Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Získat štíhlou linii podle počítače je jednoduché, stačí neodmlouvat

aktualizováno 
Koukáte na sebe do zrcadla a máte pocit, že máte nadváhu? Chtěli byste shodit nějaké to kilo a přitom vylepšit svou tělesnou zdatnost? Sháníte informace o výživě, redukčním hubnutí, či nabírání svalové hmoty. Nevíte jaké je vaše BMI, jaká chutná a přitom zdravá jídla vařit? Zkuste aplikace, které vám v tom pomohou.
Zdraví, pohyb, sport - ilustrační foto.

Zdraví, pohyb, sport - ilustrační foto. - Zdraví, pohyb, sport - ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Řada z nás chce vypadat hezky a mít štíhlé tělo. Miliony dívek i žen si ničí zdraví, když se chtějí přiblížit vzhledu modelek. Je to přitom čím dál těžší. Před dvaceti lety vážily modelky o osm kilogramů méně než průměrné ženy. Dnes je tento rozdíl propastných třiadvacet kilo. Pokud chcete i vy vypadat dobře, ale přitom nestrádat - nijak zvlášť se neomezovat v jídle, či dokonce každý den se nutit sportovat, mohla by se vám hodit dnešní porcička programů.

V nich naleznete informace o fitness, kulturistice, sportovní výživě, redukčním hubnutí, či nabírání svalové hmoty. Při hubnutí platí: Je nutné snížit příjem energie a začít se hýbat. Proto jsme pro vás připravili hned několik aplikací, které vám umožní sledovat tělesnou hmotnost, vypočítat Body Mass Index či vám ukáží energetické hodnoty nejpoužívanějších potravin a výrobků. Navíc jsme přidali i program o první pomoci. Pro ženy nechybí ani menstruační kalendář.

FitLinie 4.3 – shareware
Program, který vám pomůže snížit vaši tělesnou hmotnost. Jak tedy zhubnout? Máte nějakou naději? Co funguje spolehlivě? FitLinie jednoduchým způsobem umožní sledovat každou část vašeho výživového, sportovního a silového programu. V sobě obsahuje několik modulů, přitom každý z nich slouží k něčemu jinému. Tak např. změnit tělesnou hmotnost vám pomůže modul „příjem energie“. Ten obsahuje databázi 2000 potravin včetně nutričních hodnot.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,2 MB).


  Fitbook Linie Alfa 2 - demo

  Fitbook je elektronická verze knihy, která obsahuje vhodné informace potřebné k realizaci tréninkových cílů. Současně tvoří učebnici sportovním klientům a je návodem lidem, kteří si chtějí za pomocí ověřených vědeckých principů a postupů zlepšit kondici, postavu a zdraví. Fitbook Linie nahlíží a obeznamuje veřejnost se základní problematikou cvičení, výživy a dalších aspektů a to v obsáhlých sekcích výživy, vitamínů a minerálů (Vitaplus).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (23 MB).


  4WomenOnly .5.2 - shareware

  Software, který je určen ženám. Dokáže totiž vypočítat datum ovulace. Lehce si do ní lze zaznamenávat menstruační cyklus, evidovat bazální teplotu a další zdravotní údaje. Díky těmto údajům může doporučit nejvhodnější období pro otěhotnění či na něj upozornit. Podporuje i výpočet nepravidelných cyklů menstruace, celkový počet dnů atd. K analýze se mohou hodit různé statistiky a výsledky si lze znamenat do souborů. Aplikace je sice v angličtině, ale lze ji provozovat i ve slovenštině.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,6 MB).


  Krámoš 1.4 - freeware

  Další tip pro ženy, které patří mezi šetřílky a nechtějí platit za aplikaci pro výpočet menstruace. Tato pomůcka je sice jednodušší, ale umí to, co se od ní očekává. Nejenže si do ní mohou zaznamenávat své dny, ale vypočítává první den menstruace, průměrnou dobu krvácení, ukazuje průměrný, nejkratší a nejdelší cyklus. Pochází od slovenských tvůrců.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11 KB).


  Fitář - freeware

  I program Fitář je určený především pro ženy, které z něho mohou mít radost a užitek. Obsahuje jednoduché počítadlo denního energetického příjmu a výdeje a může být pomůckou při hubnutí, dietě, ale i k zdravému způsobu stravování. Mezi dalšími funkcemi jsou: elektronický diář, kalendář, zápisník atd. Dokáže spočítat Body Mass Index, obsahuje několik ověřených diet a jiné bonusy.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (995 KB).


  Váha 10 – freeware

  Trápí vás nadváha? Nevíte jaká váha je pro vaši postavu ideální? Stále si myslíte, že jste v normě a že nepotřebujete jíst méně? Pak vyzkoušejte tuto českou aplikaci, která vám zjistí vaše BMI (Body Mass Index) a vy se tak přesvědčíte, jak na tom s tělesnou hmotností ve skutečnosti jste. Pro výpočet indexu stačí zadat pouze vaši váhu a výšku.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4 MB).


  Energotab 3.1 – freeware

  Energotab je další verze energetických tabulek. Je to sloučená databáze energetických hodnot potravin a výrobků s početním a grafickým vyhodnocením. Tento program je určen všem těm, kteří se snaží o zlepšení své postavy. Soubor je ve formátu pro MS Excel.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (321 KB).


  BMI+ - freeware

  BMI+ není jen klasickým programem pro výpočet indexu tělesné hmoty, ale nabízí více informací o výživě. V této verzi tak najdete kromě výpočtu BMI a optimální hmotnosti i výpočet hodnoty bazálního metabolismu, denního výdeje energie, výdeje energie při klasickém, kulturistickém a kruhovém tréninku, množství spáleného tuku při různých aerobních aktivitách, základní osvědčené metody snižování hladiny tělesného tuku, jako např. aerobní trénink, dělená strava, cyklování diety (vlny), FPH (fyziologicky prospěšné hladovění), doplňky výživy s orientační cenou a kompletní přehled vitamínů s denními doporučenými dávkami i přirozenými zdroji. Program mluví a na pozadí hraje hudba.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (521 KB).


  First Aid Basics 1.8 – freeware

  Program First Aid Basics (První pomoc - základy) obsahuje základní informace o první pomoci, data o umělém dýchání, nepřímé masáži srdce, angíně pektoris, infarktu, bolestech, kousnutích, bodnutích hmyzem, frakturách a vykloubeninách, základech obvazování, lékárničce atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (889 KB).


  Recepty 2.2 – freeware

  Ne každý z nás se narodil s kuchařským talentem. Pokud si však dokážete čas od času uvařit sami, ale chybí vám fantazie, můžete si koupit kuchařskou knihu, ve které najdete slušnou zásobu receptů. A nebo si místo utrácení peněz za knihu stáhněte prográmek Recepty. Tedy pokud vám nevadí, že sbírka receptů je ve slovenském jazyce. Aplikace obsahuje vyhledávací funkci a selektivní zobrazení podle druhu jídla. Listovat mezi recepty můžete i jednotlivě, podle abecedy. Nesmírně zajímavá je i další funkce, která po zadání několika surovin, nacházejících se ve vaší domácnosti, vyhledá pouze realizovatelné recepty.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Slavný archeolog objevil „první město“. A podváděl i ze záhrobí

  James Mellaart (s cigaretou) v Çatal Hüyük v 60. letech

  Pohled do pozůstalosti zpětně usvědčil autora jednoho z největších archeologických objevů 20. století ze systematického...

  Další z rubriky

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Najdete na iDNES.cz