Zoner Photo Studio 11, Photoshop Elements 7 a Google Picasa 3 v novém

aktualizováno 
Hned tři programy pro úpravu, archivaci a publikaci fotografií - Zoner Photo Studio, Photoshop Elements a Google Picasa - se dočkaly nových verzí. Podívejte se, čemu všemu se naučily. A seznámit se můžete i s aplikací na tvorbu screenshotů, která je automaticky posílá na vámi zvolené místo na internetu.

Zoner Photo Studio 11 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Zoner Photo Studio 11 – demo
Rok se s rokem sešel a brněnská společnost Zoner software vypustila do světa novou verzi svého programu pro uživatele digitálních fotoaparátů a skenerů. Zoner Photo Studio již v jedenácté verzi přináší funkce minulé verze a přidává pár užitečných navíc.

Tento produkt provádí uživatele celým procesem správy a zpracování digitálních fotografií. Umožňuje tedy nejen snímky získávat, ale také je upravovat, archivovat a publikovat. Nová verze přináší novinky jak pro pokročilé, tak i pro méně zkušené uživatele. Změnila se i grafika programu, sladěny jsou ikony s volitelnou velikostí v nástrojových panelech s možnostmi větší míry konfigurovatelnosti obsahu. Přibylo rovněž okno Akce, které zjednodušuje přístup ke všem právě dostupným nástrojům. Okno Prohlížeč se základními nástroji pro rychlé prohlížení obrázků nahrazuje nutnost otevírání celého okna Editoru se všemi nástroji. Nenároční uživatelé jistě přivítají přepracovaný systém automatické korekce celého obrazu, zautomatizování odstranění jevu červených očí, minimalizování odlesků, samočinné třídění snímků dle EXIF informací či nové možnosti generování fotoalb, a to i ve Flashi. Pokročilí uživatelé pak ocení podporu vícejádrových procesorů, vylepšenou práci s daty GPS, možnost přidávat vlastní popisky k fotografiím, dočasnou hladinu (otevírá cestu k používání pokročilých grafických postupů), magnetické laso či eliptický výběr, případně deformaci obrazu. K dispozici je pět verzí, přičemž ty hlavní jsou dvě. Pro běžné uživatele Home a pro profesionály Professional.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (62 MB).

  Zoner Photo Studio 11

  Photoshop Elements 7 – trial
  I majitelé digitálních fotoaparátů, kteří pro úpravu pořízených snímků používají program Photoshop Elements od společnosti Adobe, se dočkali nové verze. Ta s sebou přináší několik nových funkcí.

  Photoshop Elements 7 je dostupný pro Windows a slouží k uspořádání, úpravám, vytváření a sdílení fotografií s využitím editačního výkonu Photoshopu, který je určen pro profesionální použití. Nová funkce Vyčištění scény, založená na technologii Photomerge, umožňuje uživatelům štětcem odmazat nežádoucí předměty, například turisty na snímku z dovolené, kteří mohou rušit hlavní předmět fotografie. Nový inteligentní štětec vám může pomoci jedním tahem aplikovat efekty na specifické oblasti fotografie. S tímto nástrojem lze vylepšit také osvětlení nebo přidat bohaté textury s využitím některého z více než padesáti propracovaných efektů. Běžné úkony úprav, jako je vybělení zubů nebo projasnění modré oblohy, lze s nástroji pro rychlé opravy provést v jednom kroku. S novým filtrem, který je ideální pro portréty, lze změkčit povrchy se zachováním okrajů a detailů. Také nový výběr on-line alb založených na technologii Adobe Flash vám nabízí interaktivní zážitky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (445 MB).
  Photoshop Elements 7


  Google Picasa 3.0 – freeware

  Také Google nezůstává pozadu a usilovně vylepšuje svůj program pro úpravu, organizaci a publikování fotografií. Google Picasa se tak posunul do své třetí verze a přibylo několik vylepšení.

  Ten, kdo program využívá, nám jistě dá za pravdu, že již dlouho volá po retušovacím nástroji. V této verzi se ho konečně dočkal. K různým filtrům tak přibyla možnost fotografie editovat ručně, a to přímo pomocí myši. Různé nedodělky či škrábance tak lehce odstraníte, podobně jako v konkurenčních fotoeditačních programech. Přibyl i nový prohlížeč, takže své fotografie můžete prohlížet lehčeji a komfortněji. Zcela novou funkcí, u tohoto druhu programu by se dalo říci nečekanou, je možnost vytvářet videoklipy. Jestliže tedy například fotoaparátem pořizujete videa, můžete si je nyní upravit, a to včetně podpory HD. Upraveno bylo i odesílání obrázků do Google webové galerie, takže nyní pokud upravíte nějaký obrázek, automaticky dojde i k jeho znovunahrání do vašeho webového alba. Zapracovalo se i na vylepšení koláží, odstranění jevu červených očí, ořezávání fotografií atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,4 MB).
  Google Picasa 3.0


  Jet Screenshot 1.0 – freeware

  Existuje celá řada programů pro zachycování činnosti na pracovní ploše či pořizování screenshotů. Většina z nich je ukládá do předem nadefinované složky někde na pevném disku. Co však dělat, pokud byste je chtěli ukládat někam jinam? A to třeba hned na internet? Řešení naleznete v tomto produktu.

  Ukrajinský produkt Jet Screenshot je sice typickým zástupcem aplikací pro pořizování screenshotů, ale umí něco navíc. Pořízené snímky totiž umí umísťovat na internet. Dovoluje mu to vestavěný FTP klient. Po nahrání na vzdálený server máte k dispozici URL adresu nahraného obrázku a ten můžete třeba zaslat svému známému, aby se podíval na vámi pořízený screenshot. Zachytávat přitom můžete nejen celou obrazovku, ale i pouze její vybranou část. Snímky lze popiskovat či je ořezávat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).
  Jet Screenshot


 • Nejčtenější

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Chraňte svá data a identitu před počítačovými zločinci

  Ilustrační foto - kyberzločinci

  Kyberzločinci hledají stále nové možnosti, jak odcizit vaše data. Bojovat s nimi vám pomohou společnosti zabývající se...

  Spusťte si Android ve Windows, Linuxu či Macu

  Ilustrační foto - Android

  Chtěli jste hrát Android hry na počítači? Máte to mít. A je jedno, zda pracujete ve Windows, Linuxu či v Macu. Stáhněte...

  Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

  Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci Windows 10 October 2018...

  Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

  Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce
  Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

  Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní rozpočet financoval dětské skupiny a nově také mikrojesle. Do nich chodí hlavně děti, které nezískaly místo ve státní školce, ale jejich rodiče nastupují do práce dřív než po třech letech mateřské dovolené.  Najdete na iDNES.cz