Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zvláštní oprávnění ve Windows pro babičku či dítě

aktualizováno 
Léta voláte po programu, který nastaví, co daný uživatel v systému může a co nikoliv? Ukážeme vám produkt, který nastaví individuální oprávnění pro každého uživatele Windows. Představíme i nástroj pro rychlé vyhledávání obrázků na internetu, či aktivaci spořiče přesunutím myši do rohu obrazovky. A chybět nebude ani aplikace pro filatelisty.
důchodci, počítač, univerzita třetího věku

důchodci, počítač, univerzita třetího věku | foto: Profimedia.cz

ThumbBot 1.4 – freeware
Potřebujete-li stáhnout více souborů ze serveru, potom pro tento účel pravděpodobně využijete služeb některého z download manažerů. Co však dělat, pokud byste si přáli stáhnout větší množství obrázků z internetové stránky?

V tom případě máte dvě možnosti. Buď na každý z obrázků jednotlivě kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit volbu pro uložení, anebo využít jednoduchého pomocníka. ThumbBot je totiž program, který se integruje do Internet Exploreru a slouží k rychlému vyhledávání obrázků. Díky tomu na webu velmi lehce naleznete obrázky a následně je můžete uložit či vytisknout. Ovládá se jednoduše. V IE s objeví nové tlačítko a v nástrojové liště nové dialogové okno, jenž umožňuje aplikovat několik filtrů (velikost obrázku, klíčová slova a ještě více), díky čemuž můžete snadněji nalézt hledaný obrázek. ThumbBot prohledává aktuální stránku do hloubky, kterou určíte v nastavení vy sami. Po vyhledání se objeví náhledy obrázků a vy si je můžete prohlédnout, řadit, kopírovat, zvětšovat atd. Procházení stránek běží na pozadí, lze ho kdykoliv přerušit a zobrazí se tak jen ty výsledky, které se stihly do té doby najít.

 • Program stahujte na této adrese (2,3 MB).

  ThumbBot

  Hot Corners 1.1 – freeware
  Co byste řekli na aplikaci, která umožňuje spustit šetřič monitoru pouhým přesunutím myši do rohu vaší obrazovky? Pokud se vám taková myšlenka líbí, mohli byste využít Hot Corners. Ta po spuštění a nastavení umožňuje pouhým přesunutím myši do jednoho ze čtyř rohů monitoru vyvolat definovanou akci. Na výběr máte celkem 7 možností. Nechybí tak aktivace screensaveru, vyhledávání v Google, vypnutí monitoru, zobrazení plochy atd. Jednoduchá pomůcka, která má však jednu chybu. Bohužel si nelze zvolit svou vlastní akci. Díky tomu by program dostal nový rozměr.

 • Program stahujte na této adrese (292 KB).

  Hot Corners

  1st Security Agent – shareware
  Potřebujete nastavit oprávnění uživatelů ve Windows? Že pro tento účel již používáte uživatelské účty, které však obsahují jen velmi omezené možnosti? Vyzkoušeli jste i Zásady skupin (obsahuje nástroje pro správu, které lze používat ke správě sítí, počítačů, služeb a dalších součástí systému), ale pořád vám chybí drobná konfigurace? A co kdybyste zkusili program pro detailní správu účtů? Tato bezpečnostní utilita dokáže znemožnit přístup k různým nástrojům v Ovládacích panelech, přiřadit uživatelům individuální profily, skrýt místní a síťové diskové jednotky, vypnout prostředí příkazového řádku, znepřístupnit položky v nabídce Start, editovat systémový registr, používat správce úloh, zakázat přístup k síti, povolit jen spouštění vybraných aplikací a další. Celkem na vás čeká více jak 500 možností, jak uživateli definovat jeho práva v systému Windows. Program je tak vhodný nejen pro rodiče, kteří mohou definovat svým dětem, co v PC mohou dělat a co nikoliv, ale především pro IT správce, jenž konečně na svých počítačích definují jasná pravidla.

 • Program stahujte na této adrese (1,1 MB).

  1st Security Agent

  Filatelop – demo
  Sbíráte-li známky, či se o ně zajímáte, potom byste neměli minout prográmek Filatelop. Jde totiž o jeden z nejlepších filatelistických programů pro evidenci a katalogizaci sbírky poštovních známek. Pro každou známku je možné definovat až 110 údajů, malý a velký obrázek ve formátu BMP nebo JPG a neomezený počet obrázků pro prezentaci a popis detailních informací o známce. Zadávání základních katalogových údajů, vlastních klíčových hesel, textových polí pro zápis vlastních poznámek a podrobných popisků známky. Produkt se prodává v několika verzích. Ten nejlepší obsahuje kolekci 300 různých ražených známek ČSR, protektorátu a ČR (1918-2006) a 100 ks různých známek z ciziny. Součástí programu je jednoduchý základní katalog většiny přiložených známek Československa a katalog známek ČR 2005 a 2006.

 • Program stahujte na této adrese (24,9 MB).

  Filatelop
 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Další z rubriky

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Najdete na iDNES.cz