Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Získat štíhlou linii podle počítače je jednoduché, stačí neodmlouvat

aktualizováno 
Koukáte na sebe do zrcadla a máte pocit, že máte nadváhu? Chtěli byste shodit nějaké to kilo a přitom vylepšit svou tělesnou zdatnost? Sháníte informace o výživě, redukčním hubnutí, či nabírání svalové hmoty. Nevíte jaké je vaše BMI, jaká chutná a přitom zdravá jídla vařit? Zkuste aplikace, které vám v tom pomohou.
Zdraví, pohyb, sport - ilustrační foto.

Zdraví, pohyb, sport - ilustrační foto. - Zdraví, pohyb, sport - ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Řada z nás chce vypadat hezky a mít štíhlé tělo. Miliony dívek i žen si ničí zdraví, když se chtějí přiblížit vzhledu modelek. Je to přitom čím dál těžší. Před dvaceti lety vážily modelky o osm kilogramů méně než průměrné ženy. Dnes je tento rozdíl propastných třiadvacet kilo. Pokud chcete i vy vypadat dobře, ale přitom nestrádat - nijak zvlášť se neomezovat v jídle, či dokonce každý den se nutit sportovat, mohla by se vám hodit dnešní porcička programů.

V nich naleznete informace o fitness, kulturistice, sportovní výživě, redukčním hubnutí, či nabírání svalové hmoty. Při hubnutí platí: Je nutné snížit příjem energie a začít se hýbat. Proto jsme pro vás připravili hned několik aplikací, které vám umožní sledovat tělesnou hmotnost, vypočítat Body Mass Index či vám ukáží energetické hodnoty nejpoužívanějších potravin a výrobků. Navíc jsme přidali i program o první pomoci. Pro ženy nechybí ani menstruační kalendář.

FitLinie 4.3 – shareware
Program, který vám pomůže snížit vaši tělesnou hmotnost. Jak tedy zhubnout? Máte nějakou naději? Co funguje spolehlivě? FitLinie jednoduchým způsobem umožní sledovat každou část vašeho výživového, sportovního a silového programu. V sobě obsahuje několik modulů, přitom každý z nich slouží k něčemu jinému. Tak např. změnit tělesnou hmotnost vám pomůže modul „příjem energie“. Ten obsahuje databázi 2000 potravin včetně nutričních hodnot.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,2 MB).


  Fitbook Linie Alfa 2 - demo

  Fitbook je elektronická verze knihy, která obsahuje vhodné informace potřebné k realizaci tréninkových cílů. Současně tvoří učebnici sportovním klientům a je návodem lidem, kteří si chtějí za pomocí ověřených vědeckých principů a postupů zlepšit kondici, postavu a zdraví. Fitbook Linie nahlíží a obeznamuje veřejnost se základní problematikou cvičení, výživy a dalších aspektů a to v obsáhlých sekcích výživy, vitamínů a minerálů (Vitaplus).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (23 MB).


  4WomenOnly .5.2 - shareware

  Software, který je určen ženám. Dokáže totiž vypočítat datum ovulace. Lehce si do ní lze zaznamenávat menstruační cyklus, evidovat bazální teplotu a další zdravotní údaje. Díky těmto údajům může doporučit nejvhodnější období pro otěhotnění či na něj upozornit. Podporuje i výpočet nepravidelných cyklů menstruace, celkový počet dnů atd. K analýze se mohou hodit různé statistiky a výsledky si lze znamenat do souborů. Aplikace je sice v angličtině, ale lze ji provozovat i ve slovenštině.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,6 MB).


  Krámoš 1.4 - freeware

  Další tip pro ženy, které patří mezi šetřílky a nechtějí platit za aplikaci pro výpočet menstruace. Tato pomůcka je sice jednodušší, ale umí to, co se od ní očekává. Nejenže si do ní mohou zaznamenávat své dny, ale vypočítává první den menstruace, průměrnou dobu krvácení, ukazuje průměrný, nejkratší a nejdelší cyklus. Pochází od slovenských tvůrců.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11 KB).


  Fitář - freeware

  I program Fitář je určený především pro ženy, které z něho mohou mít radost a užitek. Obsahuje jednoduché počítadlo denního energetického příjmu a výdeje a může být pomůckou při hubnutí, dietě, ale i k zdravému způsobu stravování. Mezi dalšími funkcemi jsou: elektronický diář, kalendář, zápisník atd. Dokáže spočítat Body Mass Index, obsahuje několik ověřených diet a jiné bonusy.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (995 KB).


  Váha 10 – freeware

  Trápí vás nadváha? Nevíte jaká váha je pro vaši postavu ideální? Stále si myslíte, že jste v normě a že nepotřebujete jíst méně? Pak vyzkoušejte tuto českou aplikaci, která vám zjistí vaše BMI (Body Mass Index) a vy se tak přesvědčíte, jak na tom s tělesnou hmotností ve skutečnosti jste. Pro výpočet indexu stačí zadat pouze vaši váhu a výšku.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4 MB).


  Energotab 3.1 – freeware

  Energotab je další verze energetických tabulek. Je to sloučená databáze energetických hodnot potravin a výrobků s početním a grafickým vyhodnocením. Tento program je určen všem těm, kteří se snaží o zlepšení své postavy. Soubor je ve formátu pro MS Excel.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (321 KB).


  BMI+ - freeware

  BMI+ není jen klasickým programem pro výpočet indexu tělesné hmoty, ale nabízí více informací o výživě. V této verzi tak najdete kromě výpočtu BMI a optimální hmotnosti i výpočet hodnoty bazálního metabolismu, denního výdeje energie, výdeje energie při klasickém, kulturistickém a kruhovém tréninku, množství spáleného tuku při různých aerobních aktivitách, základní osvědčené metody snižování hladiny tělesného tuku, jako např. aerobní trénink, dělená strava, cyklování diety (vlny), FPH (fyziologicky prospěšné hladovění), doplňky výživy s orientační cenou a kompletní přehled vitamínů s denními doporučenými dávkami i přirozenými zdroji. Program mluví a na pozadí hraje hudba.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (521 KB).


  First Aid Basics 1.8 – freeware

  Program First Aid Basics (První pomoc - základy) obsahuje základní informace o první pomoci, data o umělém dýchání, nepřímé masáži srdce, angíně pektoris, infarktu, bolestech, kousnutích, bodnutích hmyzem, frakturách a vykloubeninách, základech obvazování, lékárničce atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (889 KB).


  Recepty 2.2 – freeware

  Ne každý z nás se narodil s kuchařským talentem. Pokud si však dokážete čas od času uvařit sami, ale chybí vám fantazie, můžete si koupit kuchařskou knihu, ve které najdete slušnou zásobu receptů. A nebo si místo utrácení peněz za knihu stáhněte prográmek Recepty. Tedy pokud vám nevadí, že sbírka receptů je ve slovenském jazyce. Aplikace obsahuje vyhledávací funkci a selektivní zobrazení podle druhu jídla. Listovat mezi recepty můžete i jednotlivě, podle abecedy. Nesmírně zajímavá je i další funkce, která po zadání několika surovin, nacházejících se ve vaší domácnosti, vyhledá pouze realizovatelné recepty.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz