Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zkuste programy, které vám pomohou v podnikání

aktualizováno 
Podnikatelé, živnostníci, obchodníci, připravili jsme pro vás přehled užitečného softwaru, který vám může pomoci zefektivnit vaše služby a udělat vaše obchodování přehlednější.
Buzola, peníze, dovolená

Buzola, peníze, dovolená - Buzola, peníze, dovolená | foto: Profimedia.cz

K úspěšnému a ziskovému podnikání potřebujete prostředky. Podle druhu podnikání jsou to prostory, lidé, stroje, zařízení, zásoby, auta, technika apod. Zvládnout musíte i technologii podnikání, marketingu, komunikace, účetnictví, vztahů a řešení problémů. V neposlední řadě je zapotřebí udělat si přesný přehled o tom, co děláte a kolik vám to vynáší.

Pro evidenci zboží, vydávání jídla, či vyřízení reklamací můžete sice používat evidenční listy, kartotéky nebo šanony, ale mnohem výhodnější je pořídit si speciální software šitý vašemu podnikání na míru. Máme informační věk a mnoho firem i soukromých podnikatelů používá pro svou práci počítač. Proč jeho služeb tedy nevyužít i pro vedení obchodu či vašich služeb? Půjčujete knihy, auta či nářadí? Máte kadeřnický či módní salón? Zabýváte se rozvážkou jídla? Máte hotel či restauraci? Potom by se vám mohly hodit následující programy.

Renter 2007 - demo
Program Renter 2007 uvítají především ti, kteří chtějí mít přehled o svém majetku, který pronajímají a vypůjčují. A to ať se jedná o pronájem vozidel, knih, nebo například sportovního materiálu. Program nabízí nejrůznější statistiky a přehledy o pronajímaném zboží, odběratelích, umožňuje tisknout smlouvy a vystavovat faktury.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4 MB).


  Jednoduché reklamace - donationware

  Program slouží k evidenci a hlídání reklamací. Reklamace jsou barevně rozlišené podle stupně vyřízení a doby trvání (hlídání termínů). To zajišťuje rychlou orientaci, okamžitý přehled o tom, co je třeba akutně dořešit nebo jakou informaci podat zákazníkovi na telefonický dotaz. K dispozici jsou základní filtry vyhledávání podle nejdůležitějších charakteristik, tisky reklamačních listů, protokolů či potvrzení pro zákazníka.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (636 KB).


  Salón 1.3 - demo

  Program pro kadeřnictví a kosmetiku. Jedná se o databázi obsluhy, zákazníků, ceníku služeb a zboží, docházky, skladu a spotřeby materiálu. Aplikace dále umožňuje vytvářet a tisknout účtenky a denní tržby. Položky ceníku lze zadávat pomocí paralelní čtečky čárového kódu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,4 MB).


  Rozvážkovo-pokladní systém A.W.I.S. ROZVOZ - demo

  Databázový software pro restaurace s rozvážkou jídla, pizzerie, hotely, fast foody a další. Rozvážko-pokladní systém je optimalizován pro rychlé a jednoduché vkládání položek a to jak pomocí třímístných kódů, tak i výběrem z přehledu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).


  VLKsoft Knihovna 2.1 CZ Standard Edition - freeware

  Program pro evidenci školní knihovny. Lze editovat čtenáře, knihy a výpůjčky. Databázi výpůjček je možné archivovat. Program umožňuje i jednoduché zabezpečení pomocí hesla.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2 MB).


  Recepční a rezervační systém pro hotely - demo

  Aplikace s rychlým a jednoduchým ovládáním pokrývajícím agendu spojenou se správou a rezervacemi ubytovacích kapacit jednotlivých zařízení. Zadání druhu pokoje v hotelu - počet lůžek, sociální zařízení (umyvadlo, WC, koupelna), slovní popis vybavení. Vedení knihy zákazníků, objednávek a rezervací.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,6 MB).


  Rozvážkovo-pokladní systém 1.02 - demo

  Software pro restaurace s rozvážkou jídla, pizzerie, hotely, fast foody a další. Obsahuje celou pokladnu plus nástavbu obsahující: správu klientů, počítání cesty, evidence objednávek,  statistiky a docházku.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,6 MB).


  ABC Prodeje 4.0 - trial

  Program ABC Prodeje komplexně řeší problém maloobchodního prodeje. Dovoluje evidovat skladové zásoby, tisknout účtenky a faktury při prodeji, inventarizovat prodejnu a provádět různé operace nutné k vyhodnocení tržeb za dané období. Umožňuje, aby každý kus zboží měl vlastní sériové číslo a aby se k některému zboží vázaly množstevní nebo časově omezené slevy.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,6 MB).


  Číšník 1.02 - shareware

  Program pro ulehčení práce s evidencí při obsluze v restauracích, barech, kavárnách, klubech a pohostinstvích. Pomocí tohoto programu bude obsluha přesně vědět, co si daný zákazník objednal, či jak dlouhou dobu (tato doba může být zpoplatněna) v daném podniku strávil. Program je vhodný nejen pro evidenci spotřeby jednotlivých zákazníků, ale také pro evidenci času (internetové kavárny, kluby) stráveného se zákazníkem.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (540 KB).


  Záruky 2.4 - freeware

  Program určitě přijde vhod, pokud nakupujete drahé věci, např. elektroniku. Sleduje totiž vypršení lhůty záruky. Obsahuje položky Věc, Sériové číslo, Dobu do konce záruky, Cenu, Datum nákupu a Datum konce záruky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (113 KB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz