Značkové domácí kino nemusí být vždy drahé

aktualizováno 
Společnost Pioneer je obecně známá svou špičkovou kvalitou svých výrobků jejichž koupí rozhodně neprohloupíte. Ačkoli platí, že za známou značku a špičkovou kvalitu je nutné si pořádně připlatit. Výjimka potvrzuje pravidlo a nové systémy domácího kina Pioneer řady DCS jsou toho jasným důkazem.

Nové systémy domácího kina DCS (kromě DCS-535) jsou stejně jako loňské modely vybaveny firemní technologií 3 SPOT. Tato technologie si za necelý rok získala řadu příznivců a přináší řešení všem uživatelům, kteří nemají kam umístit zadní reprosoustavy nebo je nemohou nainstalovat v přímém pohledu vůči předním reprosoustavám. Stejně tak ji ocení ti, kterým vadí pohled na kabely vedené po zemi. Zvláště u panelových bytů palčivě vyvstává otázka kam s nimi.

Řešení, které nabízí technologie 3 SPOT, je přitom velice jednoduché a využívá nedokonalosti lidského sluchu a pracuje s odrazy zvuku. Zadní reprosoustavy postavíte na přední a v pootočeném směru zafixujete. Poté pomocí jednoho tlačítka na dálkovém ovladači změníte celou charakteristiku systému. Výsledný efekt je stejný jako by byli reproduktory za vámi. Efektová reprodukce neexistujících zadních reproduktorů je nešizená. Výběrem a instalací domácího kina jsme zabývali v článku Kupujete domácí kino? Vyhněte se nejčastějším chybám.

Pioneer DCS-232 a DCS-240

Základní model Pioneer DCS-232 nabízí inovovanou jednotku s digitálními koncovými zesilovači, která dosahuje i přes své malé rozměry výkonu 360W. Součástí systému je pětice kompaktních reprosoustav se stříbrným korpusem a černými textilními mřížkami, které doplňuje na první pohled solidně vypadající stříbrný subwoofer. Samozřejmostí je již zmiňovaná možnost sestavení 3 SPOT. Za co si Pioneer zaslouží velkou pochvalu jsou barevné One touch svorky na reprosoustavách. Takže základní zapojení nebude dělat problémy ani začínajícím uživatelům.

Systém DCS-232 přehrává DVD-Video, DVD-R/RW / CD, CD-R/RW, SVCD, VCD, MP3, WMA, JPEG a nechybí, což ocení především mladší generace, ani podpora formátu DivX včetně českých titulků. Z dalších parametrů můžeme zmínit dekodéry prostorového zvuku Dolby Digital, DTS a DPL II s několika dalšími možnostmi změny přednastavených barev reprodukce nebo digitální tuner s RDS, který pojme v pásmu AM/FM 30 stanic. Pro snadnější ovládání je tento základní model vybaven jednodušším dálkovým ovladačem a vylepšeno bylo i Menu, které je přehlednější.

Větším bratrem systému domácího kina DCS-232 je model DCS-240, který nabízí stejnou konstrukci jednotky a subwooferu. Liší se pouze v předních reprosoustavách, které jsou v tomto případě vysoké sloupové s masivními podstavci. Zadní reproduktory jsou designově sladěny s předními sloupy, zatímco centrální reproduktor je o poznání širší. Díky tomu, že černá textilní mřížka je v tomto případě vedena až za okraj, vypadají reprosoustavy elegantněji a luxusněji než v případě DCS-232.

Pioneer DCS-333 a DCS 340

Pro náročnější uživatele, který základní modely nestačí, si Pioneer přichystal model DCS-333. Už na první pohled ho od základní řady snadno rozeznáte. Jeho jednotka má nejen jiný design, ale je i celkově větší a značně těžší, což je dáno použitím analogových zesilovačů. Ty nabízejí nejen lepší parametry ale také proti základním modelům výrazně vyšší výkon, který dosahuje 600W. Vysoký výkon v sobě však také skrývá nebezpečí přílišného přehřívání, což vyřešili konstruktéři použitím většího a výkonnějšího transformátor, který nabízí dostatečnou rezervu.

Přehrávané formáty jsou identické se základními modely, proto se místo toho raději zaměříme na další rozdíly. 3-SPOT reprosoustavy mají také stříbrný korpus a černou textilní mřížku. Subwoofer je však tenčí a navíc ho můžete umístit i ležící, díky čemuž je možné ho snáze umístit tak, aby nebyl příliš na očích. Další odlišností je elegantnější dálkový ovladač, který umožňuje i ovládání televizorů Pioneer. Méně používaná tlačítka jsou schována pod odsuvným krytem.

Kromě většího množství módů reprodukce a více možností nastavení pro pokročilejší uživatele však tento systém nabízí jednu funkci na kterou zaplesá srdce každého filmového nadšence. Funkcí AUTO MCACC byly původně vybaveny pouze high-endové AV receivery Pioneer, ale nyní se dostala i do této cenové kategorie. K čemu je však dobrá? Každý, kdo má nějaké zkušenosti s domácím kinem, vám potvrdí, že nastavit při instalaci systém tak, aby dobře hrál a reprodukoval filmy s patřičnými efekty. Pro některé technicky méně zdatné uživatele to může být dokonce nepřekonatelnou překážkou. S touto funkcí je kalibrace systému otázkou dvou minut. Na místo, kde budete nejčastěji sledovat filmy, postavíte mikrofon, který je součástí balení, a stisknete tlačítko Start. Ze systému se pak začnou linout prazvláštní zvuky a skřeky, aby vám pak po dvou minutách oznámil, že kalibrace je kompletní a systém ideálně připraven. Při kalibraci je přitom brán v úvahu nejen tvar místnosti, ale také vzdálenost jednotlivých reprosoustav od místa, kde budete sedět.

Stejně jako u základního modelu, ani zde nechybí urostlý sourozenec. Nadstavbou systému domácího kina Pioneer DCS-333 je model DCS-340, který opět nabízí vysoké přední reproduktory.

Pioneer DCS-535

Posledním dnes představovaným systémem domácího kina je Pioneer DCS-535. V tomto případě nejde o systém s předozadní reprodukcí 3 SPOT, jak je tomu o ostatních modelů. Místo toho řeší problém vedení kabeláže použitím radiového signálu. Obě zadní reprosoustavy jsou spojeny do jedné větší, která je řízená radiovým signálem z vysílače jednotky. Dosah signálu je podle podmínek přibližně deset metrů a přenos dat je chráněn před poškozujícími vlivy. Správnou reprodukci různých efektů z jedné společné reprosoustavy má na starosti technologie Direct Difuse. Ostatní parametry systému jsou shodné s modelem DCS-232.

Systémy se satelitními reproduktory DCS-232 a DCS-333 jsou k dostání již od května. Systémy s vysokými předními reproduktory DCS-240 a DCS-340 spolu s bezdrátovým DCS-535 budou k dostání od června. Technologie 3 SPOT v žádném případě nenavyšuje cenu systémů, která se pohybuje od 9 990 Kč do 15 990 Kč.

Autor:

Nejčtenější

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Nejpoužívanější prohlížeč měl skromné plány. Chrome zásadně změnil web

Vývoj ikony prohlížeče Chrome

Prohlížeč Google Chrome používá k brouzdání po internetu většina uživatelů. Před deseti lety to přitom byl nenápadný...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Čína unesla část mezinárodního internetového provozu, chybou Nigerijců

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

V noci na dnešek se řada uživatelů ve Spojených státech i jinde musela vypořádat se nebývalým zpožděním služeb od...

Další z rubriky

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Vyzkoušeli jsme první 8K televizor. Kam se hrabe realita

První 8K televizor v testu. Samsung QE65Q900R

Jako první v České republice jsme vyzkoušeli televizor s 8K rozlišením, který v příštích týdnech přijde na český trh....

Podívejte se, jaké triky s videem vám umožní čipy nové generace

Desaturace videa v telefonu Huawei Mate 20 Pro

Moderní technologie leckdy stírají rozdíly mezi těmi, kdo umí, a těmi, kdo ne. A že dovedou přivřít i hodně rozevřené...

Najdete na iDNES.cz