Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - s modemem bezpečně na síť

aktualizováno 
Chcete mít absolutní kontrolou nad tím, kolik měsíčně proserfujete pomocí své telefonní linky? Bojíte se stránek a pochybných programů, které bez vašeho souhlasu přesměrovávají spojení na barevné, více zpoplatněné linky? Pak zkuste dnešní porcičku nástrojů, věnující se programům pro modem.

Telefonického připojení přes vytáčené spojení, tzv. dial-up, využívá v současné době zhruba polovina české internetové populace. Modem je v domácnostech natolik rozšířen, že programátoři pro ně vytváří stále nové a nové aplikace. Ty pak nejen usnadňují práci, ale dokonce i chrání vaši kapsu.

Softwarový týden
V uplynulém týdnu se programová novinka v podání CloneDVD dočkala opět nové verze s označením 1.1.7.1. V ní došlo k vnitřní optimalizaci jádra a odchycení dalších chyb. Přehráváte-li nebo komprimujete video ve formátu XviD, pak by vás mohly zajímat nové verze dvou oblíbených videokodeků. U človíčka uManiacs se objevila vývojová verze 26.02.2002.1100.exe (353 kB) a Koepi`s vydal verzi 24062003-1 (389 kB). Již čtvrté letošní aktualizace se dočkaly ovladače základních desek, osazené VIA čipsety. VIA Hyperion 4-in-1 4.48, jak se drivery označují, s sebou přináší drobnou úpravu S-ATA funkcí. Vlastníte-li OS Windows XP a novější či WMP, pak by vaší pozornosti zcela jistě neměly uniknout dva hotfixy pro tyto produkty. Jeden napravuje chybu driveru USB 2.0 ve Windows XP a druhý pak opravuje díru v multimediálním přehrávači Windows Media Player 9.0.

Telefonické připojení k síti
Pro modemy existuje celá řada aplikací, které dokáží ochránit vaši kapsu. Ty se dělí na dvě oblasti: tarifikátory a omezovače přesměrování vytáčeného čísla. Zabrousili jsme do českých programátorských dílen a nestačili jsme se divit, kolik programů pochází právě od nich. Jedny z prvních aplikací, které se hojně využívaly pro modemy, byly nástroje, sloužící k měření celkových nákladů připojení k internetu. K nim byly nedlouho poté přidány další programy, jež zamezují jakékoliv nastavení či změnu vytáčeného čísla. Právě tzv. dialerů (hlídačů telefonického připojení) v poslední době přibylo jako hub po dešti. Mají za úkol jen jedno - zamezit přesměrování na barevné linky, které jsou tarifikovány v desítkách až stovkách korun za minutu. Existuje totiž značné procento pochybných stránek, které přenastavují vytáčené připojení. Vy na první pohled sice nic nepoznáte, ale o to horší pak bude vaše překvapení za vyúčtování telefonu v řádech tisíců korun. Toto a ještě více umějí nástroje v dnešním přehledu. 

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Download Accelerator Plus

Microsoft Baseline Security Analyzer

Verze

2.03 Final

5.3.0.0

1.1

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Nástroj otestuje váš systém (OS NT/2000/XP, Office 2000/XP, IE, SQL, serverový OS či IIS), zda-li je správně nastaven a vybaven nejnovějšími opravami. Najde-li jakoukoliv díru, automaticky vás o tom bude informovat a dokonce navrhne způsob, jak nebezpečné místo zabezpečit.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

1.8 MB

2.8 MB

Staženo celkově/týdně

8875x/381x

20770x/240x

718x/718x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

SpeedBit Ltd.

Microsoft

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Aplikace pro modemy:

Connection Meter 5.3.9 - shareware
Program sloužící k měření celkových nákladů připojení k internetu, a to nejen na českém, ale i slovenském webu. Sleduje každé telefonické připojení sítě, umožňuje správu účtu telefonického připojení a dokonce umožňuje tarifikaci i dvoukanálového ISDN.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • EXPRESS basic 1.03 - freeware
  Program vznikl pro efektivní a přesné měření protelefonovaných poplatků za internet. Vyniká svou profesionalitou a jednoduchostí v ovládání. Sleduje tok dat, rychlost, s jakou se zařízení připojuje, či průběžnou rychlost. Samozřejmostí je měření nákladů za připojení.

 • Stahujte na této adrese (759 kB).
 • KTP 1.0.0.41 - shareware
  Provádí kontrolu telefonického připojení sítě (hlavně připojení k internetu). Eviduje veškerá připojení k poskytovateli včetně nezdařených pokusů a jejich podrobný průběh. Umožňuje sledovat a evidovat i několik připojení současně. Vypočítává náklady vzniklé telefonickým spojením i náklady vzniklé zprostředkováním spojení dle zadaných tarifů. Tarify lze definovat globálně nebo individuálně pro jednotlivé dny a zvlášť pro svátky.

 • Stahujte na této adrese (5.4 MB).
 • Internetové stopky 2002.12.15 - freeware
  Program zobrazuje cenu připojení k internetu podle zvoleného cenového programu. Kromě ceny zobrazuje i to, jak dlouho jste připojeni. Informace o spojení si můžete nechat exportovat do souboru. Samozřejmostí jsou pak i zvuková upozornění před koncem impulsu. V současné době byla aktualizace programu pozastavena, proto jsou na oficiálních stránkách ke stažení i zdrojové kódy.

 • Stahujte na této adrese (30 kB).
 • Connect WATCH Delux 1.4/700 - freeware
  Connect WATCH je svižná mini aplikace pro měření času a výpočet ceny připojení k síti internet. Výpočet ceny je založen na předpokladu modemového připojení, tedy pomocí telefonní linky. Poskytuje všechny základní vymoženosti, které s monitorováním připojení souvisejí: statistiky, automatická detekce tarifního pásma s podporou tarifu Internet, detekce připojení, ale i něco navíc - skiny, editor tarifů, připomínač, správce připojení.

 • Stahujte na této adrese (950 kB).
 • Účtování internetu - freeware
  Velmi jednoduchý program, který po zadání vstupních dat zjistí, kolik vás bude stát připojení k internetu pomocí vytáčené linky.

 • Stahujte na této adrese (480 kB).
 • chechIP 1.1 - freeware
  Utilita slouží jako jednoduchá, ale účinná ochrana proti tzv. dialerům, které přesměrují vaše internetové připojení (vytočí je bez vašeho vědomí) na zahraničního operátora a váš účet za telefon naroste do závratných částek. Utilita kontroluje každé dvě sekundy IP adresu, při povolené změně jednou pípne (pokud je IP adresa v povoleném intervalu nebo se odpojí modem od internetu), na neznámé připojení vás upozorní výstražnou hláškou a zvukovými signály.

 • Stahujte na této adrese (176 kB).
 • Internetový PES 1.2 - shareware
  Připojujete se k internetu pomocí modemu? Jste si jisti, že se připojujete na správné telefonní číslo a že vám nepřijde vysoký účet za telefon, za volání na tzv. "Žluté linky"?. Zkuste vyzkoušet tuto aplikaci, jež dokáže odhalit tzv. "Podvodné volání" a upozornit na ně.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).
 • OptimAccess Dial 8.0 - freeware
  Funkce pro ochranu nastavení a voleb Telefonické připojení sítě, které jsou součástí modulu OptimAccess Extension. Zamezuje nechtěným i chtěným zásahům uživatelů do nastavení internetového připojení.

 • Stahujte na této adrese (507 kB).
 • IPControl 1.01 - freeware
  Obrana proti tzv. dialerům, kteří přesměrují vaše internetové připojení (vytočí je bez vašeho vědomí) na zahraničního operátora a váš účet za telefon naroste do závratných částek. Program neustále sleduje IP adresu počítače a při sebemenší změně vás upozorní.

 • Stahujte na této adrese (286 kB).
 • InCoS 2.0 - shareware
  Permanentní hlídač telefonického připojení sítě. Hlídá počítač před objekty, které zneužívají váš modem k připojování k placeným linkám, a vás před tisícovými účty za telefon. Program pracuje po odblokování číslem získaným při registraci.

 • Stahujte na této adrese (1.6 MB).
 • Dial-up LAN manager 1.1 - freeware
  Při připojení k síti internet vyšle program na straně serveru upozornění všem klientům o novém připojení. Dle nastavení klientů pak dojde k přehrání nastaveného zvuku a změny vzhledu Tray ikony. Uživatelé pak mají možnost sledovat dobu připojení, objem přenesených dat, resp. činnost připojení. Hlavní funkcí je možnost dálkového odpojení. Při odpojení od sítě internet jsou všichni klienti informováni: na PC klienta je přehrán zvuk dle nastavení a je změněn vzhled tray ikony.

 • Stahujte na této adrese (743 kB).
 • Audio a MP3 programy
  Volně šiřitelný klavírní VST syntezátor 4Front Piano, kompletní mixážní studio Orion Platinum, aktualizovaný přehrávač Winamp 3, multitrack editoru, nové klienty P2P sítí Blubster, iMesh a Overnet, rekordér zvukových smyček zdarma, MP3 utilitky a multimediální centra čekají v přehledu pro tento týden.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  24.06.2003 Když počítač nepracuje tak, jak má
  17.06.2003 Textové editory
  10.06.2003 Zbavte se nepotřebného software
  03.06.2003 Posviťte si na pevný disk
  20.05.2003 Snímáme a ukládáme plochu v PC
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Chraňte včas své elektronické zařízení.
  Chraňte svůj tablet před viry a hackery a za odměnu si zahrajte

  Bezpečnostní rizika dnes číhají i na majitele mobilních zařízení, takže jsme do dnešního přehledu zařadili i antivirovou aplikaci, která se postará i o ochranu...  celý článek

  Tablet pro práci i zábavu
  Tablet pomůže s bezpečným surfováním i upozorní na chybu v Bluetooth

  Z nových a zajímavých aplikací pro tablety s Androidem jsme tentokrát vybrali například šikovného pomocníka na zaznamenávání poznámek, nástroj na prodloužení...  celý článek

  Ilustrační foto
  Uložte si obsah obrazovky na později či pro kamaráda

  Zapomeňte na klávesu Print Screen, screenshoty se dnes pořizují zcela jinak – snadněji, automaticky a to třeba včetně celé webové stránky. Perličkou je možnost...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.