Zoner Photo Studio 11, Photoshop Elements 7 a Google Picasa 3 v novém

aktualizováno 
Hned tři programy pro úpravu, archivaci a publikaci fotografií - Zoner Photo Studio, Photoshop Elements a Google Picasa - se dočkaly nových verzí. Podívejte se, čemu všemu se naučily. A seznámit se můžete i s aplikací na tvorbu screenshotů, která je automaticky posílá na vámi zvolené místo na internetu.

Zoner Photo Studio 11 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Zoner Photo Studio 11 – demo
Rok se s rokem sešel a brněnská společnost Zoner software vypustila do světa novou verzi svého programu pro uživatele digitálních fotoaparátů a skenerů. Zoner Photo Studio již v jedenácté verzi přináší funkce minulé verze a přidává pár užitečných navíc.

Tento produkt provádí uživatele celým procesem správy a zpracování digitálních fotografií. Umožňuje tedy nejen snímky získávat, ale také je upravovat, archivovat a publikovat. Nová verze přináší novinky jak pro pokročilé, tak i pro méně zkušené uživatele. Změnila se i grafika programu, sladěny jsou ikony s volitelnou velikostí v nástrojových panelech s možnostmi větší míry konfigurovatelnosti obsahu. Přibylo rovněž okno Akce, které zjednodušuje přístup ke všem právě dostupným nástrojům. Okno Prohlížeč se základními nástroji pro rychlé prohlížení obrázků nahrazuje nutnost otevírání celého okna Editoru se všemi nástroji. Nenároční uživatelé jistě přivítají přepracovaný systém automatické korekce celého obrazu, zautomatizování odstranění jevu červených očí, minimalizování odlesků, samočinné třídění snímků dle EXIF informací či nové možnosti generování fotoalb, a to i ve Flashi. Pokročilí uživatelé pak ocení podporu vícejádrových procesorů, vylepšenou práci s daty GPS, možnost přidávat vlastní popisky k fotografiím, dočasnou hladinu (otevírá cestu k používání pokročilých grafických postupů), magnetické laso či eliptický výběr, případně deformaci obrazu. K dispozici je pět verzí, přičemž ty hlavní jsou dvě. Pro běžné uživatele Home a pro profesionály Professional.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (62 MB).

  Zoner Photo Studio 11

  Photoshop Elements 7 – trial
  I majitelé digitálních fotoaparátů, kteří pro úpravu pořízených snímků používají program Photoshop Elements od společnosti Adobe, se dočkali nové verze. Ta s sebou přináší několik nových funkcí.

  Photoshop Elements 7 je dostupný pro Windows a slouží k uspořádání, úpravám, vytváření a sdílení fotografií s využitím editačního výkonu Photoshopu, který je určen pro profesionální použití. Nová funkce Vyčištění scény, založená na technologii Photomerge, umožňuje uživatelům štětcem odmazat nežádoucí předměty, například turisty na snímku z dovolené, kteří mohou rušit hlavní předmět fotografie. Nový inteligentní štětec vám může pomoci jedním tahem aplikovat efekty na specifické oblasti fotografie. S tímto nástrojem lze vylepšit také osvětlení nebo přidat bohaté textury s využitím některého z více než padesáti propracovaných efektů. Běžné úkony úprav, jako je vybělení zubů nebo projasnění modré oblohy, lze s nástroji pro rychlé opravy provést v jednom kroku. S novým filtrem, který je ideální pro portréty, lze změkčit povrchy se zachováním okrajů a detailů. Také nový výběr on-line alb založených na technologii Adobe Flash vám nabízí interaktivní zážitky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (445 MB).
  Photoshop Elements 7


  Google Picasa 3.0 – freeware

  Také Google nezůstává pozadu a usilovně vylepšuje svůj program pro úpravu, organizaci a publikování fotografií. Google Picasa se tak posunul do své třetí verze a přibylo několik vylepšení.

  Ten, kdo program využívá, nám jistě dá za pravdu, že již dlouho volá po retušovacím nástroji. V této verzi se ho konečně dočkal. K různým filtrům tak přibyla možnost fotografie editovat ručně, a to přímo pomocí myši. Různé nedodělky či škrábance tak lehce odstraníte, podobně jako v konkurenčních fotoeditačních programech. Přibyl i nový prohlížeč, takže své fotografie můžete prohlížet lehčeji a komfortněji. Zcela novou funkcí, u tohoto druhu programu by se dalo říci nečekanou, je možnost vytvářet videoklipy. Jestliže tedy například fotoaparátem pořizujete videa, můžete si je nyní upravit, a to včetně podpory HD. Upraveno bylo i odesílání obrázků do Google webové galerie, takže nyní pokud upravíte nějaký obrázek, automaticky dojde i k jeho znovunahrání do vašeho webového alba. Zapracovalo se i na vylepšení koláží, odstranění jevu červených očí, ořezávání fotografií atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,4 MB).
  Google Picasa 3.0


  Jet Screenshot 1.0 – freeware

  Existuje celá řada programů pro zachycování činnosti na pracovní ploše či pořizování screenshotů. Většina z nich je ukládá do předem nadefinované složky někde na pevném disku. Co však dělat, pokud byste je chtěli ukládat někam jinam? A to třeba hned na internet? Řešení naleznete v tomto produktu.

  Ukrajinský produkt Jet Screenshot je sice typickým zástupcem aplikací pro pořizování screenshotů, ale umí něco navíc. Pořízené snímky totiž umí umísťovat na internet. Dovoluje mu to vestavěný FTP klient. Po nahrání na vzdálený server máte k dispozici URL adresu nahraného obrázku a ten můžete třeba zaslat svému známému, aby se podíval na vámi pořízený screenshot. Zachytávat přitom můžete nejen celou obrazovku, ale i pouze její vybranou část. Snímky lze popiskovat či je ořezávat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).
  Jet Screenshot
 • Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

  Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

  Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Další z rubriky

  Objevte 13 užitečných doplňků pro Chrome

  Ilustrační foto - Chrome

  Poznejte doplňky, které ušetří data při surfování na internetu, budou informovat o nově příchozích e-mailech a aktivují...

  Tipy na weby: speciální adventní kalendář pro děti či elfské videopřání

  Dečko.českátelevize.cz/advent

  Děti milují adventní kalendáře. Jeden interaktivní se otevřel na internetových stránkách dětského kanálu Déčko. Dospělí...

  Software zdarma: zbarvení složek pro lepší orientaci či trezor na hesla

  Ilustrační foto - barvy

  Identifikujte složky ne podle názvu, ale podle barvy s programem Folder Painter. Chcete-li trezor pro hesla na PC,...

  Najdete na iDNES.cz