopisu či čtečka RSS kanálů. Uživatel si může například barevně označit některé zprávy. Využít také můžete ukládání výsledků hledání pro pozdější použití. Velmi dobře je i vyřešené nastavení programu. Pomocí průvodce si lehce nadefinujete svůj účet a také převedete veškerou poštu a kontakty z klienta, kterého jste používali předtím. Pracuje se servery typu POP a IMAP. Spamový filtr vám zase pomůže zbavit se nevyžádané pošty, přičemž používá Bayesovo filtrování. Ten má tu vlastnost, že se může učit. Vy jen ze začátku určujete, která pošta je v pořádku a co je již spam. Navíc si můžete definovat také to, že si nepřejete načítat obrázky v e-mailech. Rozumí si s Palmem a pracuje samozřejmě také v offline režimu. Oproti programu Outlook není vybaven kalendářovými a plánovacími funkcemi, ale tyto možnosti lze doplnit ext. aplikace Sunbird, která je také vyvíjena pod taktovkou Mozilla.org. Nejste-li tedy spokojeni se svým e-mailovým klientem, potom vám vřele doporučujeme vyzkoušet Thunderbird.

 • Program stahujte na této adrese (6 MB).

  Mozilla Thunderbird

 • InfoIC 1.0 – shareware
  Na internetu existuje mnoho služeb a velké množství programů, které slouží k hlídání změn na webových stránkách. Zřejmě nejjednodušší je využít funkcí tzv. RSS čtečky. Pokud vám však tyto nástroje nepřirostly k duši, můžete vyzkoušet i jiné možnosti. Mezi ně se řadí i software InfoIC. Ten vám umožní sledovat internetové stránky a při jakékoliv jejich změně vás ihned na tento fakt upozorní. Vy potom pouze otevřete browser IE a ihned uvidíte všechny změny na hlídané stránce (vč. obrázků). Upravené či nově přidané informace totiž budou zvýrazněné žlutou barvou (lze si zvolit i jinou). Program se začlení do IE, čímž usnadní práci a bude neustále při ruce. Lehce se nastavuje, takže s jeho používáním by neměl nastat žádný větší problém.

 • Program stahujte na této adrese (3.6 MB).

  InfoIC

 • Nvidia nTune 2005 1.08.5 - freeware
  Bezesporu zajímavým nástrojem je také nVidia nTune 2005 od stejnojmenné společnosti. Pomocí něho totiž majitelé základních desek s čipovou sadou nForce nejsnadněji, nejrychleji a nejbezpečněji optimalizují svoji počítačovou sestavu. Také získají monitorovací funkce, díky kterým budou mít pod kontrolou všechny hlavní součásti desky (vč. kontroly teplot). Jde tedy o produkt, jenž obsahuje vše pro ladění a přizpůsobení PC maximálnímu výkonu pro hraní her. Díky dvěma režimům (výkonný a tichý) si navíc na své přijdou i ti, kteří sledují filmy na PC. Pokud tedy například vložíte DVD do mechaniky, automaticky dojde ke snížení výkonu a tím poklesu teplot a snížení otáček ventilátorů. Vy tak budete moci nerušeně bez svištění sledovat váš oblíbený film. Tato inteligentní aplikace nabízí nejbezpečnější způsob, jak měnit rychlosti sběrnice, časování pamětí, frekvence grafické karty a dokonce změnu napětí přímo z Windows.

 • Program stahujte na této adrese (11.5 MB).

  Nvidia nTune 2005

 • Osmisměrky 1.0 - shareware
  Česká společnost ITPro, která se mimo jiné zabývá také tvorbou softwaru na zakázku, nabízí svým uživatelům také programy na tvorbu křížovek. Nedávno jsme vás seznámili s aplikací Crosswords, jež umožňuje vytvořit švédskou křížovku na základě zadané tajenky. V jejich portfoliu figuruje však i nástroj, s jehož pomocí si lze navrhnout také klasickou osmisměrku podle zadané tajenky. Obsahuje slovník čítající na 40 tisíc slov a další si můžete přidávat sami. Díky jednoduchému průvodci vytvoříte svoji vlastní osmisměrku během chvilky. Osmisměrku si navíc můžete snadno vektorově vyexportovat. Zkušební verze umožňuje použít všechny funkce programu s výjimkou vektorového exportu. Rozměr osmisměrky je pak omezen na maximálně 10×10 políček. Plnou verzi si lze pořídit od 499 Kč vč. DPH.

 • Program stahujte na této adrese (2.1 MB).

 • Nvidia nTune 2005  Nejčtenější

  Vědci objevili pod zemí biliardy tun diamantů, ale nedostaneme se k nim

  Diamanty značky Diamonds International Corporation

  V litosférickém podloží Země odhadují vědci tisíce bilionů tun diamantů. Zaměřili ho pomocí zvukových vln. Dodávají...

  Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

  Su-57

  Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...  Má hořet půl století jako františek. Jaký reaktor si přeje Bill Gates

  Schéma reaktoru TWR-P s tepelným výkonem 600 MW, který by TerraPower měla...

  Společnost TerraPower, v jejíž správní radě sedí zakladatel Microsoftu, se konečně přiblížila možnosti stavby reaktoru,...

  Atomový řezník připravoval v SSSR půdu civilním proudovým strojům

  Iljušin Il-28

  Mezi významné bojové letouny studené války patří taktický bombardér Iljušin Il-28. Ten se stal prvním sovětským...

  Astronauti ohřáli Měsíc i pod povrchem. A NASA o tom ztratila záznamy

  Zaprášený skafandr Harrisona Schmitta během letu Apollo 17

  Detektivní pátrání po ztracených páskách pomohlo najít zatím nejlepší vysvětlení zajímavé otázky, proč v místech...

  Další z rubriky

  Programy zdarma: jak přidat náhled obrázků do kontextového menu

  Ilustrační foto - obrázky

  Windows s programem FastPreview zvládnou prohlížet obrázky pravým tlačítkem myši. Užitečné informace o video- a...

  Stáhněte si zdarma: bezstarostné spojení složek a přesun aplikací

  Zabezpečení

  Jestliže byste rádi vykopírovali soubory vnořené do složek či je spojili, povolejte Folder Merger. V případě, že budete...

  Aplikace vyčistí tablet a přenese soubory přes wi-fi

  Tablet pro práci i zábavu

  Přehled užitečných mobilních aplikací pro tablety tentokrát obsahuje například vylepšený internetový prohlížeč od...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz