Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Znáte dopravní předpisy? Nechte se z nich vyzkoušet!

aktualizováno 
Chystáte-li se, či již navštěvujete autoškolu a potřebujete-li pomoc s výukovou dopravních zákonů a značek, potom se vám může hodit program pro přípravu na závěrečné testy v autoškole. A pokud již řidičem jste, potom zbystřete. Požadavky na znalosti řidičů se zvýšily, a proto je dobré je prověřit.

K získání řidičského průkazu je nutno složit zkoušky a to jak písemné, tak i praktické. K výuce a testům můžete využívat klasické učebnice a nebo vyzkoušet modernější způsob. Tím je elektronická verze učebnice, která vás na zkoušky dokonale připraví.

Máte již řidičské oprávnění a říkáte si, že se vás něco takového netýká? Omyl! Nepodceňujte pravidla silničního provozu, není to jen o zkouškách a přeškoleních, jde hlavně o vaši bezpečnost a bezpečnost druhých. Požadavky na znalosti řidičů se zvýšily, nechte se programem otestovat jak dalece jste schopni řešit zapeklité situace na křižovatkách, či jak by jste druhému poskytli první pomoc. Pokud zjistíte, že nemáte odpovídající výsledky, nezoufejte, program vás to může naučit.

Programů pro výuku řidičů existuje celá řada, my jsme si dnes vzali na mušku produkt s označením Autoškola professional. Ten má na svědomí Jan Dobeš Software. Firma se zabývá vývojem velmi obsáhlého programu Autoškola professional, který je neustále v každodenním vývoji. Produkt je určen pro všechny, kteří se chystají na závěrečné testy, pro řidiče z povolání, na důkladné procvičení před povinným přeškolením nebo k upevnění životně důležitých znalostí každého řidiče.

Stažení a instalace
Domovskou stránku produktu naleznete na této adrese. Stáhnout si jeho demoverzi potom můžete zde – Autoškola professional (8.9 MB). Ta je určena pro všechny operační systémy Windows 95 a vyšší. Demoverze je omezena počtem nabízených otázek a také neobsahuje zákon o pozemních komunikacích  s náhledy  všech dopravních značek, kompletní vysvětlení jednotlivých situací na křižovatkách či automatické  aktualizace. Instalace je standardní, můžete si nechat vytvořit ikonku pro spuštění na ploše. V závěru instalace si program nechte spustit.

Program se vás zeptá na mód programu (bez síťových funkcí, nebo s nimi). Rozdíl je v tom, že s podporou sítě se veškerá data budou načítat a ukládat na server. Libovolný klient sítě bude pracovat se stejnými daty na serveru, není tak nutné mít na každém klientovi vytvořený nový profil. To se hodí především pro firmy apod. Potom klikněte na Vyzkoušet demoverzi.

Autoškola professional

Zadejte nového studenta
Otevře se hlavní okno programu společně s nápovědou. Nejprve musíte zadat nového studenta. To provedete kliknutím na dvě postavičky zcela nahoře. Nadefinujte si nového studenta a nezapomeňte sdělit řidičské oprávnění (jejich popisy se objeví po kliknutí na boxík). V detailním nastavení si definujte chování programu.

Autoškola professional

Rychle se zorientujte
Vyberte profil studenta. Na pravé straně si vyberte, zda chcete prozkoušet ze závěrečných testů, nebo se nechat učit či procvičovat otázky. Můžete si specifikovat, z čeho se necháte zkoušet. Kliknutím na šipku vpravo dole odstartujete vybrané. Program se přepne do celoobrazovkového režimu.

Autoškola professional

Zkouška naostro
Vlevo nahoře vidíte otázku a pod ní možné odpovědi. Odpovědi zvolíte kliknutím myši na čtvereček hned vedle možnosti. Dole naleznete informace o testu, jakož i zbývající čas a procentuální dokončení. Šipkou vpravo dole potvrdíte své odpovědi a přesunete se na další otázku. Chcete-li test ukončit předčasně klikněte na volbu Ukončit zobrazení přes celou obrazovku, a poté klikněte na červený křížek.

Autoškola professional

Kde hledat další funkce
Produkt obsahuje opravdu mnoho pomocných funkcí. Přístup k nim je umožněn prostřednictvím ikonek na hlavní liště. Na výběr tu tak máte prohlížení protokolů z provedených testů, prohlížení databáze studentů autoškoly, nahlížení do archívu zákonu (jen v plné verzi). Otázky lze navíc nejen prohledávat, ale i tisknout, takže si je můžete brát s sebou i na cesty a učit se neustále. Pomocí průvodce si můžete vybrat, co vše autoškola nabízí. Poslední tři ikonky slouží k záloze, aktualizaci a zobrazení grafické statistiky provedených testů. Kdybyste si někdy nevěděli rady, můžete využít modrého otazníku a vyhledáte perfektně zpracovanou nápovědu programu doplněnou i o obrázky.

Autoškola professional

Závěrem
Na první pohled se může zdát, že program je nepřehledný. Avšak již po několika minutách dostanete jeho ovládání do ruky a přijdete na to, že ovládání je logicky uspořádáno a tudíž i intuitivní. Navíc obsahuje řadu funkcí a vlastností pro co možná největší komfort „žáka“. Autoškola professional je vhodná nejen pro žáka autoškoly, ale i pro zkušeného řidiče, kterému perfektně osvěží paměť a doučí ho nové předpisy.

Program obsahuje všechny platné otázky pro získání řidičského oprávnění, navíc je pravidelně aktualizován a simuluje skutečné závěrečné testy včetně časového a obsahového faktoru a dokonce se dozvíte jaká byla vaše procentuální úspěšnost např. právě z křižovatek či dopravních značek apod. Plná verze Autoškola professional pro domácí použití přijde na 240 Kč a pokud se podíváme na to co vše umí, pak nám přijde cena přijatelná.Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

Ilustrační foto

Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

Najdete na iDNES.cz