Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Žhavé novinky od HP aneb uvidíte na Invexu

aktualizováno 
Lidé ze společnosti Hewlett-Packard připravili na tento podzim téměř osmdesát nových nebo inovovaných výrobků. Co mezi nimi najdeme? Tiskárny, digitální fotoaparáty, ale i servery. A samozřejmě mnoho dalšího.

Společnost Hewlett-Packard, která se nedávno spojila s firmu Compaq, připravila na letošní podzim opravdovou žeň produktů. Novinek je v ní nespočetně a některé obsahují i nové nebo aktualizované technologie. My se podíváme na ty, které využijete v domácnosti či menší firmě.

Tiskárny

Největší podíl na českém trhu společnosti HP patří v oblasti inkoustových tiskáren. V tomto segmentu nabízí HP řady DeskJet pro všestranné využití, Photosmart optimalizované pro tisk fotografií a komba PCS (tiskárna, skener, kopírka).

Inkoustová tiskárna HP Deskjet 5550 

Řada DeskJet nabízí šest novinek: DeskJet 3325, 3420, 3820, 5550, 6122 a 6127. Z nich nejzajímavější bude patrně model 5550, který při zatížení 3000 stránek/měs. zvládne rychlost tisku až 17 str./min černobíle a 12 str./min barevně. Kvalita tisku díky technologii šestibarevného tisku hp photoret IV dosahuje až optimalizovaných 4800 x 1200 dpi. Tiskárna je dále vybavena 8MB interní paměti, automatickou detekcí typu papíru, umí tisknout po celé ploše papíru a dokáže sledovat stav hladiny inkoustu.

Mutifinkční "kombo" HP PSC 2210 

V inkoustových multifunkčních zařízeních (komba) s označením PSC je ze dvou novinek, 2110 a 2210, poněkud lépe vybavena PSC 2210. Tiskové vlastnosti jsou obdobné jako u DJ5550, skener nabízí 42bitové barevné snímání předlohy v rozlišení 1200 x 2400 dpi. Rychlost kopírování je 17 a 10 stránek pro černobílou, resp. barevnou kopii. Tento model je vybaven USB 2.0 rozhraním, čtečkou karet a fax-modemem.

Inkoustová tiskárna HP Photosmart 7550 

Novinky v řadě Photosmart poznáte podle čísel 7150, 7350 nebo 7550. Posledně jmenovaný model nabídne tisk až se sedmi inkousty, barevný LCD displej pro práci s fotografií při použití fotoefektů. Dále čtečky SM (smart media), CF (compact flash), SD (secure digital), MS (memory stick) karet či USB port pro komunikaci s digitálním fotoparátem. Již téměř samozřejmostí je detekce typu papíru, možnost tisku optimalizovaných 4800 dpi, či rychlost 17 a 13 stran za minutu pro černobílé a barevné výstupy. Ve standardním vybavení je i software pro práci s pořízenými snímky.

Skenery

Prakticky kompletně nová je řada skenerů hp scanjet, vyjma modelů 74xx. Všechny scanjety jsou vybaveny rozhraním USB 2.0, některé jsou nabízeny ve variantě s podavačem s úctyhodnou rychlostí 8 stránek za minutu a kapacitou necelých 40 stránek či s diarámečkem na sken fotografií.

Sekener HS Scanjet 3530 

Podíváme-li se blíže na model 3530c, zjistíme, že nabízí rozlišení 1200 dpi při barevné hloubce 48 bitů. Zvládá prý oskenování fotky umístěné v rámečku. Díky jednomu tlačítku můžete sejmutý obraz objektu poslat na e-mail, na tiskárnu (funkce kopírky) nebo na zapisovací CD mechaniku, která jej uloží na CD médium.

Digitální fotoaparáty

Mezi nové produkty řady HP Photosmart v oblasti digitální fotografie se řadí modely 320, 620, 720 a 850. O novince HP Photosmart Camera 850 si můžete přečíst zde.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Nejnebezpečnější přejezdy v ČR i délka vaší cesty

Nebezpečné přejezdy

Portál Mapotic.com poradí, na které železniční přejezdy v České republice si dát pozor. Cestování po Praze ulehčí...

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.cz