Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ZDARMA: Rychlý a bezpečný prohlížeč webu - Firefox (Užitečné aplikace pro každý den - díl 29.)

aktualizováno 
S dnešní porcičkou freewarových prográmků získáte rychlý a bezpečný prohlížeč internetových stránek, budete moci zajímavým způsobem zobrazovat hodiny, čas a volnou paměť v každém aktivním okně, díky jednoúčelovému nástroji lehce odstraníte známé viry z PC a zmíníme také český program, se kterým lze zakázat aplikace startující se společně s Windows.

Mozilla Firefox 1.0 – freeware
Příznivci a uživatelé alternativních internetových prohlížečů se konečně dočkali první ostré verze Mozilla Firefox 1.0. Dlouho očekávaný produkt Firefox je samostatný prohlížeč, postavený na prohlížeči z balíku Mozilla. Je šířen pod licencí MPL, což znamená, že je všem umožněno používat, měnit a distribuovat jeho zdrojový kód. Za jeho používání tedy nemusíte platit. V současné době je k dispozici nejen anglická verze, ale díky českému lokalizačnímu týmu také česká. Ta navíc obsahuje dokonce i nápovědu v češtině. Uživatelé, kteří tedy neovládají anglický jazyk, se mohou směle obrátit na tuto nápovědu, kde najdou mnoho užitečných informací. Hledáte-li tedy rychlý, bezpečný a spolehlivý internetový prohlížeč, pak určitě zkuste Firefox. Z dalších jeho předností zmiňme alespoň: blokování vyskakovacích oken, prohlížení stránek v panelech, snadnou změnu vzhledu, intuitivní ovládání v češtině, integrované hledání na Googlu, mnoho doplňkových rozšíření (filtry reklam apod.) či jednoduchou instalaci. Podrobné informace o této alternativě k Internet Exploreru najdete na stránkách http://firefox.czilla.cz/. Chcete-li tedy prostý, ale bezpečný browser, určitě si vyzkoušejte Firefox. 

 • Program stahujte na této adrese (4.9 MB).
 • Mozilla Firefox

  TitleBarClock 1.4 – freeware
  Produkt TitleBarClock je zajímavý doplněk Windows, který ukazuje aktuální datum, čas a volnou paměť v záhlaví aktivního okna. Nainstalujete-li si tedy tento nástroj, objeví se u každého aktivního okna (např. Průzkumník, IE, Word, Otlook atd.) na pravé straně nové informace. Z nich se lehce dozvíte název dnešního dne, datum (ve formátu měsíc, den), nechybí čas a dokonce se v reálném čase zobrazuje také informace o dostupné fyzické operační paměti PC. V systémové liště se navíc objeví nová ikonka hodin, pomocí které můžete aplikaci lehce konfigurovat. Měnit tak lze: světlost, údaje, které se mají zobrazovat, ale také si můžete zvolit mezi 12 či 24 hodinovým režimem. A samozřejmě si lze vybrat, jaké informace jsou pro vás nepotřebné, ty se potom skryjí. Škoda jen, že název měsíce a dne se objevuje pouze v angličtině. 

 • Program stahujte na této adrese (61 kB).
 • TitleBarClock

  McAfee AVERT Stinger 2.4.4 – freeware
  S touto aplikací jsme vás již jednou seznamovali. Protože se však průběžně objevují její aktualizace (bohužel nedisponuje tzv. LiveUpdatem) je dobré mít ji neustále v poslední verzi. Máte-li tedy podezření, že se ve vašem počítači nachází počítačový virus, pak je ten pravý čas na Stingera. Tato aplikace pochází z dílen společnosti McAfee, patřící mezi přední výrobce antivirového řešení. Jde o software na odstranění specifických virů. Nepovažujte ho za náhradu antivirového programu, nýbrž jako jeho doplněk. Pomáhá správcům sítě a domácím uživatelům zbavit se virové nákazy v operačních systémech Windows. Databáze programu je vždy při objevení léku na právě aktivní vir zaktualizovaná a na stránkách se objeví nová verze Stingeru. V aktuální verzi detekuje na 45 virů. V tomto počtu však nejsou zahrnuty jejich modifikace. 

 • Program stahujte na této adrese (921 kB).
 • Stinger

  StartUp Cleaner 1.1.5 – freeware
  Nástrojů pro konfiguraci počítače, respektive nastavení toho, co všechno se má spouštět společně se systémem, existuje velké množství. My jsme však narazili na zajímavý produkt od českého autora. Jan Lipovský na svých stránkách nabízí Inseric, což je nástroj, jež dokáže zobrazit všechny programy, které se spouštějí po startu Windows. Nežádoucí programy můžete ihned odstranit, takže se po jejich smazání nebudou nadále spouštět. Pokud byste však rádi nějaký program do listu pro spuštění přidali, potom vám v tom nic nezabrání – autor totiž myslel i na to. Můžete tak využít poslední záložku StartUp, kde si to lze nadefinovat. Aplikace je řešena podobně, jako klasický nástroj pro konfiguraci systému (spustíte příkazem msconfig), s tím rozdílem, že si lze nechat zobrazit buď všechny procesy, anebo jen ty pro právě přihlášeného uživatele.

 • Program stahujte na této adrese (177 kB).
 • StartUp Cleaner  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Hranice vesmíru by měla podle vědců být níže. Ale oni o tom nerozhodují

  Ilustrace evropské sondy GOCE na oběžné dráze kolem Země. Šlo o specializovaný...

  Hranici vesmíru by bylo lepší posunout o dvacet kilometrů níže, navrhuje americký astrofyzik. Jeho argumenty možná...

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Najdete na iDNES.cz