Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zvláštní oprávnění ve Windows pro babičku či dítě

aktualizováno 
Léta voláte po programu, který nastaví, co daný uživatel v systému může a co nikoliv? Ukážeme vám produkt, který nastaví individuální oprávnění pro každého uživatele Windows. Představíme i nástroj pro rychlé vyhledávání obrázků na internetu, či aktivaci spořiče přesunutím myši do rohu obrazovky. A chybět nebude ani aplikace pro filatelisty.
důchodci, počítač, univerzita třetího věku

důchodci, počítač, univerzita třetího věku | foto: Profimedia.cz

ThumbBot 1.4 – freeware
Potřebujete-li stáhnout více souborů ze serveru, potom pro tento účel pravděpodobně využijete služeb některého z download manažerů. Co však dělat, pokud byste si přáli stáhnout větší množství obrázků z internetové stránky?

V tom případě máte dvě možnosti. Buď na každý z obrázků jednotlivě kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit volbu pro uložení, anebo využít jednoduchého pomocníka. ThumbBot je totiž program, který se integruje do Internet Exploreru a slouží k rychlému vyhledávání obrázků. Díky tomu na webu velmi lehce naleznete obrázky a následně je můžete uložit či vytisknout. Ovládá se jednoduše. V IE s objeví nové tlačítko a v nástrojové liště nové dialogové okno, jenž umožňuje aplikovat několik filtrů (velikost obrázku, klíčová slova a ještě více), díky čemuž můžete snadněji nalézt hledaný obrázek. ThumbBot prohledává aktuální stránku do hloubky, kterou určíte v nastavení vy sami. Po vyhledání se objeví náhledy obrázků a vy si je můžete prohlédnout, řadit, kopírovat, zvětšovat atd. Procházení stránek běží na pozadí, lze ho kdykoliv přerušit a zobrazí se tak jen ty výsledky, které se stihly do té doby najít.

 • Program stahujte na této adrese (2,3 MB).

  ThumbBot

  Hot Corners 1.1 – freeware
  Co byste řekli na aplikaci, která umožňuje spustit šetřič monitoru pouhým přesunutím myši do rohu vaší obrazovky? Pokud se vám taková myšlenka líbí, mohli byste využít Hot Corners. Ta po spuštění a nastavení umožňuje pouhým přesunutím myši do jednoho ze čtyř rohů monitoru vyvolat definovanou akci. Na výběr máte celkem 7 možností. Nechybí tak aktivace screensaveru, vyhledávání v Google, vypnutí monitoru, zobrazení plochy atd. Jednoduchá pomůcka, která má však jednu chybu. Bohužel si nelze zvolit svou vlastní akci. Díky tomu by program dostal nový rozměr.

 • Program stahujte na této adrese (292 KB).

  Hot Corners

  1st Security Agent – shareware
  Potřebujete nastavit oprávnění uživatelů ve Windows? Že pro tento účel již používáte uživatelské účty, které však obsahují jen velmi omezené možnosti? Vyzkoušeli jste i Zásady skupin (obsahuje nástroje pro správu, které lze používat ke správě sítí, počítačů, služeb a dalších součástí systému), ale pořád vám chybí drobná konfigurace? A co kdybyste zkusili program pro detailní správu účtů? Tato bezpečnostní utilita dokáže znemožnit přístup k různým nástrojům v Ovládacích panelech, přiřadit uživatelům individuální profily, skrýt místní a síťové diskové jednotky, vypnout prostředí příkazového řádku, znepřístupnit položky v nabídce Start, editovat systémový registr, používat správce úloh, zakázat přístup k síti, povolit jen spouštění vybraných aplikací a další. Celkem na vás čeká více jak 500 možností, jak uživateli definovat jeho práva v systému Windows. Program je tak vhodný nejen pro rodiče, kteří mohou definovat svým dětem, co v PC mohou dělat a co nikoliv, ale především pro IT správce, jenž konečně na svých počítačích definují jasná pravidla.

 • Program stahujte na této adrese (1,1 MB).

  1st Security Agent

  Filatelop – demo
  Sbíráte-li známky, či se o ně zajímáte, potom byste neměli minout prográmek Filatelop. Jde totiž o jeden z nejlepších filatelistických programů pro evidenci a katalogizaci sbírky poštovních známek. Pro každou známku je možné definovat až 110 údajů, malý a velký obrázek ve formátu BMP nebo JPG a neomezený počet obrázků pro prezentaci a popis detailních informací o známce. Zadávání základních katalogových údajů, vlastních klíčových hesel, textových polí pro zápis vlastních poznámek a podrobných popisků známky. Produkt se prodává v několika verzích. Ten nejlepší obsahuje kolekci 300 různých ražených známek ČSR, protektorátu a ČR (1918-2006) a 100 ks různých známek z ciziny. Součástí programu je jednoduchý základní katalog většiny přiložených známek Československa a katalog známek ČR 2005 a 2006.

 • Program stahujte na této adrese (24,9 MB).

  Filatelop • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Najdete na iDNES.cz