Zkuste tři nová rozšíření a tři užitečné tipy pro Firefox

aktualizováno 
Vybrali jsme pro vás tři rozšíření, která Firefox naučí zobrazovat dobu strávenou surfováním na internetu, odhalit hesla pod hvězdičkami a konfigurovat si Google. Díky tipům se dozvíte, jak otevřít posledně navštívené stránky, jak zobrazit správce stahování či nastavit více domovských stránek.

1. Rozšíření: Víte, kolik jste toho dnes nasurfovali?
Čas strávený u PC letí neuvěřitelně rychle. Jistě se vám již někdy stalo, že jste po obědě sedli k počítači a najednou už byl večer. Žroutem času je i internet. Při procházení celosvětové sítě lehce zapomenete na čas. Chcete-li sledovat, kolik času prosurfujete ve Firefoxu, zkuste rozšíření TimeTracker. To po instalaci vpravo dole ukazuje čas strávený za dnešek ve Firefoxu. Zobrazit však lze i dobu od posledního vynulování a dokonce celkem (od instalace rozšíření). Toto a ještě více naleznete, pokud na ikonku poklikáte myší.

 • Stahujte na této adrese.

  Tipy Firefox

  2. Rozšíření: Zobrazte místo hvězdiček hesla
  Uložíte-li si do správce hesel ve Firefoxu hesla pro přístup na některé služby či internetové stránky a zapomenete je, pak využijte rozšíření Unhide Passwords. Po instalaci umístěte kurzor myši do kolonky, kde se nachází heslo skryté (např. hvězdičkami) a klikněte pravým tlačítkem myši. Heslo se zobrazí v celé své kráse.

 • Stahujte na této adrese.

  Tipy Firefox

  3. Rozšíření: Nastavte si Google podle svého
  Používáte k vyhledávání Google? Pak by se vám mohlo hodit rozšíření CustomizeGoogle. Jak je již z názvu patrné, jde o pomůcku, která vám pomůže nastavit různé volby při vyhledávání informací přes Google. Díky tomu vám potom zobrazí pouze takové výsledky vyhledávání, které si sami nastavíte. Po instalaci ho lze konfigurovat přes položku Nastavení -> Nastavení CustomizeGoogle. Jistě vás potěší, že rozšíření je lokalizováno do češtiny, a tak všem volbám snadněji porozumíte. Proč si tedy z výsledků nenechat např. odstranit reklamy, přidat pořadí apod.? Užitečné jsou i možnosti filtrů. Díky nim si například můžete určit, které výsledky chcete vyfiltrovat (typicky třeba servery se zbožím atd.). To však ještě není vše, co umí. Google má ve svém portfoliu řadu dalších užitečných služeb, za všechny jmenujme alespoň GMail, Kalendář, Froogle atd. I u těchto služeb si můžete nastavit některé vlastnosti. Jakmile se s touto pomůckou seznámíte (je navíc počeštěna), zjistíte, že je návyková a že se jí budete dožadovat i na jiných PC, na kterých pracujete. Na stránkách tohoto rozšíření si můžete prohlédnout i video s některými tipy na nastavení.

 • Stahujte na této adrese.
  Tipy Firefox


  1. Tip: Jak otevřít posledně navštívené stránky

  Firefox byl jedním z prvních internetových vyhledávačů, který v jednom okně umožňoval zobrazit více stránek pomocí tzv. panelů. Tato funkce je dnes poměrně hodně používána i u konkurenčních prohlížečů. Možná se vám však stalo, že jste takto měli otevřeno několik internetových stránek a prohlížeč jste omylem zavřeli či jste potřebovali vypnout PC. Co s tím, abyste o otevřené stránky nepřišli? Stačí aktivovat jednu funkci. Naleznete ji pod položkou Nástroje -> Možnosti v části Spuštění. V otevíracím menu s názvem Při startu aplikace Firefox vyberte možnost Zobrazit okna a panely z minula.

  Tipy Firefox


  2. Tip: Jak kdykoliv zobrazit Správce stahování

  Narozdíl od Internet Exploreru nabízí Firefox i správu a sledování právě stahovaných souborů z internetu. Jedná se o pohodlnou cestu pro odstranění nepřehledných stahovacích oken, která zachovává přehled o stavu stahovaných souborů. Jestliže okno po stažení souboru zavřete, můžete ho znovu otevřít buď v menu Nástroje -> Správce stahování, anebo pomocí klávesové zkratky Ctrl + J.

  Tipy Firefox


  3. Tip: Více domovských stránek

  Používáte při startu internetového prohlížeče tzv. domovskou stránku, tedy takovou, která se otevře při spuštění Firefoxu? A víte, že si jich můžete nadefinovat více? Stačí, když přejdete do nastavení Firefoxu - > Nástroje -> Možnosti a v části Spuštění do řádku Domovská stránka zadáte adresy (včetně HTML) a oddělíte je svislou čárou “|”. Nastavení si lze usnadnit tak, že otevřete všechny stránky, které chcete mít jako domovské a v tomto nastavení kliknete na tlačítko Použít aktuální stránky.

  Tipy Firefox • Nejčtenější

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

  Ilustrační foto - děti

  Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

  Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

  Ilustrační foto - vyhledávání

  Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

  Spusťte si Android ve Windows, Linuxu či Macu

  Ilustrační foto - Android

  Chtěli jste hrát Android hry na počítači? Máte to mít. A je jedno, zda pracujete ve Windows, Linuxu či v Macu. Stáhněte...  Najdete na iDNES.cz