Nenechte se okrást přes internet až vyhrajete v naší soutěži

aktualizováno 
Pokud jste to stále ještě nestihli, ještě máte šanci zúčastnit se na stránkách Technet.cz soutěže o tři MP3 přehrávače, které se vám rozhodně budou hodit nejen o prázdninách. Seznamte se riziky internetového bankovnictví a nezapomeňte si na internetu najít plán na zbytek víkendu.

Pátek

Hudba zdarma a legálně aneb Výlety pana Broučka do 21. století

03.06. - Ve 22. týdnu nám Matěj předvedl, jak stahovat legálně hudbu, aniž bychom za ní museli platit, z Německa přivezl informace o novém PVP přehrávači a až z dalekého Japonska zase zprávičku o robopsovi, který vám klidně zavolá na mobil. My se s vámi nyní o jeho postřehy a zjištění chceme podělit.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Jaký telefonní tarif je pro vás ten nejvhodnější?

03.06. - V článku se podíváme na stálici mezi programy pro úpravu/prohlížení obrázků a tvorbu fotoalb, nebude chybět ani specialita, která prověří zabezpečení PC v síti. Na závěr se podíváme na produkt, jenž prozradí, který mobilní operátor vám nabízí nejvýhodnější tarif.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

HP Compaq nc 4200 aneb Hewlett Packard v ultralehkém provedení

03.06. - Společnost HP má ve své nabídce slušnou řádku modelů notebooků, jen několik z nich ale lze označit jako ultrapřenosné. Jedním z takových notebooků je model HP Compaq nc4200 s technologií Intel Centrino a hmotností 1,8 kg, který si dnes představíme formou souhrnného preview.
rubrika: Notebooky

Zahrajte si 3D tenis, a pak chvíli dobývejte planety

03.06. - Tento týden se doslova roztrhl pytel s předělávkami starých desktopových pecek pro naše PDA. Za zmínku stojí akční Midtown Madness 3 či postarší 3D akce Shadow Warrior. Pro vyznavače sportu doporučujeme vyzkoušet i nový Smart Tennis.
rubrika: Palmare

Souhrn článků: Nové ochrany proti kopírování přicházejí

04.06. - Tento týden jste si mohli nechat poradit od profesionála F. A. Brabce, jak správně používat kameru. Víte co dokáží lepší přijímače digitálního televizního vysílání? A jak uchráníte svá data před nenechavci?
rubrika: Prakticky

Neděle

Přehrajte si 250 hudebních formátů

05.06. - V dnešním přehledu zajímavých aplikací pro práci s hudbou vyniká zejména výborné Awave Studio, které přehrává neuvěřitelných 250 typů hudebních souborů a do 150 z nich umí také hudbu ukládat. Nechybí ani obvyklá dávka hudebních konvertorů, grabovacích programů a dalších užitečných aplikací.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Změřte si sílu svého infraportu

06.06. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. FIFA Confederations Cup pomůže s evidencí fotbalových zápasů. ThermoSwitch převede teploty na různé jednotky, AllExport zazálohuje důležité údaje a IR Monitor změří sílu signálu infraportu.
rubrika: Palmare

Levnější verze zrcadlovky Pentax *ist přichází

06.06. - Společnost Pentax se rozhodla, že přiblíží svou digitální jednookou zrcadlovku většímu okruhu zákazníků. Upravila na ní některé funkce, a rozhodla se pro snížení ceny. HP zase rozšířilo svou řadu kompaktních aparátů R.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Konečně digitální tuner USB včetně integrované antény

06.06. - Není to úplně nejmenší tuner, ale za to má integrovanou anténu. Díky ní by měl být příjem signálu DVB-T podstatně snadnější, nežli u konkurence. Především pro vlastníky notebooků se zde nabízí jedno zajímavé řešení pro příjem a záznam velmi kvalitního televizního signálu.
rubrika: Notebooky

Vyhrajte stylové MP3 přehrávače Panasonic

06.06. - Server Technet.cz vám ve spolupráci se společností Panasonic nabízí možnost vyhrát jeden ze tří MP3 přehrávačů a navrch 1GB SD kartu. Během následujícího týdne se bude soutěžit o celkem pět věcných cen.
rubrika: Byznys

Úterý

Přesný čas na vaše PC snadno a rychle

07.06. - Připravili jsme pro vás paletu programů, které se starají o automatické seřízení času v PC s časovými servery v internetu. Ty vám zaručí, že vaše hodiny budou vždy nastaveny na co možná nejpřesnější čas nejen v časovém pásmu, kde se aktuálně nacházíte.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Odborníci radí, jak se bránit rizikům internetového bankovnictví

07.06. - Internetové bankovnictví doslova láká různé nekalé živly, které využívají jakékoliv skulinky v zabezpečení počítače či pozornosti uživatele, aby pronikly k jeho účtu. Víte, co na vás v internetové džungli čeká a co proti tomuto nebezpečí můžete dělat?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Která banka vám nabídne nejlepší obranu?

07.06. - Internetové bankovnictví, tak jako každá jiný produkt má své klady i zápory. Mezi klady patří bezesporu možnost mít aktuální přístup ke svému účtu 24 hodin denně. Zápory pak spočívají ve zvýšené míře rizika při práci s účtem prostřednictvím sítě internet. Jak na něj banky reagují?
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Palm M125 - Stařík s měsíční výdrží na AAA baterie

07.06. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. Tentokrát se jedná o Palm M125, který sice nevyniká po stránce technické, na baterie však vydrží několik týdnů a navíc svým majitelům připraví spoustu adrenalinové zábavy.
rubrika: Palmare

Prezentujte elegantně s Keytec: namísto myši laserové ukazovátko

07.06. - Tajwanský KeyTec představil náhražku myši dosud nutné při prezentování. A nahradil ji něčím dávno používaným. Nyní namísto myši stačí jen inteligentní laserové ukazovátko. Světelný senzor vyhodnocuje polohu laserového bodu a s jeho pomocí simuluje pohyb myši.
rubrika: Notebooky

Středa

Microsoft táhne do boje proti nelegálnímu software

08.06. - Microsoft každý týden navštíví několik prodejců hardwaru v přestrojení za obyčejného zákazníka. Jak vypadá mystery shopping na vlastní kůži? Hlavní snahou mystery shoppingu je snížit nabídku i poptávku po nelegálních programech.
autor: Dita Eckhardtová
rubrika: Byznys

V Praze můžete vidět první procesor Intel z roku 1971

08.06. - Letos si připomínáme čtyřicáté výročí Mooreova zákona, který charakterizuje vývoj počítačů a je aktuální i dnes. Při té příležitosti připravila společnost Intel ve spolupráci s Národním technickým muzeem ojedinělou výstavu, která představuje historii a vývoj mikroprocesorů.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Malý a levný set-top box, který nadchne nejen nenáročné uživatele

08.06. - Digitální vysílání se i přes svůj zkušební provoz dostává stále více do popředí. Přinášíme vám další test set-top boxu, který je nejen miniaturní, ale také se snadno ovládá. Může za to především kompletní počeštění a jednoduché ovládání.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Slovníky pro kapesní zařízení (1.) - PocketLingo

08.06. - Slovníky potřebuje ke své práci skoro každý, od studentů po technické pracovníky. Proto postupně vznikla celá řada aplikací a slovníkových databází a tak je poměrně těžké si vybrat. Nejznámější česko-cokoliv slovníky si proto postupně představíme.
rubrika: Palmare

ATI znovu překonává Nvidii

08.06. - Jeden z největších výrobců grafických čipů, kanadská společnost ATI, hodlá v červenci 2005 uvolnit pro hráčský trh svou první víceprocesorovou platformu pod názvem CrossFire. Podle všeho bude disponovat lepším výkonem, obrazovou kvalitou a vyšší kompatibilitou než konkurenční Nvidia SLI.
rubrika: Hardware

Čtvrtek

Spoje MHD ve 300 městech zdarma či evidence výdajů

09.06. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Datrys vám pomůže s luštěním křížovek. S MetreM vám již neujede žádný dopravní spoj, XpenseTravel se zase postará o evidenci vašich výdajů.
rubrika: Palmare

MP3 přehrávač, který nebudete schovávat

09.06. - Nový stylový přehrávač K7 od Qoolqee kombinuje netradiční design i maximální výbavu. Zaujmout proto může i ty, kteří místo všemožných blikátek a pěkných ikon v přehrávači, ocení věci jako podpora 3D zvuku, přítomnost line-in či kvalitní ekvalizér.
autor: Ondřej Zach
rubrika: Digitál

Zbavte se Ctrl+Alt+Del při přihlašování do Windows

09.06. - Víte, kde lze povolit automatické stahování souboru z webu v Internet Exploreru? Jak rychle zjistíte používanou verzi Windows? Ukážeme, jak vypnete požadavek na Ctrl+Alt+Delete při přihlášení k systému a nebudou chybět ani postupy pro vrácení dříve instalovaného ovladače.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Levný notebook s rychlou ATI X700 a AMD: Acer Aspire 3020 se představuje

09.06. - Aspire je klasickou ukázkou notebooku, který může mít rychlou grafickou kartu, ale nemusí být vůbec drahý. Kombinace Mobile AMD Sempron a ATI Mobility Radeon X600 nebo X700 dávají se sadou ATI i náročným uživatelům solidně rychlý hardware se zajímavým poměrem cena/výkon.
rubrika: Notebooky

Pátek

Značkové domácí kino nemusí být vždy drahé

10.06. - Společnost Pioneer je obecně známá svou špičkovou kvalitou svých výrobků jejichž koupí rozhodně neprohloupíte. Ačkoli platí, že za známou značku a špičkovou kvalitu je nutné si pořádně připlatit. Výjimka potvrzuje pravidlo a nové systémy domácího kina Pioneer řady DCS jsou toho jasným důkazem.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Přečtěte si vaše oblíbené rádio

10.06. - Chytl vás zajímavý způsob rozhlasového vysílání s označením Podcast? Máme pro vás čtečku na jeho přijímání. Co byste řekli na nástroj pro převod pošty v Outlooku do PDF, HTML apod? Nechybí vám produkt na hromadné přejmenování souborů či snímání obrázků z aplikací? Užitečné nástroje naleznete v článku.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

iTunes poráží P2P sítě

10.06. - V 23. týdnu roku 2005 nám mr. Brouček přinesl do redakce zprávy o tom, že portál iTunes pro legální stahování hudby, začíná šlapat na paty některým peer2peer sítím, přinesl nám informace o novém robotovi na sekání zahrady, Bluetooth MP3 přehrávači či úžasném univerzálním dálkovém ovladači Philips.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Vyberte si víkendový program na internetu

10.06. - Počasí už se umoudřilo a venkovní teploty se začínají blížit těm tradičním letním. Pučící příroda nás láká ven, poznávat její letošní krásy. Protože už začala sezona venkovních sportů a turistiky, připravili jsme pro vás výběr stránek, které vám mohou pomoci při rozhodování, co s načatým víkendem.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Rozsviťte žárovky a vyčistěte vesmír od ufonů

10.06. - Máme před sebou příjemný víkend a jelikož nám počasí moc nepřeje, je o to víc času na odzkoušení nových her pro handheldy. Dnes se vydáme na lov kachen, poohlédneme se po jedné akční legendě a samozřejmě celou přílohu uzavřeme rubrikou Klasika.
rubrika: Palmare

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: jak na synchronizaci Google kalendáře s Outlookem

Ilustrační foto - kalendář

Propojit mezi sebou kalendáře Google a Outlooku a synchronizovat umí Outlook Google Calendar Sync. Přenosný prohlížeč...

Tipy na weby: Sledujte nonstop záběry kamer v ČR nebo kupte auto

Webcams.cz

Je u vás deštivo a myslíte si, že na druhé straně republiky určitě svítí slunce? Přesvědčte se z PC či smartphonu a...

Za dva měsíce Twitter smazal 10 000 účtů, které odrazovaly od voleb v USA

Twitter (ilustrační snímek)

Twitter pokračuje v boji proti podvodným účtům. Za poslední dva měsíce smazal další tisíce účtů.

Najdete na iDNES.cz