Zkuste českého správce souborů a optimalizátor Windows XP

aktualizováno 
Díky speciálnímu programu budete umět „vytáhnout“ ze stránky skrytý odkaz maskující se za Java nebo ActiveX skripty a konečně si tak např. budete moci stáhnout streamované video. Představíme nástroj pro opravu chyb ve Windows 2000 a XP a také utilitku, která odstraní programy Norton z PC. A nebude chybět ani výborný český souborový manažer.

URL Snooper 2.04 - freeware
URL Snooper je program na vydolování reálného odkazu z internetového odkazu. Jistě jste se již někdy setkali s problémem, že jste nemohli zkopírovat odkaz z nějaké stránky vedoucí na jinou či odkazující na soubor nebo streamované video. Provozovatelé těchto stránek používají technologii, která neumožňuje link vytáhnout.

Odkazy jsou většinou schovány za Java anebo ActiveX skripty. Pomůcka URL Snooper však tyto odkazy umožní lehce získat a to i takové, které jsou redirectovány (přesměrovány). Využívá WinPcap, což je technologie která se skládá z ovladače, jenž rozšiřuje operační systém o poskytování nízkoúrovňového přístupu do sítě a knihovny, která usnadňuje přístup k síťovým vrstvám. Svým způsobem tedy jde o obdobu špehovacího nástroje, který se usadí mezi PC a stránku. Sám potom dokáže URL adresu filtrovat a zaznamenat veškerou komunikaci. Informace ukládá do logu, kde si je můžete prohlédnout a získat tak potřebné údaje, respektive odkazy. Program vyžaduje bezplatnou registraci.

 • Program stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • URL Snooper

  Advanced WindowsCare 1.5 - freeware
  Advanced WindowsCare slibuje svému uživateli zrychlení odezvy operačního systému, vyřešení některých problémů a omezení pádů či zastavení Windows. Utilitka je určena pro operační systémy Windows 2000 a XP. Jedním klikem dokáže optimalizovat chod celého PC se zmíněnými systémy.

  Po instalaci a spuštění vás jistě mile překvapí přehlednost a jednoduchost programu. V horní polovině naleznete čtyři řádky podávající informace o vašem PC (systém, typ procesoru, velikost paměti a použité grafické kartě). Po stisknutí tlačítka Analyze proběhne rozbor operačního systému. Na konci se dozvíte, které jeho části nejsou v pořádku (vykazují problém). Tlačítkem Details si můžete zobrazit podrobnější informace, bohužel i v nich však nenajdete detailní informace, o jaké chyby jde. Budete-li aplikaci důvěřovat, můžete pomocí ní automaticky všechny nalezené problémy ihned opravit. Také si můžete nechat nastavit Windows do výchozího stavu (Restoration) či ho ještě více optimalizovat (Optimalize). Při našem testování jsme nezaznamenali po aplikaci oprav žádné chyby a systém dle našeho názoru reagoval o něco rychleji. Plná verze programu potom nabízí detailní rozbor chyb a větší možnosti jejich oprav.

 • Program stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Advanced WindowsCare

  Norton Removal Tool - freeware
  Zajímavou a možná pro někoho nepostradatelnou pomůckou může být softwarový nástroj s označením Norton Removal Tool. Jak je již z označení patrné, jde o produkt pro odstranění různých produktů z portfolia společnosti Symantec ze systémů Windows. Může se hodit zejména v situacích, kdy se vám některý z nich nedaří klasickou cestou odebrat – například, když se nedaří odinstalování ze Start nabídky a ani z nástroje Přidat nebo ubrat programy. Protože v sobě obsahuje záznamy o tom, kam se programy kopírují a do jaké části systémového registru se zapisují, lehce zajistí kompletní odebrání poškozených součástí. Podporuje tyto programy:

  Norton AntiVirus 2004/2005/2006
  Norton AntiVirus Professional 2004
  Norton AntiVirus 3, 5 and 10 User Pack 2004/2005/2006
  Norton SystemWorks 2004/2005 Professional Edition
  Norton SystemWorks 2005/2005/2006 Premier
  Norton SystemWorks 2006
  Norton SystemWorks 2006 Basic Edition
  Norton Password Manager 2004
  Norton Internet Security 2004/2005/2006
  Norton Internet Security 5 a 10 User Pack 2004/2005/2006
  Norton Personal Firewall 2004/2005/2006
  Norton AntiSpam 2004/2005/2006
  Ghost 2003, nebo Ghost Version 9.0
  Norton Ghost 10.0

 • Program stahujte na této adrese (649 kB).
 • Norton Removal Tool

  Servant Salamander 2.5 beta – shareware
  Ne každý uživatel počítače se ihned orientuje v prostředí operačního systému a práce se soubory ve Windows tak může být pro mnoho z nich těžkým oříškem. Naštěstí tu jsou tzv. správci souborů. Mezi jedny takové patří i český Servant Salamander. Tento program je typickým představitelem jednoduchých souborových manažerů podobně jako Total Commander. Při spuštění se otevře hlavní okno programu obsahující dvě vertikální okna - pravé a levé. Pod hlavním menu, které je v horní části okna jsou pro každé z vertikálních oken rozbalovací nabídky pro výběr zobrazovaného disku a informace o volném místě na disku. Stavový řádek je umístěn v dolní části hlavního programového okna a obsahuje informaci o počtu zobrazených nebo označených objektů a jejich velikosti. Vlastní práce s programem je velmi jednoduchá a prakticky se neliší od práce s jinými aplikacemi stejného typu. V nedávno zveřejněné nové verzi došlo k několika vylepšením.

 • Program stahujte na této adrese (4.7 MB).
 • Servant Salamander  Nejčtenější

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

  Apple Watch 2

  Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

  Další z rubriky

  Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

  Tablet pro práci i zábavu

  Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

  Chraňte svá data a identitu před počítačovými zločinci

  Ilustrační foto - kyberzločinci

  Kyberzločinci hledají stále nové možnosti, jak odcizit vaše data. Bojovat s nimi vám pomohou společnosti zabývající se...

  Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

  Tipy a triky pro Windows 10

  Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!  Najdete na iDNES.cz