Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Souhrn článků: Digitální televize opustila v Česku kolébku

aktualizováno 
Experimentální digitální vysílání DVB-T bylo sice zahájeno již v roce 2000. Jaké zajímavé události přinesl v této oblasti loňský rok a co můžeme očekávat letos? Kodak mění logo. Stáhněte si zdarma dokumenty, encyklopedie a příručky pro každý den. Nástupce současných DVD dorazí do Česka na jaře.

Sobota

Displej na SD kartě vám ukáže volné místo

07.01. - Stalo se vám někdy, že potřebujete rychle zjistit zbývající volnou kapacitu na vašich paměťových kartách? Zkoušet namátkou, na které zbývá nějaké volné místo, je zdlouhavé. S novinkou od tchajwanského výrobce pamětí společnosti A-Data vám bude stačit jediný pohled.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Souhrn článků: Pozor, zaměstnavatel vás sleduje

07.01. - Máte v práci kamery? Víte, kdy je smí zaměstnavatel používat a jaká máte práva? Soukromí totiž nekončí za dveřmi vašeho bytu. Úchvatná novoroční přání, která raději nikomu neposílejte. Číňané budou vyrábět elektřinu z trávy. Tisíce virů útočí na váš počítač. A bude hůř!
rubrika: Prakticky

Neděle

Vylepšete si fotky ze Silvestra

08.01. - Silvestrovské veselí je opět na rok za námi a tak nezbývá než vzpomínat, třeba při prohlížení fotek. Pokud se vám nějaká z nich ne úplně povedla, zkuste ji vylepšit třeba programem PhotoAcute Studio z dnešního přehledu zajímavých aplikací pro práci s videem a grafikou.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Další legendární logo se mění. Kodak chce foto, co se přizpůsobí uživateli

09.01. - Nedávno přistoupila ke změně loga a sloganu Intel inside firma Intel. Mnohem starší známku nyní mění i společnost Kodak. Ta na veletrhu CES vedle nového loga představila i nové fotoaparáty.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Foto & Kamery

Složte si origami nebo vyhledávejte pohodlně Wi-Fi sítě

09.01. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Program KoolWeekDay určí den v týdnu podle zadaného data. Tascal Close All ukončí jedním kliknutím všechny aplikace, Hitchhiker je vyhledávač hotspotů a Origami On The Go vás naučí tajům origami.
rubrika: Palmare

Digitální televize již opustila kolébku. Bude letošek v této oblasti revoluční?

09.01. - Experimentální digitální vysílání DVB-T bylo sice zahájeno již v roce 2000. Jaké zajímavé události přinesl v této oblasti loňský rok a co můžeme očekávat letos?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

Sledujeme televizi na notebooku! Test TV tuneru přes USB

09.01. - Televize mobilně! Nejlepší z obou televizních světů - digitální i analogový příjem - umožnuje sledovat nový tuner TV Walker Hybrid. V miniaturním balení se skrývá kompletní řešení digitální i analogvé televize, rádia i stříhání videa. Je o co stát? Podle nás i ano, ačkoliv zápory jsou neuvěřitelné.
rubrika: Notebooky

Rychlý internet má ve světě 205 mil. V Česku 450 tis

09.01. - Podle analytické firmy Point Topic stoupl loni celosvětově počet přípojek vysokorychlostního připojení k internetu o třetinu. Na konci loňského prosince bylo podle odhadů na světě 205 milionů uživatelů ADSL, kabelového připojení a dalších technologií. ADSL se na tom podílí zhruba 64 procenty.
rubrika: Internet

Testy na řidičák budou nově přes počítač

09.01. - Na „křížkování“ papírových testů na konci autoškoly zapomeňte. V polovině roku tradiční testy nahradí počítačový systém, přes který se budou nově skládat řidičské zkoušky.
rubrika: CheckTech

Windows se prosazuje i v kapesních přehrávačích

09.01. - Microsoft představil na veletrhu CES tři nové přenosné přehrávače hudby a videa. Na vývoji Portable Media Center se podílely firmy Toshiba, Tatung a LG Electronic, které připravily jen mírně odlišné varianty přehrávačů.
rubrika: MP3 & Audio

ALPI chce zakázat bezplatný internet v Praze

09.01. - Bezplatný přístup k internetu v Praze může být podle Asociace lokálních poskytovatelů internetu (ALPI) v rozporu s volnou hospodářskou soutěží. Mohou být také porušena pravidla pro poskytování veřejné podpory. Asociace kvůli tomu podala podněty k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
rubrika: Internet

Úterý

Stáhněte si zdarma dokumenty, encyklopedie a příručky pro každý den

10.01. - V dnešní sbírce programů jsme pro vás připravili několik dokumentů, díky kterým si rozšíříte své dovednosti a doplníte vzdělání. Víte například, jak se bezpečně chovat v digitálním věku? Neznáte význam odborného výrazu? Nevíte, jak pečovat o svůj chrup, nebo, jak poskytnout první pomoc?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Palm m515 – Do sběru určitě nepatří

10.01. - Další díl seriálu dlouhodobých zkušeností s použitými PDA nás zavede ke stále ještě používanému a užitečnému zařízení. Palm m515 byl ve své době chloubou, avšak i dnes umí být překvapivě užitečný. Za patnáct set z něho vytlučete více, než z některých dnes prodávaných přístrojů.
rubrika: Palmare

iPod Video: precizní kousek techniky s několika málo mouchami

10.01. - Do redakce nám na recenzi dorazil nový iPod se schopností přehrávat video (30 GB za 11 099 Kč s daní, šedesátigigová verze stojí 14 799,-). Spolu s ním kurýr přinesl i dockovací stanici (1 220,-), dálkový ovladač Apple Remote (930,-) a AV kabel k propojení s televizí (620,-).
rubrika: MP3 & Audio

Metropolitní síť WiMAX již dorazila do Čech

10.01. - Společnost Wia včera spustila po několikaměsíčním testování ostrý provoz své služby WIA MAX, která je založen na očekávaném bezdrátovém standardu WiMAX. V současné době je nabízena v regionech Kutná Hora, Čáslav, Velké Meziříčí, a na Chebsku. Letos by mělo přibýt dalších 10 menších měst.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Noste si svůj iPod Nano v opasku

10.01. - Patříte mezi milovníky iPodu a hledá nějaké zajímavé příslušenství pro váš přehrávač? Co byste říkali na stylový opasek, který má ve sponě místo, kam přesně pasuje iPod Nano.
autor: Pavel Škopek
rubrika: MP3 & Audio

Nissan představil auto speciálně pro počítačové hráče

10.01. - Automobil už dlouho nepředstavuje jen prostředek k přesunu z bodu A do bodu B. Již před mnoha desetiletími se stal i výrazem stylu majitele. Rodiny se vozí v prostorných MPV, ředitelé firem v limuzínách, jejich manželky v prťavých „nákupních taškách“. A co pařani propadlí počítačovým hrám? I pro ně teď existuje auto na míru.
rubrika: CheckTech

Konec jedné éry. Apple se loučí s PowerBooky - MacBook Pro nastupuje

10.01. - Konec jedné éry. PowerBooky již nebudou. Apple představilo po intelovském iMacu i nové nástupce PowerBooku - též s technologií Intel. Inovovaná sada Centrino, tentokráte se jménem Core Duo, tepe uvnitř nových Applů. Do konce roku 2006 má být celá produktová řada převedena k Intelu.
rubrika: Notebooky

Středa

Nechte si poradit, jak dobře nafotit panoráma hor

11.01. - Celkové pohledy na horách zdůrazňují jejich monumentalitu. Někdy můžeme celkové pohledy označit za panoramatickou fotografii. Ta se může vytvářet speciálními panoramatickými přístroji a s pomocí příslušného softwaru i běžnými digitálními kompakty. Jak lépe zachycovat vznešenou horskou krásu?
rubrika: Foto & Kamery

Kdo dělá co na českém Internetu? To napoví průzkum

11.01. - Chováním uživatelů na českém Internetu se pravidelně zabývá průzkum NetMonitor. Výsledky výzkumu ukazují, jaké skupiny obyvatelstva se nejčastěji připojují k Internetu a co lidé na síti nejčastěji dělají. Jaké jsou zajímavé závěry této sondy?
rubrika: Internet

iPAQ hw6900 - nadupaný komunikátor podruhé

11.01. - Nový PocketPC phone společnosti HP sice ještě nebyl oficiálně oznámen, přesto jsou již známy detailní informace o něm. Model hw6900 přijde s novými Windows, Wi-Fi a lepším procesorem. GPS stejně jako digitální fotoaparát zůstávají.
rubrika: Palmare

Opravte si kritické problémy ve Windows a Office

11.01. - Další dvě záplaty přidala společnost Microsoft k v lednu již jedné vydané. Obě jsou označeny jako napravující kritické chyby, takže by neměly uniknout vaší pozornosti..
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Steve Jobs: Apple osvobodil Intel a nabízí Photocast

11.01. - V podvečer desátého ledna představil šéf společnosti Apple Computer na pravidelné akci MacWorld řadu novinek. Server Technet.iDNES.cz byl při přímém přenosu pořádaném pro Evropské novináře v Londýnském televizním centru BBC. Co je u Apple nového?
autor: Roman VšetečkaJan KužníkPavel Škopek
rubrika: CheckTech

Školní docházku ohlídá čip

11.01. - Dobry den, vase dite dnes neprislo do skoly." Takovou esemesku nebo e-mail by mohli za pár týdnů dostat někteří z rodičů dětí ze Základní školy v liberecké Lesní ulici. Škola má připravený systém, který nahlásí opozdilce a záškoláky rodičům. O zařízení se zajímají další školy.
rubrika: CheckTech

Český Telecom zlevní a zrychlí internet

11.01. - Český telecom zlevnil rychlý přístup na internet a zvýšil rychlosti. Vyplývá to z velkoobchodní ceny, kterou má MF DNES k dispozici a již Telecom dává měsíc dopředu svým konkurentům.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Očistěte si Windows od zbytečného balastu

12.01. - Používáte všechny služby Windows XP? Pokud ne, tak proč některé z nich nevypnete a tím tak systému neulehčíte? Začněte používat hardwarové profily a podívejte se, jak vypnout technologii ActiveX pro zvýšení zabezpečení v IE. Zajímá vás jak odstranit zavaděč Linuxu či, jak změnit schéma Windows XP pro přihlášení?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Nástupce současných DVD dorazí do Česka na jaře

12.01. - Jedním z hlavních taháků letošního ročníku mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky CES, který proběhl minulý týden v Las Vegas, byl souboj o příští generaci DVD. Letos se na trhu objeví první přístroje i disky.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Video & TV

Spása pro zablokovaný telefon a krtkova důlní dobrodružství

12.01. - Přinášíme vám další přehled programů pro Symbian. Smart Hider slouží k ochraně osobních dat v mobilním telefonu. Phone Unlock umí změnit zapomenutý bezpečností kód telefonu, Expense Tracker je určen k zaznamenávání výdajů a Rush Mole 3D je atraktivní hra s krtkem v hlavní roli.
rubrika: Palmare

Ve Windows Vista bude hrát kytarista

12.01. - Robert Fripp, který hraje na kytaru ve skupině King Crimson rozezvučí přicházející Windows.
rubrika: CheckTech

Poslední šance na založení účtu na Post.cz

12.01. - Dnes oficiálně oznámila firma Czech On Line, že vyměnila uživatele freemailové služby Post.cz s firmou Seznam.cz za její uživatele dial-up připojení k internetu. Seznam zároveň potvrdil informace, že neumožní zakládání nových účtů v doméně post.cz.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Žena bojuje s Goliášem RIAA

12.01. - Organizace RIAA se podobá Goliáši, která ve svém tažení proti hudebním pirátům nemilosrdně každého smete. Nyní se však našel David, který by se tomuto Goliáši postavil.
rubrika: MP3 & Audio

Obchodník s pixely získal víc než milión dolarů

12.01. - Prodejce pixelů, 21letý student Alexi Tew, vydělal na své miliónové stránce ještě podstatně více peněz, než milión dolarů, o který původně usiloval. Posledních tisíc dostupných pixelů se rozhodl nabídnout na internetové aukci eBay.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Internet

Bluetooth textilní klávesnici stočíte do ruličky

12.01. - Britský výrobce textilu Eleksen ukázal na CES2006 v Las Vegas klávesnici, kterou je možné srolovat - senzory a elektronika uvnitř to vydrží. Přes Bluetooth je možné spojit se s počítačem nebo PDA či chytrým telefonem. Kdy nahradí běžné klávesnice a kolik bude stát?
rubrika: Notebooky

Pátek

Bzzz! - Lov na mouchy začíná

13.01. - Hledáte rychlou a nenáročnou hru, která zabaví jak dospělé, tak děti? Pak určitě vyzkoušejte chytlavý Bzzz! Po omezenou dobu ho navíc pro palmy můžete stahovat zcela zdarma.
rubrika: Palmare

Nainstalujte si jen takový software, který určitě chcete

13.01. - Používáte rádi programy Google, ale nechcete je instalovat jeden po druhém? Chtěli byste k nim získat i další nástroje pro zabezpečení PC zdarma? Potom zkuste jejich nový produkt. Dále nechybí ani automatický kontroler došlé pošty s možností třídit spam na straně serveru či zprůhledňovač oken ve Windows a generátor Sudoku.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Svět sobě: objevte odpovědi na většinu otázek

13.01. - Podobně jako si národ sobě postavil Národní divadlo, celý svět se podílí na vytváření obrovské encyklopedie. Se svými 3,5 mld. zobrazení za měsíc má Wikipedie šanci stát se nejrozsáhlejší encyklopedií na světě. Tuto neděli slaví 5. výročí svého vzniku.
rubrika: Internet

Padla první pokuta v ČR za chybnou cenu akcií na webu

13.01. - Provozovatel webového serveru Patria Online dostal od Komise pro cenné papíry pokutu ve výši 150 tisíc korun. Komise mu klade za vinu zveřejnění nepravdivé zprávy o cenách akcií. Jde o historicky první pokutu, kterou komise za podobný prohřešek udělila.
rubrika: CheckTech

ČTÚ hledá sexy datum pro ukončení analogového vysílání

13.01. - Český telekomunikační úřad bude navrhovat, aby termín definitivního vypnutí nynějšího analogového televizního vysílání měl podobu snadno zapamatovatelného data.
rubrika: Digitální televize

Nikon se do budoucna soustředí na digitální fotoaparáty

13.01. - Japonský výrobce fotografických a optických přístrojů Nikon zruší výrobu téměř všech klasických fotoaparátů. Z osmi druhů, které dnes vyrábí, bude dál vyrábět jen dva, ostatní nahradí výrobou digitálních fotoaparátů.
rubrika: Foto & Kamery

ČTc uvažuje o digi TV v MPEG4, nejsou však přijímače

13.01. - Provozovatel digitálního televizního multiplexu C Český Telecom uvažuje o vysílání v modernějším kompresním formátu MPEG4. Problémem však je, že většina doposud prodávaných set-top boxů tuto normu zatím nepodporuje.
rubrika: Digitální televize

Nová rozhlasová stanice dostala do vínku tři třináctky

13.01. - Nová rozhlasová stanice Českého rozhlasu právě spustila své vysílání. Dostupná je éteru, na internetu a od února i v prvním řádném digitálním multiplexu A.
autor: Roman Všetečka
rubrika: CheckTech

Američané se obávají teroru ve vesmíru

13.01. - Americká administrativa se obává, že by teroristé mohli zneužít kosmické lodě podobně jako letadla. Proto bude důkladně prověřovat všechny vesmírné turisty.
rubrika: CheckTechNejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Druhá přechodová síť pro nové televizní vysílání DVB-T2 nabízí Novu

Aktuální (leden 2018) pokrytí signálem DVB-T2 v přechodovém multiplexu 13...

Společnost Digital Broadcasting spustila v lednu dva nové vysílače přechodové sítě DVB-T2. Lidé si v ní naladí...

Česká televize odloží start vysílání v DVB-T2 až na příští rok

Mapa pokrytí signálem přechodové sítě DVB-T2 na konci listopadu 2017.

Vstup České televize do nové generace pozemního televizního vysílání přijde později, než se původně očekávalo.

Najdete na iDNES.cz