Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zjistěte si, kdo zneužil USB port u vašeho počítače

aktualizováno 
Poradíme vám, čím monitorovat zařízení připojená k vašemu USB portu, jak exportovat e-mailové kontakty nebo jak vylepšit fotografické portréty. Freeware programy ke stažení zdarma.

I takovéto věci lze k USB připojit | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

NK2View 1.0 – freeware
Používáte-li Microsoft Outlook jako svého poštovního klienta, možná jste se již někdy dostali do situace, kdy jste potřebovali zjistit či zálohovat e-mailové adresy, které se automaticky objevují při psaní adresy do řádku Komu. Přiznám se, že i já jsem již několikrát hledal v nastavení, jak tyto informace zálohovat a žádnou funkci jsem pro tento účel nenašel. Dokonce ani na technické podpoře Microsoftu jsem se nedočkal uspokojivé odpovědi. Nedávno se však objevila nová aplikace, která toto pomáhá řešit.

Utilitka se jmenuje NK2View a pochází z poměrně známé programátorské dílny NirSoft. V portfoliu této společnosti figuruje nejeden užitečný prográmek. Tento je určen Microsoft Outlooku a dokáže zobrazit všechny adresy, na které jste kdy něco posílali. Díky němu jsem přišel na to, že data se uchovávají v souboru Outlook.NK2 (někdo z vás ho možná zná). NK2View si tento soubor otevře a zobrazí e-mailové adresy hezky jako na dlani. Vy si je potom můžete uložit buď do TXT souboru, anebo HTML a XML formátu. Užitečná věcička, která se jistě může hodit řadě z vás. Navíc je zcela zdarma a nemusí se instalovat.

 • Stahujte na této adrese (38 KB).

  NK2View

  USBDeview 1.05 – freeware
  I náš druhý dnešní tip na užitečnou aplikaci je od NirSoftu. Tentokrát se jedná o software, který dokáže vytáhnout informace o tom, co vše kdy bylo k vašemu PC připojeno za zařízení prostřednictvím portu USB.

  USBDeview je malá pomůcka, která po spuštění vypíše všechna USB zařízení, která jsou současně připojena k vašemu PC nebo byla kdy připojena přes USB v minulosti. Spolu se jménem zařízení a jeho popisem se ještě dozvíte, zda je nyní připojeno, jestli bylo bezpečně odebráno, případně jméno svazku (pokud šlo o disk), jeho sériové číslo, kdy bylo naposledy připojeno, VendorID a jiné informace. Pokud budete chtít, můžete jakékoliv zařízení z PC odtud kdykoliv odinstalovat a jejich seznam exportovat do souboru. Aplikace dokonce pracuje i z příkazového řádku a lze ji využívat i pro sběr informací z jiných PC připojených do firemní sítě.

  Co všechno lze k USB také připojit, si můžete přečíst v tomto článku.

 • Stahujte na této adrese (45 KB).
  USBDeview • Glamour filter 1.1 – freeware

  Existuje obrovské množství softwaru pro úpravu digitálních fotografií. Některé z nich slibují upravit fotku od A až do Z, jiné se zase specializují jen na něco. Do druhé kategorie patří prográmek Glamour filter.Jde o jednoduchý, ale efektivní nástroj, který umožňuje vylepšit portrét fotografovaného rychle a snadno. Pracuje tak, že automaticky přizpůsobuje úroveň histogramu tak, aby bylo dosaženo co možná nejlepšího výsledku. Nástroj je tedy určen zejména pro fotografy amatéry, kteří neumí portréty vylepšovat. Stačí pouze načíst fotografii a poté aplikovat. Výsledek lze ještě manuálně doladit tak, že posunete šoupátkem pro zvýšení či snížení efektu. Před aplikací změny si lze vše hezky prohlédnout v náhledu. Upravené obrázky je možné kopírovat do schránky Windows, díky čemuž je můžete používat i v jiných aplikacích. Pro uložení si lze vybrat některý z dostupných formátů (JPG, PNG, GIF atd.).
 • Stahujte na této adrese (817 KB).
  Glamour filter


  USP - freeware

  I přesto, že školní rok je téměř u konce, nemůžeme se s vámi nepodělit o tuto šikovnou aplikaci. Má ji na svědomí Honza Brabec a slouží k uchovávání rozvrhu a poznámek. Po zapnutí počítače (toto je volitelné) se vždy zobrazí dialog s poznámkami na dnešní den. Dá se tedy používat jako kalendář s poznámkami. Rozvrh je snadno modifikovatelný. Do budoucna se plánuje propojení s internetovou databází, takže když by například spolužák přidal poznámku, tak ta by se posléze měla objevit i ve všem programu.

 • Stahujte na této adrese (523 KB).
  USP


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Najdete na iDNES.cz