Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zjistěte si, jaké byly extrémní teploty za posledních 232 let

aktualizováno 
Zkuste aplikaci pro automatické stahovaní obrázků na pracovní plochu z internetu. Hodí se i program pro zobrazování extrémních teplot za posledních 232 let.

Koupání v dubnu? Proč ne | foto: Profimedia.cz

Flickr Wallpaper Rotator 1.0 – freeware
Patříte-li mezi ty, kteří si na pracovní ploše rádi zobrazují obrázky a fotografie a nepoužíváte ji pouze jako odkladiště pro zástupce a ikonky, možná uvítáte následující aplikaci. Ta totiž v pravidelných intervalech bude stahovat obrázky pro vaši plochu přímo z internetu. Tedy za předpokladu, že chcete vyzkoušet velmi bohatý archív fotografií, který se nachází na serveru Flickr.com.

Stáhněte tedy Flickr Wallpaper Rotator, rozbalte ho a spusťte – neinstaluje se. Nastavte interval obměny obrázků, klíčová slova, priority výběru a o nic dalšího se již nemusíte starat. Program prohledává ve stanovených intervalech podle tagů obrázky na serveru Flickru a zvolí ty, které jste doposud neviděli a zároveň nejvíce odpovídající vašemu zadání. Nechcete-li na plochu nehezké obrázky, lze si definovat, že software má stahovat a aktivovat pouze hodnocené snímky uživateli. Nechcete-li čekat na další výměnu, klikněte na Rotate now. Již prohlédnuté obrázky se ukládají do souboru wallpapers.db. Budete-li reinstalovat PC, nezapomeňte si ho zkopírovat. Tím se tak vyvarujete opakování již zhlédnutých snímků. Malý tip na závěr. Všechny stažené a dosud zobrazené obrázky naleznete v adresáři Wallpaper přímo v domovské složce Flickr Wallpaper Rotatoru – vychutnejte si je i pro jiné účely.

 • Stahujte na této adrese (50 KB).

  Flickr Wallpaper Rotator

  Sothink SWF Catcher for IE/Firefox – freeware
  Internetové stránky jsou plné flash animací. Stále populárnější je také ukládat videa do tohoto formátu (používá ho např. YouTube). Toužíte-li si takovéto prezentace uložit, stačí sáhnout po nějakém produktu pro jeho ukládání. Nemusíte však stahovat celé programy. Stačí nainstalovat rozšíření.

  Jedním takovým je i nástroj Sothink SWF Catcher for IE/Firefox. Jak je již z názvu patrné, je určen jak pro internetový prohlížeč Internet Explorer, tak i pro Firefox. Stačí ho stáhnout a jako rozšíření nainstalovat. Flash videa (ve formátu SWF) bude potom možné jednoduše ukládat na váš lokální disk. Stačí video na internetu pouze najít, zobrazit prohlížečem a pak již jen jednoduše uložit do složky.

 • Stahujte verzi pro IE (422 KB).
 • Stahujte verzi pro Firefox (101 KB).

  Sothink SWF Catcher for IE/Firefox


   
  Internet Video Converter 1.4 – freeware
  Jistě jste se již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali převést multimediální soubor s videem nebo zvukem do jiného formátu. Důvody mohou být různé. Hledáte nějaký produkt, který to umí dobře a ještě za něj nemusíte platit? Potom zkuste Internet Video Converter. Program podporuje formáty MPEG, DV, Quicktime, Windows Media, XviD, H264, 3GP, PSP, iPod a flash video (FLV, SWF) a to jak na vstupu, tak i výstupu. Perfektní možností je i zaznamenat zvuk do souborů ve formátu WAV či MP3. Nadstandardní záležitostí je potom možnost ukládat video populárních internetových stránek obsahující flash videa (k dispozici jich máte několik desítek přímo z programu), anebo převádět video na flash video. U převodu videa z jednoho formátu na druhý stačí zvolit video soubor, vybrat výstupní formát a nastavit parametry kodeku. Ostatní již zařídí sama aplikace.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (17,3 MB).
  Internet Video Converter


  Teplotní rekordy 1.01 – freeware

  O tom, že člověk může za extrémní výkyvy počasí na Zemi asi není žádná pochybnost. V posledních letech jsme se k matičce nechovali vůbec šetrně. Čím dál častěji se tak můžeme setkat s extrémními výkyvy počasí, o čemž svědčí letošní teplá zima. Chcete i vy vědět, jaká maximální a minimální teplota byla kdy pro aktuální den naměřena? To můžete zjistit díky programu Teplotní rekordy. Jednoduchý nástroj, který zobrazuje aktuální teplotní rekordy naměřené v pražském Klementinu. Program zobrazuje minimální i maximální teplotu, rok, kdy byly naměřeny a dlouhodobý teplotní průměr. Program se neinstaluje. V Klementinu se teploty zaznamenávají od roku 1775.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (248 KB).

  Teplotní rekordy
 • Témata: Firefox, iPod, Li Na, software

  Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

  Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

  Najdete na iDNES.cz