Zrychlete si svého Firefoxe

aktualizováno 
Představíme vám ladící nástroj pro zkrácení načítání stránek a celkové doby práce s internetovým prohlížečem Mozilla Firefox. Zajímat by vás mohl i nový firewall pro kontrolu komunikace se sítí, nebo utilitka na zamykání klávesnice, myši, CD/DVD mechaniky atd. A nechybí ani antikeylogger, který odhalí monitorování vaší klávesnice.

Fasterfox 0.8.2 - freeware
Fasterfox je další z programů pro zrychlení načítání stránek v internetovém prohlížeči Mozilla Firefox. Jde o zásuvný modul (nikoliv samostatnou aplikaci), který zrychlí prohlížení webu díky tomu, že lépe využije dočasné soubory ze stažených stránek, čímž tedy nemusí být opakovaně načítány. Navíc můžete nastavit několik detailů pro způsob využití připojení k internetu. Třetí funkcí je blokování vyskakovacích oken (to už však Firefox umí v základní instalaci) a díky poslední funkci zjistíte, jak rychle se po aplikaci Fasterfoxu stránky načítají. To je indikováno pro každou stránku a údaj naleznete vpravo dole v zápatí.

Instalace je jednoduchá. Ve Firefoxu klikněte na link pro stažení a plug-in nainstalujte. Nyní v liště klikněte na Nástroje -> Možnosti. Na levé straně se objeví nová ikonka Fasterfox. Ta obsahuje celkem pět voleb, kterými můžete „ladit“ výkon Firefoxu. Poslední slouží spíše pokročilým uživatelům a dovoluje jim nastavit ručně řadu parametrů.

 • Program stahujte na této adrese (67 kB).
 • Fasterfox

  SensiveGuard 1.06 – freeware
  Na přelomu roku řada z nás bude muset řešit problém, jaký firewall zvolit místo produktu Kerio Personal Firewall. Pokud tedy i vy patříte mezi spokojené majitele tohoto řešení, potom se budete muset poohlédnout po jiném. Společnost Kerio totiž jeho vývoj končí.

  Jednou z náhrad by mohla být novinka SensiveGuard. Ta kombinuje firewall a real-time strážce souborů v síťovém provozu.. Díky tomu budete mít naprostou kontrolu nad provozem na síti (internetu). Kdykoliv se nějaká aplikace pokusí komunikovat se sítí a nebude pro ni vytvořené pravidlo, objeví se dialogové okno, které vás o komunikaci informuje. Až na základě vašeho rozhodnutí určíte, co jí firewall povolí. Filtruje jak protokol TCP, tak i UDP/IP. Všechny aktivity jsou zaznamenané, díky čemuž je možné kdykoliv později je analyzovat. K dispozici jsou také velmi bohatá nastavení, která dávají uživateli možnost přizpůsobit firewall vlastním potřebám.

 • Program stahujte na této adrese (1.4 MB).
 • SensiveGuard

  Toddler Keys 0.97 – freeware
  Toddler Keys je zajímavou systémovou pomůckou. Jednoduchým způsobem vám totiž umožní zamknout klávesnici vašeho počítače, dvířka od CD/DVD mechaniky, vyřadí používání myši a vyřadí možnost PC vypnout. Své uplatnění si tak najde např. nejen v knihovnách, internetových kavárnách, ale např. i doma, kde rodiče potřebují vyřadit některou z těchto funkcí před svým malým potomkem. Lze si nastavit také interval, po jehož uplynutí dojde automaticky k vypnutí klávesnice a myši. Pro zpětnou aktivaci je třeba zadat heslo „quit“. Toto heslo si lze však libovolně změnit tak, aby o něm nikdo nevěděl. Jde tedy o užitečnou utilitku, která si své uplatnění jistě najde.

 • Program stahujte na této adrese (480 kB).
 • Toddler Keys

  AntiKeylog 1.0 – freeware
  Máte strach z keyloggerů? Nechcete se nechat špehovat prostřednictvím vaší klávesnice? V dnešní době existuje mnoho programů a speciálních kódů, které dokáží špehovat aktivitu na počítači. Mezi jedny z nejhorších patří tzv. keyloggery. Ty zaznamenávají stisky na klávesách, které ukládají do souboru a nebo je ihned mohou posílat na vzdálený server, kde je může kdokoliv zneužít. Nejlepší obranou je používat ověřený software a nedovolit každé aplikaci komunikovat se sítí (firewall). Pokud máte podezření, že je systém již nakažen, zkuste program AntiKeylog. Program nemá žádnou databázi jako např. antiviry, ale používá heuristické (podle příznaků) vyhledávání. To znamená, že dokáže detekovat neznámé a speciálně pro váš počítač napsané trojany. Ale heuristika znamená i relativní nespolehlivost a falešné poplachy, což vyžaduje lepší znalosti počítače. Program například totiž nalezne i legitimní ovladače a utility, a je právě na vás, abyste odhalili, co používáte nebo víte, co to vlastně je za program a co by mohl být naopak keylogger. Ideální je porovnání s nějakým jiným počítačem.

 • Program stahujte na této adrese (214 kB).
 • AntiKeylog

  Nejčtenější

  Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

  DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

  Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

  Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

  Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

  Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

  Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

  Exekuce

  I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

  Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

  Nepovedené přistání Falcon 9

  Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

  Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

  Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

  Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

  Další z rubriky

  Zimní servis pro Windows. Zbavte systém zbytečností

  Ilustrační foto - výkon

  I Windows potřebují čas od času údržbu. Zbavit systém zbytečností či upravit nastavení pomohou komplexní programy...

  Stáhněte si zdarma: najděte zmizelý notebook a využijte vzdálené PC

  Ilustrační foto - zabezpečení

  Nespoléhejte na policii a zabezpečte svá zařízení proti ztrátě či odcizení. Stačí aktivovat aplikaci Prey. O stahování...

  Aplikace pro zdravý životní styl i kontrolu výdajů

  Tablet vám pomůže i s fyzickou aktivitou

  Aktualizovaná aplikace na správu poznámek získala například tmavý vzhled. Vyzkoušet můžete i software se zajímavým...

  Najdete na iDNES.cz