Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - prohlížeče obrázků

aktualizováno 
Internet je dnes a denně zahlcován obrázkovými soubory. Pro jejich pohodlné prohlížení je zapotřebí rychlý a pohodlný viewer. Nabízíme vám popis a stažení těch nejlepších, které kdy spatřily světlo světla. Proč obrázky neprohlížet pohodlně?

Obrázky patří neodmyslitelně k internetu. Pro jejich on-line prohlížení je určen některý z webových prohlížečů, které jsme vám nabídli ke stažení v minulém článku. Ale co dělat, pokud máte obrázky uloženy na disku?

A což takhle dát si Testovač CD?

Recenze zajímavého prográmku s výstižným názvem Testovač CD se prakticky v den vydání promítla i do rubriky Stahuj, kde byl v minulém týdnu nejstahovanější. Podruhé za sebou se dařilo i utilitě pro virtuální mechaniku – Virtual CD. V pátek se také objevila další záplata na jeden z nejpoužívanějších produktů společnosti Microsoft. Kancelářský balík MS-Office se totiž dočkal třetí záplaty.

Obrázky snadno a lehce

V dnešním, tématicky zaměřeném článku, se budeme věnovat prohlížečům obrázků. Většina dnešních programů patří mezi kvalitní aplikace, které jsou navíc i zdarma. Mezi základní funkce každého z nich patří nastavení kontrastu, světel, barev, filtrů, efektů, fullscreen, slideshow. Některé podporují zobrazení více jak 30 grafických souborů.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet

Název

Download Accelerator Plus

Virtual CD

Testovač CD

Verze

5.3.0.0

4.5

1.1

Popis

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale zároveň čtyři části souboru, které se po dokončení zkompletují a jsou plnohodnotné. Tímto procesem se download urychlí.

Program sloužící k emulaci vaší CD-ROM mechaniky. Virtuálních mechanik si může vytvořit až 22.

Český program pro testování integrity CD disků. Program provede test libovolného CD media a na závěr vás informuje o jeho celkové čitelnosti.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.6 MB

8.1 MB

120 kB

Staženo celkově/týdně

9374x/389x

3241x/675x

820x/820x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

SpeedBit

Microtest GmbH

IGI

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Prohlížeče internetových stránek

Zoner Media Explorer 5
Přísloví o zlatých českých ručičkách opět našlo živnou půdu. Brněnská firma Zoner software se svým novým programem Media Explorer 5 dosáhla prestižního ocenění Best of Invex a zařadila se mezi absolutní špičku mezi grafickými prohlížeči a editory pro úpravu digitálních fotografií.

 • Stahujte na této adrese (13 MB).
 • IrfanView 3.75
  Jde o oblíbený freewarový prohlížeč a konvertor obrázků, který je navíc i v českém jazyce. Podporuje nejrozšířenější grafické formáty včetně animovaných gifů. Také umožňuje přehrávat mnoho zvukových, animačních a filmových souborů. Mezi jeho přednosti patří rychlé prohlížení adresářů, prezentační mod, dávkové konverze, snímání obrazovky, vyřezávání části obrázku a různé efekty.

 • Stahujte na této adrese (808 kB).
 • Češtinu stahujte na této adrese (54 kB).
 • XnView 1.46 Full version
  Tento jednoduchý nástroj, který patří do kategorie freeware, je určen především k prohlížení, drobným úpravám a konverzi grafických souborů, přičemž jej lze využít i k přehrávání multimediálních souborů. Implementované funkce, značné množství importních filtrů a relativně miniaturní instalace dělají z této aplikace vhodného pomocníka pro každého uživatele.

 • Stahujte na této adrese (3.9 MB).
 • Ulead Photo Explorer 7.02
  Software je určen pro rychlé prohlížení obrázků a jejich drobné úpravy. Kromě prohlížení obsahuje i několik základních funkcí pro úpravu. Podporuje značné množství grafických a animačních formátů. Navíc je freeware, takže ho můžete používat bez omezení.

 • Stahujte na této adrese (13 MB).
 • 20/20 2.2
  Pro většinu uživatelů asi neznámý prográmek pro prohlížení obrázků. Program zahrnuje řadu funkcí: změnu velikosti obrázku, rotaci, obrácení a zrcadlení. Také je schopný vytvářet a promítat diapozitivy, tvoří miniatury a vytváří pozadí pro internetové stránky.

 • Stahujte na této adrese (3.6 MB).
 • CoffeeCup Free Viewer Plus 2.6
  Jednoduchý prohlížeč, který navíc obsahuje emailového a FTP klienta. Mezi jeho základní rysy patří také podpora ZIP archivů. Prohlížet lze snad všechny grafické formáty včetně animovaných gifů. Umožňuje také vytvářet html stránky s náhledy zvolených obrázků.

 • Stahujte na této adrese (3.74 MB).
 • Dimin Image Viewer 2.2.6
  Rychlý a šikovný prohlížeč obrázků. Má všechny základní vlastnosti dobrého prohlížeče: podporu drag-and-drop, filtry, konvertor barev, změnu velikosti obrázku, rotace, nastavení průhlednosti, full screen, náhledy atd. Podporuje skoro všechny formáty obrázků. Program je freeware.

 • Stahujte na této adrese (508 kB).
 • Abracadabra 1.3
  Zajímavý program, pomocí kterého můžete prohlížet obrázky a také editovat soubory formátu TXT a RTF. Asi nejzajímavější vlastností programu je hyperimage (HIM), jedná se o textový soubor asociovaný s obrázkem. Jedním kliknutím tak můžete pohybovat dokumenty nebo programy.

 • Stahujte na této adrese (620 kB).
 • ACDSee 5.0
  Program patřící mezi nejrychlejší a nepraktičtější prohlížeče grafických formátů vůbec. Podporuje více jak 40 grafických formátů. Jeho poslední verze umožňuje konverzi mezi několika formáty a náhledy na obrázky v jednotlivých adresářích. Program je však shareware a po uplynutí zkušební lhůty je nutné jej vykoupit.

 • Stahujte na této adrese (10.3 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Sdílejte data v novém revolučním P2P klientu Shareaza 1.7, editujte zvuk v multitrack editoru Audacity 1.1.1, grabněte si CD na harddisk FreeRIPem, proberte hudební sbírku v Songs-DB 1.3, a to vše zdarma! K tomu ještě nová verze MPEG enkodéru TMPEGEnc, CD Architect 5.0a a mnohem více...

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Autor:  Nejčtenější

  „Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

  Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

  Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

  Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

  Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

  Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...  Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

  Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

  Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

  Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

  Pražské groše z říčanského pokladu

  Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

  Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

  Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

  Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

  Ilustrační foto - notebook

  JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

  Naučte Windows pracovat i s netradičními komprimovanými archivy

  Počítačový kód

  Windows od verze XP obsahuje integrovanou funkci pro rozbalení a balení souborů do jednoho balíčku. Pokud se však...

  Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

  Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

  Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

  Najdete na iDNES.cz