Zkuste tři nová rozšíření a tři užitečné tipy pro Firefox

aktualizováno 
Vybrali jsme pro vás tři rozšíření, která Firefox naučí zobrazovat dobu strávenou surfováním na internetu, odhalit hesla pod hvězdičkami a konfigurovat si Google. Díky tipům se dozvíte, jak otevřít posledně navštívené stránky, jak zobrazit správce stahování či nastavit více domovských stránek.

1. Rozšíření: Víte, kolik jste toho dnes nasurfovali?
Čas strávený u PC letí neuvěřitelně rychle. Jistě se vám již někdy stalo, že jste po obědě sedli k počítači a najednou už byl večer. Žroutem času je i internet. Při procházení celosvětové sítě lehce zapomenete na čas. Chcete-li sledovat, kolik času prosurfujete ve Firefoxu, zkuste rozšíření TimeTracker. To po instalaci vpravo dole ukazuje čas strávený za dnešek ve Firefoxu. Zobrazit však lze i dobu od posledního vynulování a dokonce celkem (od instalace rozšíření). Toto a ještě více naleznete, pokud na ikonku poklikáte myší.

 • Stahujte na této adrese.

  Tipy Firefox

  2. Rozšíření: Zobrazte místo hvězdiček hesla
  Uložíte-li si do správce hesel ve Firefoxu hesla pro přístup na některé služby či internetové stránky a zapomenete je, pak využijte rozšíření Unhide Passwords. Po instalaci umístěte kurzor myši do kolonky, kde se nachází heslo skryté (např. hvězdičkami) a klikněte pravým tlačítkem myši. Heslo se zobrazí v celé své kráse.

 • Stahujte na této adrese.

  Tipy Firefox

  3. Rozšíření: Nastavte si Google podle svého
  Používáte k vyhledávání Google? Pak by se vám mohlo hodit rozšíření CustomizeGoogle. Jak je již z názvu patrné, jde o pomůcku, která vám pomůže nastavit různé volby při vyhledávání informací přes Google. Díky tomu vám potom zobrazí pouze takové výsledky vyhledávání, které si sami nastavíte. Po instalaci ho lze konfigurovat přes položku Nastavení -> Nastavení CustomizeGoogle. Jistě vás potěší, že rozšíření je lokalizováno do češtiny, a tak všem volbám snadněji porozumíte. Proč si tedy z výsledků nenechat např. odstranit reklamy, přidat pořadí apod.? Užitečné jsou i možnosti filtrů. Díky nim si například můžete určit, které výsledky chcete vyfiltrovat (typicky třeba servery se zbožím atd.). To však ještě není vše, co umí. Google má ve svém portfoliu řadu dalších užitečných služeb, za všechny jmenujme alespoň GMail, Kalendář, Froogle atd. I u těchto služeb si můžete nastavit některé vlastnosti. Jakmile se s touto pomůckou seznámíte (je navíc počeštěna), zjistíte, že je návyková a že se jí budete dožadovat i na jiných PC, na kterých pracujete. Na stránkách tohoto rozšíření si můžete prohlédnout i video s některými tipy na nastavení.

 • Stahujte na této adrese.
  Tipy Firefox


  1. Tip: Jak otevřít posledně navštívené stránky

  Firefox byl jedním z prvních internetových vyhledávačů, který v jednom okně umožňoval zobrazit více stránek pomocí tzv. panelů. Tato funkce je dnes poměrně hodně používána i u konkurenčních prohlížečů. Možná se vám však stalo, že jste takto měli otevřeno několik internetových stránek a prohlížeč jste omylem zavřeli či jste potřebovali vypnout PC. Co s tím, abyste o otevřené stránky nepřišli? Stačí aktivovat jednu funkci. Naleznete ji pod položkou Nástroje -> Možnosti v části Spuštění. V otevíracím menu s názvem Při startu aplikace Firefox vyberte možnost Zobrazit okna a panely z minula.

  Tipy Firefox


  2. Tip: Jak kdykoliv zobrazit Správce stahování

  Narozdíl od Internet Exploreru nabízí Firefox i správu a sledování právě stahovaných souborů z internetu. Jedná se o pohodlnou cestu pro odstranění nepřehledných stahovacích oken, která zachovává přehled o stavu stahovaných souborů. Jestliže okno po stažení souboru zavřete, můžete ho znovu otevřít buď v menu Nástroje -> Správce stahování, anebo pomocí klávesové zkratky Ctrl + J.

  Tipy Firefox


  3. Tip: Více domovských stránek

  Používáte při startu internetového prohlížeče tzv. domovskou stránku, tedy takovou, která se otevře při spuštění Firefoxu? A víte, že si jich můžete nadefinovat více? Stačí, když přejdete do nastavení Firefoxu - > Nástroje -> Možnosti a v části Spuštění do řádku Domovská stránka zadáte adresy (včetně HTML) a oddělíte je svislou čárou “|”. Nastavení si lze usnadnit tak, že otevřete všechny stránky, které chcete mít jako domovské a v tomto nastavení kliknete na tlačítko Použít aktuální stránky.

  Tipy Firefox

 • Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Neuvěřitelný článek? Skandál? Možná jste naletěli na satiru. Jako my

  Na satirický článek může nalétnout kdokoli...

  Co je pro jednoho očividný vtip a povedená satira, může být pro druhého věrohodný článek. Stačí, když zapadá do...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: prohlížeč s dalšími 10 internetovými aplikacemi

  Ilustrační foto - internet

  Deset aplikací v jedné pro lepší využití internetu nabízí BriskBard. Multimediální přehrávač s podporou DVB-T a DVB-T2...

  Aplikace najde a schová hanbaté fotky, jiná chce nahradit Office

  Zkuste zabránit nepříjemnému překvapení.

  Vyzkoušejte aplikaci, která vám připomene, že je čas jít spát. Další umožní zrcadlení notifikací mezi různými...

  Aplikace ukáže předpověď počasí. Jiná pomůže se zabezpečením telefonu

  Aplikace vám nepřinese lepší počasí, ale může varovat před špatným.

  Nová aplikace s předpovědí počasí umí ukázat údaje i na zamykací obrazovce. Vyzkoušet můžete i software, který pečlivě...

  Najdete na iDNES.cz