Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Změňte vzhled okoukaných Windows, třeba v Mac OS X

aktualizováno 
Zdají se vám Windows i přes všechnu snahu vývojářů pořád takové nudné a neatraktivní? Nabízíme vám několik vzhledů, do nichž můžete Windows obléci tak, aby se vám skutečně líbily.
důchodci, počítač, univerzita třetího věku

důchodci, počítač, univerzita třetího věku | foto: Profimedia.cz

Už vám nestačí pro úpravu vzhledu Windows jejich vlastní kosmetické prostředky? Potom zkuste následující utilitky, s nimiž budete moci provést vskutku revoluční proměnu vzhledu vašich Windows.

Nabízíme vám totiž nástroje, jež dokáží sáhnout operačnímu systému i na takové prostředky, které si jinak úzkostlivě střeží jako oko v hlavě. S některými si budete moci dokonce vyměnit shell explorer za zcela nový. Doplněním či náhradou standardního grafického rozhraní Windows pro ně můžete získat zcela jiný kabátek. A pokud se vám nebude líbit, můžete se kdykoliv vrátit ke starému vzhledu a to zcela bez problémů.

Aston 1.9 – shareware
Aston je kompletní náhrada shellu Windows vytvořená s důrazem na co nejmenší systémové nároky. Kromě toho, že prostředí vašich Windows dostane nový, skinovatelný vzhled, budete moci využít například různé objekty na ploše, klávesové zkratky pro spouštění různých aplikací, či rozbalovací nabídky přímo na ploše.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (5,2 MB).


  GeoShell 4.11 - freeware

  Opravdu minimalistickou náhradu vzhledu a shellu Windows najdete v této aplikaci. Nabízí poměrně střídmé ovládací prvky v podobě modulů. Ty je možné spouštět na vyžádání. Vzhled pracovní plochy si tak nastavíte do detailu podle svých potřeb. Aplikaci je navíc možné libovolně upravovat – možnost stažení zdrojových kódů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).


  Hoverdesk 2.5 - shareware

  Hoverdesk je jedním ze zástupců komerčních řešení pro změnu vzhledu systému Windows. Již ve výchozím nastavení vypadá opravdu zajímavě a neotřele. Pracovní plochu systému doplní o různé panely, jejichž vzhled a uspořádání záleží na použitém motivu vzhledu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3 MB). 


  Royale Theme for WinXP - freeware

  Nové téma pro operační systém Windows XP opět zůstává modré, nicméně jeho autoři si trochu pohráli s barvami. Nutno dodat, že tato změna je k lepšímu. Pokud nechcete instalovat jiné programy, tento balíček od Microsoftu doporučujeme vyzkoušet.   

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (947 KB).


  SkinStudio 5.01 - freeware

  Tento program vám umožní vytvořit si vlastní vzhled pro Windows, případně pro jiné aplikace, například Windows Media Player. Program existuje ve třech verzích (free, enhanced a pro) z čehož logicky verze free je zdarma. Volně šiřitelná verze má některá omezení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,9 MB).


  WindowBlinds 5 - shareware

  Jde o sadu určenou k totální změně všech uživatelských prvků Windows. Oceníte jak dobře zpracované nastavení, tak možnosti, které nabízí. Pro WindowBlinds existuje obrovské množství skinů, vzniklo dokonce několik portálů, které se zabývají pouze skiny pro tento nástroj.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (11 MB).


  Konfabulator 2.1 – freeware

  Runtime nástroj pro malé prográmky (Widgets) vytvořené v JavaScriptu, který je umožňuje spouštět přímo na pracovní ploše systému. Nástroj je vhodný pro vytváření malých a nenáročných jednoúčelových aplikací, jako jsou například různé hodiny, připomínače, kalkulačky, aplikace pro sledování připojení k síti atd. Mnoho těchto malých prográmků je ke stažení na webových stránkách produktu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,9 MB).


  DesktopX 3.1  12,72 MB shareware Windows 2000, XP

  Aplikace pro vytvoření a úpravu vlastního desktopu (pracovní plochy) systému. Takto vytvořenou plochu lze doplnit o různé užitečné nástroje a malé aplikace a tak ji daleko lépe a dokonale využívat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (24,7 MB).


  Bootskin 1.05 - freeware

  Vyměňte startovací obrazovku Windows XP za jinou. Program je zdarma pro nekomerční použití.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (943 KB).


  CursorXPFree 1.3 – freeware

  Také vás již omrzela sada standardních kurzorů v Microsoft Windows 200 a XP? Pokud tedy toužíte po změně, zkuste si nainstalovat CursorXPFree. Nejenže tento nástroj obohatí vaše Windows o několik tématických sad, ale další na vás čekají na internetových stránkách.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,3 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Najdete na iDNES.cz