Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - testujeme výkonnost počítače

aktualizováno 
Zřejmě každý počítačový uživatel touží po informaci, jak se změní výkon PC sestavy po provedeném upgrade či vyladění systému. Proto jsme pro vás připravili kompletní sadu testovacích programů, které vám podají všechny údaje o výkonu každé komponenty.

Včerejším dnem skončil test vánočních PC sestav. Máte-li zájem zjistit, jak jste na tom co do výkonu vy a vaše sestava, připravili jsme pro vás sadu testovacího software, kterým jsme podrobili i vánoční sestavy v redakčním testu.

Připravte se na rychlou jízdu
Hned začátkem týdne společnost VIA Technologies, největší výrobce čipsetů pro základní desky, změnila označení svých driverů 4in1 a zároveň uvedla novou verzi optimalizovanou pro čipové sady KT400 a P4X400. Jejich server byl neustále vytížen, a tak jsme vám nabídli lokální downolad i z našich stránek.

Bohužel se zvěsti kolem uvedení finální verze DirectX 9 nepotvrdily, a tak si ještě jeden týden počkáme. Mezi tím se objevila nová verze Detonátorů pro grafické karty nVIDIA, tentokrát pro OS Linux.

Testujeme
Každý počítačový "guru" touží po zjištění výkonu svého počítače. Dnes jsme tedy připravili sadu programů pro měření  a porovnávání výkonů sestav a jejich  komponent. Připomeňme jen, že prvních 8 benchmarků slouží všem testerům jako referenční nástroj ke zjišťování výkonu PC. Sadu software jsme ještě doplnili dalšími třemi benchmarky jako bonus. Po provedení testů pak můžete snadno a lehce srovnávat své komponenty s recenzovanými na specializovaných serverech.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet

Název

Download Accelerator Plus

CPUsage

VIA Hyperion 4in1

Verze

5.3.0.0

1.2

v4.45

Popis

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale zároveň čtyři části souboru, které se po dokončení zkompletují a jsou plnohodnotné. Tímto procesem se download urychlí.

Utilitka pro softwarové ukončování operačního systému Windows. Při poklesu vytížení procesoru pod určité procento, dojde k vypnutí PC.

 Nová verze ovladačů pro čipové sady VIA, tentokrát s označením 4in1 Hyperion v4.45. Optimalizovaná pro čipsety: KT400 a P4X400. 

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

1.6 MB

454 kB

1.3 MB

Staženo celkově/týdně

11322x/479x

296x/296x

530x/530x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

SpeedBit

TFM Group

VIA Technologies

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Software pro výkonnostní testy:

PCMark2002
Testovací program PCMark2002 je nejkomplexnější software na testování hardware PC a to i u přenosných počítačů. Podporuje poslední procesory od AMD a Intel. Obsahuje nový test Pixel Shader, který podporují jen nové karty nVIDIe (GeForce 4) a ATI (Radeon 8500).

 • Recenzi na tento program najdete v tomto článku.
 • Stahujte lokálně na této adrese (8.8 MB).

  3DMark 2001 SE
  Populární benchmark, jehož hlavním účelem je poskytnout informace o výkonu počítače v 3D hrách akcelerovaných prostřednictvím DirectX. Komplexní syntetický program pro otestování grafické karty.

 • Recenzi na tento program nejdete v tomto článku.
 • Stahujte lokálně na této adrese (40 MB).

  Sisoftware Sandra 2003 1.9.26
  Nejlepší benchmark pro kompletní otestování veškerého železa v počítači. Obsahuje 50 testů určených k diagnostice. Kromě nových technologií jako je Hyper-threading u procesorů Intelu a AGP 8x u grafických karet, byly doplněny do databáze také nové čipové sady a nejnovější procesory pro snadnější porovnání výkonu.

 • Stahujte lokálně na této adrese (4.9 MB).
 • Video 2000
  Další benchmark od společnosti Futuremark (dříve Madonion). Rychlost PC není vše, záleží přece i na věrnosti a kvalitě obrazu. Otestuje kvalitu zobrazení a vlastnosti moderních grafických akcelerátorů. Program byl vytvářen s předními výrobci grafických karet.

 • Stahujte na této adrese (21.4 MB).
 • HD Tach 2.61
  Program je určen pro testování pevných disků. Podává informace o sekvenčním čtení, kapacitě, přístupové době a max. a min. přenosovou rychlost a mnohem více. Software je považován za nejlepší nástroj pro testování HDD. Neregistrovaná verze je funkční jen na Win 95/98 a ME.

 • Stahujte na této adrese (956 kB).
 • Quake 3 Arena
  Pro testování rozhraní Open GL se již delší dobu používá právě této celosvětové hry. Akční hru asi netřeba nikomu představovat. U tohoto nesyntetického testu se měří celková doba zobrazení snímků a z ní se posléze vypočítává průměrný počet snímků za sekundu. Pro provedení testu použijte: v menu Q3 zmačkněte tlačítko ~ a v konzole napište timedemo 1 odešlete entrem, následně napište demo demo001. Pak se test spustí.

 • Stahujte na této adrese (46.6 MB).
 • GL Excess 1.2 Full
  Druhý nejpoužívanější nástroj pro testy na rozhraní Open GL. GL Excess je syntetický benchmark založený, podobně jako Quake III Arena, na rozhraní Open GL. Je zajímavý mimo jiné tím, že dokáže zvlášť proměřit samostatné součásti karty. Paměť, datovou propustnost a dokonce výkon samotného procesoru.

 • Stahujte na této adrese (19.1 MB).
 • Commanche 4
  Jedná se o dost náročný benchmark, který však občas podává rozporuplné výsledky.

 • Stahujte na této adrese (57.3 MB).
 •  

  Doplňující testovací software

  Test CPU
  Program měří výkonnost procesoru na základě maticových a textových operací. Každý z nás se jistě někdy již dostal do situace, kdy by se rád dozvěděl více informací o výkonu svého procesoru. Program pochází z českých dílen.

 • Stahujte na této adrese (569 kB).
 • Motherboard Monitor 5.2.1.0
  Jak již samotný název napovídá, jedná se o program pro monitorování základní desky. Komplexní hlídač vaší základní desky. Monitoruje všechny senzory, které jsou přítomné na motherboardu. Dokáže tak podle předem nastavených vlastností reagovat na dění v počítači. Automaticky zvýší počet otáček na ventilátorech v závislosti na teplotě čidel.

 • Stahujte na této adrese (1.63 MB).
 • Hnet Info 1.44
  Modul Hnet info Benchmark je určen pro testování výkonu PC a možného srovnání s jinými perifériemi. Pro benchmark je vytvořen algoritmus, který přesně a výstižně srovná konkrétní detekci vašich zařízení, která je minimálně srovnatelná s jinými testovacími produkty.

 • Stahujte na této adrese (35.7 MB).
 •  

  Audio a MP3 programy
  Vynikající zvukový editor SoundProbe 2.6, NoiseWizard pro vyčištění nahrávek, šmírák telefonních hovorů Modem Spy 3.2, vypalovací soft BlindWrite Suite 4.2.7, grabbery, MP3 konvertory a vyhledávače, utility pro DJs a MIDI nástroje najdete v aktuálním vydání přehledu audio utilit.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

   

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  3.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  5.11.2002 Software do kanceláře
  1.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility

   

  Autor:


  Nejčtenější

  Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

  Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

  Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

  Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

  Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

  13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...  Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

  Budoucnost

  Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

  Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

  Mezinárodní kosmická stanice ISS.

  Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

  Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

  Marija Butinová (19. 7. 2018)

  Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: představuje se lepší Start menu

  Tipy a triky pro Windows 10

  Personifikace vládne světu. I proto Microsoft nově umožňuje uživatelům ještě více osobního nastavení systému. Podívejte...

  Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

  Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

  Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

  Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

  Najdete na iDNES.cz