Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - s čím na FTP?

aktualizováno 
Internet v posledních letech neslouží jen jako nepostradatelný zdroj informací. Mezi jeho další, v současnosti nejpoužívanější služby patří přenos dat pomocí různých protokolů. Pro přenos nebo stěhování dat můžete vyzkoušet mnoho programů, mezi ty nejrozšířenější se řadí FTP klienty.

Ten, kdo disponuje dostatečně silným připojením k internetu, se již někdy jistě zabýval otázkou využití potenciálu sítě k přenosu dat. K její realizaci vám stačí opravdu málo - disponovat nějakým kvalitním programem. Zkuste tedy využít služeb některého námi doporučovaného FTP klientu.

Nejen nové verze SW stálic
O tom, že společnost Microsoft své aktivity v posledních letech velice slušně rozvíjí, vás jistě může přesvědčit hned několik jejích zajímavých projektů. Mezi jeden z posledních patří právě vývoj P2P klienta - ThreeDegree. Jde o nový komunikační nástroj, zaměřený především na mladé lidi se společným zájmem - Internet. Příznivcům internetového browseru Opera by pak zcela jistě neměla ujít další upravená verze, tentokrát s označením 7.02 - stahujte zde. Také výborný komunikační a chatovací nástroj ICQ se dočkal vylepšené verze Lite build 1150. Ta nyní navíc disponuje skinovatelností a Invisible a Visible listem. Více o nových vlastnostech v tomto článku. Před několika dny pak softwarový gigant Microsoft vypustil počeštěnou verzi multimediálního přehrávače Windows Media Player 9.0, ale zapomněl nás o tom tak trochu informovat (žádná oficiální zpráva). A v závěru týdne se pak objevila nebezpečná chyba ve Win ME a další verze open source video kodeku XviD.

Přenášíme a stěhujeme data
Celosvětová síť Internet je zdrojem informací. Webové servery chrlí dennodenně tuny informací a poštovní servery někdy praskají pod tíhou doručených emailů. Ale to není vše, co nám internet může nabídnout. Mezi další nejoblíbenější služby patří přenos souborů pomocí FTP protokolu. Díky němu se ke svým souborům nebo novým verzím oblíbených programů máte možnost dostat během několika vteřin. Zejména pak v případě přenosu většího počtu souborů ve složitějších adresářových strukturách se bez kvalitního a rychlého FTP klientu neobejdete.

Poznámka: Programů pro přenos dat opět existuje po celém světě nespočet, a tak jsme se do dnešního přehledu snažili vybrat ty nejlepší.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

ICQ Lite

Folder Shield 2001

Verze

1.3 Final

Build 1150

1.2

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Odlehčená verze chatovacího nástroje ICQ. Nově přibyla možnost vkládání uživatelů do Invisible a Visible Listu. Program umožňuje také skinování a další nové funkce.

S pomocí tohoto SW schováte bezpečně celé adresáře, včetně vnořených podadresářů. Jde o jeden z nejrychlejších bezpečnostních programů vůbec. Svá citlivá data tak budete mít pod zámkem během několika vteřin.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

1.9 MB

1.1 MB

Staženo celkově/týdně

3079x/514x

2506x/1227x

381x/381x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

ICQ Inc.

BaxBex Software

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

FTP klienti:

CuteFTP 5.0.1 - shareware
Jde o snadno ovladatelný FTP klient, umožnujicí přenos souborů po internetu. Společnost GlobalSCAPE si od nové verze s označením CuteFTP 5.0 slibuje především rychlejší a snadnější způsob, jak přenést velké množství souborů přes jakoukoliv síť. Program je velmi přehledný i pro začátečníky. Umožňuje třídění místních i vzdálených adresářů a disponuje drag and drop uploadování souborů.

 • Stahujte na této adrese (2.8 MB).

  AbsoluteFTP 2.0.4 - shareware
  Mezi přednosti tohoto software patří zejména velké množství funkcí se snadným a intuitivním ovládáním. Uživatelé se tak v něm rychleji dokáží zorientovat. Svým vzhledem připomíná Průzkumníka (drag and drop funkce). Dokáže stahovat více souborů z jednoho serveru najednou. Nechybí ani možnost zaslání konkrétního příkazu přímo FTP serveru. Stahování lze nastavit i přes příkazovou řádku.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).
 • FlashFXP 2.0 - shareware 
  Velmi zdatný FTP klient s podporou navázání na přerušený spojení. Podpora proxy a http. Uploadování se provádí metodou táhni a pusť. Disponuje velmi pěkným grafickým prostředím.

 • Stahujte na této adrese (2.1 MB).
 • FTP Voyager 9.1 - shareware 
  Program s velmi příjemným vzhledem, ovládáním a množstvím funkcí. Mimo jiné disponuje plánovačem, technologií táhni a pusť a přenosem více souborů z jednoho serveru. Možná také uvítáte filtry, díky kterým lze nadefinovat zobrazení konkrétních souborů dle kritérií.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).
 • SmartFTP 1.0.973 - freeware 
  Tento klient je vybaven jen minimem funkcí, které jsou zapotřebí pro komunikaci s okolím. Perfektně zvládá výpadky serverů a spolupracuje s proxy. Velice dobře je také řešeno přepínání mezi jednotlivými servery. Bez většího nastavení jde z tohoto pomocníka dostat maximum. Navíc je lokalizován do češtiny.

 • Stahujte na této adrese (5.4 MB).
 • Češtinu stahujte zde (178 kB).
 • WS_FTP Pro 7.6 - shareware
  Jde o produkt, který nachází svůj okruh zájemců především mezi méně náročnými uživateli. V základním menu disponuje jen hlavními funkcemi (táhni a pusť, synchronizace...), zbytek je pak ukryt v jednotlivých menu. Má integrovaná dvě volitelná uživatelské rozhraní. Dále obsahuje několik utilit pro pohodlnější práci se vzdáleným serverem.

 • Stahujte na této adrese (2.8 MB).
 • BulletProof FTP 2.43 - shareware
  Disponuje většinou standardních funkcí jako ostatní FTP klienti. Mezi jeho silné stránky patří zejména uložení aktuálního stahování a jeho následné obnovení a možnost offline procházení navštívené struktury serveru. Stahuje i přes proxy, firewally a HTTP.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).
 • FTP Commander 5.90 - freeware
  FTP klient, jenž je zdarma a disponuje srovnatelnými funkcemi s většinou podobných programů (kopírování, mazání, vytváření adresářů...). Komunikuje s proxy, firewallem. Existuje i ve verzi Pro.

 • Stahujte na této adrese (580 kB).
 • LeechFTP 1.3 - freeware
  Obsahuje opravdu vše, co by klient měl mít. Mimo základních funkcí disponuje přehledem všech připojených, probíhajících a dokončených transferů. Plná podpora drag and drop.

 • Stahujte na této adrese (623 kB).
 • IW FTPort Client v. 3.60.375 - freeware
  IW FTPort Client je český FTP klient se světovými parametry. Obsahuje mnoho užitečných funkcí jako paralelní přenosy, navazování přerušeného přenosu, plánování dávek pro stahovaní (časovaná FTP fronta), draq&drop, ftp konzolu, přenosy celých adresářů, atd. Ve verzi bez šifrovacích modulů je zdarma. Máte-li zájem o šifrování, je vám k dispozici 30denní demoverze.

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).
 • AceFTP 3 Free - freeware 
  Jde o volnou verzi AceFTP klienta s nabídkou základních funkcí. Nechybí tak integrovaný prohlížeč, přenos více souborů, navázání na přerušený přenos a monitorování. Pro verze nabízí navíc snímky serveru a mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).
 • LapLink FTP 2.0.1.3 - freeware
  Odlehčená verze FTP klienta společnosti LapLink, která je navíc zdarma. Pracuje s více servery najednou a vzhledem se podobá Průzkumníku ve Windows.

 • Stahujte na této adrese (2.7 MB).
 •  

  Audio a MP3 programy
  Bombou dnešního vydání je betaverze proslulého editoru GoldWave 5.01. Následuje vypalovací software CDRWin 3.9C, přehrávač komprimovaných alb Album Player 2.11, nová verze legendárního AudioGrabberu 1.82, mp3Trim 1.85 pro střih MP3 souborů a mnoho dalších.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Chraňte včas své elektronické zařízení.
  Chraňte svůj tablet před viry a hackery a za odměnu si zahrajte

  Bezpečnostní rizika dnes číhají i na majitele mobilních zařízení, takže jsme do dnešního přehledu zařadili i antivirovou aplikaci, která se postará i o ochranu...  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Ilustrační foto
  Uložte si obsah obrazovky na později či pro kamaráda

  Zapomeňte na klávesu Print Screen, screenshoty se dnes pořizují zcela jinak – snadněji, automaticky a to třeba včetně celé webové stránky. Perličkou je možnost...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.