Znáte všechny nástrahy dopravních předpisů? Vyzkoušejte se

aktualizováno 
Kromě programu pro zkoušení řidičů jsme pro vás tentokrát připravili program pro zašifrování obrázků, videa, zvuků a dalších souborů. Někomu může přijít vhod netradiční RSS čtečka pro hlavní lištu ve Windows XP, díky které vám již neunikne žádná zpráva z vašich webů. A pokud potřebujete synchronizovat PC s notebookem, pak jistě uvítáte jednoduchou utilitku, se kterou to bude hračka.

Zero Footprint Crypt 4.03.05 – freeware
Zabezpečení citlivých dat je stále žádanější a není dobré ji podceňovat. Abychom si mohli být jisti, že si naše soubory nebude moci kdokoliv prohlížet, či aby se do nich nedostala neoprávněná osoba, je zapotřebí zvolit hned několik druhů kombinací heslování a šifrování. Obecně platí „čím více jich zvolíme, tím se můžeme cítit bezpečněji“. Mnohdy však stačí i jeden výkonný program.

Dnes vám představíme Zero Footprint Crypt. Ten může jednoduchým způsobem zašifrovat vaše soubory s použitím některého ze 6 podporovaných algoritmů (Blowfish, Twofish, 3DES, RC4, Serpent and Rijndael). Jeho velkou výhodou je i vestavěný prohlížeč. Takže v programu si lze ještě před dešifrováním (extrahováním) prohlédnout obrázky, filmy, zvuky a navíc podporuje zobrazování ID3 tagů. Kromě toho vám Zero Footprint Crypt dovolí data dočasně dešifrovat do operační paměti, takže žádná informace o souboru (ani on samotný) se na disku neobjeví. Škoda jen, že se program poměrně dlouho spouští.

 • Program stahujte na této adrese (697 kB).
 • Zero Footprint Crypt

  Taskable RSS and OPML Browser beta - freeware
  Také jste propadli technologii RSS? Nemůžete být bez právě aktuálních zpráv? Chtěli byste je dostávat prostřednictvím doplňku v systémové liště (u hodin) přímo ve Windows XP? Potom zkuste program Taskable RSS and OPML Browser. Jde o velmi malou, ale hlavně nenáročnou RSS čtečku. Její velkou výhodou je, že pracuje v oznamovací oblasti, kde nezabírá žádné místo je neustále na očích a přitom vás však neustále informuje o nových zprávách na sledovaných serverech, aniž byste museli mít spuštěný nějaký browser či speciální RSS čtečku. Je omezena pouze na zobrazení titulku zprávy. Proto může být užitečná pro ty z vás, kteří chtějí být informováni, ale zprávu si nemusí ihned číst. Po instalaci se v liště objeví oranžový smajlík. Kliknutím si lze přidat své zdroje a odebrat ty předdefinované. Bohužel si moc nerozumí s češtinou a některé znaky nezobrazuje korektně.

 • Program stahujte na této adrese (131 kB).
 • Taskable RSS and OPML Browser beta

  ViceVersa Free 1.03 – freeware
  Pokud často pracujete na více počítačích např. doma a v práci, nebo si práci berete domů v notebooku, mohla by se vám hodit jednoduchá synchronizační utilitka. ViceVersa je totiž pomůcka, která porovnává, zrcadlí, synchronizuje a zálohuje složky a soubory na výměnných médiích i celých discích. Můžete si vybrat tři různé způsoby na srovnávání: podle času, CRC nebo obojího. Rozdíly se zobrazují vedle sebe, v přehledném grafickém uspořádání. Navíc program umožňuje synchronizovat pomocí automatického projektového manažera. Podporuje i celou řadu filtrů, díky kterým si nadefinujete přesně, co se bude zálohovat. Při synchronizaci můžete zachovávat staré přepsané nebo vymazané kopie souborů v záložním adresáři. Profesionální verze obsahuje ještě více vlastností.

 • Program stahujte na této adrese (673 kB).
 • ViceVersa Free

  PC Autoškola Holubec 2.19 - shareware
  Chystáte-li se, či již navštěvujete autoškolu a potřebujete-li pomoc s výukovou dopravních zákonů a značek, potom se vám může hodit výukový kurz. Ten vám může nabídnout aplikace PC Autoškola Holubec a navíc vás přezkouší ze všech 757 testovaných otázek (doplněných o obrázky) a to i formou bodovaného testu. Navíc obsahuje i dalších 261 otázek, které v testech vůbec nejsou. Samozřejmostí je rozdělení otázek podle skupin, takže se nemusíte učit otázky navíc.

  Program pracuje ve třech režimech. V režimu procvičování program špatně zodpovězené otázky ihned vrací až do úplného zvládnutí. V režimu zkoušení jde každá otázka pouze jednou, avšak máte možnost si chybně zodpovězené otázky uložit a dále se učit skutečně jen ty otázky, které neumíte a neztrácet zbytečně čas. Bodovaný test je složen z náhodně vybraných otázek, ale rozložení odpovídá skutečnému zkouškovému testu. Otázky můžete třídit podle jejich typu (pravidla provozu, dopravní značky, dopravní situace, technické podmínky, zdravověda) a pořadového čísla. Otázky lze vybírat postupným nebo náhodným výběrem. Nabízené odpovědi se automaticky míchají. Demoverze, určená ke stažení, má všechny funkce ostré verze programu, je omezena jen v počtu přístupných otázek (pouze 70 otázek). Plná verze stojí přijatelných 100 Kč.

 • Program stahujte na této adrese (1.5 MB). 
 • Autoškola  Nejčtenější

  Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

  Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

  V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

  Umělá inteligence (ilustrační foto)

  Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

  Maskování videa jako nikdy dřív. Adobe slibuje revoluční jednoduchost

  Maskování objektu ve videu pomocí Fast Mask

  Na každoroční konferenci Adobe MAX bylo možné nahlédnout do dílen vývojářů. Nás zaujal především nástroj na rychlé...

  Windows 10 po třech letech, tak by nyní vypadala Windows 11

  „Úvodní obrazovka“ v místě, kde před Windows 8 bývalo „Start“ menu.

  Tradiční schéma vydávání operačního systému Windows znamenalo, že se po třech letech objeví nová verze. Ne vždy se toto...  Najdete na iDNES.cz