Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na vyzkoušení a zdarma: Češi opět na špici. Známe novinky v ZPS 18

aktualizováno 
Přepracované uživatelské prostředí, nedestruktivní úpravy, video ze snímků a další nové funkce v Zoner Photo Studio 18. Už nikdy velká nechtěná písmena díky CapsUnlocker. Co se připojuje do wi-fi sítě, pohlídá SoftPerfect WiFi Guard. A PS3 Media Server streamuje multimédia na různá zařízení.

Zoner Photo Studio 18 | foto: Technet.cz

Zoner Photo Studio 18

Brněnští vývojáři společnosti Zoner software připravili další verzi editoru pro úpravu fotografií a katalogizaci fotografií.

Asi nejzásadnější je opět změna v uživatelském prostředí a nutnost vlastnit Zoner účet. Přibyl průvodce prvním spuštěním a funkce pro sdílení fotografií. Došlo i ke sjednocení práce ve všech částech. Nová funkce Vyvolat nabízí nedestruktivní úpravy (nezapisují se do souborů) surových (RAW) a dalších snímků.
Vítáme vyčlenění prohlížeče, který tak automaticky nespouští velký Zoner. Katalog nově zobrazí náhledy a metadata fotografií i na odpojených přenosných discích, pomocí stromu poskytuje jiný pohled na klíčová slova a má našeptávač. V multimediální sféře se objevila možnost vytvářet ze snímků Full HD video včetně hudby a efektů.
Mezi další vylepšení patří i přirozenější expoziční úpravy světel a stínů, nový filtr Olejomalba, plná podpora 4K rozlišení a displejů s extrémně vysokým DPI nebo automatická geolokace snímků.

Zoner Photo Studio 18

Český editor pro snadnou úpravu a katalogizaci fotografií.

Operační systém: Win XP a novější
Licence: Trial
Vyžaduje instalaci: ANO
Čeština: ANO
PLUSY: průvodce, nedestruktivní úpravy, inteligentní import a katalogizace
MINUSY: nezjištěno
Hodnocení: 85 %

CapsUnlocker 1.1

Potřebujete-li psát všechna písmena kapitálkami, tak na klávesnici stisknete klávesu Caps Lock. Po nějaké době však zapomenete, že jste ji aktivovali a v případě, že nepíšete všemi deseti a koukáte na klávesnici, tak zjistíte, že napsaný text je opět velkým písmem. Tomu je však konec.

Díky programu CaplsUnlocker je možné nechat automaticky po určité době tuto klávesu deaktivovat – vlastně vypnout aktivaci v systému. Po spuštění program najdete v informační části hlavní lišty, že běží na pozadí systému. Po třiceti sekundách (přednastavená hodnota, kterou lze změnit) ji deaktivuje. Ale nemusíte se bát, že se tak stane v případě, že ji používáte. Dojde k tomu pouze při nečinnosti – tedy stanovená doba začne běžet od doby, kdy přestanete psát. A pokud byste chtěli tuto funkci vypnout úplně, tak stačí použít volbu Disable Caps Lock.

CapsUnlocker 1.1

Již nikdy omylem text psaný velkými písmeny.

Operační systém: Win XP a novější
Licence: Freeware
Vyžaduje instalaci: NE
Čeština: NE
PLUSY: deaktivace po stanovené době nečinnosti, lze zcela vyřadit klávesu Caps Lock, notifikace formou ikony
MINUSY: nezjištěno
Hodnocení: 85 %

SoftPerfect WiFi Guard 1

Komunikovat bez drátů je díky wi-fi snadnou záležitostí. Oříšek bývá však ve správném zabezpečení a také kontrole. Pokud byste chtěli sledovat, která zařízení se k vaší síti přesto připojují, zkuste tento program.

Umožňuje sledovat bezdrátovou síť, a kdykoliv se nějaké nové zařízení do ní připojí, odešle o tom hlášení prostřednictvím dialogového okna. Po spuštění program provede první kontrolu, během které jsou všechna nalezená zařízení klasifikována jako neznámá. Vy seznam můžete projít ručně a pojmenovat (u zařízení nechybí informace o výrobci, MAC adrese zařízení, doba odezvy a IP adresa). Při prvním spuštění musíte vybrat síťový adaptér a potom již vše pracuje automaticky bez zásahu uživatele. Seznam zařízení lze exportovat do textového souboru.

SoftPerfect WiFi Guard 1

Upozorní na připojení nového wi-fi zařízení do sítě.

Operační systém: Win XP a novější
Licence: Freeware
Vyžaduje instalaci: NE
Čeština: ANO
PLUSY: v pravidelných intervalech zjišťuje výskyt nově připojených zařízení, zobrazí řadu informací,
MINUSY: nemožnost zasílat informace o připojeních
Hodnocení: 80 %

PS3 Media Server 1.9

Oblíbený DLNA media server, který byl původně navržen pro Playstation 3. Avšak rozšířil se i o další zařízení a tak nyní podporuje Android, televizory některých značek, Kodi a další zařízení.

Koupíte-li si televizor, zjistíte, že je připraven pro DLNA. Koupíte-li si multimediální centrum, zjistíte, že i to je připraveno pro DLNA. Ale co nějaký software pro počítač, ze kterého byste takováto zařízení mohli „krmit“? PS3 Media Server je kompatibilní s DLNA a UPnP. Proto lze streamovat média z PC na jiná zařízení. Podporuje různé multimediální formáty (hudbu, video, obrázky). Nabízí řadu možností u nastavení překódování. Lehce se ovládá, stačí ho nainstalovat, určit obsah ke sdílení a ze zařízení na stejné síti pak můžete začít obsah přehrávat.

PS3 Media Server 1.9

DLNA media server pro streamování médií.

Operační systém: Win XP a novější
Licence: Freeware
Vyžaduje instalaci: ANO
Čeština: NE
PLUSY: multiplatformní stream server, lze nastavit jako služba Windows, lze nakonfigurovat překódování
MINUSY: nepodporuje všechna nejrozšířenější zařízení
Hodnocení: 80 %Nejčtenější

Okamura má na fotce z posilovny přifouknuté svaly. Jak poznat fotomontáž

Ukázka nepovedené fotomontáže z posilovny. Mřížka v pozadí ukazuje, k jakému...

Předseda SPD se na svém oficiálním profilu na Facebooku pochlubil fotkami z posilovny. Komentátoři si všimli, že fotka...

Prahu by zatopila radioaktivní voda. Ihned by umřely desítky tisíc lidí

Celkový pohled na Prahu zatopenou vodou z Orlické a Slapské přehrady v rámci...

Píše se rok 1982 a Prahu zasahuje mohutná přívalová vlna z protržené Slapské a Orlické přehrady. Je to dílo nepřítele...Dvakrát přežil ohnivé peklo a vrátil se do boje. Chybu udělal po válce

František Truhlář před válkou

Letec RAF František Truhlář přežil dvě těžké havárie při návratech z bojových letů. Při obou utrpěl těžké popáleniny,...

Proč chtěl Hitler Svatý grál a archeologie za ČSSR nebyla marxistická

Svastika na archaické řecké keramice (8. století před Kr., Archeologické muzeum...

Jedním z oblíbených triků propagandy a propagandistů je návrat k mýtům a ohýbání historie do podoby, která politickému...

Tohle astronomové ještě neviděli. Přiletěla první mezihvězdná planetka

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

V naší soustavě už více či méně dobře známe 750 tisíc různých planetek a dalších menších těles. Ale žádný z nich se...Další z rubriky

Vyčistěte si tablet od zbytečností nebo sledujte nezávislé filmy

Tablet pro práci zábavu.

Nová verze internetového prohlížeče Firefox přichází s radikálními změnami. Vyzkoušet můžete také aplikace na...

Nejlepší bezplatné programy pro kvalitní design

Ilustrační foto

Ani ten nejlepší grafický editor za vás nevytvoří působivý design. Vaše představy však mohou pomoci zhmotnit programy....

Tablet vám pomůže ochránit data v cloudu nebo pročistit e-maily

Tablet pro práci i zábavu

Aplikace na uchovávání upozornění z operačního systému Android vám může pomoci při problémech. Jiná vám pomůže pročisti...Najdete na iDNES.cz